Dodaj do ulubionych

Jak pracować z uczennicą - egz. gimnazjalny

11.02.18, 19:28
Mam uczennicę w 3 gim. Przygotowuję ją do egzaminu gimnazjalnego od października. Byłam przerażona jej poziomem - nie zna słówek typu fridge, to teach itd, a porywa się na rozszerzenie. No nie da się ukryć, nie jest orłem, jednak jest grzeczna i dość ułożona. Do tej pory robiłam z nią gramatykę - najważniejsze zagadnienia przerobione, oraz testy gimnazjalne (słownictwo). Miała naprawdę ogromne braki, teraz generalnie jest lepiej, ale wciąż moim zdaniem za mało. Z moją pomocą odnośnie słówek zrobi czytanie ze zrozumieniem z rozszerzenia, uzupełnianie zdań też w miarę, natomiast całkowicie nie umie samodzielnie pisać maili. Mówię jej, żeby zwracała uwagę na czasy, na liczbę, rodzajniki, ale i tak to leży. Kiedy mówię, jakie ma błędy, niby to rozumie, ale na następnym wypracowaniu je powtarza. Co powinnam w tej sytuacji zrobić? Dodatkowo dochodzi to, że jej mama ma duże ambicje, po prostu strasznie się lęka tych jej wyników, i obawiam się, że np. wynik 50% ją nie zadowoli. Młoda odrabia prace domowe, ale sama raczej nie powtarza dużo. Ostatnio np. zapomniała, jak się tworzy pytania. Moja koleżanka uczy ją polskiego i mówi, że na przykład nie umie odmieniać przez przypadki, nie pamięta, kto napisał niedawno czytaną lekturę. Jakieś rady w tym przypadku?
Edytor zaawansowany
  • paniusiapobuleczki 11.02.18, 22:55
    Angielski rozszerzony nie liczy się do rekrutacji. Plus ona nie porywa się na rozszerzony tylko prawdopodobnie musi go zdawać bo jest to kontynuacja z podstawówki.
  • baba67 12.02.18, 10:05
    Mam identyczny przypadek jeśli chodzi o poziom. Jedyne wyjście-robisz co możesz i jasno uświadamiasz rodzicowi co zastałaś i co konkretnie się udało a co prawdopodobnie nie zostanie zrobione bo czasu zbyt mało. Na mamusie idiotki które nie rozumieją że nauka języka wymaga czasu nic nie poradzisz zawsze będa, niemniej wiekszość rodziców reaguje rozsądnie.

--
    Szczęście to wieczność oprawiona w odpowiednią chwilę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.