maść z antybiotykiem na bolące pryszcze? Dodaj do ulubionych

  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy na własną rękę mogę stosować maść z antybiotykiem (tribiotic, maxibiotic) na takie bolące pryszcze z których nigdy nic nie wychodzi, przez kilka dni dojrzewa, boli pół twarzy a po wszystkim zostaje czerwony ślad... :( ? Maści które wymieniłam działają ale zastanawiam się czy jest to dobry pomysł z ciągłym ich stosowaniem... Bolące gule robią mi się od ok pól roku i z tydzień temu pokojarzyłam fakty- mam uczulenie na nikiel a ok pól roku temu kupiłam kolczyki w H&M- pryszczami wysypało mnie na plecach, dekolcie i co mnie najbardziej dziwiło- za uszami, z tyłu szyi (zawsze miałam tam gładziutko...) no i bez przerwy te gule na twarzy. Nie skojarzyłam tego z kolczykami bo nie swędziały mnie uszy jak przy innych z niklem. Kolczyki zdjęłam tydzień temu- pryszcze z pleców, szyi i dekoltu znikają ale na twarzy mam dalej kilka "okazów". Smarować miejscowo kiedy już czuję, że coś powstanie czy może profilaktycznie większe obszary skóry (zwłaszcza broda...). Długo można stosować taki antybiotyk?
    • aga13133 napisała:

      > Czy na własną rękę mogę stosować maść z antybiotykiem (tribiotic, maxibiotic) n
      > a takie bolące pryszcze z których nigdy nic nie wychodzi, przez kilka dni dojrz
      > ewa, boli pół twarzy a po wszystkim zostaje czerwony ślad... :( ?

      możesz

      > Długo można stosować taki antybiotyk?

      z reguły na ulotce jest info, ale ogólnie im krócej tym lepiej.


      ps: idź do lekarza dermatologa

      --
      isseymiyakeuroda.blogspot.com/
      • Dziękuję.
        Do dermatologa na pewno się w końcu wybiorę choć nie mam dobrych wspomnień sprzed kilku lat- pani przepisała mi wszystko z jednej firmy, którą intensywnie reklamowała w gabinecie więc jakoś specjalnie nie wierzyłam, że przepisuje co trzeba (raczej to za co jej płacą...). Kosztowało fortunę jak na moją kieszeń a miałam stosować conajmniej pół roku- poddałam się po 2 miesiącach ze względów finansowych... Ale zobaczymy- może tym razem (wybiorę innego lekarza)
    • Jedno pytanie -- skoro wiesz lub podejrzewasz, że przyczyną problemu jest uczulenie na nikiel, a nie zakażenie bakteryjne, to po co ta antybiotykoterapia?
    • Te bolace buly to nic innego jak problemy z hormonamy. Ja to nazywam "hormonalne syfy":P
      --
      "Uspokój się, ty damski krasnoludku,
      Niewyrośnięte minimum kobiety,
      Paciorku, szyszko! (...)"
      • uczulenie na nikiel w zwiazku z przeklutymi uszami nie ma nic wspolnego z wysypem jaki cie spotkal,
        to byl czysty przypadek.
        natomiast zdecydowanie powinnas isc do dermatologa.

        Tylko, jezeli juz decydujesz sie na dermatologa, musisz byc przygotowana ze leczenie moze byc kosztowne.
        i jak chcesz widziec EFEKTY, to musisz byc KONSEKWENTNA w leczeniu.

        Wiec albo idziesz z zalozeniem z gory ze wytrwasz, albo nie zawracaj sobie w ogole glowy.

        Na moje oko, to rzeczywscie moze byc powiazane z hormonami.
        Byc moze wskazane bedzie m. inn. leczenie tabletkami anty.
        I co wtedy??

        natomiast z tego co sie orientuje to dostepne na rynku kremy i masci z antybiotykiem
        typu Polysporin z 3 antybiotykami sa na pryszcze za tluste i za slabe
        i moga pwoodowac uodpornienie na antybiotyki w nich zawarte.

