• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

mikrodermabrazja - skutki uboczne? Dodaj do ulubionych

• 15.10.12, 11:54
    w sobote bylam u kosmetyczki na mikrodermabrazji plus kwas migdalowy i rozowa maseczka z alg i krem nawilzajacy. wczoraj zaczela mi sie luszczyc skora na twarzy i byla dosc napieta - krem wciagala jak gabka. dzis jeszcze gorzej, od kremu latwiej mi sciagnac sucha skore z twarzy. mam zaczerwienienia i troche mnie szczypie. skore mam ogolnie mega wrazliwa ale przez rozszerzone pory i zaskorniki postanowilam ja troche poprawic.
    kosmetyczka jest bardzo doswiadczona, ma wyksztalcenie medyczne i dodatkowo ja znam. sama byla troche zaskoczona jak zobaczyla mnie po zdjeciu maseczki (mialam czerwone latki po recznym usuwaniu zaskornikow i dosc dlugo sie utrzymywaly).
    sam zabieg byl bezbolesny i skora byla bardzo mila w dotyku a teraz sie strasznie luszczy
    Zaawansowany formularz
    • 15.10.12, 14:12
      To, co dzieje się teraz z twoją skórą jest zupełnie normalne. To wynik działania kwasu, po którym stara skóra się łuszczy, żeby mogła zostać zastąpiona nową. Za kilka dni wszystko wróci do normy. Wtedy będziesz mogła się cieszyć nową skórą.
      • 19.10.12, 22:07
        Ale nie rozumiem czegoś, miałaś mikro, kwas i oczyszczanie manualne, na raz, piszesz o łatkach?
        • 23.10.12, 17:07
          no wszystko bylo po kolei - masaz i jakies mazidlo, mikro, oczyszczanie reczne, kwas, maseczka i krem. latki mialam po usuwaniu zaskornikow
          • 23.10.12, 17:19
            nie rozumiem kolejności dlaczego po kwas po oczyszczaniu ręcznym
            ale skoro tak, to place mogą schodzić od tego ze najpierw było ścieranie naskórka mikro
            później wyciskanie tu się naskórek ściąga – ściera od wyciskania np. krost
            i na to powtórka z kwasem, po prostu ktoś chciał przedobrzyć …

Kolejność powinna być taka
            Kwas, mikro, oczyszczanie manualne, mazidło z masażem ………

Ale czy to by cię uchroniło od schodzenia skóry, pewnie nie…
            • 25.10.12, 16:46
              wszystko jest ok. skora zlazila ze 3 dni i jest normalnie. krost jako takich nie mam, zaskorniki to byly.
              za tydzien ide znowu. mam nadzieje, ze mi sie pory pozwezaja bo tylko na tym mi zalezy.
              • 25.10.12, 17:08
                a nie myślałaś o samym BHA, jest na zaskórniki, antybakteryjny i jeszcze fajnie obkurcza pory? Skąd jesteś?
                • 25.10.12, 21:16
                  jestem z wawy. ja myslalam o peelingu kawitacyjnym ale kosmetyczka doradzila mikro.
    • 06.03.13, 11:21
      Moja droga kwasy i mikro mają złuszczać - mikro podczas zabiegu - kwasy kilka ni po zabiegu . to normalne że skóra schodzi ci fragmentami ale absoloutnie jej nie odrywaj bo tego nie wolno robić - kosmetyczka powinna ci o tym powiedzieć ale nie rozumiem dlaczego zrobiła oczyszczanie a potem kwas. Skóra po manualnym jest wystarczająco podrażniona. Ja rozbiłabym to na dwa zabiegi.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.