Dodaj do ulubionych

samoodstawienie?

02.08.17, 15:33
Hej. Podczytuję Was tutaj już trzeci rok. I chyba potrzebuję porady. Syn 2 lata 8 miesięcy. Oczywiście karmiony piersią. do tej pory wyglądało to u nas tak: pierś ok. 3 razy na dobę. Rano, do drzemki i na dobranoc. Od dawna przesypia noce, nawet jeśli się zbudzi - do picia dostaje wodę. Coś się zaczęło zmieniać. Wprawdzie prosi o pierś, ale.... nie pije. Ciumka, bawi się, wygląda to ta,k jakby z przyzwyczajenia potrzebował do zaśnięcia smoczka. Wkurza mnie to strasznie i gotowa jestem kategorycznie uciąć ten proceder. Jak zabieram mu pierś i mówię, ze ma pić normalnie - to mówi, że już będzie pił. I sytuacja się powtarza. Nie pije tylko się bawi. A może tak wygląda samoodstawienie? Tylko po prostu cięzko dziecku zrezygnować z dotychczasowych przyzwyczajeń?
Edytor zaawansowany
  • kariatyda79 04.08.17, 12:45
    U nas tak u dwójki dzieci właśnie wyglądało samoodstawienie smile ze dwa miesiące takiego ciamkania, potem patrzenie lub głaskanie piersi, potem pytania "czy ja już nie pije mleka z cycusia?, dlaczego ja nie piję mleka z cycusia?" Nie wkurzaj się wink kiedyś będzie Ci tego brakować ...
  • rulsanka 04.08.17, 23:09
    U mnie samoodstawienie wyglądało inaczej. Starszak 2 kolejne wieczory próbował piersi, stwierdził, że nie umie ssać, zasnął. Te próby to było dosłownie po minutce, nie dłużej. 3 nocy już nie próbował. Miał 2,2.
    Młodszy umiał ssać do końca, ale przez ostatnie 2 miesiące ssał co kilka dni. Ostatnie karmienie w wieku 3,8. Młodszy miał epizody dziwnego ssania, ale jak mu mówiłam, że ma ssać normalnie, albo więcej "mymy" nie dostanie, to się poprawiał. Mnie dziwne, płytkie ssanie irytowało, naprawdę bym odstawiła gdyby młodszy nie zmienił techniki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.