Dodaj do ulubionych

soczewki kontakt. a tabletki antykoncepcyjne???

IP: *.lodz.dialog.net.pl 23.05.04, 18:38
Miałyście kiedyś uczucie dyskomfortu? Ja używałam soczewek dość długo. teraz
zaczęłam brak tabletki anty. I nie wiem czy to ich przyczyna czy czegoś
innego ale są momenty że czuję jakbym widziała przez mgłę. A za kilka
kilkanaście minut ten stan mija.
W ulotce o tabletkach ( ja biorę Cilest) jest napisane - nietolerancja szkieł
kontaktowych, zmiana krzywizny rogówki ( zmacerowanie) Co to jest !!!!!!!!!!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: nika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.04, 13:52
    Ja nie mogłam nosić soczewek w ciąży; ale z tabletkami nie miałam takiego
    problemu. Co do dyskomfortu: może się tak zdarzyć, jeśli tabletki spowodują
    zatrzymywanie wody w organizmie (wszystko wtedy puchnie - gałka oczna też)
    wtedy soczewka przestaje pasować do oka. Jeśli dopiero zaczęłaś brać Cilest, to
    bym jeszcze poczekała z miesiąc, dwa, aż organizm się przyzwyczai. Jeśli
    będziesz w stanie, oczywiście. A jeśli nie przejdzie po tym czasei, to albo
    zmień tabletki, albo zrób sobie laserową korekcję ;)
    powodzenia
  • joanna_b 24.05.04, 13:54
    noszę soczewki z 8 lat, z czego przez ostatnie trzy biorę tabletki anty
    nie zauważyłam żadnej różnicy w komforcie noszenia
  • zlosia 24.05.04, 16:48
    Nosze szkła od kilku lat. Przez ostatnie dwa dni mam dziwna mgłe. Myslalam że
    cos mam na soczekach, wiec je szorowalam. Jak przeczytałam ten post, sojarzyłam
    że zaczełam brać leki i to może one wplywaja na to że obraz mi sie rozlewa.
    Zaraz ide znaleśc ulotkę :-)
  • Gość: reni IP: *.lodz.dialog.net.pl 25.05.04, 23:36
    no i co? sprawdziłas?
  • Gość: Lili IP: *.ls.net.pl 26.05.04, 21:41
    Dziewczyny pewnie nie slyszalyscie o tym co zaraz napisze ale warto by bylo
    wybrac sie do okulisty.Ja mialam takie objawy o ktorych piszecie (a zazywam
    hormony i nosze juz 5 lat soczewki) i okazalo sie ze to wcale nie tabletki sa
    powodem "mgly" a rozprzestrzeniajacy sie ostatnio "ubytek rogowki".Nie wiem
    dokonca czy wynika on ze zlego stosowania soczewek czy po prostu z ciagle
    wzrastajacej liczby osob noszacych szkla(czyli wiekszej grupy zagrozonych tym)
    czy po prostu z wadliwosci produktow w kazdym razie zaniedbanie tego moze
    prowadzic do owrzodzenia=utrata wzroku.Jesli macie mozliwosc to przerzuccie sie
    na jakis czas na okulary no i oczywiscie skonsultujcie z okulista bo naprawde
    wyleczyc sie mozna w 3 tygodnie niewielkim kosztem a do stracenia moze byc
    bardzo wiele.
  • Gość: isku IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 27.05.04, 14:57
    ja też lekceważyłam problem, i dopiero na wizycie u okulisy przed zabiegiem
    dowiedziałam się, że mam zmiany na rogówce od kombinacji soczewki+ tabletki
    antykoncepcyjne. Wprawdzie wystarczyło przez ok 3 tyg stosować sztuczne łzy (do
    kupienia w aptece ok. 17 zł Natural teras II) i juz nie mam śladu ale też nie
    noszę już soczewek:)
    pozdrawiam
  • Gość: reni IP: *.lodz.dialog.net.pl 27.05.04, 22:39
    Dzięki wszystkim za radę. No niestety nie można mieć wszystkiego. Albo soczewki
    albo antykoncepcja. Idę jutro do okulisty. Wybadam problem dokladnie.
    Ale trochę jestem zmartwiona faktem że zrezygnuje z soczewek :(
  • Gość: Lili IP: *.ls.net.pl 28.05.04, 07:57
    Ja do niedawna ciagle chodzilam w soczewkach i dlatego zrobil mmi sie ten
    ubytek rogowki.Poszlam do okulistki i musialam na jakies 3 tyg zrezygnowaz ze
    szkiel kupilam wiec sobie okulary i teraz tak sie do nich przyzwyczailam ze
    wole je zakladac bo wiem ze moje oczy wtedy odpoczywaja.Ale dzisiaj np
    zamierzam ubrac szkla:) tylko trzeba po prostu zachowac umiar
  • Gość: myszz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.04, 08:56
    daj koniecznie znać co powie lekarz.
    nie mam problemów z mgiełką, ale też lącze branie tabl. z noszeniem szkieł...
    dzięki
  • Gość: Kate IP: *.acn.pl 28.05.04, 11:04
    Ja uzywałam soczewek i gdy zaczęłam brać tabletki niestety soczewki poszły w
    kat. Byłam u okulisty, wszystko ok. Znam osoby które stosują obie rzeczy i sa
    szczesliwe, niestety istnieja tez osoby takie jak ja które nie toleruja tego
    zestawu. Ja zreszta miałam bardzo wrażliwe oczy i czesto uzywałam
    różnych "nawilżaczy", a z kontaktami to sie stało juz niemozliwe. Wiec to sa
    juz nasze uwarunkowania!!!
  • Gość: Vera IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.04, 14:03
    Ja generalnie spotkałam się z opinią okulisty, iż hormony przyczyniają się do
    zwiększania efektu suchości oczu, a co za tym idzie oczy są bardziej podatne na
    wszelkie substancje mechaniczne w tym też szkła kontaktowe. Spróbuj stosować
    częściej krople tzw. sztuczne łzy.
    pozdrawiam
    Vera

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka