Dodaj do ulubionych

cena za korepetycje dla maturzysty

02.09.16, 09:54
Dzień dobry,
Proszę o podpowiedź - ile może kosztować indywidualna lekcja angielskiego 60 min., prowadzona przez dobrego nauczyciela uczącego w liceum w dużym mieście, na południu Polski. Uczeń to przyszłoroczny maturzysta przygotowujący się do matury rozszerzonej, ambitny zależy mu na najwyższej ocenie i ogólnie chcący umieć bardzo dobrze ten język. Opcja mile widziana to dojazd nauczyciela do ucznia.
Chciałabym wiedzieć ile mogę zapłacić żeby nie przepłacić i ewentualnie ponegocjować.
Proszę o propozycje ile to może kosztować. Z góry bardzo dziękuję.
pozdrawiam
Monika
Obserwuj wątek
    • baba67 Re: cena za korepetycje dla maturzysty 02.09.16, 10:30
      Dobry nauczyciel w dużym mieście nie będzie chętnie dojeżdżał tym bardziej uczący w szkole czyli tylko dorabiający.Gdybym miała taką sytuacje zawodową nie ruszyłabym się z domu za mniej niż 80 zl pod warunkiem że dojazd nie jest na drugi koniec miasta z korkami tylko 20 min samochodem(którego utrzymanie tez kosztuje).Lekcje u lektora sa tańsze i to wcale niemało.50 zl to jednak min przy takich wymaganiach, negocjacje w dół tej sumy -niesmaczne.
      Tak jak do pomysłów płatności z góry za miesiąc i płacenia za odwołane w ostatniej chwili lekcje można mieć stosunek róznoraki i elastyczny, tak uważam że pora uświadamiać klientom że dojazd profesjonalnego lektora do klienta to jest usługa premium która kosztować musi. Ciągle pokutuje skojarzenie nauczyciel języka=mobilny student gnieżdżacy się w akademiku który za psi grosz z pocałowaniem ręki i nauczy i dojedzie bo innej opcji nie ma-ta uwaga nie personalnie do Watkodawczyni oczywiście.

--
      Piękno nie jest rzeczą, jest sposobem patrzenia na rzeczy.
    • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 02.09.16, 11:21
      Ja jestem właśnie z południa kraju i jak już się żaliłam w innym wątku - ceny są u nas niewysokie, 40 zł za 60 minut to już dość sporo. A może dobrym rozwiązaniem dla syna byłyby lekcje przez skype? Syn by nie musiał dojeżdżać, lektor by nie musiał dojeżdżać, wszyscy zadowoleni :>
            • sunnysmile Re: cena za korepetycje dla maturzysty 06.09.16, 23:45
              Najbliższe mi miasto (8km) ma tylko 100 tys mieszkańców i ceny za 60 min to 30-35 zł za lekcję języka obcego u nauczyciela. Mniej biorą studenci. Więcej trzeba zapłacić za rzadkie języki, typu japoński, chiński i to są ceny rzędu 50-70 zł za lekcję a i jest to dokładnie 35 km ode mnie, w innym dużym mieście. Jestem z południa kraju.
              • anglofil Re: cena za korepetycje dla maturzysty 12.09.16, 15:58
                Ceny z Krakowa to 45-50 zet za lekcję u lektora, nie wiem jak z dojazdami. W ogóle lekcje w domu rozpraszają i demotywują, to nie jest tak, że "uczyć można wszędzie". Lektor ma takie narzędzia jak biblioteczka i drukarka, dzięki czemu zareagować szybko dodatkową pracą do domu, stabilne połączenie z netem, sprzęt do słuchania, no i dobrane ergonomiczne krzesło i odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu skupia się na uczniu a nie na zastanawianiu, kiedy ten koszmar się skończy. Dojazdówki może i są ok na konwersacje dla zaawansowanych dorosłych, może rzeczywiście zbyt zajętych po pracy a i niespecjalnie wymagających, ale nie na wyszkolenie maturzysty (przeważnie przysypiającego na kanapie w takich okolicznościach przyrody).
    • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 21.09.16, 10:50
      Zapytam tutaj, bo temat poniekąd pokrewny.
      Czy zdarza się Wam nie podjąć nauczania jakiejś osoby, ze względu na jej zbyt niski poziom i zbyt mało czasu do egzaminu/matury?
      Co robicie jeśli np. kilka miesięcy przed maturą zgłasza się chętny uczeń, ale z fatalnym poziomem, nie ogarniający nawet bazowych czasów i wiecie że nie zdążycie tego wszystkiego przerobić do godziny zero? A jeśli ta osoba zapewnia że nie zależy jej na wysokich wynikach, chce tylko zdać, choćby na te 30%? Podejmujecie się, czy nie? :)
          • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 21.09.16, 17:38
            Trochę się chyba wkopałam, bo już mam 5 tegorocznych maturzystów, więcej postaram się nie przyjmować. Z drugiej strony co począć kiedy w grafiku pustawo a co drugi zgłaszający się chętny będzie pisał maturę 2017? Zgłosiło się do mnie w tym roku wyjątkowo dwóch pierwszoklasistów, ale po lekcji próbnej żaden ostatecznie nie zdecydował się na kontynuację nauki. Zastanawiam się, czy to nie zaostrzenie zasad dotyczących odwoływania i odrabiania odstrasza mi uczniów :C
            • sunnysmile Re: cena za korepetycje dla maturzysty 21.09.16, 22:12
              midds, nie przejmuj się odchodzącymi uczniami. W ich miejsce przyjdzie niedługo ktoś inny. Zauważyłam pewną tendencję: zainteresowanie lekcjami jest końcem sierpnia i tak maksymalnie do połowy września, następnie w listopadzie, później w styczniu i marcu. Chociaż to sierpniowo-wrześniowe i listopadowe są najbardziej obfite w telefony od nowych uczniów.

Zaostrzenie zasad jest ważne, gdyż nie potrzebujesz uczniów chodzących byle jak i płacących jak chcą. Ma być tak jak ty chcesz a jak się nie podoba to niech szukają innego, tańszego, mniej konkretnego. Dbaj o siebie i swoje finanse. Miej zasady i będzie ok. A jak nie, to: "Next, please!" ;D
              • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 22.09.16, 07:55
                Tak właśnie myślę, że po co mi uczniowie nierzetelni, chodzący w kratkę? To nawet lepiej że sami wyeliminowali się na starcie :) A moje zasady są niezwykle rygorystyczne, otóż - o planowanej nieobecności należy poinformować dzień wcześniej, a w ciągu semestru można opuścić tylko 2 lekcje, jeśli jest ich więcej, muszą zostać odrobione do dwóch tygodni. No zgroza normalnie, czego ja bezczelna od tych biednych uczniów wymagam ;)
              • baba67 Re: cena za korepetycje dla maturzysty 22.09.16, 11:33
                Dokladnie -nie wszystko co się oplaca warto nie wszystko co warto sie opłaca. A przynajmniej sie opłaca od razu. Bo przeczekanie cięzkiego okresu bez powrotu do swoich warunków zaprocentuje na pewno. Ja nie mam teraz szału ale nie wróce do starych zasad uczenia dorosłych ani do dojeżdzania a diatwie zapowiedziałam że lekcje opuszczone ponad limit się odrabia.

--
            • engteacherka Re: cena za korepetycje dla maturzysty 22.09.16, 12:35
              Miej zasady. Ja mam trochę podobne, tylko, że u mnie to są 3 godziny w semestrze i można je odwołać nawet godzinę przed (bo czasami coś się po prostu może zdarzyć niespodziewanego, mi też), moi wiedzą, że przyjmuję po wakacjach w pierwzej kolejności tych, którzy mieli najlepszą frekwencję i oni mogą lczyc na najlepsze godziny. Tylko, że ja uczę dzieciaki i one będą kontynuować, więc im zależy. Maturzyści, to sezonowa praca, dorośli trochę też, bo wielu z nich uczy się ,,dla siebie'' i motywacja, żeby wrócić po wakacjach nie jest już taka silna. Otwórz się na młodszych, ucz też gimnazjalistów, będziesz miała więcej godzin i większe poczucie bezpieczeństwa, a nauczanie starszych nastolatków nie różni się aż tak od nauczania dorosłych
              • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 22.09.16, 14:06
                Chciałabym, w nagłówku ogłoszenia mam napisane jak byk "angielski dla dzieci, młodzieży i dorosłych", po prostu Ci pierwsi jakoś nie bardzo się zgłaszają, nie do końca wiem czemu ;)
                Ale więcej maturzystów w tym sezonie już nie przyjmę, no chyba że ktoś mógłby przychodzić w martwych godzinach, między 11 a 14, to będę ich traktować jako ekstrasy.
            • engteacherka Re: cena za korepetycje dla maturzysty 22.09.16, 12:40
              Tzn. uważam, że można przygotować w rok, ale to ciężka orka i nie można pobłażać. Można nauczyć rzeczy, które najczęściej pojawiaja się w testach maturalnych, dobrze wyćwiczyć podstawy, bo matura jest przewidywalna. Ale trzeba się naprawdę za to wziąć, a niektórzy maturzyści uważają, że miesiąc przed maturą, to jeszcze daleko... Dla mnie to stresujące, bo mam zbyt wielu uczniów i chyba nie dałabym rady aż tak się skupić na jednym delikwencie. Ale jest to możliwe.
    • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 23.09.16, 08:40
      A czy zdarzają się Wam uczniowie którzy usiłują uparcie się targować o stawkę? Mailuję z dziewczyną która chce przychodzić na zajęcia z koleżanką, ale za cenę 25% niższą, niż normalnie przewiduję dla duetów. Twierdzi, że są studentkami i nie przelewa im się. Ale dlaczego w takim razie nie poszukają po prostu tańszego korepetytora? Jedyne co mogłabym jej w takim przypadku zaproponować za tę cenę, to lekcje 45 minut zamiast 60.
    • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 23.09.16, 11:23
      Jeszcze jedno pytanie, przepraszam, że nie związane z tematem wątku.
      W jaki sposób poprawiacie błędy uczniów podczas konwersacji? Ja, np. jeśli uczeń zapomni dodać "s" w present simple, podnoszę dłoń z 3 palcami, aby przypomnieć o 3 osobie. Jeśli zapomina o formie przeszłej w past simple, pokazuję kciukiem do tyłu. Sprawdza się z uczniami którzy przy rozmowie utrzymują kontakt wzrokowy, bo niektórzy wzrokiem lubią błądzić po ścianach i suficie. Czasem powtarzam błędne zdanie jak echo i miną daję znać, że coś tu nie gra i trzeba się poprawić. Niektórym uczniom takie przerywanie może jednak przeszkadzać i zaburzać płynność wypowiedzi. Co myślicie o wypisywaniu na bieżąco błędów, a po skończonej rozmowie poprawianiu ich i omawianiu?
        • engteacherka Re: cena za korepetycje dla maturzysty 24.09.16, 13:06
          Nie ma tu mądrego, bo jest z każdym inaczej. Czasami już po mojej minie widzą, że coś jest nie tak, czasami tak, jak mówisz, zapamiętuję lub wypisuję błędy, czasami nawte robię tak, że opisują obrazek na piśmie, ja to sprawdzam, a potem mają przygotować ustnie bardzo podobny obrazek, żeby wyeliminować powtarzanie tych samych błędów. po prostu bardzo różnie. Niektórym można przerwać, innym nie
      • baba67 Re: cena za korepetycje dla maturzysty 25.09.16, 08:30
        Do każdego trzeba inaczej, na każdym poziomie to inaczej wygląda.W przypadku mniej zaawansowanych syczę, kręcę głową, zasadniczo zależy mi żeby sami kombinowali co jest nie tak. I na ogół wiedzą. Z bardziej zaawansowanymi od poprawiam tylko błędy dające po uszach, te pomniejsze po wypowiedzi, bo są często okazją do przemycenia jakiejś dodatkowej wiedzy. Nie jestem fanką wykładów robię to na wyrażne życzenie, zatem wiedzę gramatyczną częściej sączę w taki sposób.

