Dodaj do ulubionych

szczotko-lokówka czy suszarka obrotowa

23.07.12, 09:21
to pytanie widzialam na innym forum - tyle ze odpowiedzi prawie brak. a mi tez potrzebna jest pomoc w decyzji - nidgdy takiego ustrojstwa nie mialam. moze wy wiecie. wlosy krotkie i cienkie. do tej pory suszylam suszarka i szczotka. maja oderwac sie troche od glowy, nabrac objetosci. przynajmniej w niektorym miejscach. no i: co bedzie lepsze? szczotko-lokowka czy suszarka obrotowa?
Edytor zaawansowany
  • 23.07.12, 14:22
    Nie bardzo rozumiem co to jest szczotko-lokówka i suszarka obrotowa, mogłabyś dla przykładu jakieś linki poglądowe wkleić. Ja od lat używam lokówko-suszarki, czyli suszarka z wymiennymi ( gruba do dłuższych i cienka do krótkich włosów) szczotkami z regulacją nawiewu. Miałam taką tylko starszy model:

allegro.pl/avans-opo-loko-suszarka-rowenta-cf9250d0-ob-i2488462805.html
    teraz mam taką:

allegro.pl/babyliss-2735e-obrotowa-lokowko-suszarka-1000w-24h-i2484382055.html
    Rowena zdecydowanie lepsza bo właśnie ma cienką i grubą szczotkę obrotową a Babyliss ma tylko obrotową tą grubaśną i krótsze włosy ciężko nią zakręcić więc polecam Rowentę.
    Kiedyś kupiłam jakiejś firmy krzak z dwiema szczotkami i wogóle nie miała siły na włosach się kręcić...porażka.
    --
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a7ha4xecr.png[/img]
  • 24.07.12, 08:54
    A czy ta obrotowa szczotka to dobry pomysł? Krótko mówiąc: sprawdza się?
    Nie szarpie i nie kołtuni włosów? Jest poręczniejsza i daje lepsze efekty niż układanie włosów na zwykłą szczotkę?
  • 24.07.12, 10:01
    Nie wyobrażam sobie układać włosów innym sposobem np. na suszarkę + szczotkę ( no chyba, że w awaryjnych sytuacjach )... Taka lokosuszarka obrotowa to rewelacyjny wynalazek. Zajęta tylko jedna ręka, przykładasz kolejno do pasma włosów lokówkę na biegu czyli włączoną i tylko trzymasz przycisk w prawo lub w lewo w zależności w którą stronę ma włoski zakręcić...robota sama się robi, że tak powiem. Włosy szybko się suszą, teraz robią te szczotki ceramiczne z włosiem z dzika na przykład, włosy się nie wkręcają i nie niszczą nic a nic. Ale jak już pisałam wcześniej jak kupiłam jakąś firmy krzak to lokówka nie miała siły/mocy obracać się w moich włosach, polecam dobre firmy - znane i cenione.
    --
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/atdc2n0a7ha4xecr.png[/img]
  • 25.07.12, 10:17
    Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź, bo od dłuższego czasu zastanawiałam się nad zakupem takiej szczotki, ale bałam się, że będzie to kolejny wynalazek "do niczego", jak np. zakupiony przeze mnie mop parowy, którego wspaniałe efekty to tylko chwyt marketingowy, a w rzeczywistości do niczego się nie nadaje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.