Popękane ręce od mrozu. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Proszę o radę. Moje ręce wyglądają strasznie, są bardzo suche. A teraz pękają od mrozu, robią mi się takie małe ranki, ale dość głębokie. Czym to smarować? Moczyłam w ciepłej oliwie, ale nic to nie daje. Polećcie jakiś dobry krem, bo mam kilka, ale żaden nie działa. A może jakieś domowe sposoby? Z góry dziękuję.
    • krem garnier czerwone opakowanie
      na popekane lokcie stopy itd
      bardzo dobrze nawilza

----
      www.studio-mody.com.pl
    • z domowych sposobów rozgotowane ziemniaki - podobno pomagaja.U mnie działa zapobiegawczo masc ochronna z witamina a - a mam bardzo suche rece
      --
      -----------------------------------
      Wielu ludzi uważa, że tym, którzy stają się wegetarianami, czegoś w życiu brakuje. Tym brakującym "czymś" jest zabijanie.
      - Eddy Grant
      [img]http://i27.tinypic.com/scqd7s.gif[/img]
      • dermosan sobie kup te tłusty zwykły krem i przed kazdnym wyjscie grubo,na to rękawiczki.poza tym nie wiem jak często smarujesz ręce tymi kremami,ale moim zdaniem trzeba co chwilę.a juz napewno po każdym myciu rąk,ile razy Ci się przypomni w ciągu dnia.
      • Tak, maść z witaminą A powinna pomóc na te małe rabki na dłoniach. Oprócz tego polecam na noc dużo kremu np Neutrogena i rękawiczki bawłeiane na to - regenarcaja murowana :) A na codzień w torebce koniecznie jakiś glicerynowy kremik do rąk - może być Glicea rumiankowa lub mariza oliwkowa - oba są świetne, bo lekkie ale dobrze chronią ręce :)
    • Unikaj mycia rąk mydłem w płynie, pachnącymi mydłami w kostkach, mydłami antybakteryjnymi typu Protex. Zamiast tego kup mydełko dla niemowląt wzbogacane olejem lub parafiną (np. BeBe -- kosztuje 1,70 zł chyba), mydło AA do cery wrażliwej, kostkę Isana Med z Rossmana lub coś podobnego.

Pod żadnym pozorem nie myj ręcznie naczyń :) A jak już musisz, to koniecznie w rękawiczkach.

Nie smaruj rąk przed wyjściem na mróz kremem z gliceryną (dużo kremów do rąk ją zawiera).

Kup sobie paczkę 100 foliowych rękawiczek, nasmaruj ręce grubo tłustym kremem do twarzy (np. wspomniany Dermosan, Ziaja Masło Kakaowe) albo oliwą, załóż te foliowe rękawiczki, na to parę zwykłych rękawiczek i posiedź przed telewizorem. W tym czasie niech ktoś inny pozmywa ;)

--
      Każde zdanie kończy nagłym mruczeniem i jeszcze się tym szczyci.
      • Właśnie zaczęło się od tego, że zmieniłam płyn do naczyń (dostałam od znajomej dużą butlę "Ludwika"). Po kilku zmywaniach ręce zrobiły się szorstkie. Płyn odstawiłam, ale rąk nie mogę doprowadzić do "kultury". Teraz już używam rękawiczek do zmywania ręcznego ("mądry Polak po szkodzie"), zmywarki nie mam. A teraz przez mrozy jeszcze bardziej się nasiliły problemy ze skórą. Zaczęły pękać i naprawdę strasznie to wygląda i do tego boli. Wystarczy, że zegnę mocniej palec, a skóra pęka i robi się ranka. Bardzo Wam dziękuję za rady, na pewno będę próbować. No a jak nie będzie poprawy, to czeka mnie wizyta u dermatologa.
    • w tym roku postawiłam na lipidy w kremie odżywczym na noc iwostin sensitia z wit. C + E i muszę przyznać, że jest nieźle. smaruję ręce przed wyjściem z domu i na noc.
      dodatkowo zmiękczam skórę olejem kokosowym. jak mam czas wieczorem, to wsmarowuję sobie w suche miejsca. nie wiem, czy zagoi popękane ręce, ale na pewno działa zbawiennie. jeśli tylko nie denerwuje cię zapach kokosa, to polecam.

może spróbuj tłustego kremu Ziai masło kakaowe? jest tani i dobry. neutrogena na moich rękach się nie sprawdza. szczypie i swędzi.
    • Też mam suche dłonie, a od mrozu robią się szorstkie i też czasem pękają. Na mnie świetnie sprawdza się krem do rąk Avene z Cold Cream, dodatkowo od czasu do czasu na noc smaruję dłonie olejem z kokosa oraz z oliwek, na to rękawiczki. Dodatkowo na skórki (też tragedia) masło shea. Kiedy jestem systematyczna, to całkiem nieźle działa :)
    • Mam ten sam problem. Moje najnowsze odkrycia:
      oliwa z oliwek lub linomag. Rezultaty świetne i szybkie.
      --
      Kubuś 05.08.2005
      Dominik 22.02.2009
    • krem do rak z Neutrogeny, ale ten w opakowaniu z pompką- taki koncentrat, extra!
      krem do rak z serii Planet Spa Avonu (katalog do wgladu na profilu na Fb)
    • norweski krem NEUTROGENA - rewelacja!
      Ponoć testowany na rybakach na morzu północnym.
      Polecam wersję maksymalnie skoncentrowaną.
      Nasmarować i zostawić na noc, na dworze tylko w rękawiczkach,
      zmywać tylko w rękawicach ochronnych.

Po tygodniu ręce będą gładkie jak pupka niemowlaka.
      Wiem bo miałem tak samo.
      • Bardzo polecam krem do rąk Bioderma Atoderm Manis.
        Jest naprawdę bardzo dobry. Szybciutko się wchłania, nie ma intensywnego zapachu. najważniejsze POMAGA! kosztuje ok 27 zł w Superpharmie.
        Wcześniej używałam Nanobase, ale Biodrmę uważam za lepszą i wydajniejszą.
    • ...a jeszcze lepiej by bylo, gdybys odwiedzila alergologa. Wyglada mi to na uczulenie. Moge sie mylic (przeciez jasnowidzem nie jestem), ale z Twojego opisu moge podejrzewac uczulenie na nikiel. Zmiana plynu do mycia tylko przyspieszyla reakcje, ktora i tak by sie ujawnila w jakims momencie...
    • idziesz do apteki i kupujesz maść z witaminą A zawsze ratuje mnie to w zimie :)
      polecam :)
      • Na mróz polecam grzejące rękawiczki - takie na akumulatorki. Żadna wełna się z tym nie równa. Używałam na nartach, ale na co dzień też się świetnie sprawdzają, nawet na głupim spacerze. Tani zakup to z pewnością nie jest, ale jeśli ktoś ma takie problemy często, to może warto rozważyć. Tym bardziej, że akumulatory to nie baterie - kupuje się raz i ładuje, jak jest potrzeba.
        • Niezależnie od efektów kremów, polecam wizytę u lekarza, np. dermatologa lub chirurga naczyniowego. Jest to problem natury zdrowotnej. Mam to samo. Być może zleci Ci zrobienie kapilaroskopii pod kątem pętli Raynaud a potem nawet leki (szczególnie do brania zimą, przy niskich temperaturach). Nie martw się jednak - z tym się żyje :-), choć jest to często problem natury estetycznej.
          --
          [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/1usasg189qoeo7mb.png[/img][/url]
          • aneta.d-g mam pytanko. Czy to, że zawsze najbardziej marzną mi dłonie i stopy, to może mieć związek z wyglądem mojej skóry? Przyznam się, że często miewam też problemy z suchą skórą na piętach. Ale z tym sobie jakoś radziłam. Tak jak mi sugerowaliście, wybieram się do lekarza. Dzięki za wszystko.
    • Kazdej zimy przezywalam ten koszmar i rekawice nie pomagaly. Uzywam kremu-koncentratu Neutrogena, najlepszy i wrecz jedyny. Wyprowalam wszysko z apteki i drogerii, wreszcie na to trafilam.
      Nienawidze zimna!
      • krem z Lidla z ureą 5,5%, marki Cien
        krem do wrażliwej skóry zniszczonej i suchej

Neutrogena mi nie pomagała, nawet ten koncentrat, słabo sie wchłanial,
        dosc dobra jest tez masc z vit. A, tylko mi zawsze tubka peknie a potrzebuje cos do torebki, wiec odpada
        kremy zwykłe typu garnier, camille, w zimie na mnie kompletnie nie dzialaja
        krem do twarzy na zimę (mam Floslek) tez dobre wrazenie na rekach sprawia, ale nie probowalam na dluzsza mete

powodzenia w walce
    • poziomka0 napisała:

> Proszę o radę. Moje ręce wyglądają strasznie, są bardzo suche. A teraz pękają o
      > d mrozu, robią mi się takie małe ranki, ale dość głębokie.

Jesteś alergiczką.
      Ciepła kąpiel dłoni w parafinie doraźnie pomoże. Zawsze GRUBE rękawice na ręce, nawet gdy jest powyżej 0. I tak już zawsze... Nie załamuj się!
      --
      --------------
      ;-)
      • miałam ten sam problem i wiem jak to boli.Wystarczyło zgiąć mocniej rękę ,a skóra pękała ,a powstała ranka krwawiła.Ale ja męczyłam się z tym już od lata i nie mogłam sobie wyleczyć tych rąk.Zmywałam bez rękawiczek,a potem za cieńkie rękawiczki i proszę.Smarowałam różnymi kremami,ale to nic ci nie pomoże,a może nawet zaszkodzić(wiem z własnego doświadczenia).Jednak najgorsze było to,że bardzo się tych dłoni wstydziłam i próbowałam je w szkole chować jak tylko się dało.No i szczerze to zazdrościłam innym dziewczynom,że mają zdrowe i gładkie dłonie.Więc poszłam w końcu po lekarstwo do apteki.Pamiętaj,że to co śmierdzi to leczy dlatego tym kremem musisz smarować ręce tylko w domu,a potem założyć bawełniane rękawiczki.Maść jest bardzo tłusta więc nie będziesz mogła nic wtedy robić!Kosztuje w aptece ok. 16 zł.Mi pomogła i w końcu ręce mnie nie bolą i mogę zginać palce ;)Nazywa się LINOMAG firmy "Ziołolek".Pozdrawiam i mam nadzieję,że pomogłam :)
        • Bardzo dziękuję za rady, nawet nie przypuszczałam, że będzie taki odzew. Wielu z Was bardzo mi pomogło, w tej chwili jest już lepiej. Koleżanka mi jeszcze podpowiedziała, żeby martwy naskórek zetrzeć cukrem z odrobiną oliwy i to też się sprawdziło. Nie jest jeszcze dobrze, ale skóra już nie pęka, a ranki goją się.
          malinkat155 bardzo Ci dziękuję. Ja też strasznie się wstydzę swoich rąk, najgorzej jest w sklepie, gdy wyjmuję pieniądze i zdaje mi się, że wszyscy na nie patrzą.
          Pozdrowienia dla wszystkich, to bardzo miłe, że jest tyle życzliwych ludzi.
          • moje dłonie też są bardzo delikatne i wystarczy im by raz zmarzły, nawet w rękawiczkach i niestety robią się czerwone i piekące. Z domowych sposobów to czasem robię peeling z cukru o którym wyżej była mowa, a poza tym regularnie i kiedy tylko się da smaruję ręce kremem, obecnie moim ulubionym i takim który mi pomaga jest Hand Care Flosleku, pielęgnacyjno-odżywczy. Na noc po nasmarowaniu nakładam sobie rękawiczki by krem dobrze wchłonął w ręce a nie w pościel. Trzymam kciuki za Twoją "kurację" dłoni, na pewno będzie dobrze :)
        • No, ja już wiele postów wcześniej pisałam o linomagu. Wcześniej wypróbowałam już wszystko: Neutrogenę też i inne cuda także. Tzw. "kremy do rąk" są dla kogoś kto ma po prostu suchą skórę, a nie BARDZO SUCHĄ, która pęka. Bo taką skórę trzeba natłuszczać a nie nawilżać.
          Linomag działa najlepiej, podobnie oliwa z oliwek (smaruję na noc). Bez tego wyglądam jak stygmatyczka, całe dłonie w krwawiących rankach i boli jak diabli.
          --
          Kubuś 05.08.2005
          Dominik 22.02.2009
    • Mam podobny problem. Z tym, ze ja zapominam regularnie smarowac kremem...
      2 lata temu kupilam parafiniarkę i od jesieni do wczesnej wiosny robię zabieg parafinowy przynajmniej raz w tygodniu (zostawiam na rękach do rana). U mnie rezultaty są swietne - skora idealna przez ok 3 dni, zmiękczona i nawilzona tak, ze nie ma prawa nic pękac :)
    • Kup sobie krem z alantoiną i witaminą A, które przyspieszają regenerację naskórka. Ja smaruję łapy alantandermoline z witaminą A, bo szybko się wchłania i nie tłuści rękawiczek, ale zwykła maść z witaminą A też będzie działała :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.