Dodaj do ulubionych

wiecznie brzydkie paznokcie

29.11.10, 09:25
Moj problem z paznokciami, mimo duzych wysilkow nie daje sie usunac.
Mam wiecznie brzydkie, zoltawo-bezowe paznokcie - ich odcien sie zmienia, ale nigdy nie sa biale.
Ciagle sa jakies przybrudzone. Wszystkie codziennie, zwykle czynnosci zostawiaja pod nimi slady, ktorych nie
da sie tak od razu usunac ani pilnikiem ani szczotka. Uzywam rekawiczek no ale nie zawsze mam je pod reka.
Problem lezy chyba w tym, ze pod paznokciami mam takie pozadzierane skorki, ktore jak raz sie ubrudza, to juz klapa.
Od wiecej niz pol roku nie lakieruje paznokci, poniewaz mimo stosowania podkladow lakier powodowal jeszcze gorsze ich zolkniecie.
Kupilam sobie mnostwo wybielaczy do paznokci. Niektore z nich nic nie daja, inne powoduja, ze paznokcie zaczynaja sie robic matowe, nawet w niektorych miejscach
sie juz rozdwajaja ale jednak kolor nie jest ciagle bialy:((
Sztuczne paznokcie nie wchodza w gre.Chcialabym doprowadzic moje naturalne paznokcie do jako takiego stanu, zebym sie nie musiala ich ciagle wstydzic.
Pomozcie!
Obserwuj wątek
    • nasty_86 Re: wiecznie brzydkie paznokcie 29.11.10, 22:33
      Moim zdaniem,powinnaś kupić sobie dobrą dwustronną polerkę do paznokci i polerować tak ok raz na tydzień,na skórę pod paznokciami może pomóc moczenie w wodzie z cytryną i mydłem oracz częste kremowanie dłoni,co do skórek możesz je usuwać cążkami jeśli gdzieś wystają i denerwują..w drogerii można kupić dobrą i niedrogą odżywkę astor ma taki przeźroczyty różowy kolorek,myślę że by wzmocniła i delikatnie zakamuflowała żółty kolor Twoich paznokci...podrawiam ;)
      • croyance Re: wiecznie brzydkie paznokcie 29.11.10, 22:59
        Dr Scholl ma wybielacz:
        www.fragrancedirect.co.uk/scholl/scholl-healthy-nails-brightening-system/invt/0031563/?source=122_45&partner=dealtime
        ktory dziala antygrzybicznie, jesli wiec zmieniony kolor spowodowany jest grzybica, to przy lekkiej jej formie powinien pomoc. Swietnie dziala IMO.

--

Sprawdz, co slychac w Narnii
          • chocklit Re: wiecznie brzydkie paznokcie 30.11.10, 08:14
            Dziekuje za porady!
            Odnosnie wybielacza Scholla, to mialam go i sie nie sprawdzil - niestety:(
            Tak, mam polerke i poleruje paznokcie. Jednak nawet delikatne spilowanie wierzchniej warstwy paznokcia nie powoduje, ze jest on bielszy. Czy to mozliwe zeby miec z natury takie zolte paznokciska???
            Na zaatakowane grzybica te paznokcie nie wygladaja, tzn. nei ma zadnych przerostow, zgrubien, itp. Zadnych takich objawow jak mozna znalezc w necie odnosnie paznokci z grzybkiem:D
            Tak, chyba musza zaczac codziennie je moczyc tak jak mi napisalas Croyance, w wodzie z cytryna. Moze to cos pomoze...
            • chocklit pomylka 30.11.10, 08:17
              chocklit napisała:
              > Tak, chyba musza zaczac codziennie je moczyc tak jak mi napisalas Croyance, w w
              > odzie z cytryna. Moze to cos pomoze...

Pomylilam sie, to napisala Nasty odnosnie moczenia - dziekuje Ci za ta wskazowke!

• croyance Re: wiecznie brzydkie paznokcie 30.11.10, 17:32
            Powaznie? A ja go uzywalam przez wiele miesiecy i bylam bardzo zadowolona. Fakt, ze nie mialam nigdy grzybicy, ale uwielbiam miec naturalne paznokcie i swiruje z dbaniem o nie. Co prawda nie wiem, skad ta cena w linku, ja kupowalam w Bootsie za 9.99 funtow, ale sprawdzal sie super - po jakims czasie jednak paznokcie byly tak wybielone, ze zaczely wygladac malo naturalnie, wiec sobie odpuscilam.

--

Sprawdz, co slychac w Narnii
    • wo.jka Re: wiecznie brzydkie paznokcie 30.11.10, 19:07
      Znam niestety ten problem... tak tak nie ty jedna zmagasz się ze słabymi paznakciami. Mi o dziwo udało sie je wzmocnic calkiem przypadkiem. Chodzilo mi o wlosy, a wzmocnily sie paznokcie. Mowie o takim suplemencie diety ktory warto zebys sprobowala: Revalid się nazywa i można go nabyć na przykład tutaj: www.moclekow.pl/products/details/revalid_90kaps_na_wlosy/ -. Mnie pomogło, warto więc spróbować :)
      • kasha77 Re: wiecznie brzydkie paznokcie 30.11.10, 22:40
        ja mam i też mam probem z żółtawymi paznokciami,do tego namiętnie skubię skórki wiec ogólnie ręce mam niewyjściowe:)ale u mnie jakos wybielające lakiery pomagają,a może coś NailTekka-oni mają super produkty moim zdaniem.
        • amber_1979 Re: wiecznie brzydkie paznokcie 01.12.10, 00:13
          Niestety ja tez miałam podobny problem, ciągle rozdwajające się paznokcie, pozadzierane skórki, kolor płytki daleki od doskonałego. Wydałam masę pieniędzy na odżywki, maniciurzystki, które w sumie tylko ciągle zamalowywały mój problem za 50 zł.
          Należy pamietać, ze zdrowy paznokieć jest zawsze gładki, lśniacy i bladoróżowy. Wszelkie odchylenia od tego wyglądu wskazują, ze mamy stan chorobowy. I nie ma co zamalowywac płytki odzywkami. Ja już przez to przeszłam. To nie pomaga (a nawet jeśli pomoze trzeba dużej dyscypliny z detergentami, kurzem i bardzo długiego okresu do regeneracji.). Skuteczne są dla skórek i pazokci są kąpiele w ciepłej oliwie i pielęgnacja dłoni nieinwazyjnymi metodami (np. maniciure biologiczny). Spytacie skąd ja taka mądra :) Zamiast wydawania kasy na kolejne odzywki nailteka, wizyty u maniciurzystek zainwestowałam w fajny podręcznik, który powinna przeczytać każda dbająca o siebie kobieta. To jest ksiażka z której uczą sie kosmetyczki w salonach. Wiedza nie tylko o pazokciach, ale też inne porady nt. masek, cery, piersi, stopy, henna itd..
      • chocklit pytanie do nessie 01.12.10, 08:06
        nessie-jp napisała:

> A czy nie masz jakichś problemów z układem krążenia? Siniejących lub bielejącyc
        > h palców?
        >

Mam slabe krazenie, owszem. Mam zawsze zimne rece i stopy ale nie jest to jakis moj problem, ktory bym musiala leczyc. Staram sie duzo ruszac, ze 3 razy w tygodniu przynajmniej a to chyba pobudza krazenie.
        Czy jesli mam slabe krazenie to znaczy ze zawsze bede miala takie brzydkie paznokcie?

• nessie-jp Re: pytanie do nessie 01.12.10, 15:51
          > Mam zawsze zimne rece i stopy ale nie jest to jakis
          > moj problem, ktory bym musiala leczyc.

No niestety, mimo że problem z krążeniem nie jest poważny, to jednak stałe, lekkie niedokrwienie bardzo osłabia i "obrzydza" płytkę paznokciową.

Mam to samo w przypadku paznokci u stóp. Wyglądają tak, że nie da się ich ludziom pokazać, lubią się kruszyć, grzybicy nie ma, żadnych chorób dermatologicznych nie ma, jedyne co jest, to lekkie zaburzenia krążenia (słaby zespół Raynauda plus dodatkowo leki, które go nasilają).

Myślę, że pielęgnacją trochę zdziałasz, ale warto sobie powiedzieć, że to NIE TWOJA WINA :) To znaczy: nie rób sobie zarzutów, że masz takie paznokcie z powodu niewłaściwej pielęgnacji.

Możesz zapytać lekarza o jakieś łagodne leki czy suplementy poprawiające ukrwienie. Ja tego nie zrobiłam, bo i tak biorę już za dużo leków, więc trudno, pogodzę się z tymi paskudnymi paznokciami...

--
          If only I had an enemy bigger than my apathy I could have won
          • beata320 Re: pytanie do nessie 01.12.10, 18:38
            ja też tak mam, mam przez to słabą i cienką płytke paznokcia u rąk i u stóp. Mam zawsze zimne nogi i ręce. W zimie marznę tak, że aż tracę czucie w rękach i na palcach u stóp.
            Zauważyła, że jak mam pomalowane paznokcie to jest lepiej a jak nie to wyginają sie i łamią.
          • chocklit Re: pytanie do nessie 01.12.10, 19:16
            No to mnie zmartwilas. Bardzo jest prawdopodobne, ze mamy ta sama hmm, przypadlosc:D
            Dawno temu bylam u dermatologa z paznokciami u stop, ktore rowniez sa takie, ze wstyd pokazac, i stwierdzil brak jakichkolwiek chorob.
            Z tym ze ostatnio i tak zakupilam taki zestaw na chore paznockie Canesten Bifonazol i zrobilam kuracje. No dramat byl podczas tej kuracji. Naklada sie taka gesta masc na paznokcie, zakleja to plastrem na 24 godziny, a po uplywie tego czasu moczy stopy i za pomoca zalaczonej szpatulki usuwa paznokiec (stopniowo). I tak przez 2 tyg. Zaznaczone jest w ulotce, ze tylko paznokcie zaatakowane jakas choroba beda reagowac i sie zluszczac. U mnie zeszlo dosc sporo wierzchniej warstwy, no i teraz te paznokcie wygladaja juz sporo lepiej. Nawet sa bielsze, oczywiscie musze odczekac az odrosna, bo aktualnie sa dosc nierowne ale mimo to - wygladaja lepiej. Do rak tej kuracji nie da rady w moim przypadku zaaplikowac, bo nie moge paradowac z wszystkimi paznokciami zaklejonymi plasterem:D
            Czyli u rak zostaje tylko zrobic sobie sztuczne szpony albo na okraglo je malowac??:(((
    • wiki3435 Re: wiecznie brzydkie paznokcie 05.11.19, 09:46
      Bardzo polecam: noblemedica.pl/produkt/pure-collagen-120-kapsulek-kolagen-morski-z-elastyna-i-antyoksydantami-kopia/. Stosuję Pure Collagen już kilka miesięcy. Paznokcie są o wiele ładniejsze niż przed kuracją. Nie łamią się, mogę je zapuścić. Moim zdaniem jest to świetny produkt na włosy i paznokcie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka