Wszystko o paznokciach-pytajcie odpowiem:)!!!!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Z zawodu i zamilowania jestem stylistka paznokci zajmuje sie tym
    profesjonalnie juz kilka lat.Chetnie odpowiem na wasze pytania zwiazane z
    paznokciami znam ta branze dosc dobrze wiec raczej nie bedzie problemu.

Pozdrawiam
    buziaczki
    Helenka
    • Gość: niki IP: *.euronet.net.pl 17.02.04, 23:12
      ok to ja pierwsza :) zastanawiam sie nad zalozeniem tipsow zelowych na slub ale
      boje sie ze gdy je zdejme bede miala bardzo zniszczana plytke. poza tym
      wyjezdzamy w podroz poslubna na 8 dni... bedziemy sie wylegiwac na plazy,
      moczyc w morzu wiec pewnie sladu po nich nie bedzie juz po kilku dniach? :(
    • jak pilowac(pod jakim katem w ktora strone itp) i czym aby paznokcie sie nie
      rozdwajaly
      pozdrawiam
    • Gość: myszka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.04, 07:40
      Mam blok do paznokci.jak go poprawnie stosowac aby nie porysowac plytki?Robic
      ruchy poziome czy pionowe?Jak czesto mozna polerowac paznokcie i czy to nie
      nieszczy plytki paznokciowej?
    • Gość: Monika IP: 5.3.1R* / 195.75.14.* 18.02.04, 08:09
      Lubie, gdy moje paznokcie wygladaja naturalnie. Maluje jest takim mlecznym
      lakierem YSL, czasami troche poleruje (czy to niszczy plytke paznokcia?) no i
      oczywiscie przycinam. Co moge jeszcze zrobic, zeby ladnie wygladaly?
      Maja dosc ladny ksztalt, to znaczy naturalnie sa ok, ale jak je pielegnowac,
      zeby to utrzymac?
      A wiesz moze tez cos na temat pielegnacji dloni?
      • Co sadzisz o pomaranczowej odzywce Sally Hansen?

Renia
        • Czesc Renia
          Co sadze hmmmm
          nie znam napisze tak ja stosuje na maksa profesjonalne kosmetyki o Sally mam
          zdanie takie raczej przereklamowane i bardzo drogie jak na Polske z wypowiedzi
          moich klientek srednio.Z doswiadczenia wiem ze Sally na polske i rynki
          wschodnie to szajs rozrabiane.Te orginalne z USA ok lakiery wysmienite jak ktos
          leci do USA zawsze prosze o orginalne lakiery sa dobrej jakosci.
          Ja od dawna mam kilka sprawdzonych profesjonalnych preparatow (tanich) nie do
          dostania w drogeriach sprowadzam z USA doslownie bomby witaminowe dla paznoki
          extrakty efekt super wiec nie bawie sie w Sally polecam moge zalatwic mam
          zawsze zapas.
          pozdrawiam
          Helenka
          • stylistka napisała:

> Czesc Renia
            >.Te orginalne z USA ok lakiery wysmienite jak ktos
            >
            > leci do USA zawsze prosze o orginalne lakiery sa dobrej jakosci.
            > Ja od dawna mam kilka sprawdzonych profesjonalnych preparatow (tanich) nie do
            > dostania w drogeriach sprowadzam z USA doslownie bomby witaminowe dla paznoki
            > extrakty efekt super wiec nie bawie sie w Sally polecam moge zalatwic mam
            > zawsze zapas.
            > pozdrawiam
            > Helenka

czy mozesz napisac jakiej marki sa te bomby witaminowe? wlasnie lece do Stanow
            i chetne bym sie zaopatrzyla w cos takiego:)

dzieki!
      • Monia
        Jesli masz ladna plytke to polowa sukcesu plerowanie nie niszczy paznokci wrecz
        przeciwnie stosujac polerki zapobiegasz ew zadziorom ktore w jakis sposob maja
        wplyw na lamanie i pekanie paznokci(mechanicznie)tylko bez przesady
        najdrobniejsza polerka ta co wyswieca paznokcie tak raz na tydzien stosuj
        bezbarwnt podklad pod jakokolwiek lakier to unikniesz przebarwien. Wywal
        wszystkie metalowe pilniczki to doslownie makabra strasznie rozwarstwiaja
        plytke paznokciowa i stat te wieczne rozdwaanie u wielu kobiet.
        paznokcie opilowane takim pilniczkien nawet papierowym trzeba jakos zamknac
        polecam pilnik krystaliczny dla wszystkich do poczytania super sprawa
        www.allegro.pl
        szukajcie mnie tam po niku stylistka sprzedaje tanie a zarazem batrdzo
        profesjonalne produkty ktore sciagam z USA dla klientek taki pilnik to podstawa.
        Mozna do codziennej pielegnacji dodac taki maly sposob np 2 razy w tyg. sliczne
        dlonie gliceryna z apteki+ cala cytryna wcisnieta bez pestek:) wlej do ciemnej
        butelki po syropie na 12 godz do lodowki i smaruj co kilka dni moze to wygladac
        tak wieczorem nakladasz sobie na cale dlonie ta mieszanke i zakladasz
        plastikowe rekawiczki(takie od farby do wlosow)siedzisz jakies 0 nim zmywasz
        nadmiar woda z myslem super!!!!!!!!!
        Cala zawartosc przechowujesz w lodowce chodzi mi o butle gliceryna + cytryna.
        Monia polecam ten pilnik on 1 zastapi wszystkie inne.
        Pozdrawiam
        Buziaczki
        Helenka
    • Gość: rodzyneczka IP: *.cst.tpsa.pl 18.02.04, 10:32
      wycinam skórki i mam poprzeczne bruzdy na paznokciach, podobno od zbyt
      głębokiego wycinania skórek, co robić, żeby tych bruzd nie było, odsuwanie nie
      wchodzi w grę, bo nie wycięte skórki wg mnie kiepsko wyglądają
      • Rodzyneczka te bruzdy moga byc spowodowane glebokim wycinaniem choc nie tylko
        moze czegos panokciom brakujeczesto tak bywa.
        Co zrobic znalesc przyczyne trudna sprawa na poczatek polecam zniwelowanie
        oczywiscie w miare rozsadku przez profesjonaliste (najlepiej)tych znieksztalcen
        zastosowanie profesjonalnych preparatow np 100% extrakty odzywiajace maciera
        paznokcia bo tam zapewne tkwi przyczyna tych znieksztalcen.Mam kilka preparatow
        sprawdzonych wiec daj znac moge cos zalatwic jest taka odzywka starcza na ok 4
        miesiace i koszt smieszny 25zł daj znac na maila.
        Pozdrawiam
        • Gość: OLA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.04, 09:57
          Ja mam tipsy Alesandro od pół roku, w styczniu zdjełam je miała swoje piekne
          długie mocne paznokcie, lecz krotko- bo tydzien potem zaczeły mi sie strasznie
          łamac -pekac i to przy skorze przy samym palcu, znow załozyłam je na nowo bo
          moje paznocie wygladały strasznie, teraz sa bardzo słabe i cienkie co robic
          aby juz pod spodem rosły zdrowe paznokcie i po zdjeciu były ładne, mocne ( nie
          pekały)podobno jest jakies super serum Alesandro do swoich pazokci ktore sie
          wkrapla w odrost paznokcia rosnacego Prosze o opinie i pomoc
    • Gość: basia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.04, 10:50
      Moje paznokcie krusza sie,pekaja sa oslabione. Co polecasz, zeby je wzmocnic??
      Najlepsza bylaby odzywka kryjaca w jasnym kolorze (roz, perla,kosc sloniowa).
      Ale jakiej firmy??? Co polecasz???
      od "zawsze" mam francuski, dlonie, paznokcie to moja wizytowka.

prosze o rade o pomoc,pzdr :)
      • Gość: W IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.04, 14:10
        Nie jestem stylistką, ale jeśli mogę Ci coś doradzić to wypróbuj odżywkę Nail
        Tek (do kupienia tylko w salonach manicure). Odżywka jest niestety
        przezroczysta. Po porodzie moje paznokcie były w opłakanym stanie, łamały się,
        pękały, rozdwajały...po dwóch tygodniach stosowania tej odżywki paznokcie
        wyglądały jak nowe.
      • Czesc Basia!
        Basienko moim zdaniem profesjonalna odzywka ktora odzywi paznokcie na maksa od
        srodka bo stosowanie na plytke ta ktora juz wyrosla nie bardzo ta czesc
        paznokcia juz jest martwa tak jak przesuszony wlos.
        Paznokcie trzeba wzmacniac w centrum wzrostu (macierz)tam gdzie jest zalazek
        paznokcia dany preparat wnika przez skore i na maksa odzywia nastepnie plytka
        zrasta na maksa odzywiona.
        Polecam moje aukcje na allegro nick "stylistka" nallepsze rozwiazanie w Twoim
        przypadku.
        Oczywiscie nadal bedziesz mogla malowac paznokcie swoim ulubionym lakierem.
        Daj znac na prv to cos polece pczytaj tez sobie na allegro.
        Buziaczki
        Helenka
    • Gość: jeane IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 18.02.04, 14:39
      jak dbać o akryle i o żele aby trzymały się jak najdłużej i ładnie zawsze
      wyglądały? a nie tylko pierwsze 2 tygodnie. czy tipsy normalne i z białą
      końcówką różnią się czymś więcej opróćz wyglądem? mogłabyś podać mi różnice?
      wielkie dzięki z góry.pozdrawiam pa
      • Jeane
        Jesl chodzi o pielegnacje paznokci przedluzanych to zawsze oliwka na maksa duzo
        i czesto.Myjac dlonie pozbawiasz je naturalnej wilgoci a dane masy stosowane do
        przdluzania pznokci tez musza miec wilgoc aby sie nie kruszyly i nie lamaly.Jak
        najczesciej wcieraj oliwki do paznokci w skorki jak i w akryl,zel.
        Roznice miedzy zwyklym kloorem a frenczem to nic innego jak efekt wizualny jak
        masz frencz to nie musisz malowac wygladaja zawsze na zadbane do wszystkiego
        pasuje frencz na stale.
        Pozdrawiam
        papa
        AAaa i cena roznia sie cena to wszystko
      • Gość: tarkoka IP: *.aster.pl / *.acn.pl 03.04.04, 14:02
        uzywam cynku, silici, odzywek a moje paznkocie ciagle sie rozdwajaja, kiedys
        mialam cudowne dlugie panzokcie a teraz nie wiem co sie dzieje? moze jestes w
        stanie polecic jakies naprawde dobre odzywki. ja uzywam sally hansen no ale jak
        juz wspomnialam rezultatow oszlamiajacych nie ma
    • Gość: Kinga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.04, 14:54
      Mam pytanie - czy jest mozliwe zeby miec paznokcie na ktorych lakier nigdy nie
      wysycha? Moze robie cos nie tak jak trzeba albo nie mam za wiele cierpliwosci
      ale niewazne jakiego lakieru uzyje on zawsze pozostaje taki ze pod wplywem
      nacisku zostaja na nim slady. Jedynie z bezbarwnymi lakierami nie mam tego
      problemu.
      Z gory dziekuje za ew. odpowiedz!
      • Czesc Kingus!
        Czasem tak bywa ze czesc kobiet ma takie paznokcie ze lakier dlugo schnie duza
        wilgoc plytki chyba.
        Sa do takich celow profesjonalne preparaty ktore niemal natychmiast wysyszaja
        lakierek uzywam ich w pracy gdyby ich nie bylo to klientki by schly i schly
        caly dzien a zdazaja sie takie.Duzo takie preparaty daja.
        Jest jeszcze 1 mozliwosc jesli lakier jest stary lub jak to sie czesto zdarza
        dloejemy sobie tak dla rozcienczenia toszke zmywacza .Nieeeeeee wtedy lakier di
        d..... a paznokcie schna i schna .Do takich celow sa sprcjalne rozcienczalniki
        ratujace ulubiony lakierek.
        Buziaczki
        Pa
        • Gość: Kinga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.04, 11:05
          Dziekuje serdecznie za odpowiedz:) Ale czy moglabys polecic jakies preparaty
          ktore wysuszaja lakier (moze rowniez takie umiescisz w swojej ofercie na
          allegro:))?
          Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz bo tez chcialabym miec kolorowe pazurki
          Pzd Kinga
    • Helenko,to jeszcze raz ja.Czy ta profesjonalna odżywka od Ciebie jest w formie
      olejku czy może zasycha na paznokciach jak lakier bezbarwny?Pytam ,bo jeszcze
      jej nie mam ,a już o niej marzę.
      --
      beba2
      • Mam wielką prośbę, a właściwie dwie: czy mogłabyś polecić mi jakąś dobrą,
        bezbarwną odżywkę do paznokci? Zależy mi na preparacie wzmacniającym,
        regenerującym. Dużo słyszałam o odżywkach firmy Nail Tek, ale nie wiem gdzie
        dokładnie można je kupić w Warszawie, a może są jakieś lepsze? Podobnie jak
        rodzyneczka, niestety wycinam skórki i mam poprzeczne bruzdy na paznokciach. Z
        własnej winy zaniedbałam sobie paznokcie, które podobno mają bardzo ładny
        kształt... Chciałabym wreszcie poprawić ich wygląd, ale nawet nie wiem co by im
        pomogło. A z braku czasu nie mogę zajmować się nimi codziennie. Napisz proszę
        co powinnam zrobić, abym nie musiała się już ich wstydzić.
        • W moim poscie o paznokciach zapytalam cie o ten utwardzacz ,ktory sprowadzasz z
          usa. Ponawiam pytanie tutaj. Czy moglabys mi podac nazwe tego utwardzacza? Czy
          czasem nie chodzi o ten nail tek???
