Dodaj do ulubionych

Apteczny szampon na łupież!!!!!!!!!!!

08.03.11, 14:21
Proszę pomóżcie znaleść dobry szampon na łupież (ale z apteki, bo babka z Natury powiedziała, że te tzw. sieciówki likwidują łupież tylko gdy się je stosuje, a potem problem wraca), ale dla suchej skóry głowy.Aga
Edytor zaawansowany
  • finka9 08.03.11, 16:33
    Używałam Vichy do suchego łupieżu .Rewelacja ,po pierwszym użyciu swędzenie głowy ustało , włosy ładnie się układają a skóra zaczęła wytwarzać sebum . Używałam 3 miesiące i uznałam ,że koniec kuracji i odstawiłam .Łupież natychmiast powrócił . Koszt tego szamponu w mojej aptece to 57 zł więc jak mam go na stałę używać to dzięki. Spróbuj Seboradin z apteki na bazie czarnej rzepy ,do tego sprej ,kosztuje ok 18 zł i jest naprawdę niezły. Ja teraz używam szamponu ziołowego -pokrzywa .skrzyp ,szyszki chmielu ,aloes i płuczę na koniec głowę przegotowaną wodą z octem -to powoduje zakwaszenie skóry ,przywraca kwaśny odczyn skóry i niszczy drobnoustroje powodujące łupież .Spróbuj , nie trzeba wydawać fortuny.
  • largecoffe 08.03.11, 20:52
    Ja polecam Nizoral. Pomógł mi dwukrotnie - raz na łupież, raz na jakieś krostki - polecił mi dermatolog. Na próbę możesz kupić saszetkę zamiast całej butelki, kosztuje kilka złotych.
  • justy1 08.03.11, 21:41
    > te tzw. sieciówki likwidują łupież tylko gdy się je stosuje,
    > a potem problem wraca

jeśli masz sklonnośc do łupieżu, to nawrót pojawi się prędzej czy póxniej po każdym szamponie.

niezłe są: vichy na łupież suchy, pirolam, dermoactive na suchy łupież
  • simpleneta 08.03.11, 23:06
    Pirolam, bardzo skuteczny, z jakimiś witaminami , przyjemnie pachnie. 29 zł. Polecił mi dermatolog. Wcześniej uzywałam nizoralu, pirolam wydaje mi się lepszy.
  • bambooooocha 31.10.11, 12:37
    Też stosowałam. Z Pirolamem ważne jest, żeby nie przerywać terapii przed jej zakończeniem - tylko wtedy można się spodziewać własciwych rezultatów. U mnie całkowicie wyeliminował łupież.
  • konwalia55 09.03.11, 21:18
    pros o probki w aptekach, w sieci Superpharm dostaniesz niemal probki niemal wszystkich drogich szamponow w ogole, firm Vichy, La Roche, Nizoral i innych.
    wiem, bo szukalam czegos delikatnego na probe dla mojego dziecka i gdy pani otworzyla magiczna szuflade zobaczylam caly wachlarz produktow :))
  • silwet 13.03.11, 09:28
    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Wzięłam kilka próbek szamponów. Pierwsza próbka to Nizoral, jest poprawa. Pozdrawiam Aga
  • mamabasia 13.03.11, 11:05
    Moja siostra chwali "szampon z kotkiem". Kosztuje coś koło 12 zł w aptece.
  • maniu111 14.03.11, 13:04
    polecam szampon przeciwłupiezowy z Biedronki.Stosowałam nizoral, szampon przeciwłupiezowy Matrix, oba do końca nie zlikwidowały problemu.Fryzjerka mojego męża poleciła mi ten z biedronki, kupiłam za 5 zł i po pierwszym razie 0 łupiezu i super włosy.Są 2 rodzaje: do włosów przetłuszczajacych i normalnych.polecam!!!!!
  • marimaris 20.12.13, 02:10
    catzy sie nazywa. Skuteczny, polecam
  • bestmarcelina 03.08.11, 10:37
    aaa tam szampony z apteki ja używam najzwyklejszego przeciwłupieżowego i do tego mam szczotke przeciwłupieżową anty dandraff therapy z donegala i mi pomaga.
  • omnialive 08.10.11, 01:04
    Na łupież i swędzenie skóry głowy polecam szampon z zielonej glinki LABRAYON.

Znajdziesz w aptekach, popytaj o "Labrayon Argilothérapie Séries ANTI-DANDRUFF".

Można stosować regularnie. Nie jest to "typowe" lekarstwo, stosuję na zmianę z pozostałymi Labrayonami. Butelka 200 ml.
  • coco-fee 21.10.11, 19:02
    Akurat moim zdaniem najskuteczniejszy jest szampon apteczny oliprox - bardzo szybko łagodzi podrażnioną skórę głowy, nie niszczy struktury włosów.
  • bub_ba 27.10.11, 19:34
    Niestety mimo używania na co dzień szamponów przeciw łupieżowych problem śniegu we włosach ciągle powraca. Co jakiś czas robiłam kuracje Nizoralem a od kilku dni używam kupionego w aptece szamponu Oliprox. Szampon delikatnie i przyjemnie pachnie, obficie się pieni więc wystarcza niewielka ilość aby dobrze umyć włosy i skórę głowy. Pierwsze rezultaty to to, że włosy są łatwe w rozczesywaniu, miękkie i wyglądają na odżywione. Łupież też mniejszy-będę myć włosy bo póki co najbardziej mi pomógł.
  • tehuana 09.10.11, 15:34
    HEALING SHAMPOO (sprzedawany w aptekach)-od kilkunastu lat uzywa go moj Tato. Kiedys mial straszne problemy z lupiezem i ten szampon naprawde mu pomogl. Teraz uzywa go sporadycznie, bo lupiez zniknal.
  • bub_ba 27.10.11, 20:59
    Z doświadczenia polecam szampon, który od niedawna można bez recepty kupić w aptece. Jest to szampon Oliprox.

Przeczytałam o nim na jakimś forum i choć zastanawiałam się czy go w ogóle kupować: opakowanie jest małe to zdecydowałam się i wszystkich z łupieżem zachęcam.

Opakowanie faktycznie jest małe ale szampon jest wydajny i małą ilością spokojnie można pokryć całe włosy(moje są do połowy pleców) i skórę głowy. Całkiem miło pachnie i nie obciąża włosów- są miłe w dotyku i łatwo się układają: w końcówki wcieram kilka kropli jedwabiu Biosilk i nie mam żadnych problemów z włosami.
  • georgia241 28.10.11, 12:04
    Tylko detox. Nie żadne szampony. Pozbądź się kandydozy przewodu pokarmowego.
  • brak.slow 01.11.11, 13:33
    Nizoral i Healing Catzy

jeden ma ketokonazol a drugi pirytonian cynku.
    skład niewielki, bez zbędnej chemii i udziwnień, bo najważniejsza jest substancja lecznicza.
  • magdunia83 23.05.13, 00:08
    ja przeszłam przez kilka szamponów na łupież - najpierw te z drogerii, poczatkowo pomagały, potem wszystko wracało. Potem była era odżywek i płukanek przeciwłupieżowych własnej roboty - po nich było nawet gorzej :/ Teraz mam etap szamponów aptecznych - obecnie na tapecie jest Pirolam, taki szampon w tubce, ale ponoć skład ma rewelacyjny (zawiera cyklopiroksolaminę - ona działa przeciwłupiezowo), do tego ma witaminy A i E, proteiny pszenicy, glicerynę. Stosuję ten szampon trzeci tydzień i naprawdę widzę różnicę - więc coś jest w tych szamponach z apteki, działają. Mam nadzieję,że ten Pirolam wygoni mój łupież na dobre.
  • taka_jedna_ewka 23.05.13, 12:59
    Seboradin przeciwłupieżowy jest skuteczny i zapobiega nawrotom poprawa była już po 2 myciu:) w aptece kosztuje około 20zł
  • wronska91 08.08.16, 09:55
    Hair pharma- typowo apteczny szampon. U mnie szybko zadziałał i jak na razie łupiez nie wrocil. I dobrzze, bo nie znosze tego cholerstwa!!!
  • dzastab 26.09.18, 16:00
    ale chodzi ci o zwykły łupież czy łupież pstry?
  • azulesonly 11.11.18, 19:52
    Jak dla mnie najlepszy jest apteczny pirolam. Myję nim włosy od paru tygodni i łupieżu już prawie nie ma
  • zosianowicka 04.01.19, 11:53
    Polecam Nizoral

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.