Dodaj do ulubionych

Karmienie piersią w nocy a narod drugiego dziecka.

28.07.17, 12:29
Witajcie,

Karmię obecnie syna 16,5 miesiąca i chciałabym go karmić jak najdłużej bo widzę, że to kocha. Na ten moment nie wyobrażam sobie go odstawiać od piersi choć powiem szczerze, że mam czasami dość. Niedawno zaszłam w ciążę i od tego czasu nie lubię karmić, bo sutki zrobiły mi się bardzo bolesne... No ale cierpię, że tak powiem. Myślę o ciąży i o tym, że syn wciąż budzi się czasami wielokrotnie w nocy na karmienie i o tym, że będę lada moment chciała się wysypiać i będę miała wielki brzuch itp. No ale o ile to wszystko sobie jeszcze wyobrażam, czyli karmienie podczas ciąży, to chyba jednak będę syna musiała na jakiś czas przed porodem odstawić bo nie wyobrażam sobie iść do szpitala i nagle zniknąć a razem ze mną pierś... Powiedzcie mi czy jest jakieś rozwiązanie? Czy jest jakaś możliwość aby dalej karmić jedno i drugie dziecko - co zrobić z porodem? Prywatna sala? Nie mam pojęcia. Czy w ogóle polecacie karmienie tandemu? Nie wiem czy dam radę, ale chcę rozważyć.
Edytor zaawansowany
  • mama_mil 28.07.17, 12:29
    Oczywiście miało być w tytule poród drugiego dziecka.
  • ela.dzi 29.07.17, 12:30
    Musisz się zastanowić czy chcesz karmić dwójkę. Ja nie chciałam i na 4 miesiące przed porodem syn się odstawił, a jakby nie chciał, to ja bym to zrobiła. Generalnie ponoć najlepiej na te 4 miesiące przed najlepiej nic dziecku nie zmieniać - u nas to się sprawdziło. Po porodzie syn próbował znów ssać, ale nie umiał już i nie było tematu. Odstawiłam karmienia nocne, gdy byłam w trzecim miesiącu. Nie było łatwo, ale zmęczenie przeważyło i polubiłam karmienie na nowo. Jeśli pójdziesz rodzić, to syn zobaczy, że nie ma mamy, to nie ma mleka. Kobiety wychodzą z domu, pracują, wyjeżdżają i z powodzeniem karmią.
  • mama_mil 31.07.17, 12:45
    Właśnie dochodzę do wniosku, że muszę spróbować na razie zrezygnować z karmień nocnych. Jestem już zmęczona tymi ciągłymi pobudkami, a ciążę znoszę na razie ciężko (1 trymestr chodzę zupełnie wyczerpana).
  • leni6 30.07.17, 21:52
    Prywatna sala nic ci nie da, dziecka na położnictwo nie wpuszcza (najczęściej jest zakaz do siedmiu lat), ale to już nie będzie maluszek, jeśli chcesz karmić tandem to normalnie idziwsz do szpitala na kilka dni a po powrocie do domu dalej karmisz.
  • mama_mil 31.07.17, 12:42
    Nie zrobiłabym tego dziecku. Uważam, że przeżyłoby szok gdyby nagle mamy zabrakło na kilka dni a ono nie umiałoby zasnąć bez piersi i z inną osobą niż ze mną.
  • leni6 31.07.17, 20:07
    Przecież możesz odstawić karmienia nocne i nauczyć zasypiania inaczej, ja akurat też jestem zwolenniczka takie opcji, ale jest na tym forum dużo historii jak dziecko z tatą zestawione bez wczesniejszego odstawianie i bez problemu dało sobie radę.
  • ela.dzi 31.07.17, 22:44
    Z młodszym mieliśmy sytuację kiedy musiał poradzić sobie bez piersi w nocy bez żadnego wcześniejszego przygotowania i skubaniec wyczuł, że mamy nie ma, bo wtedy w ogóle się nie budził. Nawet miałam sytuację, że udało mi się odstawić jedno z dwóch nocnych karmień,po czym młody się rozchorował i znów więcej, po czym wyjechałam na tydzień, a temu wystarczyło tylko przytulenie przez tatę. A teraz jest z kolei gorzej, gdy śpi z tatą i nie ma cycusia, gdy się obudzi lub nad ranem smile
  • bijout 02.08.17, 14:54
    Widzisz ela tak kminie ze one akceptują chwilowy brak mamy co nie oznacza ze już sa gotowe całkiem z niej w nocy zrezygnować.
  • ela.dzi 03.08.17, 07:32
    Pewnie wszystko zależy od dziecka. Po swoich widzę, że w okresie piersiowym obaj spali/śpią lepiej, gdy mnie nie ma w pobliżu.
  • ulinkap 02.08.17, 00:25
    Ja karmiłam 3 latka gdy urodził się kolejny Synek, karmiłam i do zasypiania i czasem w dzien jeszcze. Poszłam do szpitala i przez te kilka dni bez problemu zasypiał z tatą czy dziadkiem. Ale samo karmienie w ciąży wspominam słabo, cały czas miałam mdłości nasilane karmieniem... powodzenia na pewno dacie radę! jakkolwiek wybierzesz to i tak brawo za długie karmienie smile i powodzenia z ciążą P.S. uzależniony od mleczka odstawił się sam w ciągu miesiąca od porodu wink
  • rulsanka 02.08.17, 12:04
    Ja trafiłam do szpitala ze złamaną nogą jak starszak miał 2 lata. Kilka dni bez piersi (w szpitalu nie chciał) a potem bez problemu wrócił do ssania, choć byłam pewna, że to już koniec karmienia.
  • biankao 23.08.17, 06:50
    Gratulacje! Ja gdybym znów była w podobnej sytuacji odstawilabym pierwsze dziecko. Złe wspominam tandem i cieszę się, ze w końcu odstawiłam. Moja kuzynka jest w podobnej do Twojej sytuacji (dziecko ciut młodsze) i odstawiła. Najpierw w dzień redukowała karmienia a potem w nocy i jej się udało.
  • ela.dzi 31.08.17, 09:51
    Karmisz jeszcze córkę ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.