Dodaj do ulubionych

czy produkt na noc ma dobry skład? Pilne :) pls

13.08.12, 09:07
czy ma jakieś zapychacze, zapychające KAZDA cerę, czy ma silokony i inne niepotrzebne składniki? Czy poprawi stan cery tzn nada neico blasku, rozjaśni...
czy tylko portfel wyczyści? ;)

AQUA/WATER, GLYCOL PALMITATE, OCTYLDODECYL MYRISTATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, DIMETHICONE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, BEHENYL ALCOHOL, LAUROYL LYSINE, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, CAPRYLOYL GLYCINE, PARFUM/FRAGRANCE, CITRIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, TETRASODIUM EDTA, DEHYDROACETIC ACID, HYDROLYZED LUPINE PROTEIN, THEOBROMA CACAO (COCOA) LEAF CELL EXTRACT, AGERATUM CONYZOIDES LEAF EXTRACT, SODIUM BENZOATE, LIMONIUM NARBONENSE FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL [N2203/C].
--
Edytor zaawansowany
  • zawrotglowy 13.08.12, 11:57
    Nic tu specjalnego nie ma, co by mogło rozjaśnić. Taki sobie emolientowy (tłuszczowy) krem z jednym nawilżaczem (gliceryna) i silikonem (dimethicone). Co do zapychania, to w KAŻDYM kremie coś może zapchać, jeśli ma się akurat podatną cerę. Czasem chodzi o kombinację składników, albo ilość w jakiej coś występuje. Tutaj może zapchać olej migdałowy (Prunus Amygdalus Dulcis), kapryle (Caprylic Capric Triglyceride) - ale ich jest mało. Niektórych zapycha gliceryna, ale też jest jej mało. Na pewno są bardziej zapychające kremy niż ten.
  • marghot 13.08.12, 12:09
    Dziękuję, to mam jeszcze dwa:

AQUA (WATER) GLYCERIN CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE MYRISTYL MYRISTATE ETHYLHEXYL PALMITATE CYCLOPENTASILOXANE CETYL ALCOHOL STEARYL ALCOHOL PROPYLENE GLYCOL PROPANEDIOL CERA ALBA (BEESWAX) BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER) CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL POLYMETHYL METHACRYLATE PEG-40 STEARATE CYCLOHEXASILOXANE GLYCERYL STEARATE PEG-100 STEARATE ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE SESAMUM INDICUM (SESAME) OIL UNSAPONIFIABLES TOCOPHERYL ACETATE NIACINAMIDE PANTHENOL SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE RETINYL PALMITATE LYCIUM BARBARUM FRUIT EXTRACT EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT GLUTAMYLAMIDOETHYL INDOLE MALACHITE EXTRACT LACTOSE BIFIDA FERMENT LYSATE RHODOCHROSITE EXTRACT ETHYLHEXYLGLYCERIN ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER GLYCERYL POLYACRYLATE CAPRYLYL GLYCOL 1,2-HEXANEDIOL ALCOHOL DENAT. DISODIUM EDTA HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER ISOHEXADECANE POLYSORBATE 60 PARFUM (FRAGRANCE) BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE LIMONENE CITRONELLOL POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE BHT CI 15985 (YELLOW 6) AKA 5 CI 19140 (YELLOW 5) KI4

oraz

aqua, glycerin, lentinus edodes extract, centaurea cyanus water, stearic acid, ethylhexyl stearate, coco-caprylate/caprate, biosaccaride gum-4, vitis vinifera seed oil, stearyl alkohol, glycine soda oil, glyceryl stearate se, behenoxy dimethicone, dimethicone, zea mays starch, sesamum indicum oil, cetyl alcohol, hydrolyzed pectin, mangiferin, butylene glycol, sodium cetearyl sulfate, parfum, phenoxyethanol, ethyl linoleate, methylparaben, xanthan gum, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, lecithin, allantoin, ethylparaben, propylparaben, hydroxyethylcellulose, bht, tetrasodium edta

No i co mam wybrać by nawilżyło, rozświtliło lub/i rozjaśniło
    byle nie wysuszyło :)
    --
  • zawrotglowy 13.08.12, 12:44
    W pierwszym szansa na zapchanie jest duża ze względu na te dwa składniki:CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE i MYRISTYL MYRISTATE.
    Ten drugi wydaje się bezpieczniejszy pod kątem zapychania. I będzie bardziej nawilżajacy, bo ma glicerynę na drugim miejscu.
    Jeśli chodzi o rozjaśnienie to próbuj witaminy C, pisałaś coś o Flavo-C, może to będzie akurat dobry pomysł u Ciebie. Rozjaśniają kwasy, ale to nie jest odpowiednia pora na taką kurację. No i kwasy wysuszają, złuszczają, ale jeśli ktoś chce efektów, to musi być przygotowany na skutki uboczne. Ja do tej pory się zastanawiam czy wolę mieć zanieczyszczoną ale w miarę gładką i nawilżoną cerę, czy czystą, ale z obłażącymi skórkami, które uniemożliwiają zrobienie makijażu.
  • marghot 13.08.12, 12:58
    Dzieki Ci bardzo...mam teraz Zawrotglowy ;)

Myslałam o maseczce Flavo c, bo krem mnie uczulił, a po stosowaniu kropli serum nei widziałam efektu, oprócz działania drenażowego na portfel

Tak sobei jeszcze przeglądam serię AA Eco
    esentia.pl/AA_Eco_b1033.htm
    może tu coś i nawilży, i doda neico wit C
    ech...

--
  • zawrotglowy 13.08.12, 13:23
    To jeszcze przypomniał mi się krem nawilżający Dermiki Aqua Optima
    wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=39292
    Ma dość dobre opinie, substancje nawilżające w składzie, typowych zapychaczy w nim nie ma w jakichś niepokojących ilościach. Można spróbować. Ma nędzny filtr SPF 6 czyli tyle co i nic, no ale kremu idealnego nie ma:)
    A jeszcze taka pierdoła odnośnie nakładania kremu: najlepiej smarować skórę od razu po umyciu, kiedy jest jeszcze wilgotna, bo wtedy ta wilgoć nie ucieknie tak szybko. Kiedy odkładamy moment aplikacji kremu, skóra coraz bardziej się wysusza, jeśli ma do tego tendencje.
  • marghot 13.08.12, 13:37
    wiesz, szukam czegoś na noc, więc Dermika ze swoim filtrem (nic to że marnym), jakoś nei wpisuje się w zakres poszukiwań.
    a z tych 3 maizdeł na jakie lepiej, bezpieczniej byłoby się skusić? bo już nie mam nadziei, ze znajdę krem bliski ideału
    na ideał nie liczę

fakt, czasem odkładam moment aplikacji kremu do czasu gdy płyn micelarny użyty do zmycia cery wyschnie :/
  • zawrotglowy 13.08.12, 13:40
    Chyba wzięłabym ten trzeci, na pewno nie środkowy.
  • marghot 13.08.12, 13:47
    no to pewnei wezmę :)
    to krem przeciwzmarszczkowy przywracający blask, Yves Rocher
    najwyżej będzie to kolejny preparat do wcierania w stopy, choć szkoda by było, bo kolejka takich neiudanych zakupów jest spora

zastanawiam sie dlaczego rynek kosmetyczny zawalony jest taką beznadzieją
  • anija21 14.08.12, 14:30
    Wiesz co wiedzę tutaj tylko kilka składników mi znanych, które ja też mam w składzie swoich kosmetyków do cery mieszanej. Myślę, że aż taki bogaty skład to coś Ci pomoże na pewno.

Uroda - Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje z Stylowi.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka