Skad sie bierze lupiez? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Od dluzszego czasu mam duzy lupiez i wypadaja mi wlosy, nie mam pojecia skad sie wzial - myje tym szamponem, co zawsze, nic takiego sie nie zmienilo u mnie w pielegnacji wlosow. Czy lupiez moze sie pojawic "od tak o"? Kupilam szampon przeciwlupiezowy (apteczny), mam nadzieje, ze rozwiaze problem :/
    • Moze miec to podłoże grzybicze, u mnie wykryto pityrosporum ovale na skórze głowy. Stosowałam Dermoactiv - szampon do łupieżu tłustego. Jest skuteczny.
    • czarna.koza napisała:

> Od dluzszego czasu mam duzy lupiez i wypadaja mi wlosy, nie mam pojecia skad si
      > e wzial - myje tym szamponem, co zawsze, nic takiego sie nie zmienilo u mnie w
      > pielegnacji wlosow. Czy lupiez moze sie pojawic "od tak o"?

Dokładna przyczyna łupieżu jest niewyjaśniona. Znaczenie mają czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.

Do czynników wewnętrznych zalicza się:

- zaburzenia hormonalne,
      - osłabienie organizmu,
      - nadmierne parowanie,
      - słaby poziom higieny osobistej,
      - nadwrażliwość typu alergicznego,
      - brak wypoczynku,
      - stres emocjonalny,
      - nadmierne spożycie cukru tłuszczów nasyconych i skrobi,
      - niewłaściwe odżywianie oraz predyspozycje genetyczne.

Czynniki zewnętrzne:

- nadmierne używanie żeli i lakierów,
      - niewłaściwe korzystanie z produktów koloryzujących lub nadmierne wykorzystywanie elektrycznych wałków do włosów,
      - zbyt rzadkie stosowanie szamponu do włosów lub niewystarczające spłukiwanie.
      Nasilać objaw może także zimny klimat i zbyt duże suche ogrzewanie mieszkania.

--
      isseymiyakeuroda.blogspot.com/
    • Powodów powstawania łupieżu jest wiele: nieodpowiednia higiena, zaburzenia hormonalne, drożdżaki, stosowanie kosmetyków podrażniających skórę, dieta uboga w witaminy i minerały, a czasami także stres ;) Tak jak wspomniała zresztą moja poprzedniczka :) Najskuteczniejszy jest w tym wypadku szampon zawierający ketokonazol czy flutrimazol ;) Przedtem jednak warto skonsultować się z dermatologiem, dla pewności :) Tutaj jest nieco więcej napisane o łupieżu: www.dourody.pl/lupiez.html Liczę, że sobie z nim poradzisz ;)
    • To prawda, że powodów do powstawania łupieżu jest sporo, może to być spowodowane nieodpowiednią higieną, zaburzeniami hormonalnymi, złymi kosmetykami albo nawet stresem ;) Też wydaje mi się, że najlepiej skonsultowac się z dermatologiem przed podjęciem jakiejkolwiek kuracji, zwłaszcza jeśli szampony przeciwłupiezowe zawodzą.
    • Nie wiem skąd się bierze ale wiem co pozwoli Ci się go pozbyć. Kup szampon z olejkiem z drzewa herbacianego tebamol. dobrze oczyści ci skórę głowy i problem zniknie.
      • U mnie pomógł Pirolam, co ważne dopiero po kuracji w pełnym wymiarze czasowym - nie można przerywać po 2óch myciach!! bo na efekty leczenia czasem trzeba trochę poczekać, ale warto bo ten lek naprawdę działa.
    • Być może rozwiąże, ale warto też udać się do dermatologa, szczególnie, jeśli dodatkowo wypadają Ci włosy. To wina grzyba, o którym już wyżej wspominano. Malassezia furfur - ładnie brzmi, prawda? Dużo gorzej wygląda;) Powodzenia w walce. Wylecz.
    • idz do dermatologa-- bo jesli to grzyb jakis na skorze to musi pewnie dac jakis lek, a od wewnatrz zacznij jesc siemie lniane albo pic wywar z siemienia, pomaga ogolnie na wzomcnienie kondycji skory i wlosow.
      --
      .. nic.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.