• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

skaling, piaskowanie Dodaj do ulubionych

• 24.06.12, 02:19
    Czy skaling i piaskowanie wybieliły Wam zęby?

Chodzi o Wasze doświadczenia, nie o teorię, bo w teorii to wiem, że mogą trochę wybielić, ale nie muszą.

Szukam czegoś co wybieli mi zęby, ale nie niszcząc ich - nie chcę mieć żadnych problemów po, i z przystępną ceną.
    Edytor zaawansowany
    • 24.06.12, 10:30
      Skaling usuwa kamień, piaskowanie przebarwienia i osad. Jeśli masz kamień i przebarwienia to na pewno zeby będą jaśniejsze, co oznacza, że zobaczysz ich naturalny kolor. Te zabiegi nie rozjaśniają zębów. Jeśli masz ciemną barwę kości, to one nic z tym nie zrobią.
    • 24.06.12, 13:59
      U mnie nie wybieliły. Miałam sporo kamienia i osadu (piję dziennie kilkanaście szklanek herbaty i to naprawdę widać na zębach) i większość tego ładnie zeszła, ale same zęby nie zjaśniały.

A sam zabieg był tak okropnie nieprzyjemny, że chyba drugi raz nie zrobię ;(

--
      "Nie da się ukryć, że tym przekazem Małgorzata Musierowicz plasuje się w tłumie owych wieśniaków z widłami, dla których Shrek był tylko brudnym, brzydkim potworem." (by pi.asia)
      • 24.06.12, 16:39
        ja miałam jedno i drugie
        po zabiegu szczerzyłam się do każdego lusterka, nie mogłam się nacieszyć, jakie są "świeże", widac było różnicę, i błyszczące
        zabieg taki zły nie był,ale przeszkadzał mi smak tej substancji czyszczącej: słonawy, coś a la paradontax
        niestety, herbata i kawa robią swoje...pani powiedziała, że zabieg powinno się powtarzać co pół roku
    • 26.06.12, 14:33
      zeby z natury mam bardzo biale, ale i wrazliwe. raz w roku robie przeglad zebow, skaling, raz na dwa lata piaskowanie. u mnie jest to taki komplet uslug - skaling, plukanie specjalna plukanka (trzymam toto w ustach maksymalnie, ile wytrzymam), (ewentualnie piaskowanie), truskawkowa pianka, a nastepnie lakierowanie tuz przy szyjkach zebowych. nie mam kamienia, a jedynie niewielkie osady. nie pale, po kazdej kawie czy herbacie, jak i jedzeniu zreszta, myje zeby. mam na tym punkcie obsesje niemal :) i dlatego zawsze nosze ze soba jednorazowe szczoteczki.
      mimo dbania o zeby po takiej kompeksowej wizycie u dentysty widze roznice - zeby niesamowicie blyszcza i sa biale nieskazitelnie czysta sniezna biela, stan ten utrzymuje sie u mnie do pol roku.

ja nie moge uzywac szczoteczek elektrycznych, ale wiem, ze uzywanie szczoteczek elektrycznych typu vitality 3d dziala cuda, widze to wsrod najblizszych :) u nich skaling i piaskowanie raz na dwa lata w zupelnosci wystacza...
    • 26.06.12, 15:15
      Miałam i skaling z piaskowaniem i wybielanie. Skaling nie wybiela zębów, może raczej wyrównuje ich kolor przez usunięcie osadów i przebarwień. Zęby po skalingu mogą wydawać się jaśniejsze przez pierwszych kilka dni (ale to subiektywne odczucie). Po wybielaniu jaśniejsze.
      Raz w roku można zrobić skaling za darmo w gabinetach które mają podpisaną umowę z nfz.
    • 20.09.12, 14:26
      Delikatnie na pewno wybieliło, a na pewno usunęło przebarwienia. Nie był to oszałamiający efekt, ale sama na pewno widziałam różnicę. Z wiadomych powodów innych nie pytałam o "wrażenia" :P M
      --
      W każdym pięknym mo­tylu tkwi cząstka zabłąka­nej ćmy.
    • 14.02.13, 17:40
      W każdym dobrym gabinecie można zrobić te zabiegi w sposób profesjonalny i nie trzeba do tego prestiżowej kliniki albo mówiąc inaczej nie jest to potrzebna reklama, która czuć na odległość.
    • 17.02.13, 08:27
      Oba zabiegi nie wybielają niestety zębów. Z polecanych przez stomatologa metod jedną jest zakup nakładki i żelu wybielającego na zęby do stosowania w domu. Koszt początkowy nakładki to ok. 500zł, potem koszty są mniejsze, bo co jakiś czas dokupuje się sam żel. Taki zabieg polecany jest szczególnie dla zębów o niejednolitej barwie, gdyż pozwala na stopniowe wybielanie i kontrolę efektu.
      --
      Testy, recenzje, prezentacje nowości kosmetycznych i kultowych marek: www.beautyicon.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.