Dodaj do ulubionych

Odstawienie od piersi po 15m-cu

12.05.19, 23:34
Witam
Mam problem z moją 15 miesięczna córeczka A właściwie problem pojawi się dopiero za miesiąc, ale od początku...
Moja mała nigdy nie była jakimś spiochem w dzień 30 minut drzemki A W nocy częste pobudki czasem od święta zdarzy się że 6 godzin prześpi ciągiem (Nie potrafię odkryć co ma na to wpływa) dalej karmię - w dzień przed drzemka (zasypia przy cycu ale daje się ululać gdy go nie ma) drugi raz cyca dostaje do spania i potem jak się obudzi w nocy ląduje u mnie w łóżku i ile razy trzeba tyle dostaje kończąc po przebudzeniu. Już przyzwyczaiłam się do takiego schematu i wcale nie musiałabym jej odstawiac jednak pojawia się ten rzeczony problem za miesiąc idę na wesele mała zostanie z moimi rodzicami i boję się że bez cyca nie dadza rady. Gdy mała budzi się w nocy zwykle od razu woła jeść ostatnio próbowałam zamiast cyca podać butelkę ale zaraz odpychala ja rękami i wolała nie. Nie mam pojęcia jak to ugryźć żeby było dobrze, przeczytałam gdzieś że takiego dużego dziecka nie ma sensu już uczyć do picia mm z butelki w nocy. Dodatkowo sytuację komponują zęby które dopiero koło 14mca zaczęły iść. Niby impreza jest nie daleko domu jakieś 10minut autem ale ciężko będzie jeździć w ta i z powrotem co chwilę. Może macie jakiś pomysł jak to zrobić żeby wszyscy byli zadowoleni
Edytor zaawansowany
  • amiralka 13.05.19, 08:44
    Mam pomysl, zeby nic nie kombinowac, tylko isc na zywiol. Moze dziadkowie spokojnie dadzą radę lulać? Moze zrob test troche wczesniej? Dla pocieszenia moje bardzo piersiowe dziecko, podczas wesela uspane i polozone przeze mnie spalo... jedyna przespana noc w zyciu (do 3rz), impreze musialam jednak zakonczyc o 5 rano bo... przelalo mi sie z piersi na sukienkę 😂
  • jusyna23 13.05.19, 22:07
    Nie jest to zły pomysł na pewno mniej drastyczny niż odstawienie 😉 może akurat wesele wypadnie w tą jedną noc od święta gdy śpi...
  • born_to_sea 14.05.19, 08:37
    Nooo... ZDECYDOWANIE mniej drastyczny. Twój pomysł, żeby całkowicie odstawić z powodu jednej imprezy jest dosyć szalony wink
    Dzieci dużo rozumieją. Przygotuj ją wcześniej, powiedz, że jedną noc spędzi z kimśtam (niech to będzie bliska i cierpliwa osoba), kto będzie przy niej, przytuli i pośpiewa, jeśli się obudzi. Że dasz mleko przed wyjściem i znowu rano, jak wrócisz. Że jeśli będzie chciała pić, to od opiekuna dostanie w nocy wodę, a jak będzie chciała się przytulić, to będzie przytulona.
    Nie mów jej o tym, ale skoro to 10min drogi, to wrócisz, jeśli będzie dramatycznie źle (w co wątpię).
    Baw się dobrze, za miesiąc daj znać, jak poszło smile
  • ela.dzi 15.05.19, 13:45
    Nic nie zmieniaj, rodzice poradzą sobie lepiej lub gorzej. Jedynie myślę, że dobrze byłoby wrócić na usypianie.
  • katica1 15.05.19, 22:03
    Pytanie, czy córeczka odstawiona od piersi będzie spokojniejsza w nocy i czy samo podanie jej butelki wystarczy, by Twoi rodzice mogli ją łatwiej ogarnąć? Niestety, na to nikt nie odpowie, bo może być różnie. Myślę, że tym bardziej więc nie warto odstawiać. Może się zresztą okazać, że będzie Co się potem jeszcze wiele miesięcy budzić w nocy, a nie będzie już piersi do uspokojenia.

Moja starsza córeczka przeżyła moją pierwszą nieobecność wieczorną, kiedy miała półtora roku. Do tego momentu zasypiała zawsze przy piersi (za wyjątkiem pierwszych miesięcy życia, kiedy to ewentualnie udawało się mężowi uśpić ją na rękach). W nocy budziła się zaś milion razy. Miałam jednak wtedy ochotę w końcu gdzieś wyjść, a małżon miał ochotę zmierzyć się z pozostaniem sam na sam z latoroślą. Machali mi z okna, przy czym latorośl rozumiała, że nie wrócę szybko i zalewała się straszliwymi łzami (to jest w ogóle wrażliwiec). I co? I zasnęła z tatą. Wróciłam do domu, w którym na łóżku chrapało dwoje zmęczonych usypaniem człowieków. Jak już się umyłam i położyłam obok, od razu obudziła się na mleko, ale rozumiała, że wrócę w nocy. Byli dużo lepiej, niż się spodziewałam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.