Dodaj do ulubionych

Czy zmieniłyście się karmiąc piersią?

13.05.17, 18:46
Jak w tytule. Czy uważacie, że zmieniłyście się karmiąc piersią, z powodu karmienia?
Czy byłybyście inne karmiąc butelką?- to trochę gdybanie, ale pogdybajcie ze mną.

--
Mam wsparcie
Karmienie piersią powyżej roku
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 13.05.17, 22:44
    Myślę, że nie. Od początku miałam zamiar karmić starszego co najmniej rok i wyszło prawie 2 lata. Z młodszym podobnie - minimum dla mnie to był rok i spełniłam swoje założenia. Moje dzieci dostawały mleko z butli, MM i smoczki. Jedynie gdy wyjechałam po raz pierwszy bez starszego, nie odciągałam regularnie i laktacja siadła i starszy nie chciał ssać, to było mi strasznie źle z myślą, że to może być koniec kp. Za chwilę wyjeżdżam na tydzień i zdaję sobie sprawę, że to też może być koniec kp z młodszym, ale jakoś aż tak się tym nie przejmuję. Aczkolwiek zrobię wszystko, żeby utrzymać laktację i mam nadzieję, że młodszy będzie chciał ssać po powrocie.
  • fizula 15.05.17, 22:28
    Może nie tyle mi chodziło o zmiany zamiarów co do karmienia piersią, ale cech osobowościowych.

--
    Mam wsparcie
  • ela.dzi 16.05.17, 11:29
    Myślę, że bardziej zmienił mnie fakt zostania matką niż samo kp.
  • kariatyda79 16.05.17, 12:04
    Tak, myślę, że się zmieniłam i to na plus smile Karmienie powoduje moim zdaniem większą otwartość i to począwszy od kwestii cielesności (znam moje ciało, dało życie, wynosiło, urodziło, daje jedzenie), na społecznych i emocjonalnych skończywszy. Karmienie to godziny ze ssakiem przy piersi spędzone na poznawaniu siebie, czy to przez rozmyślania, czy przez lekturę, czy nawet surfowanie po internecie. Karmienie to poznawanie kresu własnych możliwości, gdy po raz setny podaje się pierś w nocy i zauważanie ze zdumieniem, jak wiele można wytrzymać, czy poświęcić - wcale tego poświecenia nie czując. Ale żeby nie było tak o poświęcaniu się wink to karmienie daje olbrzymie pokłady energii, siły do przezwyciężania codziennych trudności, trudności w otoczeniu, w pracy, wśród znajomych. Tyle na świeżo i szybko Alma Mater 5 lat, 4 mce i to chyba już koniec mlecznej drogi ...
  • angeka2 16.05.17, 13:59
    Córkę karmiłam mm, syna kp. Różnica między dziećmi to 1,5 roku. Córki nie umiałam przystawić, pielęgniarka w szpitalu powiedziała, że "takimi sutkami dziecka nie wykarmisz", wcisnęła butlę. Mama i teściowa co chwila pisały smsy czy już przystawiłam, a mnie coś trafiało, z radością dałam butlę i przestałam słuchać o kp.

Jak urodziłam syna przyszła doradczyni laktacyjna, powiedziałam jej, że będę karmić mm - spytała, czy mimo to chcę raz spróbować. I zgadnijcie co. Wystarczyło 15min z tą kobietą, trochę zrozumienia, życzliwości i karmię już prawie rok, nie wiem kiedy koniec smile

Żałuję, że nie karmiłam córki, strasznie żałuję, bo przeciez mogłam, nic się przez te 1,5 roku nie zmieniło, tylko trafiłam na życzliwą osobę.
  • angeka2 16.05.17, 14:00
    Kp dało mi pewnośc siebie, taka fajna świadomość, że oczywiście, że potrafię wykarmić swoje dziecko.
    Poza tym jest wygodne.
  • aguar 19.05.17, 20:33
    Ciekawe pytanie. Gdybym się zmieniła, to i tak nie wiedziałabym czy zmieniło mnie karmienie czy samo macierzyństwo, bo mam tylko jedno dziecko i nigdy nie nakarmiłam go butelką. Ale ja zawsze taka byłam. Jest taka scena w serialu "Przyjaciele", kiedy Chandler mówi o Monice, że ona jeszcze nie ma dziecka, ale już jest matką. Mogłabym to samo powiedzieć o sobie - byłam matką dużo wcześniej niż na świecie pojawiło się moje dziecko.
    Ale butelką też karmiłam - cudze dzieci. I to nawet było miłesmile
  • katica1 28.05.17, 22:09
    Myślę, że się nie tyle zmieniłam, co dowiedziałam się czegoś o sobie. I trochę bardziej zainteresowałam się sprawami związanymi ze zdrowiem.
  • fizula 29.05.17, 23:14
    Dzięki, dziewczyny, za podzielenie się różnymi spojrzeniami, spostrzeżeniami, przemyśleniami.

--
    Mam wsparcie

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.