Dodaj do ulubionych

ZUS poszedł w górę

04.02.19, 14:23
dostałam od księgowej info o wyższym zusie, na preferencyjnym teraz zamiast ok. 504, to 540. Hurray, żyć nie umierać...
Edytor zaawansowany
  • goldf-ish 04.02.19, 17:11
    Powiem szczerze, skoro dla Ciebie 550 PLN to juz duzo to zwijalabym biznes. Na ten moment po uplywie 2 lat stawek preferencyjnych duzy ZUS to ponad 1300,tak wiec tego...
  • uhuhana 04.02.19, 18:01
    przeca wiem, ale chyba nikt nie lubi podwyzek ;) co do biznesu - bede zmieniac profil lekko, bo na razie robie dla szkoly prywatnej i to sie w ogole nie oplaca.
  • goldf-ish 04.02.19, 18:27
    A to fakt, praca dla szkol jest kompletnie nieoplacalna w tym biznesie. Jesli moge Ci cos poradzic to juz pracujac dla szkol, staraj sie przyszlosciwo werbowac klientow dla siebie. A nuz ktos kiedys bedzie zmienial prace i Cie na przyklad poleci.
  • piterus123 16.02.19, 18:33
    Mały zus jest po to by nowy przedsiębiorca mógł przetestować czy jego pomysł na biznes ma szansę na powodzenie. Zamysłem małego zusu nie jest pracowanie za bezcen dla jakiejś szkoły językowej. To nie one powinny być beneficjentami tego, że ktoś może przez dwa lata płacić niższe stawki zanim się połapie, że praca dla szkół językowych jest nieopłacalna.
  • malaszzzz 27.02.19, 16:41
    Może nie chodzi o to, że dużo czy mało, ale o to, że Państwo zamiast pomóc choć trochę ciągle robi przedsiębiorcą pod górkę?
  • mewa-01 05.02.19, 20:39
    Przecież co roku ZUS idzie w górę, więc nie należy łudzić się, że będzie korzystniej.
    Aktualne stawki są tutaj:
    www.zus.pl/baza-wiedzy/skladki-wskazniki-odsetki/skladki/wysokosc-skladek-na-ubezpieczenia-spoleczne
  • piotrkwiatkowski 27.06.19, 07:14
    Od przyszłego roku przedsiębiorcy zapłacą prawie 1500 zł miesięcznie na ZUS. To wcale nie jest mało szczególnie dla małych, jednoosobowych firm. Zwłaszcza że nikt nie wie, czy kiedykolwiek zobaczy z tego nawet złotówkę. A jak miałem problem z kolanem to na wizytę u ortopedy kazali mi czekać 2 miesiące, więc trzeba iść prywatnie, bo boli i nie da się chodzić, koszt 170 zł. Niech wprowadzą składni na ZUS dla rolników, to połowa tego kraju, która za 350 zł raz na kwartał ubezpiecza całą swoją rodzinę, co my z tego mamy? Nic! Jedzenie jest bardzo drogie i to nie jakieś wymyślne, zwykłe: ziemniaki, cebula.
  • lenalang 29.06.19, 17:45
    Zgadzam się że KRUS to jest porażka...Ludzie kupuje specjalnie 1h ziemi żeby mieć KRUS i żyć na koszt państwa.
  • uhuhana 03.07.19, 10:27
    ale podobno sie zmienilo i jest cos takiego jak maly zus, permanentnie, zus proporcjonalnie do zarobkow (jesli sie nie przekroczy jakiegos pulapu)
  • lorna.doone 03.07.19, 10:37
    Jest - płacę ok 780zł/mies. Jednak żeby takowy płacić w 2019 - należało w pierwszym tygodniu stycznia złożyć deklarację. Jeśli się nie zdążyło to teraz trzeba czekać do 2010.
  • jaslene 06.07.19, 22:45
    A jeżeli ktoś dopiero we wrześniu zakłada DG to już się na mały zus nie załapie?
  • lorna.doone 08.07.19, 16:46
    Na mały zus nie, ale być może załapie się na preferencyjny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka