Pielegnacja cery z tradzikem rozowatym Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Prosze o rade w jaki sposob pielegnowac cere naczynkowa, wrazliwa, z tradzikiem rozowatym? Jaki stosowac makijaz, bo bez niego nie mozna pokazac sie nikomu.Twarz jest pokryta
    czerwonymi plamami (czasami grudkami) i wyglada to okropnie. Niestety mam juz 40 lat ale nie wiem jak poradzic sobie z tym problemem. Co powinnam stosowac na twarz a czego
    unikac? Moze ktos poleci mi krem, ktory uspokoi moja cere, zlagodzi
    zaczerwienienia. Czym oczyszczac twarz, jaki krem, podklad, puder?
    Bardzo prosze o rade.
    • Do oczyszczania twarzy polecam płyn micelarny Biodermy Sensibio, potem woda termalna np. LRP. Na tak przygotowaną twarz nakładam na dzień krem SPF 50 (koniecznie z filtrem!!) Bioderma Photoderm tonujący do cery naczynkowej. Na noc zaś przemiennie krem Metronidazol oraz Zinalfat. Podkładu nie używam, puder Maxa Factora wystarcza bo doskonale kryje i matuje niedoskonałości trądzikowo - różowate :) Próbowałam różnych kombinacji do tego typu cery ale ten okazał się póki co najlepszy (a dodam, że jestem kilka lat po trzydziestce).
      Unikam peelingów. Niestety sporo kremów naczynkowych mnie uczuliło (zielony Eucerin niestety, Rosaliac LRP i inne) i na razie nie znalazłam dobrego kremu uspakajającego i zmniejszającego zaczerwienienia.
    • na pewno Issey Wam pomoze :)
    • emigrantka5 napisała:

> Prosze o rade w jaki sposob pielegnowac cere naczynkowa, wrazliwa, z tradzikiem
      > rozowatym?

Kto to zdiagnozował? Leczysz to?

> Jaki stosowac makijaz, bo bez niego nie mozna pokazac sie nikomu.Tw
      > arz jest pokryta
      > czerwonymi plamami (czasami grudkami) i wyglada to okropnie. Niestety mam juz 4
      > 0 lat ale nie wiem jak poradzic sobie z tym problemem. Co powinnam stosowac na
      > twarz a czego
      > unikac? Moze ktos poleci mi krem, ktory uspokoi moja cere, zlagodzi
      > zaczerwienienia. Czym oczyszczac twarz, jaki krem, podklad, puder?

Kwasy również sobie świetnie radzą, ze skórą z trądzikiem różowatym. Należy zawsze rozpocząć od podstaw, czyli leczyć + odpowiednia pielęgnacja takiej skóry, a życie staje się dużo łatwiejsze.

Poczytaj ten wątek - forum.gazeta.pl/forum/w,211,111400379,111411649,Re_Tradzi_rozowaty_a_cera_naczynkowa_leczenie.html

--
      isseymiyakeuroda.blogspot.com/
    • Po pierwsze - jest to choroba skóry, przewlekła i w dodatku dość "tajemnicza". Pewnie potrzebne są leki na receptę. Kosmetyki to tylko dodatek, na okresy remisji dolegliwości. Czyli potrzebny jest dobry dermatolog.

Ogólnie- co można polecić każdej osobie z trądzikiem różowatym:
      - coś bardzo łagodnego do mycia np. żel Physiogel, żel micelarny Rubialine SVR, żel micelarny Rosaliac La Roche-Posay itp. Delikatny ręcznik, żadnego tarcia i maltretowania twarzy.
      - Do tego codziennie krem z dobrym filtrem. Tu trzeba potestować - przy cerze "histerycznej" pewnie lepiej sprawdzą się filtry mineralne- przypuszczam, że bardzej spodobają się te barwione, które tuszują przy okazji zaczerwienienie, np. SVR SPF 50 (nie 50+), Avene Very High Protection Mineral Cream SPF 50+.

Tyle podstaw. A dodatkowa pielęgnacja typu witamina C, retinol to już kwestia indywidualna - są to cenne substancje dla cery naczynkowej, ale mocno działają i mogą ją rozjuszyć.
      O regułach typu zakaz sauny, opalania, ostrożnie z gorącymi napojami, pikantnymi przyprawami itd nie będę sie rozpisywać, bo Google jest pełne takich podstawowych informacji.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.