        Minnie


        --
        Warto przeczytac na forum Migrena:

        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
    • Akurat Tribiotic wg ulotki stosować można max. 7 dni. Nadużywanie antybiotyku skończy się uodpornieniem i w dalszej przyszłości nic ci on już nie pomoże. Ze skórą najlepiej byłoby pójść do dermatologa i upewnić się, co to. Nie jestem taka pewna, czy winien jest nikiel, bo: jeśli wcześniej alergia na nikiel w kolczykach objawiała się swędzącymi uszami, to powinna chyba tak samo za każdym razem - dziwne, że nagle zamiast tego miałby wywołać pryszcze na plecach, a uszy nic. Może winne jest jakieś kiełkujące od pół roku zakażenie bakteryjne - ognisko w organizmie: chory ząb, zatoki, migdałki?
    • Bizuteria z H&M jest bezniklowa, mam bardzo silna alergie, a ich bizu nosze bez problemow.
      Poza tym odczyn alergiczny wystepuje w miejscu styku niklu ze skora, wiec od kolczykow mialabys podraznione, czerwone, swedzace, z luszczaca sie skora - platki uszu.
      • mam stwierdzoną ( a nie ,,domyslną") alergię nie tylko na nikiel ale wszelkie metale nieszlachetne i nie wiem kto Ci powiedział ze to tak się objawia. to alergia kontaktowa ograniczająca się do miejsca zetkniecia blaszki ze skórą czyli przy kolczykach uszy i policzki ( zalezy jakie kolczyki), przy guziku dzinsów - brzuch itd.objawy to czerwone plamy , łuszczenie, czasami świąd a nie pryszcze.
      • zyzyryx napisała:

        > Bizuteria z H&M jest bezniklowa, mam bardzo silna alergie, a ich bizu nosze bez
        > problemow.
        > Poza tym odczyn alergiczny wystepuje w miejscu styku niklu ze skora, wiec od ko
        > lczykow mialabys podraznione, czerwone, swedzace, z luszczaca sie skora - platk
        > i uszu.
        Zgadzam się z tym. U mni podobne gule miały związek z nitolerancją laktozy. Wysyp skończył się jak definitywnie wykluczyłam nabiał z diety. Teraz pojawiają mi się pojedyńcze sztuki jak zjem coś, co zawiera laktozę. Pomaga mi wtedy oxycort w sprayu (chyba na receptę, niestety), maść cynkowa, a czasem maść ichtiolowa.
        Zgadzam się z przedpiśczyniami, że to raczej hormony, ew. nietolerancja czy alergia pokarmowa.
    • Nie odpowiem Ci na twoje pytanie, ale powiem, że (przynajmniej w moim przypadku) tego typu pryszcze to efekt odwodnienia całego organizmu i skóry (czyli często np. picie herbatek "odchudzających", dużej ilości kawy i tego typu rzeczy).

      --
      You want a part of me? Well, I'm not selling cheap.
      • Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi. Faktycznie to chyba przypadek z tymi kolczykami bo dwie niespodzianki na twarzy kończę leczyć a kolejną już czuję... Tylko skąd mam wiedzieć czy to jakaś nietolerancja pokarmowa, odwodnienie- faktycznie b. mało piję- na początku roku tak się odwodniłam że plackiem przeleżałam z tego powodu kilka dni :( czy może to hormony (na tabletkach byłam ostatnie 12 lat z roczną przerwą i nie mam zamiaru do nich wracać).. Czy badanie poziomu hormonów zleca dermatolog w takim przypadku?
        • ( czy może to hormony (na tabletkach byłam ostatnie 12 lat z roczną przerwą i nie mam zamiaru do nich wracać)..

          a jak bralas hormony to tez mialas takie syfy i wysypy?

          Minnie


          --
          Warto przeczytac na forum Migrena:

          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
          • Przy tabletkach skóra może gładka nie była (grudki podskórne) ale "poważniejsze" okazy zdarzały się czasem przed okresem. Problem w tym, że przez ostatnie 7 lat przetestowałam chyba wszystkie możliwe tabletki na rynku (ze względu na skutki uboczne) i te bolące gule zaczęły się pojawiać przy jednej ze zmian- po miesiącu odstawiłam te tabletki i przeszłam na inne ale problem pozostał do dziś choć minęło jakieś pół roku a od trzech miesięcy jestem na spirali... Zapisałam się do p. dermatolog, która podobno lubi przepisywać jakieś specyfiki robione w aptece, nie gotowe kremy- może to pomoże. Sama jestem ciekawa czy żeby skóra była gładka trzeba serwować sobie wszystkie te cuda typu kwasy, retinoidy, drogie kremy i inne...?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.