Dodaj do ulubionych

Suszarka a długie ZDROWE włosy- możliwe?

01.02.10, 23:02
Jak w temacie.
Jest JAKIKOLWIEK sposób na takie połączenie codziennego mycia i suszenia długich włosów, żeby pozostały zdrowe? Nie mogę już na moje patrzeć :( a jeszcze 2 lata temu były takie piękne :(
Edytor zaawansowany
  • 01.02.10, 23:09
    jedyna rada to regularne podcinanie końcówek, suszarka (może być jonizacyjna) z
    regulowaną temperaturą (może się ktoś śmiać, ale ja używam 2 stopni) i
    natłuszczanie końcówek - jak mam więcej pieniędzy to olejek w pomarańczowej
    buteleczce kerastase, jak mniej to biosilk w końcówki. i działa.
  • 02.02.10, 00:17
    Z porządnym kosmetykiem chroniącym włosy przed wysoką temperaturą stosowanym ZAWSZE, gdy używasz suszarki/prostownicy/lokówki, spokojnie można mieć długie i zdrowe włosy. Szukaj odżywek, ampułek i sprejów termicznych. Ja polecam Ciment Thermique i Nectar Thermique firmy Kerastase. Oczywiście produktów jest całe mnóstwo. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni do swojego rodzaju włosów.
  • 02.02.10, 00:27
    Do znudzenia będę powtarzać :) Jeśli musisz myć codziennie, to myj samą odżywką,
    a szamponem tylko co pewien czas. Oczywiście odżywka musi być bez silikonów i
    trzeba jej zużyć o wiele więcej, niż zwykle -- z tych dwóch powodów warto wybrać
    tanią.

--
    Zakochani w zbrodni, ofiar wiecznie głodni,
    wodnik i topielica, topielica i wodnik...
  • 02.02.10, 08:40
    Nessie, tyle piszesz o myciu odżywką... Czy to się sprawdzi w przypadku włosów przetłuszczających, czy też zaraz po tym będę mieć na włosach smalec?
  • 02.02.10, 15:42
    enith napisała:

> Nessie, tyle piszesz o myciu odżywką... Czy to się sprawdzi w przypadku włosów
    > przetłuszczających

Tak. Ja mam bardzo silnie przetłuszczające się włosy i muszę je myć codziennie
    -- nie mam wyjścia. Dlatego właśnie zaczęłam myć odżywką. Bo szampony coraz
    bardziej ługowały skórę głowy i niszczyły strukturę włosów.

Trzeba dobrać po prostu odpowiednią odżywkę, tak samo jak każdy musi sobie
    dobrać szampon "dla siebie".

Ja używam odżywki do włosów przetłuszczających się Joanna "Z apteczki babuni" --
    tania i świetna.

--
    Nie ufaj w wieczory, wstań, zaciągnij story,
    Upiory i harpie, harpie i upiory...
  • 03.02.10, 16:55
    Nessie, dziś chyba wypróbuję twój patent, o ile wygrzebię z otchłani mojej łazienki odżywkę o w miarę prostym składzie i bez silikonów. Zdam relację z efektów :)
  • 02.02.10, 15:36
    A ja bede sie do znudzenia podlaczac :-) Faktycznie, mycie odzywka jest
    super. A susze suszarka zawsze, bo mam problemy z zatokami i nie bardzo
    lubie przesiadywac z mokra glowa.
    --
    I love my computer, because my friends live in it.
  • 02.02.10, 08:03
    U mnie się tak nie dało, suszarka zmasakrowała moje piękne, zdrowe, długie
    włosy. Od 2 lat używam jej sporadycznie, codziennie włosy same sobie schną i
    wyglądają znowu pięknie i zdrowo.
  • 02.02.10, 08:37
    Prawdopodobnie usmażyłaś sobie włosy zbyt wysoką temperaturą lub frajerską suszarką. Ja suszę włosy CODZIENNIE (suszarką profesjonalną, z jonizacją i regulacją temperatury) i nawet mając długość za ramiona włosy wyglądały świetnie. Regularnie podcinałam końcówki (naprawdę odrobinę) i stosowałam serum na końcówki i cement termiczny. Wystarczyło natomiast przez miesiąc odpuścić sobie porządną pielęgnację i pojawiał się problem przesuszonych, a potem i rozdwajających się końcówek. Jednak porządna suszarka i kosmetyki ochronne zwiększają szanse na ładną czuprynę.
  • 02.02.10, 08:46
    Możliwe, że to przez suszarkę bo miałam taka zwykłą z 2-stopniową regulacją
    temperatury nawiewu. Kosmetyki ochronne i pielęgnacyjne stosowałam.
  • 02.02.10, 08:59
    Wiesz, kiedyś starą suszarką przypiekłam sobie ucho, a raz spalilam kosmyk włosów, który następnie ukruszył się tuż przy skórze. Wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że piekę swoje włosy. Teraz, jeśli z jakiegoś powodu nie mam swojej suszarki i używam czegoś, czego nie znam, kładę na włosach rękę i jeśli susząc zgodnie z arkanami sztuki (wirując suszarką), moja ręka zaczyna piec, to znaczy, że powietrze jest za gorące i albo ustawiam chłodniejszy nawiew, albo rezygnuję z suszenia. Co więcej, susząc chłodniejszym powietrzem, niż dotychczas, mnie przetłuszcza mi się skóra głowy i włosy pozostają świeże dłużej.
  • 02.02.10, 12:41
    julus908- widzisz, wszystko pięknie, ale moje włosy schną same jedynie w upalne lato. wiosna, jesień i zima- mogę je umyć rano, a wieczorem dalej są wilgotne. nie całkowicie mokre, ale bardzo wilgotne przy skórze (czyli tam, gdzie najbardziej wilgoć przeszkadza i ochładza głowę). to samo z myciem wieczorem- czego bym nie zrobiła, rano i tak dalej są do kilkuminutowego suszenia.
    mam bardzo gęste i dosyć długie (do łopatek) włosy, zwykłe strzyżenie zajmuje fryzjerowi (wraz z suszeniem) ponad godzinę, więc nie wszystkie porady (typu niesuszenie) mogę stosować:)
  • 02.02.10, 15:29
    Oj, to musisz mieć baaardzo gęste włosy. Moje są średnio gęste i grube, na
    długość do łopatek i zimą schną ok 4-5 godzin.
  • 03.02.10, 16:28
    Przyłącze się do dobrych opinii na temat Nektaru Termicznego Kerastase (dostępny
    w salonach fryzjerskich) Ja prostuję i suszę włosy codziennie, ładne włosy to
    jedynie zasługa tego nektaru - nie nakładam nic więcej. Z tego co czytam, przy
    tak intensywnym użytkowaniu prostownicy włosy powinnam mieć jak siano. A nie
    mam. Są błyszczące, ładnie się układają..

• 04.02.10, 08:27
    Polećcie dziewczyny dobrą suszarkę z jonizacją:) Z góry dziękuję:)
  • 04.02.10, 20:58
    Ostatnio na prezent kupowałam Remingtona, ale za cholerę nie mogę sobie
    przypomnieć modelu :/ W każdym razie brałabym pod uwagę tylko Remingtona i Babyliss
  • 04.02.10, 21:26
    polecam ci suszarke Remington protect&shine,model D5610.naprawde
    swietna,szybko suszy,ma regulacje temp,chlodny
    nawiew,jonizacje,dyfuzor,jestem z niej zadowolona! babyliss tez
    podobno sa dobre,bo ta firma specjalizuje sie w tego typu sprzecie-
    czyli suszarki,prostownice.
  • 05.02.10, 08:42
    Dziękuję!:)
  • 07.02.10, 08:24
    to samo z myciem wieczorem- czego bym nie zrobiła, rano i tak dalej są do kilkuminutowego suszenia.

no to przeciez to jest idealne wyjscie.
    myj je wieczorem a rano je uloz w ciagu kilku minut, przy okazji dosuszania.

poza tym bardzo pomaga zawiniecie wlosow w recznik po umyciu w tzw turban.
    za kilka 5-10 minut odwracasz recznik do gory nogami (tzn tam gdzie bylo przy szyi teraz jest na czubku glowy) i znowu zostawiasz na kilka minut. nastepnie zmieniasz recznik na suchy i ponawiasz operacje na dluzej tym razej. na ile to juz sie zorientujesz. .

Minnie

--
    Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.