Dodaj do ulubionych

M. Mołek - swoje czy licówki?

13.04.12, 15:59
Jak myslicie, ona ma swoje zęby czy są to może licówki czy może jeszcze cos innego? Raczej nie są to implanty? dzięki za podpowiedzi:
fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3083912,2,1,e8440e433f08b647411e8997db2ecf88e06aeb991.html

--
"jest różnica pomiędzy prostotą formy a formą prostą"
Edytor zaawansowany
  • coralin 13.04.12, 17:37
    Raczej nie licówki, bo pamiętam, że jako mloda dziewczyna kiedy pracowała w canal + też miała ładny uśmiech. Implanty na pewno nie. Zresztą implant to coś co jest w dziąśle i nie widać tego. Sporo gwiazd robi sobie licówki (Oliwier Janiak ma, Kożuchowska chyba też). Na pewno sporo tych gwiazd w średnim wieku ma kilka koronek, ale zrobionych doskonale (wyjątkiem Piotr Polk i Michał Wiśniewski).
  • aga.pier 13.04.12, 17:50
    tez ją zawsze kojarzyłam z pięknym uśmiechem ale teraz ma chyba jeszcze lepszy :)
    Bardziej skłaniałabym sie ku licówkom niż ku implantom.
    Tak, Piotr Polk - od razu widac, że sztuczne, Wisniewski również ale i Felicjańska nie lepiej. Swoja drogą ciekawa jestem co jest u niej. Ja zastanawiam sie nad licówkami, stąd moje dociekania :)
    Chciałabym o pół tonu poprawić koloryt i wyrównać cofnięty do wew zgryz.

fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3083969,2,1,0000Z6DO0JQ36NQRC1161.html

--
  • coralin 13.04.12, 18:01
    Nikt normalny nie usuwa zdrowych zębów, bo są brzydkie lub nieidealne. Implant tylko zastępuje korzeń. Wielu ludzi myli koronę z implantem.
    Licówki poprawią kolor idealnie, kształt też, ale zgryz nie bardzo. Korony prędzej, bo szlifuje się więcej zęba pod nie.
  • znana.jako.ggigus 13.04.12, 18:14
    dla zebow? trzeba spilowac kawalek zeba, nalozyc nowego, no i co jakis czas zmieniac, co nie?
    A nie daj boze jakas prochnica...
    Magda Molek miala ladny usmiech, ale nie az tak ladny!

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • aga.pier 13.04.12, 18:21
    mój dentysta mówi, że w jego karierze nie zdarzyło sie by licówka odpadła. A i pewnie w razie leczenia są jakieś cywilizowane metody. Ząb się spiłowuje 0,2mm. Bardziej interesuje mnie kto ma licówki i jak to wyglada. Na pewno wiem, że chcę kolor jaśniejszy ale tylko o ton, pół od mojego. Myślę, że właśnie Magda Mołek może mieć licówki.

--
  • znana.jako.ggigus 13.04.12, 18:27
    czy ma? trzeba napisac do jej menedzera. o ile go ma.
    Moja dentystka mowi, ze to najgroszy sposob poprawy usmiechu.
    --
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • aga.pier 13.04.12, 18:31
    a jaki uważa za lepszy? :)
    --
  • znana.jako.ggigus 13.04.12, 18:36
    ha, tego nie wiem.
    jak narzekalam na zgryz, to mi powiedziala, ze moge wydac mase kasy na apart i do konca zycia, co jeszcze potrwa, ale pod zdjeciu moge meczyc sie z wada wymowy i bede musiala isc do innego lekarza. Co kto woli.

i problemem nie jest odpadniecie, bo sie nalozy nowa licowke, ale prochnica, zapalenie dziasla, jakakolwiek choroba itepe.

--
  • pamplemousserose 13.04.12, 18:49
    > i problemem nie jest odpadniecie, bo sie nalozy nowa licowke, ale prochnica, za
    > palenie dziasla, jakakolwiek choroba itepe.

O czym Ty mówisz?
    Próchnica może zdarzyć się w każdym zębie = wtedy każdy jest do naprawy/wymiany.
    Co ma zapalenie dziąsła do licówki? Przy zapaleniu dziąseł się niby zęby wyrywa, że i licówka będzie przeszkodą?

A próchnica co ma do licówki? Pod samą licówką nie ma za bardzo jak powstać, bo przed jej założeniem ząb jest dokładnie oczyszczony. A jeśli próchnica zdarzy się nawet w zębie, na którym jest licówka, to taki ząb też można leczyć - jak masz próchnicę w zwykłym zębie, to też dentystka chyba nie wyburza ścianek zęba?

Sorry, ale Twoje argumenty przypominają mi psa ogrodnika:)
  • znana.jako.ggigus 13.04.12, 18:54
    ludzie, co za chec w Was analizy innych.
    Przypadkiem zgadalam sie kiedys z moja dentystka i ona powiedziala, ze to najgorszy sposob.
    Zeby akurat mam ladne, nigdy nie myslalam o tego typu zabiegach. Na fali aparatow u znajomych spytalam jej, czy tez powinnam. I okazalo sie, czego nie wiedzialam, ze mozna miec wade wymowy.
    Problemem jest spilowanie zeba do licowki, ale to Twoje zeby i Twoje licowki. Nie rozszieram koszuli w progu gabinetu stomatologii estetycznej:)
    --
  • greentea2 13.04.12, 20:38
    Nie opieraj sie na opinii jedenej dentystki, to nie wyrocznia. Jak Ci ktoregos dnia spieprzy zab to zmienisz zdanie;)

--
    ...
  • znana.jako.ggigus 14.04.12, 11:17
    zadowolona bardzo.
    --
  • greentea2 13.04.12, 18:52
    Ta Molek ma chyba raczek swoje zeby, nie sa idealne.
    Mam licowki. Wyglada roznie w zaleznosci od tego kto jak ma zrobione. Moje sa tak naturalnie zrobione, ze w zyciu nikt by nie zgadl, ze to nie moje, non stop dostaje komplementy od innych dentystow.
    Nie robilam tego zeby poprawic zgryz, przed nosilam aparat 3.5 roku.
    Je chyba trzeba wymieniac mniej wiecej co 10-15 lat, ale nie jestem pewna. Nie mam zadnego problemu z dziaslami czy prochnica.

--
    ...
  • znana.jako.ggigus 13.04.12, 18:56
    nie powinny byc wlasnie idealne, bo sie rzucaja w oczy. Jeden niemiecki prezenter najpierw mial swoje, potem idealne, a potem b. ladne. I tak sie powinno robic.

--
  • greentea2 13.04.12, 20:36
    Ona ma zeby jakby delikatnie przekrzywione, tak ja to widze na zdjeciu, a wydaje mi sie, ze gdyby robila licowki to by jej to pewnie wyprostowali. Moze zdjecie tak zrobione.
    Moje wlasnie nie sa idealne, kazdy jest inny i dopasowany do reszty kolorystycznie i stylistycznie;)

--
    ...
  • aga.pier 14.04.12, 08:28
    Protetyczka, u której byłam mówiła, że mam bardzo ładny kształt swoich zębów - jedynki duże i dłuższe niż reszta i że tak tez zrobi licówki, by były jak najbardziej podobne do moich, jak najbardziej naturalne. Co do wyprostowania to chyba tak całkiem na prosto albo się nie robi albo jak ktos ma nachylone do wewnątrz to całkiem sie nie prostuje - tak przynajmniej mi powiedziała bo mam tez ten problem.

--
  • leebanka 14.04.12, 08:59
    Licówek nie polecam.To nieodwracalne okaleczenie zębów.I wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste.Wystarczy drobna nieszczelność czy nawis i problem gotowy.
    Jeśli chcesz mieć proste i białe zęby to proponuję najpierw wizytę u dobrego ortodonty,a potem wybielenie zębów.Trwa to nieco dłużej ale efekt na pewno trwalszy no i nadal masz swoje zęby w nienaruszonym stanie.
    Z tym że po leczeniu ortodontycznym prawdopodobnie będziesz musiała nosić aparat retencyjny,ponieważ jak się już nie jest w nastoletnim wieku to zęby lubią wracać do ustawień sprzed leczenia.
  • znana.jako.ggigus 14.04.12, 11:16

--
  • aga.pier 14.04.12, 15:20
    sytuacja jest u mnie tego typu:
    1. mam juz 42 lata
    2. dawno temu piątka rosła mi nie w tym miejscu co trzeba i została wyrwana, reszta zębów niby rozsunęła się ale nie na tyle estetycznie jakby sobie tego życzyła,
    3. zgryz mam ciut cofnięty do wewnątrz,
    4. właśnie leczyłam kanałowo jedynkę i za chwilę pewnie zacznie ciemnieć.

Te wszystkie argumenty przemawiają raczej za licówkami.
    Generalnie zęby mam ok:
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3084716,2,1,usmiech.html
    ale tak mi się zachciało :)

--
  • leebanka 14.04.12, 19:53
    Aga,zęby masz ok.
    1 rzeczywiście prędzej czy później zacznie ciemnieć.Odpuściłabym jednak licówki,wolałabym zrobić koronę na cerkonie,zwłaszcza że zęby leczone endodontycznie są słabe i kruche.Korona go wzmocni,licówka osłabi.
    Potem wybieliłabym metodą nakładkową i voila :)

• aga.pier 14.04.12, 20:09
    koronę na tej jedynce? ale przeciez korona musi sie czegoś trzymać czyli trzeba opiłować któryś sąsiedni ząb? czy raczej implant w miejsce jedynki?

--
  • leebanka 14.04.12, 21:13
    Tak,koronę na tę jedynkę leczoną kanałowo.
    Nie trzeba szlifować sąsiednich zębów.Denta oszlifuje tylko jedynkę,weźmie wycisk i pracownia na podstawie tego modelu formuje koronę którą cementuje się na zębie.
    Można zrobić koronę tradycyjną,czyli porcelana na metalu albo droższą,cerkonową czyli porcelana na metalu,ale białym.Przy przednich zębach ma to sens,ponieważ przy szyjce zęba,tu gdzie korona jest najcieńsza zdarza się że metal delikatnie przeziera sprawiając wrażenie że ząb jest ciemniejszy w tym miejscu.
    Implant to w ogóle odpada bo implanty wkręca się w miejsca gdzie brakuje zęba.Więc musiałabyś najpierw usunąć tę jedynkę:)
    Sąsiednie zęby szlifuje się przy robieniu mostów.Czyli kiedy np. brakuje ci jakiegoś zęba można oszlifować sąsiednie i na nich oprzeć most.Wtedy ten brakujący stanowi przęsło,a sąsiednie to podpory.Jak w prawdziwym moście:)
  • coralin 14.04.12, 21:24
    Przecież implant wymaga usunięcia zęba z korzeniem. Pisałam o tym wcześniej, a Ty dalej swoje.
  • aga.pier 13.04.12, 19:17
    Protetyczka, u której byłam na konsultacji koloru powiedziała właśnie, że pacjenci dzielą sie na dwie grupy: ci którzy chcą mieć śnieżnobiałe i ci, którzy chcą miec efekt końcowy taki, że nikt nie odróżni, że cos było robione (zwłaszcza pod kątem koloru). Należę do tej drugiej grupy. Chciałam jaśniejsze o ton, ona mi zaproponowała tylko pół. Ci pierwsi po wszystkim często mówią: trzeba mi było zabronic tak "białego" koloru :) a do swojego dentysty mam 100% zaufanie.

--
  • pamplemousserose 13.04.12, 18:35
    > dla zebow? trzeba spilowac kawalek zeba, nalozyc nowego, no i co jakis czas zmi
    > eniac, co nie?
    > A nie daj boze jakas prochnica...

Nie przesadzaj:)

Ja mam licówkę od 14 lat, założoną ze względu na nieładny kształt zęba - nikt się nigdy nie zorientował, że to licówka, ząb nie zaczął mi się psuć, a i do wymiany mi się nie spieszy, bo i po co? Wygląda i trzyma się jak nowa:)
  • aga.pier 13.04.12, 19:22
    jeśli ma się wszystko poleczone, nie ma paradontozy i stosuje dostateczną profilaktykę to nie widzę żadnego zagrożenia.

--
  • samdrusska 05.09.19, 22:46
    Jedynki ma swoje ale od dwojek do piatek korony bo roznia sie kolorem
  • szoguna 10.09.19, 09:53
    Ja jeżeli miałabym robić sobie licówki to raczej o kilka odcieni jaśniejsze i to na wszystkie zęby, bo śnieżno białe to i w nocy widać jakby były jakieś fluorescencyjne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka