Dodaj do ulubionych

Czy sa w Polsce pedikurzysci medyczni?

01.08.11, 03:04
Witam,

Mam wrastajacy paznokiec w skore palca u nogi. We Francji chodzi sie do pedikurzystow medycznych po 3-letnieniej pomaturalnej szkole. Wogole innych pedikurzystow nie ma. W salonach kosmetycznych nie wolno wykonywac takich zabiegow, jak zakladanie klamer czy takich tamponow/knotow (no nie wiem jak to okreslic, po francusku nazywa sie to "mèche"), ani usuwania zrogowacilej piety takim jakby skalpelem. Do obcinania paznokci pedikurzysci medyczni maja profesjonalne cazki, a do wyrownywania plytki paznokcia taka profesjonalna szlifiarke z woda pod cisnieniem.

We Francji chodze do pedikurzystki medycznej co 6 tygodni, i wypadnie mi, ze podczas mojego pobytu w Polsce bede musiala udac do takiej pedikurzystki.

Czy mozecie mi podac jakiec informacje na ten temat?

Dziekuje i pozdrawiam jak zwykle

nowaeawa

--
º¤ø„¸¸„ø¤º°¨¸„ø¤º°¨¨¨°º¤ø„¸¨¨°º¤ø„¸¨°
¨°º¤ø„¸ :-* ¸„ø¤º°¨¨¨°º¤ø„¸„ø¤º°¨
¸„ø¤º°¨nowaewa¸„ø¤º°¨„¸¨°º¤ø„¸¸„¸„ø
Edytor zaawansowany
  • justy1 01.08.11, 09:58
    szukaj pod hasłem podolog

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.