--
      • pani.woods Re: cena za korepetycje dla maturzysty 25.09.16, 19:15
        Po pierwsze są ćwiczenia na komunikację i wtedy nie ćwiczymy poprawności językowej tylko płynność, swobodę wypowiadania się. Nie możesz wtedy wytykać uczniowi błędów bo utrwalisz w nim poczucie, że ciągle źle mówi, że ciągle coś jest nie tak. A takie poczucie Polacy w sobie i tak mają nawet bez groźnej miny nauczyciela. Z mojego doświadczenia wynika, że trzeba Polaków budować na duchu, że mimo iż nie znają języka idealnie to są w stanie się dogadać.

Są też oczywiście ćwiczenia na poprawność językową i wtedy dążymy do tego aby wypowiedzi były wolne od błędów i możesz kiwać głową, pokazać coś palcem, zapisać błąd na kartce (najmniej lubię ponieważ jest ryzyko, iż komuś ten zapisany błąd się utrwali jako forma zapisana przez nauczyciela - a więc poprawna...). Z tego samego powodu nie powtarzam błędnych zdań - jeśli już to początek - do momentu błędu - gdzie uczeń ma sam dokończyć zdanie ale już poprawnie.
        • anglofil Re: cena za korepetycje dla maturzysty 26.09.16, 16:43
          Ja w większkości przypadków wskazuję na błędy, bo z moich akurat doświadczeń wynika, że polacy są wygadani tylko, że niestety ( w odróżnieniou od Niemców- mam znajomą lektorkę uczącą anglika w Niemczech) nie uczą się i mają duże braki z niższych poziomów.
          • engteacherka Re: cena za korepetycje dla maturzysty 26.09.16, 22:03
            Ja z kolei, mam wielu znajomych wśród Hiszpanów - wszyscy osłuchani, bez bariery, ale gramatyka o boshhhh, a Polacy zanim powiedzą (szczególnie kobiety), to rozkminiają, kombinują, boją się powiedzieć niegramatycznie, bo to by był koniec świata po prostu :) tak im chyba ze szkół zostało.
                • midds Re: cena za korepetycje dla maturzysty 27.09.16, 11:16
                  Zauważyłam że coś takiego jest charakterystyczne dla osób które np. wyjechały za granicę i język PRZYSWAJAŁY a nie UCZYŁY SIĘ go. Są osłuchane, nie mają blokady w mówieniu, bogate słownictwo, ale gramatyka właśnie leży i kwiczy i to często takie najbardziej podstawowe struktury. Tych osób po prostu nikt nigdy nie poprawiał, a skoro się jakoś dogadywały, widać sądziły że ich angielski jest w porządku ;)
                  • baba67 Re: cena za korepetycje dla maturzysty 27.09.16, 18:17
                    Jeszcze pół biedy jeśłi zdają sobie z tego sprawę choć walka z nawykami typu I back to home(autentyk)jest koszmarnie frustrująca. Spotkałam się jednak z sutuacja kiedy ktoś po podstawowej maturze (kiedy ją wprowadzono zatem poziom marniutki) i 2 miesięcznym pobycie w Szkocji(pobyt głównie wśrod Polaków)chce zdawac juz już FCE i sie obraża kiedy proponuje mu powtórkę od podstaw.Wishful thinking w postaci czystej.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka