Dodaj do ulubionych

Przeciwstarzeniowa pielęgnacja dłoni.

09.06.11, 17:01
Zaczęły pojawiać mi się przebarwienia na dłoniach, takie jak u osób starszych. Na razie są ledwo widoczne, ale są.
Trochę mnie to dziwi, bo mam 30 lat, i w dodatku jeszcze od czasów szkolnych regularnie kilka razy dziennie - przez lekką nadwrażliwość na chlor/detergenty - smaruję dłonie kremem, najczęściej Niveą. Nie opalam się, nie chodzę na solarium, choć akurat dłonie trudno uchronić przed słońcem.
Co robić, by ten proces nie postępował?
Edytor zaawansowany
  • issey_miyake 09.06.11, 23:04
    joanna.syrenka napisała:

> Zaczęły pojawiać mi się przebarwienia na dłoniach, takie jak u osób starszych.
    > Na razie są ledwo widoczne, ale są.
    > Trochę mnie to dziwi, bo mam 30 lat, i w dodatku jeszcze od czasów szkolnych re
    > gularnie kilka razy dziennie - przez lekką nadwrażliwość na chlor/detergenty -
    > smaruję dłonie kremem, najczęściej Niveą. Nie opalam się, nie chodzę na solariu
    > m, choć akurat dłonie trudno uchronić przed słońcem.
    > Co robić, by ten proces nie postępował?

możesz mieć predyspozycję, skłonność,

chronić przed słońcem, tępić środkami złuszczającymi i stosować cały rok wysokie faktory 50+

--
    isseymiyakeuroda.blogspot.com/
  • joanna.syrenka 10.06.11, 14:37
    Pytałam wczoraj mojej Mamy - mówi, że u niej zaczęły być widoczne ok. 40 ("wcześnie", jak to określiła...)

Dzięki za poradę - te środki złuszczające mnie zaintrygowały. Wystarczy peelengujący żel do mycia?
  • issey_miyake 10.06.11, 14:52
    joanna.syrenka napisała:

> Pytałam wczoraj mojej Mamy - mówi, że u niej zaczęły być widoczne ok. 40 ("wcze
    > śnie", jak to określiła...)

owszem, wcześnie

> Dzięki za poradę - te środki złuszczające mnie zaintrygowały. Wystarczy peeleng
    > ujący żel do mycia?

peelingujący żel nie wystarczy, to złuszczanie mechaniczne, Ty potrzebujesz chemicznego. Żele, lotiony, kremy złuszczające. Możesz rozpocząć już teraz (zwracają uwagę na to, by wybierać kwasy bezpieczne latem).

--
    isseymiyakeuroda.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka