Dodaj do ulubionych

strona internetowa

17.01.14, 10:23
Czy macie własne strony internetowe? Jeśli tak, czy zauważyliście napływ klientów, którzy decydują się na lekcje właśnie po zapoznaniu się ofertą na stronie?

Ja uczę od około 2 lat tylko z polecenia. Wcześniej miałam tak pół na pół czyli połowę osób z polecenia i połowę z ogłoszenia w necie na forum. Pomyślałam sobie jednak, że czas na to żeby zaistnieć w internetowej przestrzeni i żeby X polecając mnie Y mógł mu podesłać linka do mojej strony. Mam dość duże doświadczenie w uczeniu + fajne kierunkowe wykształcenie i kursy, i chciałabym, żeby potencjalni nowi uczniowie mogli sobie o tym poczytać. Te info i cennik na stronie mają też uzasadniać moje dość wysokie stawki i i mam nadzieję, zniechęcić, do negocjowania ich w dół. Coś na zasadzie - ja jako nauczyciel mam do zaoferowania to i to, ale za to trzeba zapłacić X (nie X - 50%, jak niektórzy starają się negocjować).

Jakie są wasze doświadczenia z własnymi stronami? Robiliście sami czy zlecaliście komuś zaprojektowanie? Płacicie za pozycjonowanie? Nigdy żadnej strony nie projektowałam, więc nie zastanawiam się od czego zacząć.
Edytor zaawansowany
  • joalma 17.01.14, 16:02
    mam stronkę, robiłam ją sama i sama pozycjonuję. efekty są dzięki wejściom prosto z google (zwykle użytkownicy szukają haseł związanych z lekcjami/nauką/korepetycjami / językiem + miastem) oraz przez portale z ogłoszeniami bo jeśli tam umieszczam swoje ogłoszenie to zwykle z linkiem i dzięki temu potencjalny klient jest kierowany do mojej strony. dzięki www nie muszę wszystkiego tłumaczyć przez telefon bo mam dość obszernie wszystko opisane, każdy może sobie najpierw przeczytać co i jak. /mam opinie byłych uczniów, cennik, dojazd, warunki itp./
    ale i tak w sumie ogromną większość klientów mam z poleceń, a stronka jest im przydatna jeśli zgubią mojego maila czy telefon ;)
    stronkę można zrobić samemu np w wordpressie lub jakimś innym cms-ie. radzę nie korzystać z darmowych hostingów (bo taka stona może być w każdej chwili usunięta i ma reklamy) tylko zainwestować we własną domenę i hosting. koszt +/- 200 zł rocznie.
    co do pozycjonowania mogę podpowiedzieć żeby baaardzo uważnie wybierać firmę do współpracy, większość stosuje dość nieetyczne sposoby zdobywania linków, niby na początku stronka szybko idzie w górę ale potem dostaje filtr od google i można się pożegnać z wysoką pozycją na bardzo długo. firmy nie ponoszą za to żadnych konsekwencji bo tak zwykle skonstruowane są umowy. trzeba uważać, bo dzięki śmieciowym linkom czy swl-om stronka może praktycznie zostać wykluczona z wyników wyszukiwania.
  • anglofil 18.01.14, 09:44
    Strona z cms gotową tj, firma wrzuci ci dane na szablon, można kupić za ok 500 zł jak ktoś się nie zna, razem z serwerem, domena to koszt ok 25 zł rocznie. Potem rocznyt koszt takiej stronki to ok 300 zł plus cena domeny. Sam serwer i domena to może być nawet 100 zł w pierwszym roku promocji, potem ok. 200 ale wtedy trzeba samemu zrobić stronę to wrzucić dane na szablon, np. na wordpressie. Mi strona daje 2 klientów rocznie więc jej koszt się zwraca ale nic ponadto. A jak pozycjonujesz sama? Skąd to wiesz jak to robić?
  • joalma 18.01.14, 14:15
    Anglofil - kiedyś niestety zleciłam pozycjonowanie i nie byłam zadowolona z wyników, w dodatku przepłaciłam. i zdecydowałam się zająć tym sama. byłam na kursie pozycjonowania, czytam książki i blogi seo, staram się być na bieżąco. przy prostych stronkach firmowych to naprawdę nic trudnego.

myślę, że mając stronkę można też celować w innych klientów: bardziej w firmy, kursy grupowe itp. miałam wiele propozycji współpracy z różnymi instytucjami właśnie dlatego, że znaleźli mnie przez internet i www. inna sprawa to, że nie podjęłam z większością współpracy z różnych względów, ale kontakt był i to dzięki stronie, więc na pewno z niej nie zrezygnuję nawet teraz kiedy mam zawieszoną działalność /urlop wychowawczy/.

kolejny plus: faktury wrzuca się w koszty działalności, więc w ogólnym rozrachunku wychodzi taniej.
  • ninal5 20.01.14, 23:31
    anglofil, czy możesz poradzić, gdzie kupić taką stronę? Tyle tych robiących strony firm i firemek jest. Czyli zgłaszam się do takiej firmy X i płacę jej za stronę, serwer i za domenę? Robią moją stronę na podstawie szablonu czy czegoś tam co uzgodnimy. Potem zaś osobno płacę za pozycjonowanie komuś innemu (innej firmie)? Wybaczcie jeśli pytania są beznadziejnie podstawowe. Zależy mi na fajnie i profesjonalnie wyglądającej stronie, bo ma mieć przede wszystkim PR-owe zastosowanie.
    Drugą opcją jest zrobić samej w wordpressie i zapłacić tylko za serwer i domenę. Plus potem za pozycjonowanie ewentualnie, tak? Dzięki dziewczyny za odzew.
  • joalma 21.01.14, 10:57
    jeśli chcesz zrobić jak najwięcej sama to możesz kupić ładny, profesjonalny szablon do wordpressa, taki jaki ci się spodoba, na użytek komercyjny, nich go tylko ktoś ci zainstaluje jeśli nie potrafisz. samo wpisywanie danych na stronkę jest banalne, możesz prowadzić też własnego bloga od razu. na youtube jest masa filmików jak to robić, godzina-dwie i spokojnie dasz sobie radę z podstawami, będziesz też mogła sama wszystko modyfikować i aktualizować. edycja jest podobna do pisania postu na forum tylko trzeba uzupełniać więcej okienek.

2 sprawa - kupienie serwera i domeny: ja korzystam z hostingu webio oraz hekko, dla kilku stronek, nie mam żadnych zastrzeżeń co do działania, nic mi się nie wiesza, stronka jest ciągle dostępna. podejrzanie tanie hostingi często mają problem z serwerami, stronki bywają niedostępne po kilka dni, awarie są na porządku dziennym, więc nie polecam oszczędzać na tym. domenę możesz kupić przez dostawcę hostingu. zwykle też hostingodawca dokładnie udziela instrukcji jak ją zaparkować u nich i co zrobić żeby wszystko działało.

jeśli sama nie chcesz się tym zajmować to przejrzyj sobie internet, wybierz 2-3 stronki, które ci się podobają i chciałabyś mieć podobną, zwykle w prawym dolnym rogu znajdziesz info o firmie, wystarczy się skontaktować i zapytać o cenę.

dobre pozycjonowanie zaczyna się już na stronie, odpowiednio napisane teksty i optymalizacja kodu już pomagają zdobyć miejsce w wynikach gugla, więc stronkę powinien tworzyć ktoś kto ma o tym pojęcie, lub powinien konsultować się z seowcem. niestety masa jest stronek, które są ładne, mają pełno elementów we flashu, ale są kompletnie nieużyteczne i nieprzygotowane pod względem seo.
    wyobraź sobie że jesteś potencjalnym klientem i szukasz sobie korepetycji z angielskiego dla swojego dziecka i mieszkasz w Częstochowie. wpisywanie różnych fraz do gugla związanych z tematem powinno dać w wynikach twoją stronkę jak najwyżej. pozycjonowanie warto wtedy skierować na takie lokalne frazy np. angielski częstochowa, tanie korepetycje angielski częstochowa, indywidualna nauka angielskiego w częstochowie, angielski częstochowa dzielnica jakaśtam itp. często pozycjonerzy oszukują i każą sobie płacić za jakieś bezsensowne frazy, które będą wysoko bo na nie nie ma konkurencji, a nie będą przydatne z punktu widzenia ruchu na twojej stronie, bo tak naprawdę nikt nie wpisuje w gugla np. "najlepsze indywidualne lekcje angielskiego" "lektor dojeżdża do domu na korepetycje"
  • anglofil 21.01.14, 11:11
    Ja miałam zrobioną, ale można np. w netart - właśnie zaletą jest to, że nie musisz grzebać się sama w tym ale płacisz, przygotowujesz treści i wybierasz szablon spośród iluś tam jakie proponują a oni wrzucają to do szablonu i gotowe. Niemniej jednak jest to impreza droższa niż zrobić na wordpressie. Po drugie, są to strony a mi się wydaje, że powinna wystarczyć wizytówka (strona - otwierasz okna- wizytówka- jakby jedna strona, bez okien, tylko przewijasz w dół). Wizytowki - trzeba pogrzebać w necie, poszukać kto ma szablony, są tańsze niż strony. Domenę sobie wykup gdzie chcesz np. home.pl a możesz też w firmie która oferuje szablon i serwer. Domenę wykupujesz na jeden rok a potem przedłużasz. Pozycjonowanie to osobna sprawa.
  • ninal5 22.01.14, 14:02
    Dzięki dziewczyny!
  • buguslaw2019 09.04.19, 20:33
    Dobrze mieć strone internetową, taka reklama pomaga, aczkolwiek ważne jest też pozycjonowanie i optymalizacja. U nas w agencji, jakie ale, prywatne wizytówki, robimy dość często, serio!

--
    Zawodowo związany z agencją reklamową, która świarczy takie usługi dla klientów jak: projektowanie stron internetowych Zielona Góra , modernizacja stron www, hostingi, reklama w Internecie . W wolnym czasie miłośnik wycieczek rowerowych.
  • mewa-01 09.04.19, 23:37
    Mam swoją stronę, wiele osób znajduje mnie w ten sposób. Część przychodzi z ogłoszeń, ale większość trafia do mnie z polecenia.
  • lidiazezbyszka 23.07.19, 13:32
    Dziś każda firma powinna mieć stronę internetową. Ja polecam serwisy-internetowe.pl Skorzystałem i jestem zadowolony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka