• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czerwone suche plamy pod oczami Dodaj do ulubionych

• 01.04.11, 19:22
    Witam,
    Od jakichś 2 tygodni pojawiły mi się takie dziwne plamy tuż pod linią rzęs na dolnej powiece. Pod lewym okiem ta plamka jest mniejsza, ale pod prawym okiem jest większa - najpierw mnie to bolało i myślałam, że buduje mi się jęczmień, ale przestało boleć a plama została. Plama jest średnicy ok 4 mm, kolor jasno czerwony z białym nalotem jakby przesuszona skóra. Rano pod prawym okiem plama jest lekko opuchnięta. Czy możecie doradzić co to może być? Nie jestem alergikiem.
    Edytor zaawansowany
    • 01.04.11, 19:26
      > Nie jestem alergikiem.

Założyłabym, że jednak jesteś;)

Ale najlepiej poradź się dermatologa.
      --
      cala ja dwa lata pozniej

cala ja
    • 01.04.11, 23:00
      Nie chcę Cię martwić, ale to prawdopodobnie jest objaw alergiczny. Kiedyś szalałam z kolorowymi cieniami, kredkami i dorobiłam się takich plamek na górnych powiekach, potem dolnych. Musiałam odstawić większość kosmetyków stosowanych w okolicach oczu. Dziś jest tak, że muszę uważać na kremy, nie maluję się cieniami, używam tylko wybranych i sprawdzonych metodą prób i błędów kredek (czarnych, bo najmniej uczulają) oraz tuszy. Odstaw kosmetyki kolorowe, puder (bo talk tez podrażnia i wysusza), spróbuj może zmienić krem pod oczy na jakiś dla alergików. Potem ostrożnie testuj kredki i tusze. Nie polecam tanich z linii sprzedawanych w marketach kosmetycznych (te Essence, Lovely), bo lubią uczulać (sprawdzone empirycznie). Mnie np. służy kredka z Yves Rocher (czarna), eyeliner Joko (też czarny), ale sama sobie musisz dobrać konkretny środek.
      --
      Pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam...
      • 02.04.11, 10:52
        Zgadzam się.
        Ja się uczuliłam nagle, w wieku 22 lat. Właśnie takie plamki mi się pojawiły i nawet lekarce nie chciałam uwierzyć, że to alergia.

Na podrażnienia polecam Lipobase albo jakikolwiek inny tłusty emolient z apteki. Po kilku dniach powinna być widoczna znaczna poprawa.
        --
        cala ja dwa lata pozniej

cala ja
        • 01.05.11, 16:08
          Miałam to samo tylko na górnych powiekach. Lipobase pomaga. Smaruję nim powieki na noc.
          Ja miałam 23 lat gdy mnie uczuliły kosmetyki. Z cieni nie uczulają mnie cienie mineralne Everyday Minerals.
    • 30.04.11, 16:34
      też to miałam, ale zimą. Przesuszyłam skórę wokół oczu niewaściwą pielęgnacją. Pomgł mi krem ze świetlikiem i okłady ze świetlika w formie ziłowych herbatek.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.