• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Sposoby na spowolnienie starzenia - co robicie??? Dodaj do ulubionych

• 03.02.10, 17:20
    Jak wyzej,,,jestem ciekawa co robicie , ja mam skonczone 38 lat, wygladam na duzo mniej( wg mnie i innych:))
    a co robię?;
    - nie pale, choć paliłam
    - zaczełam uzywac filtrów w kremach
    - jak najmniej słońca
    - witaminy, rózne
    - zaczełam troche cwiczyce
    - mam długie włosy, co troche chyba odmładza

a ogólnie to mam dobre geny...po mamie.
    Zaawansowany formularz
    • 03.02.10, 17:36
      I na te geny licz najbardziej, serio :) jestem starsza od ciebie, też z dobrymi
      genami. Na dodatek: nie palę (nigdy nie paliłam), używam kremów z filtrem, nie
      opalam się (słońca tyle, co w czasie spacerów),sensownie się odżywiam.
    • 03.02.10, 17:56
      U mnie też za dużo młodszy wygląd odpowiadają geny ze strony mamy :)
      Natomiast ze swojej strony unikam słońca, nie palę i nigdy nie paliłam, stosuję (od niedawna) produkty z retinaldehydem, umiarkowanie ćwiczę, staram się prowadzić urozmaicony tryb życia i nie odmawiam sobie drobnych przyjemności. Zadowolona z życia wyglądam kwitnąco :)
    • 03.02.10, 18:02
      Też jestem po 30.Też nie wyglądam na swój wiek, jest zawsze zdziwienie gdy mówię
      ile mam lat.
      Myślę, że podstawa to geny,ale niezdrowym stylem życia można ten "dar" zmarnować.
      -nie palę,
      -staram się zdrowo jeść,
      -trochę ćwiczę(ale i tak jestem szczupła),
      nie mam pie...a na punkcie filtrów,na urlopie normalnie się opalałam,
      -nigdy nie byłam na solarium,
      -nie chodzę do kosmetyczki, używam kremu na dzień, czasami na noc i co jakiś
      czas peeling.
      - witamin nie biorę
      - piję czerwoną herbatę bez cukru
      • 03.02.10, 18:04
        Napisałyście, że młody wygląd zawdzięczacie mamie, ja też. :)))
        • 03.02.10, 18:45
          aha i dodam ,ze lubię spac, w ciągu dnia jesli moge to drzemka mile widziana:)))
          zawsze duzo spałam:)

• 04.02.10, 00:55
            halohalo12 napisała:

>
            > zawsze duzo spałam:)
            >

to pewnie dlatego taka ładna jesteś :).
            • 04.02.10, 09:48
              tak, pewnie dlatego właśnie ;)
    • 03.02.10, 19:12
      Późne macierzyństwo jest świetnym sposobem na odmłodzenie się i
      spowolnienie starzenia.
      Mam dwie koleżanki, które urodziły tuż przed 40, po ciąży i porodzie
      wyglądają dużo lepiej niż przed.
      • 03.02.10, 19:22
        A tak zgadzam się...:)

Ale odmłodzic moze tez młodszy męzczyzna, cholera poznałam 15 lat młodszego, Sic!!!!:))))
        • 03.02.10, 19:45
          przede wszystkim SEN, SEN, SEN, te 8 godzin musi byc w tygodniu, a w weekendy,
          10-11 godzin:)

Po drugie wystrzegam sie Słońca, ale też trzeba dbać teraz zimą o ochronę twarzy
          przed mrozem, tak więc codziennie smaruję się przed wyjściem wazeliną
          wiesiołkową (nie taki tłustosz, jak klasyczna biała).
          Wiatr, deszcz, śnieg mróz wysuszają skórę i niszczą, a zniszczona skóra wygląda
          staro.

PO trzecie jem dużo RYB - zawierają kolagen, a więc zapewniają sprężystość skóry.

Ja w ogóle lubię dbać o siebie, nie chodzi o sam wygląd, ale jakoś tak lepiej
          się czuje psychicznie, jak raz w tygodniu zrobie sobie maseczkę bananowo-twarogową:)
          • 03.02.10, 19:51
            tak własnie myslę,ze sen to super sprawa...
            naprawde lubię spać i wiem,ze to pomaga:)
        • 04.02.10, 12:06
          No co Ty, o wiele bardziej odmladza starszy facet, przy nim zawsze
          bedziesz jak nastolatka :-D

--
          I love my computer, because my friends live in it.
          • 04.02.10, 12:44
            I sa mniejsze szanse, ze po latach wymieni cie na nowszy model ;)
            --
            moja kuchnia
            italia-od-kuchni.blogspot.com/
    • 03.02.10, 20:00
      No to bylo do przewidzenia, ze wszystkie wypowiadajace sie beda wygladac na mlodsze, niz wskazuje metryka ;))

Ja podobnie, jak Ty:
      - nie pale (nigdy nie palilam)
      - nie zazywam narkotykow (nigdy nie zazywalam)
      - pije alkohol w bardzo malych ilosciach, przewaznie wino
      - wysypiam sie regularnie, chodze spac przed polnoca
      - nie opalam sie
      - jem duzo warzyw, owocow i alg
      - uprawiam joge od bardzo dawna
      W tym roku koncze 30 lat, w tym wieku wszystkie wygladamy pieknie i mlodo ;) . A jak bedzie za 10-15 lat, to sie dopiero okaze :)
      --
      moja kuchnia
      italia-od-kuchni.blogspot.com/
      • 03.02.10, 21:43
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • 03.02.10, 21:51
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • 04.02.10, 11:00
            -nie palę
            -pije dużo wody min i zielonej herbaty
            -używam dobrych kremów
            -dużo śpię
            -mam długie,zadbane włosy
            -regularnie ćwiczę
            -mam nieco młodszego męża;))
    • 04.02.10, 13:55
      1.Szczupła sylwetka, kobieta szczupła zawsze wygląda młodziej,
      szczupła nie chuda.
      2.Ruszać się - siłownia, aerobic, basen, rower itp.
      co komu bardziej odpowiad.
      3.Dbać o cere, włosy.
      4.Rozsądnie się odżywiać.
      5.Nie palić, pić sporadycznie.
      6.Nie przesadzać z opalaniem.
      7.Być pewną siebie, pełną planów, pasji, zainteresowań bo to daje
      ten młodzieńczy błysk w oku.
      • 13.03.10, 01:13
        1. nie pale, nigdy nie paliłam
        2. dieta- zbilansowana, dużo ryb i warzyw, dużo wody!
        3. ćwiczę- może nie jakoś dużo, ale pies zmusza mnie do wychodzenia z domu i
        pobiegania
        4. długie, zadbane włosy
        5. dbam o nawilżenie skóry
        6. nie opalam sie w solarium
    • 05.02.10, 11:30
      Dobre geny zawdzięczam tacie,
      zdrowy tryb życia,
      zdrowa dieta,
      ruch na świeżym powietrzu,
      brak szkodliwych nałogów,
      odpowiednio dobrane kosmetyki tj. nawilżacze, filtry,
      nigdy nie zapominam o demakijażu
      nie przesadzanie ze słońcem; w solarium byłam może 3 razy w życiu więcej nie pójdę,
      optymizm, unikanie stresu,
      dobry seks

--
      Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy
      [img][/img]
    • 05.02.10, 13:25
      ze wszystkich wypowiedzi wynika jedno - nie ma żadnej reguły.
      Ja paliłam, nie palę od kiedy zauważyłam że wysiadam kondycyjnie.
      Zawsze prowadziłam nieregularny tryb zycia, taka praca, raz spałam
      12 godzin, innym razem 4 i tak jest do dziś. Nie odżywiałam sie
      dobrze w zwiazku z tym, bardzo nieregularnie i generalnie jeść nie
      lubię, nigdy nie miałam nadwagi, przed ciążami nawet niedowagę.
      Sporadycznie malowałam się, nie lubie tapety i nie mam na nia czasu,
      przez wiele lat uzywałam tylko kremu nivea, teraz kosmetyki eco ze
      wzgledu na złą reakcję skóry na inne. Kosmetyczke odwiedziłam kilka
      razy w swoim życiu, solarium nigdy, lubie plaże ale ciężko sie
      opalam więc nie po to tam chodzę /w wakacje wyłącznie/.
      Natomiast zawsze lubiłam zajecia sportowe, różne ćwiczenia, jednym
      słowem ruszam się, obecnie to pilates, w sezonie rower i czasem
      basen, ale bez przesady.
      Ubieram sie jak 20-parolatka bo lubie ten styl, żadne ciotkowate
      ciuchy, czasem nawet zastanawiam sie czy wypada jeszcze to czy tamto
      założyć. Mam męża 9 lat młodszego ale koleżanka niedawno wyszła za
      kilkanascie lat młodszego faceta i nie zauważam żeby to na wygląd
      cos jej pomogło wiec to tez nie reguła. A, i z seksem tez nie
      przesadzałam. Dzieci rzeczywiscie urodziłam późno /jak na tamte
      czasy bo teraz to częsty wiek/ ale one mają juz ok. 20 lat więc już
      chyba się nie liczy.
      Po pierwszym "ekscesie" kiedy w pracy w wyniku luźnej dyskusji
      powiedziałam ile lat juz pracuję w firmie z czego automatycznie
      wynikało ile mam mniej wiecej lat i zapadła na długo głucha cisza a
      potem nieporadne komentarze w stylu "to chyba w przedszkolu
      zaczęłaś" nigdy nie mówię ile mam lat. I wam tez nie powiem.
    • 05.02.10, 22:40
      Ta...
      Poczekamy, jak będzie za 5-10 lat, wtedy już nie będą dawać 20-tki ;-)
      Prawda jest taka, że jeżeli kobieta prowadzi w miarę higieniczny tryb życia, nie
      oszpeca się niedobraną fryzurą i nietwarzowymi ubraniami, nie jest wyniszczona
      ciężką choroba, fizyczną pracą i 10 porodami w komplecie z połogami, to do 45
      lat powinna wyglądać bardzo ładnie, kobieco i kwitnąco, niezależnie od używanych
      kremów (chyba, że są źle dobrane). Czyli, że normalnie żyjąca kobieta powinna
      tak wyglądać, bo też żadna z nas takiej krzywdy sobie nie robi i nie da zrobić.
      Ale potem czas zaczyna bardziej lub mniej wyraźnie dawać znać o sobie.
      Przyznajcie się, że lepiej wyglądacie teraz, jak dłużej pośpicie i urlopujecie,
      a kiedyś, mając 19 lat), mogłybyście z imprezy pójść do pracy i nic nie byłoby
      widać.
      Pożyjemy zatem i zobaczymy ;-)
      --
      Pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam...
      • 06.02.10, 14:14
        Oj, to prawda...bedac trzydziestoparolatka tez zauwazylam, ze nawet najlepsze
        kremy nie zastapia snu i wypoczynku :-) Wczesniej wydawalo mi sie to zwyczajnym
        truizmem. Jak zaczynalam prace 10 lat temu, po calonocnym dyzurze wygladalam
        kwitnaco, a dzis...juz nieco mniej :-) Wiec jak tylko moge, spie "do upadlego",
        co w praktyce sprowadza sie do 1, najwyzej 2 weekendow w miesiacu, w dodatku
        okupionych bolem glowy "z przespania" :-((( Wielka szkoda.
        Inna sprawa, ze dzis czuje sie naprawde dobrze w swojej skorze. Dobrze mi samej
        ze soba, dbam o siebie, nadal jeszcze wzbudzam zainteresowanie plci przeciwnej
        (nawet mlodszych rocznikow :-), tylko ze teraz - nie czarujmy się - wymaga to
        juz z mojej strony troche wiecej czasu, wysilku i poswiecen. Niestety rowniez
        pieniedzy :-( Ale nie chcialabym miec znow 20-kilku lat. Czuje, ze to moj
        najlepszy czas :-)
        I zycze tego Wam wszystkim, kochane Kobietki :-)
        • 06.02.10, 16:05
          rzucilam palenie, ale chyba tez raczej z tego powodu ze po prostu mi juz nie
          smakuje? mniej imprezuje, wysypiam sie:) i traktuje skore tylko lagodnymi
          srodkami, bez konserwantow, parabenow itp. Zaczelam zwracac uwage na to co
          nakladam na twarz:) i zaczleam (iod tygodnia~) gimnastyke miesni twarzy:)
          • 06.02.10, 16:56
            gimnastyka twarzy> ? a zdradzisz co robisz? i jak?
            • 06.02.10, 17:11
              do tego tego są podręczniki inaczej można wyrządzić więcej szkody niz pożytku

"twarz bez zmarszczek" Eva Fraser

--
              Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy
              [img][/img]
              • 06.02.10, 17:28
                ja ta gimnastyke robie bo duzo czasu przed komputerem spedzam np.
                www.kobieta.pl/uroda/twarz-i-cialo/zobacz/artykul/gimnastyka-twarzy/
                rzeczywiscie pomaga mi rozluznic miesnie napiete po calym dniu trwania w bezruchu:)

moje ulubione ciwczenie to odchylam glowe do tylu, wyciagam szyje i wyciagam
                zuchwe do przodu, oraz po prostu krazenie glowa - oboroty w prawooo, a potem w
                lewoooooo, rozluznia:)
                • 06.02.10, 17:50
                  Dzieki !!! bedę ćwiczyc, jak na razie to od lat robiłam tylko;wymawianie o, a u, i e...wydaje mi sie ze to tez troche pomogło;)
                  • 06.02.10, 19:30
                    -nie pale
                    -jem duzo warzyw
                    -cwicze 3 razy w tygodniu
                    -kosmetyki z wit. c
                    -2x w roku botox
                    -1 x roku restylane

wygladam na 28 lat. Mam duuuuzo wiecej:-)
                    • 06.02.10, 20:09
                      Byłam w zeszłym tygodniu u kosmetyczki, no i chciałam sie poradzic, bo mam 38 lat i tak sobie myslałam,ze moze wstrzyknąc sobie kwas hialuronowy i tak jakos zeszła rozmowa o wieku...i ona mi mówi,ze ja w moim wieku nie pownnam o tym myslec jako osoba 20 kilkuletnia....................
                      No i doznała szoku, bo jej powiedziałam ile mam lat:)
                      No iteraz nie wiem, ale chyba rzeczywiscie nie bede nic robic, bo jelsi chodzi o zmarszczki to mam jedynie ledwo widoczne mimiczne koło oczu i troszke przy ustach..a tak skóra jest bardzo nawilzona i elastyczna...i nie wiem co robic czy cos wstrzykiwac zeby tak zostało jak najdłuzej czy rzeczywiscie zaczekać....
                      • 06.02.10, 20:50
                        ja mam wrazenie ze wspolczensie ludzie w ogole sie wolniej starzeja, maja wiecej
                        czasu na siebie, kosmetyki sa lepszej jakosci i chyba bardizej jestesmy swiadomi
                        roznych rzeczy, zagrozen.

