Dodaj do ulubionych

3 latka i wspólna decyzja o odstawieniu :-)

08.04.17, 22:16
Dziewczyny, chyba nam się wspólnie udało odstawić. Moja córeczka za tydzień skończy 3 latka i od 3 dni w ogole nie pije mleczka mojego. Już od kilku miesięcy zauważyłam tendencje ze mleko przestało być tak ważne, budziła się jeszcze w nocy ale czasem mówiła ze tam nic nie ma i woli "mleko od taty" (który przynosił jej nad ranem np ryżowe albo zwykle w zależności od życzenia wink ), czasem raz na tydzień mniej więcej proponowała ze dziś zaśnie przytulona a ja coraz częściej zaczynałam jej to proponować sama. Doszło do tego ze po raz pierwszy od 3 lat zasypiała regularnie bez piersi! To był szok, bez płaczu, bez histerii. Budziła się czasem nad ranem i prosiła o mojego mleczko wiec dawałam bo stwierdziłam do tego tez dorośnie. I tak tez się stało. Przestała się budzić nad ranem na mleczko. Zostało nam ostatnie jedno karmienie do drzemki w dzień, nie wiedziałam jak to ugryźć wiec nic z tym nie robiłam i czekałam na rozwój akcji, aż w minioną środę (3 dni temu) próbując zasnąć do drzemki na piersi stwierdziła ze tam nic nie ma i ona nie zaśnie to stwierdziłam, ze w takim razie może w ogóle przestańmy się karmic skoro nawet się zasnąć przy tym nie da wink, zgodziła się. Zabrałam ja na ulubione lody i kupiłam kilka drobnych prezentów o których marzyła od dawna (m.in okulary p/słoneczne i okulary do nurkowania). Zrobiłyśmy sobie małe święto. Ja i moja córeczka. Jedząc lody miałam trochę łzy w oczach ze to już koniec ale obie najwyraźniej czujemy ze ten moment już nastał. Czas się pożegnać z KP i trzy lata to i tak ładny wynik.
Udało mi się tez zajść w ciąże w końcu przez to zredukowanie karmien (przez nią sama). Bo cały ten proces trwał dobre 4 miesiące.
Od 3 dni nie pije w ogóle mojego mleczka, zasypia przytulona do mnie i nawet do taty potrafi się przytulić i zasnąć! (Wow).
Nawet ostatnio zaproponowała sama z siebie ze chce spać na swoim materacu (nie mamy łóżka dla niej jeszcze,jedynie duży materac leżący obok naszego łóżka, który tak na prawdę służy do tego by w razie jeśli spadnie z lozka miała miękkie lądowanie). I faktycznie sobie z tata zasnęła na tym materacu i potem o 4 rano zawołała byśmy ja wzięli do łóżka.
Także ogólnie jestem dumna i szczęśliwa ze karmiłam 3 lata ale tez ze ten czas odstawiania przeszedł bardzo łagodnie.
A w październiku szykuje się powtórka z rozrywki smile
Ciekawa jak mała zareaguje.
Edytor zaawansowany
  • biankao 10.04.17, 10:51
    Gratulacjesmile dobrze, ze Wam sie tak bezproblemowo ułożyłosmile)
  • rulsanka 10.04.17, 13:27
    Niesamowite są te historie smile U mnie podobnie się skończyło karmienie rok temu. Samoodstawienie jest niesamowite.
    Gratulacje smile
  • ewstko 10.04.17, 14:16
    Cudnie, moje marzenie. Właśnie tak chciałabym, żeby wyglądał koniec karmienia piersią mojej córki. Gratulacje smile
  • veroavci 10.04.17, 20:16
    Dzięki dziewczyny. Ja wciąż nie mogę w to uwierzyć. Zycze każdej z Was takiego samoodtstawienia smile
  • ka-taa 11.04.17, 21:09
    Gratulacje i to podwójne za samoodstawienie i nowego członka rodziny. Nam zaraz stuknie 3l6m i do spania mleko być musi.Też marzy mi się samoodstawienie.
  • amiralka 13.04.17, 19:30
    Brawo! Zastanawiam się tylko na ile wpłynęła na to ciąża i zmiany które podczas niej zachodzą. Mój syn skończył wczoraj trzy latka, a ostatnio ssie jak maluszek znowu.
  • indjanek 14.04.17, 14:08
    Gratuluję, jaka piękna historia smile wzruszyłam się smile no poprostu cudne zakończenie i te lody smile

Gratuluję też dzidziusia smile ile dokładnie córa miała jak zaszłaś w ciążę? Który to miesiąc?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.