Dodaj do ulubionych

Odstawienie a problem z piersią, co robić

20.04.19, 23:36
Córka 37 miesięcy, karmiona do tej pory mniej więcej z 3 razy dziennie (plus w nocy, niestety). Muszę odstawić bo mam torbiel przy jajniku, lekarz przepisał tabletki (nie można przy nich karmić. Ostatnie karmienie w czwartek wieczorem. I teraz mam wrażenie, że robi mi się zapalenie jednej piersi, pije szalwie, kapusta, sałata na pierś, lykam ibuprom ale pierś robi się czerwona, jest nabrzmiala, widać grudki. Co robić teraz, nie umiem odciągnąć mleka. Przeczekać? Przystawic dziecię ( ale to będzie dla niej zamieszanie i niezrozumienie)... Nie dość że mi smutno to jeszcze boję się że co z tą piersią
Edytor zaawansowany
  • born_to_sea 21.04.19, 00:14
    Nie rób tego dziecku, jeżeli nie zmierzasz pozwolić jej wrócić do kp (na 100% te leki niedopuszczalne przy kp?). Masz faceta w domu? Jeżeli tak, to poproś, żeby odessał. Warto wcześniej ciepły okład zrobić lub pod prysznicem pierś ogrzać. A po odessaniu zimny okład z kapusty. No i ten Ibuprom nadal.
  • born_to_sea 21.04.19, 00:21
    W ogóle, to współczuję Ci serdecznie, bo znam ten paskudny ból przy zastoju i zapaleniu piersi. No i do tego trudne emocje w związku z nagłym odstawieniem... Trzymam kciuki za szybką poprawę.
    Tu masz jeszcze link do laktacyjnego leksykonu leków www.e-lactancia.org
  • asia261 21.04.19, 14:36
    W nocy nie dałam rady, dziecię wylo, źle, podałam się, podałam mu raz pierś, od razu ulga.
    Tabletki antykoncepcykne kontracept, nie wiem czy przy nich można nadal karmić. Znacie się?
  • asia261 21.04.19, 14:37
    W dzień i na noc jest ok, najgorzej w nocy,dramat...
  • born_to_sea 21.04.19, 17:57
    No i super, dobra decyzja, moim zdaniem smile
    Kontracept jest dwuskładnikowy, raczej zaleca się jednoskładnikowe tabletki (tylko progestagen - syntetyczny progesteron) przy kp. Nie jest jednak szczególnie niebezpieczny. Tu masz opis ew. wpływu na laktację (po angielsku, niestety) www.e-lactancia.org/breastfeeding/ethinylestradiol-gestodene/product/
    ETHINYLESTRADIOL - nie przenika do mleka wcale lub w bardzo niewielkich ilościach. Może zmniejszyć ilość mleka, więc nie należy go stosować w pierwszych tygodniach po porodzie (przed ustabilizowaniem laktacji) - to Ciebie nie dotyczy. Przy zwiększonych dawkach zdążały się przypadki powiększenia piersi u dzieci kp, poza tym żadnego negatywnego wpływu nie stwierdzono.
    GESTODENE - brak info o przenikaniu do mleka, ale przypuszczać można, że nie przenika w aktywnej postaci, bo wiąże się z białkami mleka.
    Jeżeli więc masz brać standardową dawkę, a dzieć już duży, to powinno być OK
  • asia261 21.04.19, 19:16
    Dzięki, w takim razie na spokojnie, spróbuję odstawić, a jak będzie.nocny dramat to podam pierś. Na spokojnie.. Dzięki Born to sea!
  • born_to_sea 21.04.19, 19:27
    Bardzo proszę smile Spróbuj może po prostu ograniczyć na razie karmienia np. właśnie tylko do nocnych. Bez dopuszczania do rozpaczy ze strony dziecka. 37 mies. to już długa droga mleczna, dziecko kumate bardzo - niech miło zapamięta jej zakończenie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.