          • Minorek kochana napisalas 1 a odpisuje Ci jako ostatniej buuuu bije sie w piers.
            Tak mnie dziewczyny zawalily pytaniami ze jakos mi umknelo do tego straszny mam
            ruch na allegro tony maili do odpisywania i zaczely sie pojawiac oferty pracy
            mialam dzis kilka rozmow z ew pracodawcami troszke pojezdzilam po wawie na
            spotkania,dzis mialam wielka jazde skladalam oferte do nowo otwatrego Hotelu w
            wawie Interkontinental mam szanse pracowac na 43 pietrze odlot na maksa
            udzielil sie stres, jutro jade tez na spotkanie do Franck Provost tez niezla
            posadka wiec zaniedbalam was troszke kochane forumowiczki lecz ciesze sie bo
            bardzo lubie tematy paznokciowe i chetnie pomagamTa odzywka to nie jest to nail
            tek choc jest podobno dobry lecz drogi nie wiem czy u Ciebie w USA mozna go
            dostac i po jakiej cenie.
            Zaraz Ci napisze maila podam jakies namiary na ten preparat w USA.
        • Anulka słyszalam o preparacie Nail Tek lecz nie znam go osobiscie choc mam w
          glowie pelne spisy kilkunastu prefesjonalnych firm paznokciowych z USA.
          Slyszalam ze jest dobry lecz dos drogi z cala odpowiedzialnoscia moge Ci
          polecic cos sprawdzonego wiele tanszego z profesjonalnego rynku (moim zdaniem
          najlepsza)a znam tony preparatow.
          Slonko daj znac na mojego maila to cos dobierzemy odpowiedniego.
          Pozdrawiam
      • Kotek juz pisze wlasnie szykuje mase przesylek do klientek z allegro masa
        odpisywania wow dostaniesz ja na dniach tylko pamietaj codziennie bo bede pisac
        maile z upomnieniem:) ta odzywka to 100% naturalny extrakt z rosliny wcierasz
        codziennie w macierz paznokcia (nie na plytke)nie zasycha jak lakier dociera do
        macierzy i odzywia paznokcie od wewnatrz.
        Do kazdej przesylki wkladam pelen opis dzialania przetlumaczony na jezyk Polski
        jaki podaje producent z USA.
        Slonko cierpliwosi wysle natychmiast nawet nie wiem czy juz nie poszlo ,jutro
        wysylam nastepna serie do klientek.Sprawdze i napisze Ci na maila.
        Buziaczki
        • Buziaczki Helenko,jesteś nieoceniona!!!!!!Cudownie,że w nawale swoich zajęć
          znajdujesz czas na odpisywanie na forum i to każdej z osobna.Zyczę Ci żebyś
          dostała wymarzoną pracę w jak najlepszym "lokalu".Już zazdroszczę
          Warszawiankom ,że mają Cię na miejscu.Buuuu - przyjedż też do Krakowa...
          --
          beba2
          • Gość: jeane IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 19.02.04, 00:01
            witam! pisałaś wcześniej o różnicach między żelami a akrylami.wywnioskowałam że
            nie ma żadnej pod wzgledem wytrzymałości.jednak często spotykam sie z opinią że
            jednak żele o wiele krócej się trzymają niż akryle.w pt mam robić tipsy a nadal
            nie wiem które.podobno żele wyglądają naturalniej.proszę kochana stylistko
            doradź mi szczerze które Twoim zdaniem są lepsze a ty jesli masz to jakie?
            zalerzy mi żeby wyglądały naturalnie i jak najdłużej się trzymały.szkoda że nie
            mieszkam w wawie to bym zrobiła sobie u Ciebie.aha jeszcze jedno pytanie:jest
            pełno gabinetów pełno dziewczyn ogłasza się do robienia tipsów więc po czym
            najlepiej sprawdzić która stylistka paznokci jest najlepsza? jakie firmy są
            dobre? proszę o odpowiedź i z góry dziekuję
            • Do Jeane
              Masz racje wiele osob tak sadzi ze zel sie krocej trzyma, dlaczego jest on
              bardziej miekki pomimo utwardzania pod lampa raczej nie jest przeznaczony dla
              osob ktore lubia dlubac, skubac w paznokciach.Natomiast akryl jest duzo
              trwalszy, mocniejszy nie sciera sie tak szybko jak zel.Czasami klientki
              wracajac z wakacji mialy poscierane zele od piasku z plazy i zmienialy na
              akryl.Co do wygladu to dobrze zrobione zele jak i akryle zawsze wygladaja
              naturalnie.Po czym poznac gdzie dobrze robia ciezko powiedziec najlepiej
              popytac w swojej okolicy czasem warto wydac 10 zł wiecej isc tam gdzie robia z
              najlepszych materialow w pelni profesjonalnych (lecz drozszych).Popytaj ja
              pracuje najczesciej moim zdaniem na najlepszym lecz bardzo drogim
              akrylu "Creative"wyprobowalam wiele firm chyba wszystkie-te tansze lepiej
              omijac bo sa malo plastyczne krusza sie i niestety niszcza paznokcie Odradzam
              akryl firm (to moje osobiste doswiadczenia nie mam zamiaru nikogo urazic)SUPER
              NAIL, LA FAME te sa najtansze i bardzo czesto stosowane w gabinetach ze wzgledu
              na cene. Niestety jeszcze wiele manicurzystek w naszym kraju idzie na ilosc a
              nie na jakosc podam przyklad 1 op akrylu tylko proszek bez plynow itp. kiepski
              30zł op.na 20 klientek a te z gornej polki 90zł.op. na 10 i wiele osob woli
              kupic te tansze lecz albo widza ta klientke ostatni raz ew ciagle biega bo cos
              sie lamie i panokcie w fatalnym stanie.Po pewnym czasie ma fatalne paznokcie i
              wszystko sciaga a pod spodem papierki i w glowie opinia ze tipsy niszcza
              paznokcie. Blad.

Moim zdaniem dobre firmy to EZ Flow,Creative,IBD,NSI.
    • Gość: Magnolia IP: 212.160.146.* 19.02.04, 09:23
      to ja najpierw pytanie-raz pani w salonie pomalowała mi paznokcie lakierem, o
      którym mówiła "satynowy"- faktycznie on sie nie błyszcal po wyschnieciu tylko
      kolor był taki jakby "zmrozony". efekt bardzo mi ise podobal, ale na buteleczce
      nazwa firmy i cala reszta byla juz dokladnei zmazana, wiec nie wiem co to bylo.
      moze spotkalas sie z takim lakeirem- co to za firma, gdzie kupic?

Ja moge podzielic sie swoimi doswiadczeniami z NailTekiem- fakt, jest drogi.
      Odzywka "faza III" czyli do odchodowywanie paznokcie po żelach czy akrylach
      albo bardzo słabych kosztowała 150 zl. ale fakt, ze po 2 miesiacach codiennego
      stosowania mialam swoje paznokcie jak zelowe (i mam nadal). Nastepny pozion
      (slabszy na "ciagle" czyli "II") kosztuje okoo 120 zł. Ja rozdzielam na pol (ol
      do innej buteleczki, ktora stoi w lodowce) i tym spospbem starcza mi na kilka
      mieisecy. Paznokcie sa w swietym stanie i na tej odzywce trzyma sie kazdy
      lakier (nawet wszytkie za 2 zł)- to jest dla mnie mega zaleta.
      W Wawie nailTek kupuje w Deesie na Elbląskiej
    • Gość: Nastka IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 19.02.04, 10:12
      Mam pytanie odnosnie skórek wokół paznokci: niestety, co jakis czas je wycinam
      cążkami a idzie za tym ich szybkie odrastanie... I teraz to pytanie: czy jest
      preparat, który umożliwia pozbycie się skórek??? Czy też muszę wybrac sie do
      specjalistki, która "wyprowadzi" mi pazokcie???
      DZiękuję za odpowiedź :)
      • Czesc Nastka!
        Mozesz isc do manicurzystki aby je wyciela delikatnie lecz bardzo dokladnie.
        Potem kup oliwke do paznokci z paznokciowych firm Creative,NSI maja fajne z
        witaminkami zapytaj w saloie moze Ci ktos sprowadzi tylko pytaj o opakowanie
        dla klientek czyli ok 3,7 ml, bo te opakowania stosowane w salonach sa duze i
        drogie sama tego nie wykozystasz.
        Jesli nie bedziesz miala mozliwosci kupna czegos profesjonalnego z salonu to
        polecam jakas oliwke dodaj kilka kropli wit A i wit E najlepiej w
        kroplach.Postaraj sie np 1 lyzeczka oliwki + po 2 krople wit, za kazdym razem
        procja na 1 raz. Wcieraj to bardzo czesto np kilka razy w tyg odsuwajac skorki
        do gory palcem.
        Tak nawilzone nie beda tak szybko narastac i nie bedzie ich tak widac.
    • Gość: Sylla IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.04, 10:37
      a ile kosztuje ten krystaliczny pilnik? Jak długa jest jego trwalsoc? tj. po
      jakim czasie nalezy go wymienic?
      • Gość: skonfucjowana IP: *.sp4net.pl / 213.155.167.* 19.02.04, 11:19
        kobiety i stylistko, paznokiec tak jak i wlosy jes MARTWA czescia wytoworow
        skory, a wiec producenci wprowadzaja Was w blad... odzywki czy to do pzanokci
        czy wlosow po prstu, te do wlosow jakby oblepiaja wlos przez co staje sie on
        bardziej gladki, podobna zasada dzialania dotyczy odzywek do pzanokci.. na
        zniszczone wlosy najlesza rada jest sciecie, a na zniszczone pazkocie
        poczekanie az odrosna, a do tego przyjmowanie preparatow z pewnymi witaminami o
        przede wszystkim dobre odzywanie sie, a odzywki to sobie mozna wsadzic..
        pozdrawiam i wiecej ostroznosci zycze:)
        • Skonfucjonowana masz racje ale preparaty ktore ja polecam klientka sa w pelni
          profesjonalne nie o kupienia w drogerii.I zapewniam ze daja efekt i nie wsadza
          ich sie w .......tylko wciera w macierz paznokcia.Paznokiec zatem jest
          odzywiony na maksa od srodka nastepnie zrasta juz odzywiony.
          Ten temat poruszalam w moich wczesniejszych postach.
          Pozdrawiam
      • Te pilniczki wystawiam na allegro pod nickiem stylistka.
        Koszt 15 zl. mozna nim pilowac hmm ja mam swoj jakies 2 lata wiele klietek
        wypilowal ,a nadal chodzi jak nowy:)Trzeba tylko pilnowac aby nie upadl.
        Buziaczki
        Helenka
        • Chcialam powiedziec, ze dzieki Wa udalam sie na akryl wlasnie do przemilej
          stylistki i moje obgryzione (niestety) paznokcie znowu wygladaja cudnie.

Goraco Wam ja polecam.

I nie jest to zadna reklama, bo weszlam na to forum gdyz chcialam zrobic sobie
          paznokcie a nie wiedzialam u kogo i gdzie. Po namysle wybralam stylistke, ktora
          naprawde umie doradzic, jest bardzo prefesjonalna i b. mila. Zatem polecam!

Stokrotka
    • Gość: Sylla IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.04, 11:35
      Ile kosztuje ten krystaliczny pilnik i po jakim czasie jest do wymiany- tzn.
      jaka jest jego trwalosc?
    • Gość: Kinga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.04, 11:47
      Dziekuje serdecznie za odpowiedz:) Ale czy moglabys polecic jakies preparaty
      ktore wysuszaja lakier (moze rowniez takie umiescisz w swojej ofercie na
      allegro:))?
      Z niecierpliwoscia czekam na odpowiedz bo tez chcialabym miec kolorowe pazurki
      Pzd Kinga
      • Kingus wlasnie od wczoraj mysle nad wprowadzeniem do mojej oferty na allegro
        wysuszaczy do paznokietkow (podsunelas mi ten pomysl)postaram sie wybrac
        najlepszy produkt oczywiscie za rozsadna cene.Wieczorkiem powinien sie juz
        pojawic mysle ze bedzie to w formie sprayu duze op.Jeszcze skontaktuje sie z
        producentem i ustale najwlasciwsza dla Was cene.
        Buziaczki
        Ps.lece robic wlosy bo jade na spotkanko do Franck Provost w sprawie pracy.
        papa
        Helenka
        • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.04, 13:08
          Stylistko czy potrafisz powiedzieć coś o środkach pielęgnujących innych firm
          niż te ktore ty rozprowadzasz.bardzo jestem ciekawa jakie odżywki są dobre, bo
          chyba nie jestes na rynku jedyną rewelacja.
          • Gość: skonfucjowana IP: *.sp4net.pl / 213.155.167.* 19.02.04, 16:23
            droga stylistko, czy mozesz wytlumaczyc mi to, co napisalas?
            ''.......tylko wciera w macierz paznokcia.Paznokiec zatem jest
            odzywiony na maksa od srodka nastepnie zrasta juz odzywiony'' przeciez wlasnie
            o tym napisalam.. co do wtarcie odzywki w amrtwa plytke paznokciowa?? ktora
            jest martwa, a wiec zadne zabiegi jej ani od wentarz ani od zewentrz tym
            bardziej nie odzwyia..nie wciaj ludziom kitu, sorry, ale jakc zytam takie
            bzdury to az mnie skreca. powdzenia w nowej pracy.
            • Skonfucjonowana napisalam tak ze masz czesciowo racje bo -paznokiec ktory juz
              jest,ktory widzimy jest to martwa czesc (tu masz racje) jesli chciec go odzywic
              np jakas odzywka w formie lakieru to zycze szczescie raczej nie.Sa inne
              rozwiazania kazdy palec ma paznokiec nad ktorym jest macierz (miejsce w ktorym
              dopiero ksztaltuje sie nowy paznokiec)miesko miedzy paznokciem a 1 stawem palca.
              Wcierajac w to miejsce (macierz) ta odzywke paznoikiec jest odzywiony na maksa
              i wyrasta maksymalnie zdrowy.Ja siedze w paznokciach od kilku lat i dokladnie
              znam budowe boze podstawy.Taka kuracja wzmacnia paznokcie i nie wciskam ludziam
              kitu ostatnia rzecz jaka bym chciala zrobic.Bardzo Dziekuje za slowa"powodzenia
              w nowej pracy."

Wlasnie weszlam do domu po rozmowie wowwwwwwwwww dostalam prace w Franck
              Provost i niech nikt nie pisze ze cuda sie nie zdazaja.
              Sciskam was mocno
              Ciebie tez
              Skonfucjonowana
              Buziaczki
            • A ta ksywka to co niby oznacza?Jakaś nowomowa?Bo do idei Konfucjusza to ci
              daleko z takimi prostackimi tekstami.Może jesteś jednak skonfundowana(czyli
              zakłopotana,zbita z tropu)?Poczytaj najpierw słownik zanim zaczniesz używać
              zwrotów,których sama nie znasz i tym samym nie narazisz się na
              śmieszność.Bardziej do ciebie pasuje Konfuzor(Mąciciel,a techn.odcinek rury o
              przekroju zmniejszającym się równomiernie w kierunku przepływu).
              Macierz jest ŻYWĄ częścią paznokcia(a więc można ją odżywić tak jak każdą część
              ciała)a nie jego płytką. Opuść to forum jak nie chcesz korzystać z jego
              dobrodziejstw.
              --
              beba2
              • Powyższe jest do "skonfucjowanej"(???)anlfabetki.
                --
                beba2
                • Gość: skonfucjowana IP: *.sp4net.pl / 213.155.167.* 19.02.04, 19:41
                  Droga Bebe.
                  Po pirwsze nie zycze sobie aby ktokolwiek mnie obrażal, bo ja nikogo nie
                  obrazam,a tylko zadaje pytanie, jezeli cos jest dla mnie niezrozumiale.
                  po drugie, moj pseudonim nie ma nic wspolnego, ani z Konfucjuszem, z
                  konfucjanizmem. Jest po prostu tzw. pseudonimem, nie musi nic oznaczac, sama go
                  sobie wymyslilam, a anaflabetka nie jestem i nie wiem na jakiej podstawie
                  mozesz tak twierdzic, jezeli juz sie czepiasz mnie, to wiedz, ze zwroty
                  typu ''cie'', ''tobie'' powinno sie pisac z wielkiej litery, jezeli nie
                  nauczone Ciebie tego szkole. bez odbioru.
                  • A jednak odpiszę.Nie konfucjanizm,a konfucjonizm.Natomiast zwrotów typu cię,ty
                    z wielkiej litery używam do osób ,które darzę szacunkiem.Ty jednak obrażasz
                    Styliskę,która z racji wykonywanego zawodu ma wiedzę na ten temat i chce pomóc
                    dziewczynom,ktore sobie tego życzą.Obrażasz również te z nas,które chcą zakupić
                    jakąkolwiek odżywkę do paznokci,a nie jak sugerujesz:wsadzić sobie w d..ę.Nie
                    masz jak widać żadnej wiedzy na ten temat,ani ochoty jej zgłebić więc co tu
                    jeszcze robisz?Czego jeszcze chciałabyś się dowiedzieć?
                    --
                    beba2
                    • Gość: basia IP: *.autocom.pl 19.02.04, 20:35
                      Poczytaj swoje posty, a przekonasz się dlaczego beba2 ( a nie bebe)nazwała Cię
                      analfabetką.HIHI
                      • Gość: karla IP: *.chello.pl 19.02.04, 20:57
                        Helenko kupiłam już od Ciebie pilniczek.Mam tylko pytanko jeszcze o bazę i coś
                        przedłużającego żywotność kolorowego lakieru.