Ja pamietam jak raz odwiedzilam taka dalsza rodzine, nie widzieli mnie jakis
                        czas, i mojwojek taki zdziwiny stwierdzil ze 'o, i wcale nie jestes gruba' - tak
                        jakby w pewnym wieku nalezaloby byc grubym i zaniedbanym..to smao jakas tam
                        kolezanka mojej mamy stwierdzila, ze 'o, taka szczuplutka jestem i wygladam tak
                        mlodziutko'(to bylo rok temu, mialam 27lat)no i mysle ze dla byc moze dla tego
                        starszego pokolenia to rzeczywiscie jakis ewenement moze byc jak widza 30latke z
                        figura nastolatki itp.
                        • 06.02.10, 20:53
                          A ja mam wrażenie,ze to dotyczy kobiet, co jest pozytwne:)
                          A męzczyzni jakos po 30tce sie sypia, przestają dbac, brzuch im rosnie, łysieja...no wiadomo,ze nie wszyscy, ale tak jak widzę w swoim otoczeniu to na 10 przypadków z 7 tak si e własnie stało....a kobietki kwitnąco wyglądają...:)
                          • 06.02.10, 21:09
                            o rany, z facetami to racja, moi koledzy ze studiow - nagle ok. 26rz wszyscy
                            zaczeli miec brzuszek. Ale Polscy mezczyzni sa ogolnei slynni w swiecie z tego
                            ze o urode to zbytnio nie dbaja.
                            • 07.02.10, 21:37
                              odwaze sie :):::

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1821736,2,47,Ich.html
                              fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1766542,5,51,35473,S1050754,S1050754.html

Nie chodzi mi o ocenianie mojej osoby,jeden powie stara i brzydka
                              inny na odwrot, chcialam pokazac jak wyglada w dzisiejszycz czasach
                              kobieta "dojrzala".

wy tez sie odwarzycie ? :)

Ja tez mam dobre geny po mamie.
                              nie pale, 3x sport w tygodniu, ostatnia ciaza w wieku 41.
                              "Jeszcze" zadne botoxy itp.
                              To moje aktualne fotki, niestety nie najlepszej jakosci, robione
                              komorka.

w kwietniu skoncze 44.

Mysle ze dzisiejsze 40-tki to tak jak nasze mamy w wieku lat 30tych.
                              Tez jestem zdania ze kobiety starzeja sie wolniej..
                              • 09.02.10, 22:15
                                Wg mnie wiek ZAWSZE widac. Nawet, jak jest to "dobrze utrzymana" wiekowa dama,
                                cos jest w twarzy, sylwetce, spojrzeniu... i nie wiem, w czym jeszcze, co nie
                                pozwala do konca wierzyc, ze to jakas mlodka. Biologii nie da sie oszukac.
                                Bystrego obserwatora tez.
                    • 07.02.10, 22:22
                      No wybacz, ale przy zabiegach typu botoks czy restylane trudno nie widzieć
                      oszałamiających efektów...
                      Myślę, że bardziej chodzi o naturalne metody na spowolnienie starzenia.
                      Najlepsze naturalne metody to wypoczynek, czyli odpowiedni sen + sport, zdrowe
                      odżywianie się, unikanie nadwagi i stresu, a poza tym zadbany ubiór i dobrana
                      fryzura.
                      Wiele dziewczyn pisze, że nasze mamy wyglądały w wieku 30 lat tak, jak obecne
                      kobiety po 40. Nie wiem, być może - kobiety szybciej rodziły, tkwiły w kieracie
                      praca-dom, miały często niegustowne ciuchy, bo ważniejsze były buty dla dziecka,
                      wystane w kolejce, do tego obowiązkowe krótkie włosy + często trwała, co
                      odejmuje najładniejszej kobiecie urodę, no i paliły fajki, jak smoki. I wszędzie
                      palono wokół nich.
                      Ale, z drugiej strony, ich jedzenie było mniej naszpikowane chemią, wypoczywały
                      na tanich i atrakcyjnych wczasach, dzieci wysyłały na kolonie. Wychodzi na to,
                      że postarzają głownie nadwaga i brak ruchu w połączeniu z nieatrakcyjną fryzurą
                      i odzieżą.
                      --
                      • 07.02.10, 22:29
                        tak, z tym ze ja botoxu itp, nie uzywam.

byc moze masz racje. Jak popatrze na ciuchy mojej mamy (na zdjeciach
                        kiedy byla w moim wieku) to masakra. Juz "nie wypadalo" byc mloda,
                        nie wiem.Takie te kiechy jak dla babc, dlugie, malo kobiece, takie
                        fartuchowe. Moja mama potrafila ladnie szyc i miala rowniez maszyne
                        dziewiarska, czyli problem nie polegal na braku mozliwosci, tylko
                        poprostu tak sie ubieralo. O fryzurach nie wspomne...
                        • 07.02.10, 22:54
                          no i moda sie zmienia, w tamtych czasach to były normalne ciuchy, my
                          jak za 50 lat obejrzymy nasze zdjecia to mysle ze tez stwierdzimy ze
                          te ciuchy były dziwne.
                        • 07.02.10, 22:56
                          Z botoksem to było do użytkowniczki douglas coś tam :-) Wymieniła ona 2 razy w
                          roku botoks i 1 restylane, więc trudno mówić o kiepskich efektach, skoro prasuje
                          się zmarszczki i wypełnia bruzdy.
                          Ciebie trudno ocenić, bo zdjęcia nie oddają prawdziwego wyglądu. Jedno jest
                          jakieś dziwnie niedoświetlone, drugie przeciwnie. Ale wierzę, że wyglądasz i
                          czujesz się młodo i tak trzymaj :-)
                          --
                          • 08.02.10, 14:46
                            > Z botoksem to było do użytkowniczki douglas coś tam :-) Wymieniła
                            ona 2 razy w
                            > roku botoks i 1 restylane, więc trudno mówić o kiepskich efektach,
                            skoro prasuj
                            > e
                            > się zmarszczki i wypełnia bruzdy.

Przypominam,ze tematem sa "sposoby na spowolnienie starzenia". Botox
                            i wypelniacze sa jego czescia. Stosowane z umiarem sa nieszkodliwe i
                            naturalne. W polaczeniu z ruchem i dieta - naparawde dzialaja cuda
                            • 08.02.10, 22:20
                              Ale to takie oczywiste, że botoks i restylane działają cuda, więc poza nimi, czy
                              coś innego efekty przynosi ;-) Inna mogła napisać, ze ma za soba 2 liftingi i
                              wygląda przebajecznie młodo :-D
                              Prawdziwa sztuka to wyglądać młodo bez wspierania się medycyną i chirurgią ;-)
                              Bo tak, to każdy potrafi :-P
                              --
                      • 07.02.10, 22:53
                        > Wiele dziewczyn pisze, że nasze mamy wyglądały
                        > w wieku 30 lat tak, jak obecne
                        > kobiety po 40.

To bardzo indywidualna sprawa -- mam duże zdjęcie mojej mamy w wieku około 30
                        lat, na którym wygląda młodo, tyle że postarza ją "ciotkowata" (w dzisiejszym
                        odczuciu) fryzura i odzież. Kobiety wcale nie starzały się szybciej, po prostu
                        tak nam się wydawało, bo byłyśmy małe i dla 10-latki pani w wieku lat 30 to już
                        była TAAAAKA STAAAARA :)

--
                        Zakochani w zbrodni, ofiar wiecznie głodni,
                        wodnik i topielica, topielica i wodnik...
                        • 08.02.10, 15:37
                          No i stylizacja tez robiła swoje. Jak widze fryzury aktorek z lat
                          80. to króluje natapirowana trwała baranek u Polek - teraz mam
                          wrazenie, z e te babki wygldaja lepiej obecnie niz jak były
                          młodsze...
                          • 08.02.10, 22:36
                            Bo wyglądają, wreszcie naturalne, bez fresków na powiekach, z naturalnymi
                            włosami. Wtedy - nierzadko jak wymalowane, ordynarne ulicznice!
                            --
    • 07.02.10, 22:52
      w tamtych czasach ludzie wygladali troche starzej, bo jak
      wychowywali po piecioro czy nawet wiecej dzieci i pracowali to co tu
      sie dziwic, teraz najczęsciej maja jedno max dwoje, maja czas na
      dbanie o siebie.
      • 08.02.10, 15:02
        nie palę
        od lat regularnie ćwiczę i chodzę na masaże
        bardzo uważam na to co jem
        piję min. 2,5 litra wody
        przyjmuję regularnie suplementy
        śpię 5-6 godzin dziennie ( dłuższy sen to u mnie ból głowy)
        regularnie chodzę do kosmetyczki
        opalam się
        używam dobrych kosmetyków
        regularnie powtarzam botox
        zrobiłam wypełnienia kwasem hialuronowym
        robię bardzo delikatny makijaż

no i mam dobre geny po mamie i babci. Wyglądam na 25 lat, bez
        makijażu na jeszcze mniej a mam ciut więcej;)

• 08.02.10, 16:32
      a od kiedy mozna zaczac robic botox?? wypelnianie kwasem
      hialuronowym??? ja mam schiza ze jak nei zaczne robic teraz to za
      pare lat obudze sie z wielkimi zmarchami - zwlaszcza martwi mnie
      czolo, te zmarszczki nosowo-wargowe, i oczywiscie owal twarzy.
      widzej zu po sobie ze cera nie ta co kiedys - kiedys to wygladalam
      jakby mnei ktos photoshopem przelecial a dzis jzu niestety widac z
      bliska rozne skazy na skorze, jakies wypryski, powiekszone pory,
      zmarszczki po nieprzespanej nocy zwlaszcza...no to od kiedy nalezy
      poddac sie tym zabiegom??

ja nigdy wlasciwie nie bylam u kosmetyczki, zabieg o jakim mysle to
      chyba caci - bylby najlepszy dla mnie, chociaz nie wiem, moze ja sie
      nie znam??
      ps. mam lat 28.
      • 08.02.10, 17:25
        teoria jest taka ze lepiej zapobiegać niż leczyć. czyli robisz botox kiedy zauważysz zarysowujące się zmarszczki mimiczne.zwłaszcza jeśli masz żywą mimikę twarzy - marszczysz czoło,ściągasz brwi itd. ja jestem absolutną fanką botoxu;) oprócz wygładzonej skóry masz okazję oduczyć się dziwnych,nawykowych grymasów.i z każdym podaniem działa dłużej;)ja pierwszy botox zrobiłam kiedy byłam młodsza od Ciebie;) co do kwasu - zrobiłam go bardziej z powodu samokrytycyzmu niż widocznej potrzeby ale efekt jest świetny;) i wiem ze powtórzę;)
        • 08.02.10, 19:39
          Mi kosmetyczka powiedziła,ze nie musze jeszcze uzywac ani botoxu ani kwasu, bo mam jędrną twarz..hmmmm, sama nie wiem, prawda jest taka no ,ze nie mam zadnych widocznych zmarszczek,.,,dopiero jak sie usmiechne to przy oczach...
          Ona myslała,ze jestem ledwo po 20tce...no nie chce mi sie w to wierzyc./..i tak sie zastanawiam, słyszłam o RESTYLANE

Znacie jakie cwiczenia na owal twarzy? zeby grawitacja tak szybko nie zadziałała...sprawdzone,,,?.

• 08.02.10, 20:25
            ale botox nic nie ma do jędrności;) botox...hm,wygładza te miejsca w któtych naturalnie i często mimowolnie się marszczysz,np.tak jak u mnie to czoło. miło usłyszeć takie słowa od kosmetyczki i moze ja jestem nadgorliwa ale uwazam że warto pokazac się po 25 roku życia estetycznemu ;)
            • 08.02.10, 21:37
              rozumiem, ze powinnam wybrac si e do jakiegos gabinetu medycyny estetycznej, w sumie chyba masz racje....tym bardzie ze mam....38 lat:))))
            • 08.02.10, 22:34
              justynnka napisała:
              i moze ja jestem nadgorliwa ale uwazam że wa
              > rto pokazac się po 25 roku życia estetycznemu ;)

Jesteś
              :-)
              W wieku 25 lat kupiłam sobie pierwszy krem na zmarszczki, których nie było, bo
              chciałam zapobiec. Zamiast tego zrobiły mi się pryszcze.
              --
            • 09.02.10, 18:12
              miło us
              > łyszeć takie słowa od kosmetyczki i moze ja jestem nadgorliwa ale uwazam że wa
              > rto pokazac się po 25 roku życia estetycznemu ;)

usłyszeć od kosmetyczki, tia
              ano różne rzeczy mozna , pytanie jak bardzo prawdziwe

a po lekturze kilku postów to się zaczęłam zastanawiać , po co 40 latce twarz
              20-latki?
              nie chodzi o niezadbanie, przebarwienia , przesuszenie
              ale o tą gładź za wszelką cenę

i to się kiedys przeje czy bieg raczej długodystanosowy, dpoóki dermatolog czy
              chirurg dadza radę ?

wkleiłabym zdjęcie którejś z sióstr Jackson
              ale pewnie każdy wie swoje

w sumie ok

• 08.02.10, 23:21
          justynnka napisała:
          > teoria jest taka ze lepiej zapobiegać niż leczyć.

No nie powiedziałabym. Akurat zmarszczkom za bardzo nie jesteśmy w stanie zapobiec, a czymze jest botoks, jak nie "leczeniem" wlasnie? Nie widze tu zadnej profilaktyki, tylko dobry marketing, ktoremu latwo dac sie oglupic.
          IMHO wyprasowane botoksem zmarszczki u 25-latki wygladaja bardzo nienaturalnie, bo jakie mozna miec zmarszczki w tym wieku (chyba tylko od solarium!). Glebokie zmarchy - to rozumiem, ale niewielkie zmarszczki mimiczne... Ludzie,litosci!
          • 09.02.10, 00:19
            > bo jakie mozna miec zmarszczki w tym wieku (chyba tylko od solarium!). Gleboki
            > e zmarchy - to rozumiem, ale niewielkie zmarszczki mimiczne... Ludzie,litosci!

Ja bym w ogóle powiedziała, że usunięcie sobie zmarszczek mimicznych to jak
            usunięcie sobie osobowości -- bez nich twarz wygląda sztucznie i lalkowato.
            Przecież mimika to tak indywidualna cecha, jak ton głosu czy kolor oczu! Co
            innego wypełnić bruzdy, gdy skóra utraci swoje naturalne zasoby kolagenowe, albo
            zrobić lifting, żeby PRZYWRÓCIĆ naturalny owal twarzy, a co innego sparaliżować
            sobie twarz w wieku dwudziestu kilku lat, żeby zniwelować sposób, w jaki
            naturalnie układa się skóra. Jasne,

--
            Zakochani w zbrodni, ofiar wiecznie głodni,
            wodnik i topielica, topielica i wodnik...
    • 08.02.10, 22:08
      mój sposób, kiedy "naturalne" metody na spowolnienie starzenia okazały się niewystarczające- wizyta u lekarza medycyny estetycznej!
      porządny peeling, radiofrekwencja, botox (niektóre forumki spluwają trzy razy, a kysz,a kysz), kwas hialuronowy
      dla podtrzymania efektów- w domu profesjonalne maski algowe
      efekty powalające,wcale nie tak drogo - więcej wydawałam na snobistyczne kremy i kolorówkę, na opakowaniach których producenci obiecywali cuda na patyku
      --
      Dlaczego sok z cytryny robiony jest ze sztucznych aromatów, a szampony z prawdziwych cytryn?
      • 08.02.10, 22:40
        Pytanie tylko, czy jest to zapobieganie starzeniu, czy raczej ingerowanie w jego
        przebieg? Myślę, że temat dotyczył naturalnych metod zapobiegawczych, a nie
        zabiegów estetycznych i chirurgicznych. Bo peeling to zrozumiem, ale
        wstrzykiwanie jadu kiełbasianego przez kobiety przed 30-tką, które dały sobie
        wmówić, że im wcześniej, tym lepiej, to jakieś lekkie nieporozumienie.
        Podejrzewam, ze taka justynnka przejdzie poważny kryzys osobowości, kiedy botoks
        okaże się już za słaby, bo mimo gładkiego czoła i tak będzie widać, że nie
        dzierlatka ;-)
        --
        • 08.02.10, 22:48
          Tak, jako załozycielka wątku miałam na mysli naturalne sposoby...

ale można poczytac tez i o takich, czemu nie, aczkowliek moim zdaniem, przed 30tka na wstrzykiwanie czegos w twarz chyba troszke za wczesnie.,,,,

Przypomniało mi się jeszcze ,ze zielona herbata jest ok, jutro musze kupic:)))
          • 08.02.10, 23:01
            aha i jeszcze dodam ze od skonczenia podstawówki nic nie słodzę, herbaty, kawy, nie wiem czy to cos pomogło...ale podobno nadmiar cukru postarza, a słodyczy tez nie jem duzo, ostatnio bardzo nawet ograniczyłam..
        • 09.02.10, 08:06
          ale naprawdę im wczesniej tym lepiej;) im słabiej zarysowana
          zmarszczka tym łatwiej ją zlikwidować zanim przekształci się z
          mimicznej w utrwalona. tego krem nie potrafi.a ten kryzys osobowości
          to fachowo nazywa się ,,zespołem zamykających się drzwi". Marylin
          Monroe go miała;) ale to były inne czasy i medycyna nie dysponowała
          takimi możliwościami jak dzisiaj.
      • 09.02.10, 21:14
        mam 39 lat, nigdy nie paliłam, jestem szczupła,wysportowana,zadbana, ale na
        zdjeciach sprzed radiofrekwencji widać jednak poszarzałą, obwisłą,jakby
        zaniedbaną cerę, teraz chodzę do pracy nawet bez podkładu, koleżanki zauważyły,
        że wyglądam o niebo lepiej, ja im wmawiam, że to zmiana kremu i hektolitry
        zielonej herbatki :)
        --
        Dlaczego sok z cytryny robiony jest ze sztucznych aromatów, a szampony z
        prawdziwych cytryn?
        • 09.02.10, 21:55
          Właśnie sobie poczytałam o tej radiofrekfencji i podobno działa jak ludzie komentują...tanie nie jest , ale moze warto?naprawde jest różnica? a owal się "ulepsza"?
          Tak sobie pomyslałam czytając o tym zabiegu i przyszło mi do głowy....hehe,że jeslu by sie stosowało co jakis czas to w sumie mozna sie nie zestarzec..:)))
          • 24.02.10, 19:25
            podnosze
    • 08.02.10, 22:55
      mam prawie 43 lata, tryb życia prowadzę dość higieniczny (nie palę, śpię w
      normie, ruszam się też w normie, jem warzywa, piję wodę itd) efekt to figura
      dwudziestoparolatki, zero brzucha, prawie brak cellulitu - ale po twarzy jednak
      widać, że 25 lat skończyłam dawno temu... w moim przypadku to też geny - całe
      życie miałam ekstremalnie suchą skórę, brak trądziku i cerę jak z fotoszopa,
      podczas gdy wszystkie koleżanki miały pryszcze przypłaciłam wczesnymi
      zmarszczkami, w dodatku buzięmam szczupłą, w ogóle tłuszczu u mnie bardzo mało
      co też sprzyja zmarchom :( dobre kosmetyki pielęgnacyjne efekty dają mikre a na
      zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej jakoś trudno mi się zdecydować, choć
      chyba jestem coraz bliżej... takie ze mnie "z tyłu liceum, z przodu muzeum" w
      dodatku ubrane w ciuchy prawie dla nieletnich ;)
      • 10.02.10, 18:52
        Ja mam 47 i moim zdaniem młody wygląd to przede wszystkim szczupła
        sylwetka i sprężyste ruchy. Też jestem typem "z tyłu liceum, z
        przodu muzeum". Nie unikam słońca, a nawet wprost przeciwnie i nie
        widzę spustoszeń (piegi są śliczne). Jestem wege, nie palę, dużo
        śpię, ćwiczę, biegam , pływam, chodzę po górach. Chyba nie wyglądam
        na swoje lata, a czuję się tak samo jak 20 lat temu (chyba jestem
        silniejsza). Patrząc na moich rodziców, myślę, że decydują geny.
    • 09.02.10, 08:44
      Nigdy nie paliłam
      Alkohol sporadycznie
      Wysypiam się i rzadko imprezuję
      "Od zawsze" używam filtrów przeciwsłonecznych (tu podziękowania dla
      mamy, że pilnowała wbrew moim sprzeciwom i wyrobiła dobre nawyki)
      Nie chodziłam i nie chodzę na solarium
      Nie jadam syfów typu fast food
      Jako nastolatka używałam codziennie kremów nawilżających i nie
      paćkałam twarzy tanią tapeta, na 20 urodziny kupiłam sobie krem pod
      oczy i od tej pory używam regularnie takich kosmetyków.
      Nigdy nie spałam w makijażu, zresztą maluje się rzadko i delikatnie
      Chadzam do kosmetyczki na peeling raz na jakiś czas
      Jestem szczupła - geny+pilnowanie wagi

I nie mówcie, że do 30 wygląda się zawsze super. Ja jestem właśnie w
      takim wieku między 25 a 30:) I naprawdę jak spotykam niektóre
      koleżanki z liceum to widzę różnicę w wyglądzie. Ówczesne gwiazdy
      codziennych imprez, spędzające każdą przerwę w zadymionym kiblu i
      lansujące się zawsze z fajką w zębach po tych 10 latach palenia
      wyglądają znacznie starzej, mają całkiem wyraźne zmarszczki.A jak
      któraś do tego sporo piła, tapetuje się od 12 roku życia i jest stałą
      klientką solarium to wygląda po prostu staro. Szczególnie, że sporo
      dziewczyn się już mocno roztyło.
      --
      Szczupła, silna, wysportowana - mirabelkowy blog dla aktywnych kobiet
      • 09.02.10, 22:14
        miss.mirabelka napisała:

> I nie mówcie, że do 30 wygląda się zawsze super. Ja jestem właśnie w
        > takim wieku między 25 a 30:) I naprawdę jak spotykam niektóre
        > koleżanki z liceum to widzę różnicę w wyglądzie. Ówczesne gwiazdy
        > codziennych imprez, spędzające każdą przerwę w zadymionym kiblu i
        > lansujące się zawsze z fajką w zębach po tych 10 latach palenia
        > wyglądają znacznie starzej, mają całkiem wyraźne zmarszczki.A jak
        > któraś do tego sporo piła, tapetuje się od 12 roku życia i jest stałą
        > klientką solarium to wygląda po prostu staro. Szczególnie, że sporo
        > dziewczyn się już mocno roztyło.

Litości, dziewczyno... jesteś dwudziestoparolatką a piszesz, jakbyś miała 40 na
        karku. W Twoim wieku źle wyglądają tylko te, które, jak sama piszesz, krzywdę
        sobie robią obżarstwem czy solarium, albo papierochami+alkoholem, a reszta
        wygląda świetnie i bez kremu pod oczy czy bez filtrów.

Czekam na listy od 15-latek, które będą snuły wizję braku zmarszczek u siebie i
        wyliczały, czemu to zawdzięczają ;-)
        --
    • 13.03.10, 12:05
      A ja wam powiem tak:
      mam już prawie 30 -stkę na karku, pewnie dbam o siebie ale bez szaleństw, do
      niedawna tak myślałam że dobrze się odżywiam jednak po przeanalizowaniu
      jadłospisu, niewiele rzeczy zdrowych się tam znajdowało..
      Od kilku tyg. zmieniłam dietę , kontroluję co jem itd.
      Moja cera nie jest idealna, a raczej daleko jej do ideału, zawsze miałam
      problemy z trądzikiem, strupki gojące się tygodniami i plamki po ich zostające.
      I tak naprawdę narzekałam na cerę w wieku 22 lat ale cera i sama skóra była o
      niebo lepsza, bardziej jędrna, sprężysta.
      Moim zdaniem nie ma co porównywać 40 do 25 latki, fakt faktem że z wiekiem
      wychodzą nasze dobre i złe nawyki, co widać na twarzy i ciele. Włosy bez
      zapodania lepszych kosmetyków też nie są jak dawniej, obecnie maseczki, serum
      na zniszczone końcówki, regularne wizyty u fryzjera
      A teraz :
      -wysypiam się,
      -zdrowiej jem,
      -używam w miarę dobranych kosmetyków,
      -gimnastyka kiedyś więcej , teraz mizernie,
      -dzieci nie mam jeszcze,
      Wyglądam myślę na swój wiek, ani starzej ani młodziej jak rycząca 30-tka:)
      pozdrawiam.
    • 13.03.10, 21:30
      Ja nie zaluje sobie słońca, ale np. solarium odpada. Slońce jest naturalne i
      genetycznie uwarunkowane.
      Dlugie wlosy nie zawsze odmladzają
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.