Dodaj do ulubionych

Wasze sposoby na wzmocnienie i odżywienie WŁOSÓW

23.02.13, 18:20
Robię, co mogę ale ostatnio brakuje mi pomysłów.... Mam farbowane na ciemny brąz, cienkie włosy z tendencją do przetłuszczania. Zależy mi wzmocnieniu cebulek, bo ostatnio się przerzedziły. Oto lista kosmetyków, jakich używam, może tu robię jakiś błąd?

*Maseczka do włosów farbowanych Kallos Argan m1.agitomedia.pl/image/700x700/0/kosmetyki/kallos-argan-maska-do-wlosow-farbowanych-z-olejkiem-z-drzewa-arganowego-1000-ml.1034448.2.jpg
* Szampon Elseve Volume Collagene wizaz.pl/kosmetyki/foto/42419_250.jpg
* Tonik Garnier Neril www.apteka-oliwna.pl/images/Neril%20Tonik.jpg
* Belissa Cera www.aptekaolimpijska.com.pl/images/belissa-cera.jpg
*Dermo skrzyp Forte centrumamis.pl/userdata/gfx/7198ee50f16405706248dade778f50e4.jpg

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły albo receptury to poproszę :)
Edytor zaawansowany
  • 23.02.13, 21:23
    Jeśli nie masz wysuszonych włosów, to możesz robić płukanki ziołowe, które teoretycznie powinny dodawać puszystości (zioła wysuszają).
    Albo płukanki z octem.
    Oleje - pogrubiają włosa, więc można spróbować. Niektóre mogą regulować przetłuszczanie skóry głowy (np rycyna).
    Proteiny usztywniają i wzmacniają włosy, więc też możesz sobie zafundować jakąś odżywkę proteinową, albo sięgnąć po proteiny z kuchni np płukanka piwna, mleko, żółtko jajka.
    Z preparatami na porost jest ten problem, że czasem za bardzo stymulują cebulki i włosy mogą wypadać jeszcze bardziej (miałam tak po jednym oleju ziołowym). U mnie zadziałały: niektóre oleje hinduskie, tonik brzozowy Garniera, maska drożdżowa Babci Agafii. W trakcie stosowania tych produktów wyrosło mi bardzo dużo nowych włosów.
  • 28.02.13, 14:37
    może spróbuj zmienić szampon i maseczkę. Możliwe że Twoje włosy zaczęły źle reagować na te kosmetyki
  • 28.02.13, 18:07
    Witam zapraszam do poczytania moich artykułów na ten temat. Miałam ogromne problemy z włosami, kupowałam najdroższe kosmetyki i nic. Szczerze polecam kurację z olejkiem arganowym od Marion ok 6zł, lub maseczki domowej produkcji. Moje włosy były bardzo przesuszone, zmieniłam też farbę do włosów na Londę Profeesional, nie mam rozwojonych końcówek, w ciągu roku włosy zza ucha urosły mi do połowy pleców.

Moje artykuły
    Olejek arganowy

Błyskawiczne odżywki

Domowe maski do włosów zniszczonych

Kosmetyki do włosów zniszczonych
    zdjęce moich włosów/końcówki
  • 28.02.13, 20:08
    Proszę przestań spamowac i wrzuc linki do swojego bloga w każdym poście.
    --
    głupich nie sieją.sami rosną.
  • 28.02.13, 18:47
    u mnie najlepiej sprawdzily sie:
    -picie drozdzy - po miesiacu juz widac efekty - u mnie dzialaja lepiej niz wszelkie suplementy!
    -wcieranie wcierki Jantar w skalp albo Rzepa z Joanny, albo po prostu soku wycisnietego z rzepy.
    -zbilnasowana dieta - proteiny, witaminy i mikro/makro elementy.
    -dobra odzywka - najepsza dla moich wlosow byla rozowa z Isana (Rossman) z babassu, teraz ja wycofali i nie wiem czym ja zastapie? narazie uzywam olej albo rycynowy albo z olivy ktory lekko podgrzany nakladam na noc na wilgotne wlosy i rano zmywam.

a poza tym polecam: www.anwen.pl/ skarbnica wiedzy, poszukaj porad!
    --
    youtu.be/19eBAfUFK3E
  • 28.02.13, 23:42
    Także polecam bloga anwen. Widziałam u niej recenzję maski biovax keratyna+jedwab i skusiłam się na nią. Jestem zadowolona z niej bardzo i widzę dużą poprawę moich włosów. Anwen zaraziła mnie też olejowaniem, może powinnaś spróbować?

--
    włosomaniaczka
  • 27.04.17, 08:54
    lonely.stoner napisała:

> u mnie najlepiej sprawdzily sie:
    > -picie drozdzy - po miesiacu juz widac efekty - u mnie dzialaja lepiej niz wszelkie suplementy!
    > -wcieranie wcierki Jantar w skalp albo Rzepa z Joanny, albo po prostu soku wycisnietego z rzepy.
    > -zbilnasowana dieta - proteiny, witaminy i mikro/makro elementy.
    > -dobra odzywka - najepsza dla moich wlosow byla rozowa z Isana (Rossman) z babassu, teraz ja wycofali i nie wiem czym ja zastapie? narazie uzywam olej albo rycynowy albo z olivy ktory lekko podgrzany nakladam na noc na wilgotne wlosy i rano zmywam.
    >
    > a poza tym polecam: www.anwen.pl/ skarbnica wiedzy, poszukaj porad!

U mnie też pomogła wcierka Jantar :)
  • 11.01.17, 13:27
    ja do tej listy dorzuciłabym cały zestaw kosmetyków pilfood - jak dla mnie bezkonkurencyjne!
  • 11.04.17, 04:35
    Szampony i odzywki bez calego syfu suflaty, parabeny etc. Poczytaj o takich firmy alterna.niestety bardzo drogie, ale wlosy wreszcie mam odklejone o skory, mieciutkie i puszyste, takie mile w dotyku.
  • 11.04.17, 09:56
    moze jakieś zabiegi u fryzjera, np ampułki
  • 24.04.17, 12:26
    Z moich doświadczeń to najlepiej (bo długoterminowo) działają domowe sposoby. Wymagają czasu ale tez polepszają włosów stan na dłuuugo.
    Rożne sklepowe odżywki w większości z parabenami i konserwantami upiększają "na zaraz" ale jak przestaniesz stosować to jeszcze większa klapa bo chemiczne dodatki wręcz niszczą włosy.
    - wcierka w skalp z drożdży rozpuszczonych w odrobinie miodu (godzina przed myciem )
    - wcierka z kropli żołądkowych z wodą lub amolu z wodą (stosunek 2:5) - tak, tak - same dobre zioła w składzie - nie potrzeba po tym myć głowy
    - maseczka na godzinę przed myciem z żółtka, oleju rycynowego lub kokosowego, miodu, keratyny

Spróbuj

--
    pomóż nakarmić głodne dzieci... www.pajacyk.pl
  • 24.04.17, 14:50
    oo..ta wcierka z amolu ciekawa. Jeśli chodzi o odżywki sklepowe to już wiele firm robi dobre składowo produkty, wystarczy poczytać składy:)
    --
    overthelinesblog.wordpress.com
  • 25.04.17, 17:36
    Może warto byłoby podejść do dobrego dermatologa bo może przyczyna jest zapętlona, czyli któryś ze składników który używasz powoduje złe reakcje i tak w kółko się to kręci ?
  • 17.05.17, 07:46

zauważyłam, że Twoje posty nigdy nic konkretnego nie wnoszą do dyskusji. Podawaj konkretne produkty, wiadomości, bo wpisy typu "u mnie działają olejki" - i co pytający ma zrobic z taką odpowiedzią?

--
    overthelinesblog.wordpress.com
  • 27.05.17, 22:32
    Warto próbować profesjonalnych kosmetyków, bo mają lepszy skład i dają fajniejsze efekty na włosach. Jako fryzjerka uzywam produktów INOAR i lubię tę markę- często mają promocje dla osób prowadzących salony fryzjerskie.
  • 04.06.17, 10:45
    Picie siemienia lnianego, pokrzywy i skrzypu. Ja codziennie jem ziarenka słonecznika i dyni.
  • 09.06.17, 13:09
    Jednak te bardziej profesjonalne kosmetyki to jest to , bo co może być w butelce za 8 złotych, skoro same wyprodukowanie butelki kosztowało może 4 .
  • 14.06.17, 18:37
    Naturalny szampon Derma Plus z ekstraktem z jagód goji i ampułki z aminexilem. Nie ma lepszego zestawu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.