Dodaj do ulubionych

Coś jest nie tak:( co robić?

13.10.17, 12:54
Osw czworak mam bardzo zaczerwieniona i obolała prawa stronę prawej piersi. Próbowałam cieplej kąpieli z masażem, malowałam strumieniem cieplej wody z prysznica, przystawiając córkę w różnych pozycjach. Do tego boli mnie głowa i mam dreszcze, wiec będę niedługo brała czwarta dawkę paracetamolu. Co jeszcze mogę zrobić? Planuje jeszcze zamówić kapustę, niestety jestem w kraju gdzie jej zakup to nic oczywistego. Macie jeszcze jakieś rady? Zaczynam się martwić ze to nie przechodziuncertain
Edytor zaawansowany
  • ela.dzi 13.10.17, 14:54
    Bierz Ibuprom, ma działanie przeciwzapalne. Dodatkowo ciepły okład cały czas w staniku. U mnie na taki wredny zastój z którym nie radził sobie młody przydał się bardzo mąż.
  • biankao 13.10.17, 15:37
    A można ibuprom gdy się karmi? Myślałam, ze tylko paracetamol jest Ok.
  • ela.dzi 13.10.17, 17:54
    Można, jak najbardziej. Ketonal brałam po cesarce, który jest dużo silniejszy.
  • bijout 13.10.17, 21:58
    Tez brałam ibuprom przy takich tematach. Jak temperatura ci skoczy ( mnie zdarzało sie dojść do 40 stopni i nie jest to w takich przypadkach nic niezwykłego) to koniecznie antybiotyk. Przystawiaj dziecko jak najczęściej sie da. Z twojej inicjatywy. Mleko zatorowe ma inny smak i dzieci za nim nie szaleja.
  • juuuu7 13.10.17, 23:38
    Wspolczuje. Raz mialam zastoj pokarmu. Walczylam z nim domowymi sposobami i gdy wydawalo sie, ze jest dobrze, po tygodniu dostalam bardzo wysoka goraczke. Dopiero antybiotyk pomogl...wiec ja bym poszla do lekarza.
  • biankao 13.10.17, 23:58
    Wciąż ciwrpiesad a w razie tej gorączki to do zwykłego lekarza? Czy antybiotyk sprawi, ze pierś się "odetka"?
  • juuuu7 14.10.17, 01:17
    Mnie dopadlo w swieta ( chyba moje nagorsze w zyciu-z prawie 40st nie bylam w stanie z lozka wstac ), poszlam po prostu na nocna pomoc lekarska. Internista od razu wiedzial jaki antybiotyk podac. Efekt byl natychmiastowy. Goraczka spadla i przestalo bolec.
  • bijout 14.10.17, 13:26
    Mnie antybiotyk nie odtykal. Bolało nadal jak cholera. Poprawa byla tak po dwóch dniach.
  • born_to_sea 14.10.17, 08:38
    Za długo to trwa, idz dzisiaj do lekarza po antybiotyk.
    Tu masz dobry artykuł pediatria.mp.pl/karmienie-piersia/103947,zapalenie-piersi-i-ropien
    Ja też miałam zapalenie piersi - czerwone i bardzo bolesne miejsce plus gorączką, dreszcze i osłabienie. Na szczęście Ibuprom, przystawianie brodą do czerwonego i oklady z zimnej kapusty po karmieniu zadziałały - po dobie już była poprawa. Kapuchę trzeba tłuszkiem trochę porozbijać i wymieniać jak się ogrzeje. Cuchnie paskudnie, ale działa smile
    Ponoć dobre jest też bardzo delikatne (!) głaskanie piersi od nasady do brodawki grzebieniem w trakcie ssania. Żadnych forsownych masaży. Jeżeli ciepły kompres, to tylko tuż przed ssaniem, po - zawsze zimny.
    Po drugim porodzie szybciej się zorientowałam, jak tylko zaczęło się zaczerwienienie i ból, to Starszaka położyłam na łóżku na plecach, ja na łokciach nad nim (69), i tak ssąc zgodnie z grawitacją odetkał mi ten zator. Ale mało biedak się nie udusił, bo nawał miałam i go zalewało wink
    Można iść do lekarza rodzinnego, ginekologa albo pediatry-doradcy laktacyjnego. Świąteczna pomoc lekarska też się pewnie sprawdzi.
    Powodzenia!
  • fizula 14.10.17, 20:14
    Antybiotyk nie odtyka- tylko zapobiega powstawania ropnia (jeśli jest dobrze dobrany). Zanim zdążysz pójść do lekarza- cebula, czosnek, imbir do zjadania, picia jako naturalne antybole. Obejrzyj też brodawkę- czy nie ma na niej białego punktu. Jak nie masz kapusty- mogą być inne zimne okłady- koniecznie po karmieniu. Zdrówka życzę!

--
    Mam wsparcie
    Karmienie piersią powyżej roku
  • indjanek 14.10.17, 23:12
    Dokładnie, może ujście kanalika zatkane, taki biały punkt na brodawce. Mi pomagało przyłożenie do brodawki wacika nasączonego oliwą z oliwek kilka minut przed karmieniem.
  • ona1983.10 16.10.17, 20:38
    Ibuprom przeciwzapalnie - pracetamol tylko przeciwbolowo dziala.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5ez28yo7o3.png
  • indjanek 16.10.17, 21:04
    I jak po ibuprofenie? Polepszyło się?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.