Pozdrawiam Karolina:)
                      • Gość: skonfucjowana IP: *.sp4net.pl / 213.155.167.* 19.02.04, 21:15
                        dobrze beba2, specjalnie dla Cieie pofatygowalam i sprawdzilam jak sie nazywa
                        doktryna stworzona przez Konfucjusza.Jest to konfucjAnizm, a nie jak
                        sugerowalas konfucjonizm(slownik wyrazow obcych, wydawnictwo PWN, Wa-wa 1996)
                        poza tym ja na Twoim miejscu bym sie tego nie czepiala, poniewaz zdarzaja mi
                        sie czesto literowkii ta moglaby byc jedna z nich, ale niestety Ty tu palnelas
                        gafe. Odnosnie innych Twoich uwag uwazam, ze szacunek nalezy sie kazdemu, a Ty
                        jestes po prostu niekulturalna. Moze wyrazilam sie w poprzednich postach ''za
                        mocno'' ale po prostu nie wierze we wspaniala moc odzywek do paznokci, tak samo
                        jak do wlosow. kazdy kto ma troche oleju w glowie nie spodziewa sie cudownych
                        rezultatow po zastosowaniu tychze.I jest to po prstu strata pieniedzy, bo tak
                        naprawde nie ma roznicy w odzywce za 10 zl czy 100 zl, bo dzialaja tak samo..
                        spektakulranych efektow nie bedzie. Jak ktos ma zniszczone po tipsach czy
                        wielekrotnym lakierowaniu paznokcie, to nie ma innej rady jak dac sobie z tymi
                        zabiegami spokoj na jakis czas. poza tym jest jeszcze inna kwestia. Co powiesz
                        na to, gdy osoba ma genetycznie slabe pzanokcie? tez da sie je ''naprawic''
                        odzywka? nie rozsmieszaj mnie.
                        co robie na tym forum? czytam posty, moze sie dowiem czegos nowego. nikt mi
                        tego nie zabroni, tak samo wyrazania swoich pogladow. nikogo tym nie urazam, no
                        chyba ze Ciebie, bo Stylistka odpowiedziala na moje pytania.
                        Basiu! literowki nie swiadcza o analfabetyzmie, przynzje blednie napisalam nick
                        beba2, ale czy to powod do wysmiewania? marny, ale o tym nie bedziemy tu
                        dyskutowac. moimi postami, chcialam tylko zwrocic uwage, zebyscie dziewczyny
                        niew eirzyly we wszystko czym Was karmia prducenci kosmetykow. Wyrazilam sie
                        brtalnie, ale wiadmom, ze to najbardizje zwraca uwage. Nie mialam i nie mam
                        zamiar nikogu tu obrazac. Pozdrawiam cieplo mimo tej chlodnej nocy.
          • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.04, 20:59
            A co z moim pytaniem potrafisz polecić inną firmę? jaką?
            • Oczywiscie.
              Creative.China glaze,Gena
              Creative wspaniala linia SPA manicure z kwasami owocowymi i ceramidami
              (oczywiscie wszystko wchodzi w dlonie i paznokcie przez skore)
              China glaze Calcium Gel- zel z wapniem i prowitaminami.
              Ja oferuje swoim klientka tylko sprawdzone kosmetyki za ktore recze w 100% i ta
              odzywka ktora polecam jest najlepsza to nie jest tylko moje zdanie sprawdzone
              dzialanie przez mase osob.
              Oczywiscie ze sa inne firmy lecz efekty daja tyko kompleksowe zabiegi typu SPA
              a to juz droga impreza i kilka takich zabiegow.
              Odzywek na plytke w formie lakieru nie polecam klientka bo nie znam jeszcze
              takiej ktora by dala efekt ew jako podklad pod lakier.
              Pozdrawiam
              Helenka
    • Gość: Nastka IP: *.lublin.cvx.ppp.tpnet.pl 19.02.04, 22:56
      A co z moim pytaniem (dotyczyło skórek)...???czekam i czekam - cały dzień:(((
    • Jakieś 3 m-ce temu robiłam sobie pedicure. Podczas zabiegu pedikiurzystka
      wmawiała mi, że zaczyna mi wrastać paznokieć, że mnie NA PEWNO boli (nie bolał)
      i kilkakrotnie podważyła mi go metalowym dłutkiem. Ok. 1,5 m-ca później zaczęły
      sie moje kłopoty - z jednej strony paznokcia miałam lekko zgrubiałą,
      zaczerwienioną skórę. Podczas pedicuru u kogo innego, dowiedziałam się, że nic
      mi nie wrasta, a pod paznokciem mam skórkę, którą należy usunąć i wszystko
      będzie OK. Przez tydzień było, ale potem w miarę wzrostu płytki paznokciowej,
      znowu zaczął mnie boleć palec.
      Trafiłam do dermatologa, który stwierdził, że to jest wrastający paznokieć,
      który jest efektem źle wykonanego pedicure'u. Ale nie dostałam żadnej
      konkretnej porady oprócz tego, żeby sobie pod paznokieć podkładać watkę i
      smarować go maścią jodynową.
      Sytuacja nie jest jeszcze beznadziejna, wygląda jakbym miała lekki stan
      zapalny. Co powinnam zrobić? Słyszałam, że jeśli udam się do chirurga, to na
      pewno nie będzeie się długo zastanawiał i po prostu usunie mi paznokieć.
      Wolałabym tego uniknąć.
      Proszę o poradę:-))) To jest duży paluch u stopy.

(Przepraszam za szczegółowy opis wszystkiego;-)

Z góry serdeczne dzięki!
      • Czesc Cardamomo!
        Dzieki za dokladny opis tak trzeba.
        Najpierw postaraj sie zlikwidowac stan zapalny bardzo wazne jesli sie to
        rozwinie to nie bedziesz mogla zniesc tego bolu.Domowy sposob na szklanke
        wrzacej wody 1/2 lyzeczki sody oczyszczonej i postaraj sie w to wlozyc palca
        lub za pomoca jakiejs gazy dotykaj to miejsce.Nie jest to przyjemne lecz bardzo
        skuteczne postaraj sie wytrzymac jak najdluzej zamaczajac i wyjmojac palec np 2
        razy dziennie przez kilka dni.
        Wylecz ten stan zapalny i postaraj sie wciskac pod paznokiec malitka (kuleczke)
        z watki nasaczona woda utleniana.Ma to za zadanie uniesc plytke paznokcia ktora
        zaczela rosnac w zlym klieruku.
        Na poczatek powalcz z ta soda i daj znac to bedziemy rarowaly Twojego paluszka.
        Buziaczki
        Helenka
    • Gość: julcia IP: 192.56.25.* 20.02.04, 11:30
      CZeść Stylistko!
      Chciałabym taki pilniczek, o którym pisałaś wcześniej, ale ja z Allegro nie korzystam, nie chcę się tam rejestrować, czy nie da się pominąć Allegro?
      Nie bywam w Warszawie :((
    • Gość: asia IP: *.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl 20.02.04, 13:17
      Jaką odżywkę zastosować aby paznokcie szybciej rosły?
      • Gość: goha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.04, 13:55
        Co sądzisz o francuskiej odżywce macierzy Silica
        • Gość: emerka IP: 212.69.73.* 20.02.04, 15:22
          Helenko wysłałam do Ciebie 2 meile i nic a pamiętasz że 28 lutego mam slub
          cywilny i mamy zaszalec z paznokciami,napisz do mnie i podaj mi wszystkie
          namiary na siebie.

Monika z Tarchomina-Nowodwory
          • Monisia oczywiscie ze pamietam ostatnio pisalam do Ciebie podalam nr gg itp.
            widocznie nie doszlo wymyslilam cos mozemy zrobic aktylowego frencza i na
            kazdym palcu lub tylko na 4 zrobic po kilka bialo rozowych akrylowych kwiatkow
            bedzie to wygladalo niewinnie a zarazem elegancko.Przyszykuje jeszcze kilka
            opjci co do pedicure to pewnie ze robie cena 50zł.
            Lece cos zjesc obrobie sie troszke w domku i napisze do Ciebie maila z dalszymi
            szczegołami.I poodpisuje dziewczyna z forum.
            Buziaczki Helenka
        • Czesc Goha!
          Nazwa jakos znajomo brzmi cos mi sie obilo o uszy lecz nie znam tej firmy buuu
          osobiscie nie jest chyba firma produkujaca profesjonalne produkty do
          paznokci.Mysle ze to cos z apteki itp.
          Troche szukalam w necie lecz nic jesli jest to lakier w formie odzywki
          naladowany chemia to raczej nie jest skuteczny (choc nie znam tego preparatu
          wiec moze sie myle)Napisalas ze jest to odzywka do macierzy jesli wnika w nia
          to moze byc bardzo dobra. Napisz mi Prosze cos wiecej o tym preparacie chetnie
          sobie poczytam.
          Buziaczki
          Helenka
      • Do Asi!
        Najlepiej taka ktora przenika przez skore odzywiajac paznokiec od srodka
        dostarczajac brakujacych skladnikow poznokcie sa w dobrej kondycji i
        automatycznie rosna szybciej.
        Pozdrawiam Asieńko :)
    • Kochane dziewczyny!
      Staram sie odpowiadac na wszystkie pytania i maile jak znajde chwilke czasu.
      Moja poczta cos wariuje chyba za duzo maili haha.Jesli ktoras z was nie
      otrzymala odpowiedzi na swojego maila lub pytanko Prosze o sygnal wysle jeszcze
      raz bo czasem okazuje sie ze ja wyslalam a nie doszlo (problemy komunikacyjne).
      Pozdrawiam
      Helenka
      • stylistka napisała:

> Kochane dziewczyny!
        > Staram sie odpowiadac na wszystkie pytania i maile jak znajde chwilke czasu.
        > Moja poczta cos wariuje chyba za duzo maili haha.Jesli ktoras z was nie
        > otrzymala odpowiedzi na swojego maila lub pytanko Prosze o sygnal wysle
        jeszcze
        >
        > raz bo czasem okazuje sie ze ja wyslalam a nie doszlo (problemy
        komunikacyjne).
        > Pozdrawiam
        > Helenka

Ja nic nie dostałam. Ponawiam ofertę kupna pilnika i odzywki, mój adres
        mailowy - renebu.poczta.onet.pl
        Pozdrawiam - R.
        • reniaszka napisała:

>, mój adres mailowy - renebu.poczta.onet.pl
          > Pozdrawiam - R.
          Oczywiście renebu@poczta.onet.pl . Sorry :-)
          • Slonko to ja Przepraszam bo walnelam blad napisalam do jakiegos renbu haha ale
            ktos sie zdziwi, poprostu mialam dzis tyle na glowie odpisywanie postow,maili
            ktore nie zawsze chcialy dojsc (cos skrzyneczka nawala)problemy komunikacyjne.
            Bylam tez na rozmowie u nauczycielki bo moje dziecie cos rozrabia w
            szkole,przyszla przesylka z USA ,obiadek codzienne zajecia masa wszystkiego.Maz
            sie smieje ze jestem "wojek dobra rada",docenia to lecz nie ma ochoty nauczyc
            sie tego fachu, smierdzi mu akryl:)lecz strasznie sie ciesze ze piszecie bo
            uwielbiam pomagac Prosze o jeszcze haha.
            Juz wyslalam maila daj znac czy doszlo.
            Na koniec tego dnia wybaczcie mi te bledy, brak przecinkow itp dalyscie mi
            takiego czadu ze hej,bardzo to polubilam wiec piszcieeeeeeeeeeeee postaram sie
            odpowiedziec najlepiej jak umiem.
            Caluski dla wszystkich
            Helenka
            Sciskam was wszystkie piszcie o paznokciach a ja bede odpowiadac
            • Gość: goha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.04, 23:29
              Talika to rodzaj tłustego, gestego oleju o zapachu niezbyt pieknym
              (oliwy) .kupuję w dobrym sklepie kosmetycznym, w sprzedazy od kilku lat. W
              sklepie internetowym esentia pojawiły się reklamy tego specyfiku, ale na razie
              do rzęs.wciera sie to to w macierz i masuje kilka minut.małe opakowanie kilka
              ml. dwadzieścia kilka zł.WiEcej nie powiem bo nie mam ulotki tylko buteleczkę,
              ale to dość znana firma.
    • Gość: Nigra IP: *.dip0.t-ipconnect.de 20.02.04, 23:49
      Witaj,
      pytanie banalne, ale dla mnie problem nie maly.
      Pare lat temu ok 5. mialam akrylowe tipsy (dodam ze zadnych problemow z
      paznokciami nigdy przedtem nie mialam) po pol roku zdjelam no i sie zaczelo.
      O dlugich wlasnych paznokciach moge zapomniec, rozdwajaja sie strasznie.
      Wszystkie kuracje wewnetrzne przeszlam i wiekszosc cudow na paznokcie kladlam.
      Moze ty masz jakis pomysl?
      • Nigra
        Mozesz sprobowac kilka zabiegow nazywanych "cieply manicure" powinno dac
        pozytywny efekt.
        Pozdrawiam
        Helenka
        • Gość: jean IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 22.02.04, 00:59
          zrobiłam paznokcie akrylowe ale jestem okropnie zła bo kobieta na tel
          wychwaliła firmy tipsów a tu beznadzieja! a więc proszek-simplicite nsi-chyba?
          tipsy i akryl super nail professional. czy to jak wyglądają paznokcie głownie
          zalerzy od firmy czy od osoby która robi.pozatym mam zrobione z białą końcówką
          i jest krzywo troche roprowadzony ten biały proszek.nie che tej kobiety na oczy
          widziec bo by ją ostro ochrzaniła ale szkoda mi nerwów jak tepa to
          tępa.pomyślałam że pójde do innej żeby mi zrobła z nimi porządek.myślisz że
          jest to jeszcze możliwe jakoś wyrównanie tych tipsów aha a ten akryl
          praktycznie zaczyna gdzie niegdzie rozpryskiwać się i są taki pecherzyki.mam je
          od dwóch dni.proszę poradź mi co mogłabym z nimi zrobić .na nowo szkoda mi kasy
          i torturowania paznokci
          • Do Jean
            Juz Ci pisze jesli akryl Simplicate NSI to ok jest dobry lecz napisalas tez ze
            supernail.Bardzo istotna jest ta roznica ja z powodzeniem czesto klade NSI i
            zachowuje sie normalnie ma 7 odcieni pudru, co do Supernaila to nawet za darmo
            bym go nie chciala moim zdaniem najgorszy akryl swiata bardzo czesto uzywany na
            kiepskich szkoleniach z uwagi na cene.Wyglad paznokci zalezy oczywiscie tez od
            wykonania jesli osoba robiaca Ci paznokcie nawalila za duzo masy lub zalala
            skorki akrylem,nie odtluscila dokladnie lub nie przygotowala dobrze paznokci
            przed nalozeniem masy (zmatowienie)to beda klopoty wszystko bedzie odpadac,
            pekac i podchodzic powietrze.Ja na Twoim miejscu reklamowalabym ta usluge jesli
            po 2 dniach wszystko zaczelo pekac i odchodzic to znaczy ze prawdopodobnie
            wywalilas kase w bloto.jesli robila Ci akrylem Supernail (biale pudelko z
            czerwonymi napisami-rozowy)bialy akryl (opakownaie z czarnymi napisami).Radze
            zadzwonic powiedziec ze wszystko odchodzi i chcesz reklamacji zwrotu kasy lub
            darmowej korekty.
            Nie widze jak one wygladaja wiec nie mam pojecia czy da sie to poprawic w innym
            salonie czasami sa tak zle wykonane ze nastepne manicurzystki nie chca sie
            podejmowac bo przy wypilowywaniu akrylu pod ktorym jest powietrze zaczyna
            wszystko odchodzic.Mialam takie poprawki po kims i czasem strasznie ciezko
            wyprowadzic te paznokcie bez uprzedniego zdjecia i zaczecia od nowa.
            Napisz mi dokladnie jak wygladaja Twoje paznokcie to cos doradze (jak jest
            nalozone przy skorkach)itp.
            Buziaczki
            Helenka
        • Gość: Nigra IP: *.dip0.t-ipconnect.de 26.02.04, 19:39
          Dziekuje za odpowiedz :-)
          A na czym to polega?
          Pytam, bo jak pojde to chcialabym wiedziec co mi maja zrobic :-)
    • Gość: Ineczka IP: *.bsk.vectranet.pl / 195.85.229.* 23.02.04, 19:34
      Mam pytanie: jaka jest przyczyna pękających w poprzek paznokci? Pęknięcia
      zaczynają się przy połączeniu różowej i białej części naturalnego paznokcia i
      idą w poprzek czasem tak głęboko, że nie da się tego uciąć ani wypiłować :(
      Co mam zrobić, aby tego nie było?

I jeszcze jedno: czy szklany pilniczek jest dobry? Jak się ma do tego
      minaralnego?

Pozdrawiam,
      Ineczka
      • Ineczka cos jest nie tak moga miec straszne braki vitaminowe, pozbawione
        wilgoci przez czeste moczenie w detergentach, wodzie itp.
        Jest jeszcze taka mozliwosc ze cos zlego dzieje sie w organizmie i stan
        paznokci to odzwierciedla.Mozesz wybrac sie do dermatologa na konsultacje.
        Postaraj sie je nawilzac jak najczesciej kup oliwke do paznokci lub jakas inna
        popros w aptece Vit A w kroplach i Vit E w kroplach Jesli nie bedzie chciala
        sprzedac w aptece tp powiedz ze do wcierania w paznokcie.Jak najczesciej
        wcieraj w plytke i skorki po kilka kropli oliwki z wymieszanymi kilkoma
        kroplami vit a i vit e aby odzyskaly swoja wilgoc.Mozna dodac tu jeszcze jakis
        preparat na wysuszone paznokcie.
        Jesli chodzi o roznice miedzy szklanym a krystalicznym to krystaliczny jest 2
        stronny szklany nie zawsze.
        Mialam kiedys szklany szybko sie wytarl, stepil pozatym to chyba to samo.
        Krystaliczny na dluzej stracza.
        Buziaczki
        Helenka
przejdź do: 1-100 101-200 201-288
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.