Dodaj do ulubionych

dobry korektor pod oczy?

01.03.12, 08:59
mam HR magic cencealer, ale mimo tak pozytywnych recenzji wchodzi w drobniutkie zmarszczki :/ , po nalozeniu wszystko jest ok ale wystarczy kilka usmiechow gdy skora się zmarszczy i juz mam linie z korektora pod oczami;/ byl drogi a rozczarowalam się. mozecie polecic cos innego? ja widac wysoka pólka nie gwarantuje sukcesu...
Edytor zaawansowany
  • kasha77 01.03.12, 09:03
    spróbuj lepiej nawilżyc skóre pod oczami,też mam HR i do tego prawie 35 lat i mnie w nic nie wchodzi;)a tak bardziej na temat to ostatnio próbowałam korektora MaxFactor taki do nabierania gąbeczką z tubki(nie wiem jak to opisac lepiej) i wygląda,że całkiem całkiem fanie nawilża...cena ok.23zl w Rossmanie.i jeszcze z Bourjouis Healthy Mix są fajne.
  • aga.pier 02.03.12, 10:07
    pisak YSL nie "wchodzi" w zmarszczki ale nie ma mocnych właściwości kryjących. Teraz używam Bobbi brown i SENSAI, bardziej kryją ale mam wrażenie, że również po kilku uśmiechach mam kreski :(
    --
    "jest różnica pomiędzy prostotą formy a formą prostą"
  • kasha77 02.03.12, 10:37
    bo YSL to rozświetlacz a nie korektor...już jesli chodzi o rozświetlacze to lepszy jest LaPrairie.
  • jut-ra 02.03.12, 11:17
    Z moimi cieniami i worami walczę od lat i jeśli chodzi o korektory, to wiem jedno: ideałów nie ma. Napiszę o tych, które JAKO TAKO się u mnie sprawdziły:
    wspomniany YSL - to faktycznie rozświetlacz pod oczy - delikatny, fajny efekt, ale słabe krycie;
    Bobby Brown - trzeba uważać, żeby nie przesadzić, bo jest gęsty i łatwo włazi w zmarchy. Trzeba dać sobie czas i dobrze rozgrzać wklepując w skórę. Za to krycie dość dobre i kolory ok.

Ja obecnie mam taki patent: najpierw kładę mineralny korektor bell, nakładam palcem na całą okolicę oka. Dopiero potem BB - pędzelkiem, w miejscach "strategicznych". Pomaga na tyle, że mogę zrobić sobie dość ciemny makijaż oczu, co bez korektora byłoby w ogóle nie do pomyślenia.

• orange_tail 02.03.12, 13:18
    ja mogę polecić clinique line smoothing concealer. bardzo wydajny, używam codziennie.
  • kamilabarska 02.03.12, 15:57
    Ja na Twoim miejscu pomyślałabym na poważnie o zabiegu pod oczy z vitC, która działa lekko rozjaśniająco, wyrównuje koloryt - a mam tu na myśli zabieg Revitacare
    Moim zdaniem warto dać odrobinę luksusu swojej skórze na wiosnę.
  • shakina 02.03.12, 17:38
    stosuję flavo C 15% ale to nie wystarcza jak widac. cienie cieniami najgorsze jest ze to taka siateczka jest, tylko taka moja uroda ze jak się smieję a robie to często to tak mi sie skora załamuje skosnie i tam wlazi ten korektor ;/
  • jut-ra 02.03.12, 21:56
    Ale w którym miejscu ta siateczka ci się robi? Może nakładasz korektor za daleko? Jak przypudrujesz to też się robi?
  • shakina 03.03.12, 10:43
    no wlasnie nie sa to kurze łapki w kacikach oczu, tylko zmarszczki pod oczami blizej zewnetrznej strony policzka, tak od połowy oka sie ciągną. taki mi sie "genialnie" załamuje skora przy usmiechu :/ malo tego te zmarszczki się krzyżują :(((
  • wiola_wd 02.03.12, 23:11
    Jak dla mnie idealny jest Make Up For Ever HD, taki w pisaku.
    Pojemność mała ale bardzo wydajny, cena w Sephorze niestety nie zachęca ale przy jakimś fajnym rabacie bardzo polecam (chociaż jak dla mnie wart jest tej ceny regularnej nawet)

Pięknie rozświetla, dobrze kryje, nie widać go na twarzy ale jednocześnie świetnie spełnia swoje zadanie, utrzymuje się cały dzień i nie wchodzi w zmarszczki (mam lat 35+ więc wiem o czym piszę :) ), nadaje się też jako korektor punktowy chociaż na te rzeczy mi go szkoda i używam MACa.

W ogóle jestem zachwycona kosmetykami z MUFE z serii HD, używam ich od ponad pół roku i efekt jaki dają na twarzy jest super. Niestety drogie ale jak się dobrze poszuka w sieci to można kupić za niezłe pieniądze (ja często poluję na ebayu, ewentualnie na okazje typu -30% w Sephora :))

--
  • malwina79 03.03.12, 12:33
    Ja mam spore podkowy pod oczami i jakieś tam zmarszczki też już są. Testowałam mnóstwo korektorów i nie ma takiego, który w ogóle nie wchodziłby w zmarszczki, jest to fizycznie nie realne moim zdaniem. Najlepszy do tej pory, najmniej wchodzący w linie wokół oczu to właśnie HR Magic.

--
    www.wyznania-kosmetykoholiczki.blogspot.com
  • konwalia55 04.03.12, 17:06
    Bare Minerals - popros o probke korektora z Bare Minerals - probka wystarcza niemal na miesiac stosowania! probke na pewno otrzymasz w perfumerii Sephora.
  • maggi9 04.03.12, 17:14
    MAC Pro Longwear.Nie wchodzi ale trzeba go nałożyć malutko.
  • shellerka 05.03.12, 20:36
    najlepszy? bobbi brown - creamy concealer.
    nie ma lepszego. żadne ysl, żadne inne. tylko ten. tylko on. forever.
    --
    i like to cook with wine. sometimes i even put it in the food
  • leebanka 05.03.12, 20:43
    Bobbi Brown?
    A w życiu.Zmarchy doskonale podkreślone i widoczne na kilometr.
    W ogóle doszłam do wniosku że korektor pod oczy to zupełnie niepotrzebny kosmetyk.
    Po co komu malowidło podkreslające zmarszczki...
  • magdam_pl 04.04.12, 20:07
    Osobom ze zmarszczkami pod oczami polecam przecizmarszczkowy krem pod oczy z mary kay, natomiast nie jestem zwolenniczką korektorów - one s ą często ciężkie i jak na słabej jakości skórę pod oczami nałożymy coś ciężkiego i jeszcze rozetrzemy dla równego kolorytu, to dodatkowo ciągniemy tę skórę i nadwyrężamy ją. ja polecam użycie rozświetlającego flamastra - ale poniżej oka, na koniec policzka - rozświetlając policzek, odciągasz uwagę od oka ze zmarszczkami. a ze zmarszczkami walczysz używają dobrego, intensywnego kremu.

jeśli jesteś z okolic Warszawy, to możemy się spotkać i mogę ci pokazać niektóre z kosmetyków Mary Kay - dla mnie to reklama, a dla ciebie możliwość darmowego wypróbowania bardzo dobrej jakości kosmetyków. warsztatykosmetyczne.pl/
  • kamizelkaratunkowa 13.04.12, 17:39
    Kiedyś w gabinecie kosmetycznym pani mi wcisnęła krem pod oczy Mary Kay. Tak strasznie zachwalała, że to takie super skuteczne na cienie pod oczami.
    Dałam się naciągnąć ale wyrzuciłam to "cudo" po kilku razach zastosowania bo nie dalo się tego używać. To była jakaś klejąca maź, ktora mi sklejała skórę pod oczami. A nałożenie na to korektora jest niemożliwe. Zdecydowanie odradzam.
  • magdam_pl 14.04.12, 16:06
    do kamizelkaratunkowa:

Wydaje mi się, że użyłaś fluidu pod oczy, który ma konsystencję mazi i który nakłada się na krótką chwilę - nie każdemu odpowiada jego działanie.

Właśnie aby zapobiec tego typu sytuacjom niezadowolenia, nie polecam paniom kosmetyków niesprawdzonych, lecz proponuję spotkanie i dobranie produktów, które osoba sprawdza na sobie. Dopiero po tym jak użyjesz, możesz powiedzieć czy ci się podoba czy nie.

Ja pisałam o rozświetlaczu właśnie dlatego, że jest delikatniejszy, nie wymaga dodatkowego korektora, a działanie jest imponujące - skóra rozświetlona, a cieni pod oczami nie widać.

pozdrawiam,

--
    klub Mamy Wołomin - zapraszamy na spotkania
    www.mamywolomin.pl
    www.facebook.com/MamyWolomin
  • lady.godiva 04.04.12, 20:50
    Bobbi Brown
  • sabriel 04.04.12, 21:05
    Bobbi brown? oj nie bardzo, on jest bardzo gęsty, jak ktoś ma zmarchy i jeszcze podkowy to tylko to uwydatni. Lepiej by się sprawdził jakiś rozświetlacz niż kryjący korektor.
    W ogóle uważam że jak są już zmarszczki pod oczami to im mniej się tak kładzie tym lepiej.
  • claratrueba 05.04.12, 09:39
    > W ogóle uważam że jak są już zmarszczki pod oczami to im mniej się tak kładzie
    > tym lepiej.

Podzielam te opinię. dośc dawno zaprzestałam stosowania czegokolwiek korygującego bo przez krótki czas (godzina, dwie) to jakiś efekt był, ale potem to było gorzej niż źle. Sprawdza mi się lekkie rozświetlenie pudrem z drobinkami (jakiś tani wibo- niby podkład to się nazywa) i regularne używanie płatków kolagenowych pod oczy.
    Ale cudów nie ma bo ja i krótkowidz i za często się śmieję.
  • justy1 05.04.12, 09:56
    bobbi brown jest świetny, gdy problemem są cienie. ale przy zmarszczkach - cóż, jest duża szansa, ze je podkreśli. trzeba go na takich obszarach bardzo cieniutko rozprowadzić, wklepać i przypudrować, a wtedy właściwosci kamuflujące są duzo mniejsze.
    mnie nie zbieraly się w zmaszczkach korektory w pędzelku - la roche posay i l'oreal, ale miały znacznie gorsze krycie niz bobbi brown - coś za coś.
    Zbieraniu się w zmarszczkach trochę zapobiega użycie silikonowej bazy utrwalającej pod makijaż.

a moze pomyśl, żeby te nietypowe zmarszczki wypełnić kwasem hialuronowym lub zamrozić botoksem (ale nie wiem, czy w tej lokalizacji, skoro to nie są kurze łapki) - byłby spokój na jakiś czas.
  • greentea2 05.04.12, 11:40
    YSL w sztyfcie, uzywam od dawna, zmarszczki pod oczami mam jeszcze dosyc male. Odrobine podkresla po kilku godiznach noszenia, ale i tak dobrze sie sprawdza.
    Koniecnzie chce wyprobowac korektor By Terry, ale sklep mam daleko i nigdy nie po drodze, jest ponoc swietny. Sam podklad tej samej marki niezle przykrywa cienie i nie podkresla zmarszczek wcale.

--
    ...
  • gabi27p 13.04.12, 10:21
    Ja używam naturalny i mineralny korektor RHEA - ja osobiście jestem zachwycona, gdyż nie zbiera się w zmarszczkach i ładnie maskuje cienie pod oczami i wypryski.
    Można go zobaczyć tutaj
  • prostaja 17.04.12, 19:04
    dobry krem musi przede wszystkim nawilżać
  • pd_przyjazna 16.09.19, 14:58
    Drogie kosmetyki nie zawsze są najlepsze, Pod oczy należy stosować bardzo delikatne kosmetyki, tzw. "lekkie". W innym przypadku korektor zamiast upiększyć sprawi że nasze spojrzenie będzie zmęczone. Idealnie sprawdza się korektor Bell www.przyjaznadrogeria.pl/bell-rozswietlajacy-korektor-pod-oczy-bb-cream-lightening-7in1-eye-concealer-nr-11-5ml?from=listing Spróbuj bo nie jest drogi.
  • kardibee 16.09.19, 16:12
    a gdzie można kupić bobby brown? jak one wygladają cenowo?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka