Dodaj do ulubionych

3 lata - i chyba kończymy

13.10.17, 11:03
Dziewczyny, czytam Was dużo , pisałam raptem kilka razy.

Dzięki Wam spokojnie wróciłam do pracy, wyjeżdżałam bez dziecka, zostawiałam młodego na noc pod opieką dziadków czy taty. I karmiłam - mimo trudnych momentów i różnych myśli.

A teraz chyba nadciąga kres mlecznej podróży, mojej z Pierworodnym.

Jak miał 2 lata i 3 miesiące odstawiłam karmienia nocne, praktycznie bez problemu. Pił do spania, później w nocy jak potrzebował bliskości, to się przytulał.Poza tym mleko bez ograniczeń.

Jak miał 2,5 roku zaszłam w drugą ciążę. Karmienie zrobiło się bolesne, ale nie chciałam go odstawiać. Więc prosiłam, żeby po napiciu się, już nie ciumkał, tylko się odessał i przytulił. Ilość karmień nam nie spadła, skrócił się tylko czas przy piersi.

Dopiero po kilkunastu tygodniach zauważyłam zmianę. Pierwszą rzeczą , którą słyszałam po powrocie z pracy już nie było " Chcę mleczko od mamy!", tylko bieg do pokoju i szuranie wyciąganych zabawek.

I nie wiadomo jak i kiedy zostało nam tylko karmienie do spania. A i o tym karmieniu zdarzało mu się zapominać, i zasypiał po prostu przytulony, z piersią w rączce.

Od ponad tygodnia już nie pije w ogóle. Może mu się jeszcze przypomni. Może zechce dołączyć do siostry, która pojawi się w grudniu. Jestem gotowa na wszystkie opcje. Ale jestem też bardzo spokojna i nie ma we mnie smutku, że to koniec. Bo mam poczucie, że to nie koniec, ale po prostu kolejny, inny etap naszego bycia razem.

Chciałabym Wam bardzo podziękować, że jesteście. Bo podejrzewam, że takich dziewczyn jak ja ( czytających, a nie piszących) jest więcej. A to między innymi dzięki Wam mamy na liczniku ponad 3 lata karmienia. "Super robota!" - jak mawia mój syn smile)))

Edytor zaawansowany
  • rulsanka 13.10.17, 15:28
    Tak, to pewnie już koniec karmienia. Piękny koniec, gratulacje smile
  • indjanek 13.10.17, 23:42
    Wzruszyłam sięsmile gratuluję smile
  • born_to_sea 14.10.17, 08:14
    Gratuluję - cudowna historia, no i super robota smile
  • niutaki 14.10.17, 20:02
    ale super, az mi w oku sie lza zakrecila kiss

--
    Dyplomata - człowiek, który potrafi powiedzieć spierdalaj w taki sposób, że poczujesz dreszczyk emocji na myśl o czekającej cię wyprawie.
  • fizula 14.10.17, 20:06
    Super robota smile Zgadzam się z Twoim synkiem smile

--
    Mam wsparcie
    Karmienie piersią powyżej roku
  • vuvu4 29.10.17, 14:34
    Gratulacje, bardzo piękna wasza mleczna droga. Ja też jestem ta co więcej czytawink teraz już druga córkę karmię, obecnie 16 miesięcysmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.