Dodaj do ulubionych

Wypełnianie zmarszczek to oszustwo

27.02.12, 11:21
Nie mogę się przekonać. Chciałabym wypełnić sobie zmarszczkę nosowo-wargową, która znacznie mnie postarza (mam 26 lat). Kiedy naciągnę sobie skórę i patrzę w lustro, widzę młodą, świeżą dziewczynę, a ze zmarszczką kontur twarzy jest gorszy i naprawdę wyglądam smutniej i starzej. Jedyny sposób to wypełniacze, ale nie mogę przestać myśleć, że to "oszustwo", ewentualnie przywilej/konieczność gwiazd i ogólna sztucznota. Jak się zapatrujecie na takie zabiegi? Zrobiłybyście sobie..? Ostatnio był tu wątek o dziewczynie, która wypełniła sobie taką zmarszczkę i lekko to jej zdeformowało twarz, bo powstała jakaś kulka... brrr
Edytor zaawansowany
  • aqua-27 27.02.12, 11:27
    Ja wypełniłam sobie bruzdę nosowo-wargową kwasem hialuronowym.
    Efekt bardzo fajny i naturalny, jestem zadowolona.
    Zabieg robiłam u sprawdzonego lekarza.
  • kulawa_wodzirejka 27.02.12, 13:15
    aqua, moge zapytac w jakim miescie robilas? jak dlugo utrzymuje sie efekt u ciebie?
  • aqua-27 28.02.12, 11:31
    Robiłam w sierpniu zeszłego roku w gabinecie w Warszawie.
    Oczywiście bruzda jest zaznaczona (nie robiłam się "na gładko"), ale jest płytsza.
    Myślę, że w tym roku zabieg powtórzę - ale skonsultuję to wcześniej z lekarzem.
  • hankaanka11 27.02.12, 11:55
    Kiedy naciągnę sobie skórę i patrzę w
    > lustro, widzę młodą, świeżą dziewczynę, a ze zmarszczką (....)wyglądam smutniej i starzej.

Słuchaj, juz zawsze tak będzie...tylko z wiekiem trzeba coraz więcej przed lustrem naciągać :D
    Można oczywiście wypełniać, ale naprawdę wyobrażasz sobie płacenie za zabiegi (a ampułek z kazdym rokiem coraz więcej) do końca życia? Masz dopiero 26 lat :)
    Usmiechnij się promiennie do tego swojego lustra, a zobaczysz młodą i świeżą dziewczynę. Z bruzdą nosową wargową, jaką ma kazdy normalny człowiek nie potraktowany botoxem albo Photoshopem :)
  • rhysmeyers22 27.02.12, 16:00
    boze jakie pierdoly gadasz-skoro dziewczyna zle sie czuje to czemu ma nie zrobic,wszytsko dla ludzi ,nie trzeba od razu robic z siebie jacksona
    niektorzy metrykalnie mlodzi wygladaja starzej niz inni i niby czemu maja sobie nie poprawic tego czy owego-od usmiechania sie do lustra powieksza sie male cycki albo brzydkie wypieknieja?nochal sie zmmiejszy?pryszcze znikna?porazka.
    naprawde nie trzeba myslec tak zero-jedynkowo-operacje plastyczne to tylko jackson albo gwiazdy iw ogole beeee
  • hankaanka11 27.02.12, 16:42
    Nochal albo cycki można od biedy zoperowac, robi się to raz i wystarcza na resztę życia.
    Poprawianie "tego i owego" czyli każdej bruzdy i zmarszczki to dożywotnie nabijanie kabzy chirurgom plastycznym i gabinetom. Nie moja broszka, ja zwróciłam tylko uwagę, że jesli dziewczyna nie akceptuje siebie w wieku 26 lat ( nie z powody brzydoty, ale tylko dlatego, że nie wygląda jak dzierlatka), to jak zniesie kolejne zmiany, za 10 albo 20 lat?
  • rhysmeyers22 27.02.12, 17:01
    okay no rozumiem twoj punkt widzenia ale czasem sa takie bruzdy-wiem o czym ona mowi bo mam taka kolezanke -i faktycznie postarza to buzie znacznie i powoduje ze jest taka smutna-wiec jesli kogos to meczy to co w imie idealow ma nie robic?
    wiele rzeczy ludzie robia dozywotnio,niektorzy sie musza dozywotnio odchudzac zeby jakos wygladac,no taki lajf.
  • kulawa_wodzirejka 27.02.12, 19:11
    jakas dziewczyna pisala na forum, ze po takim wypelnianiu zostaja blizenki pod skora ktore powoduja, ze powracajaca bruzda jest mniejsza
  • welmax76 03.05.12, 15:16
    miałam kilka razy wypełniane usta i bruzdy nosowe, efekt był zadowalający, utrzymuje się o 2 lat, ust nie powtarzam od kilku lat z braku finansów i całkowicie się "zjadły" i mimo, że to było ok 15 lat temu na ustach bolą "zaczepy" kilka razy myślałam, że już będzie się coś robiło, było bolące wielkie zgrubienie, tak że zupełnie obojętne to na pewno nie jest, robiłam w Warszawie
  • irisq 21.03.18, 22:34
    kupowanie "homeopatycznie" działających kremów przeciwzmarszczkowych wyjdzie i tak dużo więcej a efekt, w porównaniu do wypełnienia żaden. A że ja dzięki temu będę młodziej/bardziej świeżo wyglądać a chirurg na tym zarobi - daj mu Boże zdrowie! :)
  • olinka733 27.02.12, 22:46
    Jeżeli ktoś ma wyraźne zmarszczki to polecam. Ja miałam małe ale sobie wypełniłam. Twarz stała sie taka płaska i bez wyrazy. Nie podobało mi sie to i źle sie z tym czułam. Ale moja przyjaciółka która ma bardzo zaznaczone te zmarszczki wypełniła sobie ale tak żeby trochę jej zostały i bardzo fajnie wyglądała. Tak naprawdę one mimo wszystko nadają naszej twarzy jakis wyraz i nie ma chyba sensu prostować ich na płasko. Ja mam równiez obniżone kąciki ust. takie smutne. I wstrzykuje tam wypełniacz i jest to dla mnie rewelacja.
    --
    Różne drogi dla różnych ludzi
  • mamitymi 22.05.14, 23:07
    Olinko733,
    możesz napisać coś o podnoszeniu kącików? Czym robisz, czy boli i jak dlugo utrzymuje się efekt. I rzecz jasna jaka cena, bo chyba niemało...
    --
    Tymi- moje słoneczko;)
  • claratrueba 28.02.12, 06:09
    "Oszustwo" mnie szczerze ubawiło. A depilacja to mniejsze oszustwo? A jak coś będzie nie halo z zębami to nie wstawisz tylko się szczerze będziesz szczerzyć ubytkami?
    A tak poważnie- wypełniłam bruzdy 2 razy. Pierwszy raz ok. 35- wcześniej bruzdy były ale wypełniaczy nie było. Powtórzyłam po 2 latach. ja akurat z tych źle reagujących- było zaczerwienienie dość paskudne i obrzęk przez ok.2 tyg. (po obydwu zabiegach)Efekt świetny. Od drugiego zabiegu minęło 8 lat i rozważam powtórkę choc w porównaniu ze starymi zdjęciami jest dużo lepiej nadal. U osób normalnie reagujących efekt zabiegu utrzymuje się krócej tzn. ok. roku, ale w przypadku kolejnego zabiegu trwa dłużej- bruzdę wypełniają blizny. Koleżanka wypełniała "lwa " w odstępie rok, 2 lata, 5 lat i od ostatniego zabiegu jest już kilka lat kilka a zmarszczki nie ma.
    Absolutnie nie jest prawdą ani, że z czasem potrzeba więcej wypełniacza (potrzeba tyle samo lub mniej), że konieczne jest powtarzanie do końca życia. No chyba, że chce się wypełniać kolejne. Zawsze można przestać. Zabieg w niczym nie zmienia ogólnych rysów twarzy jedynie znika ten wiedźmowato-wredno-smutny. Mimika pozostaje bez zmian. U mnie rodzona matka i znajomi zauważyli tylko: "jakaś wypoczęta jesteś, pogodniejsza".

• nessie-jp 28.02.12, 14:47
    To ciekawe, co piszecie. Schudło mi się bardzo ostatnio, no i wiek też już bliżej 40 niż 30, więc za jakiś czas będę chciała pomyśleć o zabiegu niwelującym trochę te bruzdy. Nie są na razie bardzo widoczne i nie przeszkadzają -- bardziej przeszkadza mi to, że zmienił się owal twarzy (policzki zaczynają opadać).

Zastanawiałam się nad liftingiem, ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Kiedyś modne były złote nici, czy to się jeszcze robi? A może wystarczy sam Restylane, żeby poprawić owal twarzy?
  • shakina 28.02.12, 11:54
    ta dziewczyna ktora pisała o kulce to ja ;), na szczescie okazalo się to wylewem podskornym, juz zniknal (ok 3 tyg to trwalo), wypelnialam dolinę łez (pod oczami) i bruzdy nosowo-wargowe, bo po karmieniu piersia wygladalam jak smierc tak mi się wszystko ze schudniecia pozapadalo. teraz jestem bardzo zadowolona, wygladam swiezej mlodziej, na mniej zmeczona , zwlaszcza podkrązone oczy potęgowaly taki zmeczony wyglad ale juz go nie ma :)
    ja polecam mimo tej malej wpadki, jak sie wchlonie restylane to znow zrobię :)
    znacznie sztuczniej wg mnie wygladają zbotoksowane twarze niz zręcznie wypełnione kwasem hialuronowym :)
  • kulawa_wodzirejka 29.02.12, 12:18
    shakina moglabys napisac mi tu co nieco o tym zabiegu? robilas moze w wawie...? :) polecasz, jestes zadowolona, zrobilabys to jeszcze raz? Noszę się z zamiarem jak kura ze złotym jajem ;/ ile płaciłaś?
  • shakina 29.02.12, 13:55
    jasne :)
    robilam w Bygoszczy, ale w Wawie na pewno jest wiekszy wybór klinik, wiec mozna poszperac w opiniach. no więc dolina łez została wypełniona preparatem restylane perlane (najgesciejszy), za pomoca kaniuli a nie wstrzykiwan. bruzdy nosowe tez restlane ligno (zawiera od razu lignokainę, ktora znieczula), tez kaniulą podane. policzki zapadniete- preparat princesse i tu akurat szału nie ma, ponadto ten krwiak wystapil. ponadto 2 apułki restylane hudrobalans- wszystko kaniulą (to ma niby nawilzyc skorę od srodka ale tez nie zauwazylam efektów). przed zabiegiem skorę znieczulają emlą - w cenie zabiegu. ceny przyprawiają o zawrót glowy- dolina lez- 1250zl, bruzdy 1250, policzki 2x 750, hydrobalans 2x 400- plus 23 % vat na wszystko. SPŁUKAŁAM SIĘ DOKUMENTNIE.i to jest największy minus zabiegu.ale musialam cos zrobic ze sobą bo naprawdę kiepsko wygladalam. najbardziej polecam oczy i bruzdy, te ostatnie nie znikają (chyba by sie trzeba jak balon nadmuchac),ale sa płytsze.:)
  • rikol 30.12.16, 21:22
    Krwiak nie powstał od preparatu. Po prostu kaniiula uszkodziła naczynie krwionośne. Ciesz się, że nie uszkodziła nerwu. Przy KAŻDYM tego typu zabiegu, wykonywanym przez lekarza czy kogokolwiek innego, mozę dojść do uszkodzenia naczynia lub nerwu. U każdego człowieka nerwy na twarzy układają się trochę inaczej.
  • sorger 29.02.12, 14:55
    Poszukaj jakiegoś gabinetu kosmetycznego gdzie zrobili by ci zabieg łączący technologię ablacyjną lasera CO2z technologią nieablacyjną promieniowania podczerwonego IR Aura.
    Po takim zabiegu będą widoczne efekty. Naprawdę polecam znam osoby, które zdecydowały się na takie zabiegi i są zadowolone.

--
    Polecam wyposażenie salonów kosmetycznych.
  • kulawa_wodzirejka 29.02.12, 15:22
    Shakina dzięki. Może dlatego bruzdy lepiej robić wcześniej, niż jak będą całkiem głębokie? Sorger, dzięki również, ale cenowo te zabiegi brzmią drogo i już chyba lepiej się wypełnić. Nie potrzebuję ogólnego odmłodzenia, ale zlikwidowania jednej-dwóch zmarszczek (choć bardziej takich wglębień) koło nosa

sorger napisał:

> Poszukaj jakiegoś gabinetu kosmetycznego gdzie zrobili by ci zabieg łączący tec
    > hnologię ablacyjną lasera CO2z technologią nieablacyjną promieniowania podczerw
    > onego IR Aura.
    > Po takim zabiegu będą widoczne efekty. Naprawdę polecam znam osoby, które zdecy
    > dowały się na takie zabiegi i są zadowolone.
    >
    >
  • bazyliwadiak 16.03.12, 10:18
    Wszystko zależy od tego, kto ci taki zabieg zrobi. Ja mogę polecić wypełnienie bruzdy, której nie lubisz u siebie kwasem haliuronowym, ale tylko w gabinecie lekarza, którego znam i któremu ufam, nazywa się Ignaciuk i przyjmuje w Al. Ujazdowskich 22. kosztuje to 1500zł, nie wiem czy to dużo czy mało, ale bezpiecznie. Powodzenia!
  • blue_amelia 03.05.12, 11:44
    o ile pamietam to ten pan byl eksperem w metamorfozach w DDTVN ;)) Teraz jest ambroziak. Cudotworcy ;) Ale oprocz wypelniania zmarszczek jest tez zabieg Biorad - termolifting. Zastanawiam sie nad tym, ostatnio w lasnie w Klinice BBC gdzie chodze na wyszczuplanie ;)) rozmawiala z wlascicielka o tym. Efekty sa natychmiastowe jak po wypelnianiu i jeszcze taki temoliftung dziala na produkcje kolagenu wiec mysle ciekawa alternatywa
  • welmax76 03.05.12, 15:18
    nigdy bym nie radziła termoliftingu, można poparzyć skórę
  • flawina 04.05.12, 22:44
    welmax76 napisała:

> nigdy bym nie radziła termoliftingu, można poparzyć skórę

ja mysle ze skore to poparzyc moze niedoswiadczony specjalista a nie sam termolifting ;)
  • rikol 30.12.16, 21:23
    Nie ma czegoś takiego jak bezpieczeństwo w medycynie. Jeśli masz pecha, to możesz umrzeć po zwykłym zastrzyku, wykonanym przez najlepszego profesora.
  • hana_lady 06.05.12, 16:45
    Witaj, dla wygładzenia tej zmarszczki nie zastanawiałaś się nad zastosowaniem dermarollera?
    Spokojnie możesz stosować go w domu bez konieczności umawiania się na kosztowne zabiegi.
    Proszę poczytaj sobie tutaj: forum.gazeta.pl/forum/w,211,128982814,128982814,Dermaroller_wymiana_doswiadczen.html

Dużo kobiet go używa przez co są zadowolone z uzyskanych rezultatów.
    Jeśli masz pytania pisz śmiało.
  • last_tara 07.05.12, 18:45
    wodzirejka, ja mam podobny problem, opadajace policzki powoduja opadanie kacikow ust, nosze sie z zamiarem zabiegu chyba rok, mam 35 lat.
    umowilam sie z lekarzem 17 maja, napisze co powiedzial i czy zrobilam zabieg, no i o ile lat jestem mlodsza :) - jesli zabieg wyjdzie...
    mysle o pol ampulce hialuronowego, nie znam sie na preparatach konkretnych firm, ale ide do lekarza uczciwego, ktory nie naciaga (podobno).
  • kulawa_wodzirejka 09.05.12, 12:49
    dzięki; nie wiem co sądzić o dermaroller, boję się, że to kolejny marketingowy wymysł i chyba wolałabym coś wstrzyknąć i mieć spokój niż kłuć buzię jakimś ustrojstwem nie wiadomo skąd rodem.
  • hana_lady 09.05.12, 19:12
    Dla mnie osobiście wypełnianie zmarszczek poprzez wstrzykiwanie czy botoxu czy kw. hialuronowego to trochę droga inwestycja.
    Wybrałam właściwie ten zmiennik w postaci rolki. Żeby nie przesadzić w słownictwie napiszę, że nie narzekam. Dostałam a właściwie osiągnęłam to czego chciałam :)))
  • last_tara 09.05.12, 20:27
    troche droga, ale skuteczna, efekt natychmiastowy i utrzymuje sie do roku. wole wydac na pol ampulki kwasu 600 zl niz kupowac nowe ciuchy czy ladowac w uslugi kosmetyczne
  • meggi30312 10.05.12, 13:27
    Mile Panie ! Podajcie adresy dobrych lekarzy , ktorzy nie naciagaja ......... Chcialabym wypelnic bruzdy na czole i przy nosie .I jeszcze jedno : czy to boli ?Serdeczne dzieki. A moze last_tara mi pomoze ?
  • kekoa2 10.05.12, 15:15
    tak to trochę boli,ja byłam taka chętna na zabieg ale jak mi któryś raz wbijała igłe w twarz to miałam myśli że stchórzę i poproszę o zakończenie,lekarka się nie pier... i daje w skórę raz po raz jak w piłke,jest to niemiłe.atmosfera miła,wszystko tłumaczone ale fakt faktem nie jest to komfortowe,nie tak bolesne bo gorsze bóle przechodzimy ale dość niemiłe zwłaszcza pod nosem jak wbija ostrzykując bruzdy,lub pod oczami, fuuuuujjjjj.
  • last_tara 10.05.12, 17:49
    ja ide dopiero 17 maja, zobacze co powie lekarz i czy ostatecznie zdecyduje sie na zabieg, potem dam znac co i jak
  • dagmara511 10.05.12, 21:52
    kekoa2 napisała:

> tak to trochę boli,ja byłam taka chętna na zabieg ale jak mi któryś raz wbijała
    > igłe w twarz to miałam myśli że stchórzę i poproszę o zakończenie,lekarka się
    > nie pier... i daje w skórę raz po raz jak w piłke,jest to niemiłe.atmosfera m
    > iła,wszystko tłumaczone ale fakt faktem nie jest to komfortowe,nie tak bolesne
    > bo gorsze bóle przechodzimy ale dość niemiłe zwłaszcza pod nosem jak wbija ostr
    > zykując bruzdy,lub pod oczami, fuuuuujjjjj.

hej, przeszłam to samo co kekoa2
    Pani doktor wcale się nie pstrykała i kosiła mi twarz ile wejdzie. Z okolicami pod nosem myślałam, że wyjdę i stanę obok. Po czym zwróciłam jej uwagę, że faktycznie bardzo bolało takie raz po raz wstrzykiwanie. Odpowiedziała mi z uśmiechem na twarzy, że wiedziałam na co się decyduje i że małym dzieckiem nie jestem. Po czym głupio nawet było mi zasugerować, że może preparat z lidokainą przyniósłby jakąś ulgę i poczucie komfortu klienta podczas zabiegu.
    Dlatego po takiej przygodzie uciekam się do innych metod. Może wcale nie aż tak natychmiastowych pod względem efektu, ale jednak wolę oszczędzić sobie traumatycznych przeżyć ostrzykiwania i poczekać na rezultaty. Stosuję coś o czym pisała wyżej hana lady.
  • olinka733 11.05.12, 22:26
    Moje zdanie jest takie: lepsza mezoterapia czy co tam wstrzykiwane niz kremy. Po drugie bardzo ważne stan uzębienia. Ubytki powodują zapadanie sie twarzy oraz bruzdy np tzw" marionetki:'
    --
    Różne drogi dla różnych ludzi
  • flawina 02.06.12, 14:53
    hahahah to sie usmialam ;))
    sugerujesz ze wiekszosc polek nie ma zebow i skad im sie skora zapada? hahahah
  • mania_75 25.07.12, 23:37
    A ja dałam się namówić na coś co się zwie sculptra i jestem mega zadowolona. Wstrzykneli mi to i naprawde jak po liftingu, tyle że mnie nie cięli. Także polecam. Ja robiłam we Wrocku, przy Traugutta.
  • kajmanik 26.07.12, 09:50
    wypełniam sobie regularnie bruzdy nosowo-wargowe. jesli zrobi to dobry lekarz efekt jest doskonały.
  • soldier-girl 13.12.12, 15:00
    To jest kwas polimlekowy prawda? też się nad tym zastanawiam. dr Wasiluk (mój lekarz med. estetycznej) mówił mi, że to działa naturalnie, tzn. nie wypełnia od razu zmarszczek, tylko po wstrzyknięciu wchłania się a potem pobudza skórę do budowy naturalnego kolagenu, który stopniowo wypełnia zmarszczki. Wydaje mi się, ze to lepsza metoda niż wypełnianie kwasem hialuronowym. po pierwsze nie przyjdę od razu na drugi dzień do pracy 1000% wyprasowania, a po drugie podobno efekt utrzymuje się o wiele dłużej.
  • angazetka 06.10.13, 15:21
    LOL. Zmarszczki, które już są, od kosmetyków trwale nie znikną,
  • gabizlota 20.05.14, 10:14
    to prawda...jedynie skora jest bardziej nawilżona a przez to zmarszczki mogą minimalnie ulec spłyceniu.
  • carolla27 30.09.16, 23:12
    wypełniacze są ok i widać niesamowite efekty. Moim zdaniem trzeba sobie pomagać, by wyglądać piękniej i zdrowiej :)
  • haytim 11.10.16, 11:17
    a nie próbowałaś jakiegoś dobrego kremu przeciwzmarszczkowego? efekty masz po jakichś dwóch miesiącach i sama zobaczysz czy warto potem ryzykować i wydawać kupę kasy na takie zabiegi, ja od paru miesięcy stosuję fajną przeciwzmarszczkową kurację i póki co nie myślę o medycynie estetycznej ;)
  • kasha77 11.10.16, 17:19
    krem przeciwzmarszczkowy jak sama nazwa wskazuje zapobiega powstawaniu zmarszczek...w pewnym wieku trzeba jeśli jest taka potrzeba/chęć jedynym wyjściem jest medycyna estetyczna, lub specjalistyczne zabiegi w gabinetach. Krem nigdy nie zadziała tak mocno.
    --
    overthelinesblog.wordpress.com
  • haytim 12.10.16, 10:24
    zgadzam się, dlatego uważam że taką pielęgnację przeciwzmarszczkową powinno się zacząć możliwie najwcześniej aby temu zapobiec
  • b-b1 03.11.16, 07:34
    Gdzie wchodzę -tam Twój spam-spróbuj dyskretniej:D
  • jalyddsdfh 04.12.16, 17:58
    na pewno na jakiś czas pomoże.
  • jalyddsdfh 04.12.16, 17:59
    na jakiś czas pomoże
  • jacektomek65 18.02.17, 18:33
    To są dobre zabiegi żona robiła w Bonadea​ u pani dr Pospieszałowska . J jest rewelacje zadowolona. Tabletki tylko siądą na wątrobę . A tak masz pewność że zrobi to ktoś profesjonalnie bez żadnych konsekwencji .
  • kasiotla 23.03.17, 12:09
    No u mnie wybitnie sie nie udało. O powikłaniu po wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych: kasiotla.blogspot.com/2017/03/bardzo-krotki-post-o-tym-jak-to.html?m=1
  • kasha77 31.05.17, 19:30
    wszelkie linki do gabinetów będą kasowane. Pozdrawiam.

--
  • reniscat7777 25.07.17, 13:50
    Salon beauty&Spa ,,ReniS cat,, Nowy Sącz, tel. 880-043-657, www.reniscat.pl Zapraszamy
  • lucyy3 29.07.17, 14:11
    niekoniecznie, takie zabieg moga zadziałać jeśli stosuje się je regularnie.
  • aga9465 26.10.17, 15:21
    Miesiąc temu wypełniłam sobie zmarszczkę nosowo-wargową, w Lublinie na Szafirowej w salonie Lean and Healthy i jestem mega zadowolona, nic nie wygląda sztucznie wyglądam o 10 lat młodziej. Pani Beata Biernacka doradzi co wypełnić, jak pielęgnować i zabieg przeprowadzi bezboleśnie ,profesjonalnie i za rozsądna cenę. Nie robią się żadne kulki zgrubienia itp. Efekt końcowy mamy po ok. 2 tygodniach. Bezpośrednio po zabiegu mogą być małe siniaki i zgrubienia od igły czy niewielka opuchlizna, ale wszystko zejdzie. Po 2 tygodniach zapomnisz o wypełnianiu i będziesz się cieszyć piękną buzią
  • yafus 16.03.18, 19:13
    Nigdy nie widziałem potrzeby wypełniania zmarszczek. Stosuję porządne kosmetyki o działaniu przeciwzmarszczkowym, więc nawet nie rozważam poddania się zabiegowi takiemu jak ten... U nie świetnie sprawdzają się krem STRONG POWER od Bielendy.
  • kasha77 17.03.18, 15:14
    hehehehe...dobre:) dawno się tak nie uśmiałam, więc nawet nie skasuję tego spamerskiego postu:)

--
  • irisq 21.03.18, 22:39
    mistrz! :D
    ... i wszystkie moje problemy rozwiązane :)
  • kornelinna88 23.04.19, 09:50
    Ale oszustwo kogo i czego? Innych ludzi? No to na takiej zasadzie makijaż, farbowanie włosów itp. to też oszustwo i ingerowanie w naturę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka