Kwas hialuronowy - jak trwałe są efekty? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Tak w praktyce. Mam zamiar zrobić sobie zabieg usunięcia cieni pod
    oczami za pomocą kwasu hialuronowego. Wyczytałam, że efekty
    utrzymują się dość długo, ale co to znaczy? Nigdzie nie mogłam
    znaleźć szczegółów, pewnie dlatego że jest to w Polsce w miarę nowy
    zabieg.
    Wiecie coś na ten temat?
    • Zdaje się, że pół roku -- po tym czasie kwas hialuronowy zostaje w całości
      wchłonięty. Ale nie przysięgnę, nigdy nie robiłam takiego zabiegu...

--
      Zakochani w zbrodni, ofiar wiecznie głodni,
      wodnik i topielica, topielica i wodnik...
    • Zależy jaki preparat ci wstrzyknął. U mnie za pierwszym razem efekt trzymał sie
      3 m-ce. Za drugim razem u innego lekarza ok 6 m-c. Oczywiście obaj zachwalali
      jaki to cud mi podają i mimo że obejrzałam ampułki to i tak nie wiem dokładnie
      co mi podali. Za każdym razem obrzmienia i zaczerwienienia po podaniu kwasu
      utrzymywały sie ok tygodnia co było dla mnie duzym zaskoczeniem i dyskomfortem.
      --
      Różne drogi dla różnych ludzi
      • No właśnie, ja słyszałam, że trwałość efektu jest zależna od rodzaju kwasu. Z
        tego co się orientuję, przy powiększaniu ust kwasem hialuronowym, efekt może się
        utrzymywać nawet przez rok, ale i tak wydaje mi się, że najistotniejszą sprawą
        przy takim zabiegu jest wybór dobrego lekarza.
    • W moim mieście są dwie kliniki, które robią taki zabieg - tzn
      korektę kwasem hialuronowym cieni pod oczami. różnica cenowa jest
      dość znaczna i nie wiem gdzie się zapisać. Zastanawia mnie, czy cena
      jest wprost proporcjonalna do trwałości efektu (bo np. droższy
      zabieg robiony jest lepszym kwasem)?
    • Nie wiem dokładnie jaki kwas jest lepszy. ale trwalszy efekt miałam gdy robiła
      mi kosmetyczka a gorszy gdy robił mi lekarz. u lekarza oczywiscie drożej.
      oczywiście nie sugeruje że droższe jest gorsze albo ze kosmetyczka lepsza niz
      lekarz. myśle że tak naprawde trzeba pytac czy klientki zadowolone i tam
      chodzić. bo cena i dyplomy nic nie znaczą.
      --
      • Ja ostatnio byłam na mezoterapii igłowej i lekarka robiła mi kwasem z gliceryną
        z linii Princess. Z tego co mi powiedziała, preparaty z tej linii są najbardziej
        trwałe. Jest kilka rodzajów w zależności od przeznaczenia. Zazwyczaj efekty
        powinny się utrzymywać w granicach roku, ale to różne bywa. Rzeczywiście kwas
        się wchłania, ale przez to że pomaga odbudowywać kolagen skóra tak czy inaczej
        jest w lepszym stanie niż przed zabiegiem.
      • Ja z kolei nie ryzykowałabym w kwestii korygowania czegokolwiek w okolicy twarzy
        u kosmetyczki! Moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli umówisz się na konsultację.
        Lekarz powinien po obejrzeniu Ciebie na żywo odpowiedzieć na nurtujące Cie
        pytanie. W sprawie lekarzy możesz zajrzeć na znanylekarz. pl, tam pacjenci po
        wizytach, zabiegach, czy operacjach oceniają swojego lekarza. Ja słyszałam, że
        jeśli chodzi o kwas hialuronowy, bardzo dobrym specjalistą jest Dr Łukasz
        Preibisz. Nie wiem, czy jesteś z Warszawy.
      • Olinka, a jaki dokładnie zabieg miałaś przeprowadzany z pomocą kwasu
        hialuronowego? Ja osobiście nie odważyłabym się takiego zabiegu wykonywać u
        kosmetyczki i popieram adelee. Lepiej wybrać się na konsultację do dobrego lekarza.
    • Miałam wstrzykiwany kwas dokładnie w okolicę doliny łez pod oczami. kosmetyczka
      wstrzykiwała bardziej od zewnętrznej strony oka i szła do nosa (mam nadzieje że
      w miarę obrazowo piszę)ale zatrzymała sie w dość znacznej odległości i nie
      podchodziła z ostrzykiwaniem blisko oczu raczej na granicy oczodołu. natomiast
      lekarz ostrzykiwał aż przy wewnętrznym kąciku oka i cała doline łez i podchodził
      bardzo blisko oka bo widziałam później ślady nakłuc.
      Efekt końcowy bardziej mi odpowiadał po wizycie u kosmetyczki.

--
      • A jak długo trzymały Ci się efekty i czy były zadowalające?
      • Ja uważam, że miałaś dużo szczęścia, chociaż cieszę się i gratuluję Ci, że po
        zabiegu u kosmetyczki jesteś zadowolona z efektu. Ja jednak, tak samo, jak
        poprzedniczki, nie zaryzykowałabym z takimi rejonami twarzy... Mimo wszystko
        lekarz to jest lekarz, ma wykształcenie i wiedzę ukierunkowaną w pewien sposób,
        kosmetyczka opiera się raczej na wiedzy ''estetycznej''. Jeżeli sama kiedyś
        zdecyduję się na wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w okolice twarzy to tylko u
        lekarza i na dodatek tylko w takiej klinice, która zbiera porządne rekomendacje,
        gdzie wykonuje się setki tego typu zabiegów, jak np. w IQ Medica u mnie w
        Warszawie.
        • Hmm, ale to w IQMedica dokonują zabiegi kwasem hialurynowym w innych okolicach
          twarzy niż usta? Nawet nie wiedziałam. Bo ja tam robiłam tylko zabieg na
          powiększenie dolnej wargi. Wyszło super, z efektu byłam bardzo zadowolona,
          zwłaszcza że utrzymał się ok. 8 m -cy. Zgadzam się z Celineą, że tego typu
          zabiegi na twarzy powinno dokonywać się po konsultacjach z lekarzem, niż u
          kosmetyczki. Zwłaszcza, że w rzadkich przypadkach są przeciwwskazania zdrowotne,
          typu: ciąża, karmienie piersią, itp.
    • W IQ Medica nie robią takiego zabiegu jak ja chcę zrobić. Problem w
      tym, że robią to tylko w dwóch klinikach w wawie.
    • 2tyg. temu, wstrzyknelam sobie 0.5 ml kwasu w bruzdy nosowo-
      wargowe. Zero bolu, zero zaczerwienienia, swedzenia czy
      czegokolwiek. Przez tydzien czulam palcami preparat, ale dzisiaj
      juz nie. Zmarszczki zniknely. Nastepnym razem tez planuje cienie
      pod oczami. Trwalosc zalezy od rodzaju preparatu, a dokladnie od
      wielkosci czasteczek kwasu. Preparat zawierajacy drobne czasteczki
      utrzymuje sie krocej, bo skora go szybciej wchlania. Zaleta jest
      mozliwosc wykorzystywania go do drobnych deformacji jak cienkie
      zmarszczki, czy wlasnie cienie-bardzo delikatna skora pod oczami.
      Preparaty z wiekszymi czasteczkami uzywa sie do glebszych
      zmarszczek, wypelniania policzkow, powiekszania ust, owalu twarzy.
      Dlatego w tych miejscacch trzyma sie dluzej. Duze czasteczki
      organizm wchlania dluzej.
    • vi-ka, w jakich dwóch klinikach w Warszawie robią ten zabieg? I jakie są ceny?
      • Okazuje się, że nie tylko w dwóch, jest więcej takich klinik, tylko
        trzeba dzwonić i się pytać, bo na ich stronach nic nie ma o takich
        zabiegach. Z tych co wiem to na pewno korekte cieni pod oczami robią
        Estederm, AG klinik, Medi Derm. Ceny zaczynają się od 800zł.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.