Dodaj do ulubionych

czy szampon koloryzujący pokryje siwe włosy?

27.02.13, 18:10
Jak w temacie,
od jakiegoś czasu stosuję olejowanie, metodę OCM i intensywne maski a takze całą tą otoczkę zwiazaną z włosomaniactwem :) Włosy rosną jak szalone... no i to jest ten mój problem. Od 10 lat farbuje włosy gdyż jestem po prostu siwa :( wcześniej wystarczyło farbowanie raz na 5-6 tygodni, aktualnie przy takim tempie wzroztu, musiałabym farbować włosy co drugi tydzień bo odrost jest bardzo widoczny. I tak pomyslałam, czy szampony koloryzujące pokrywaja takie siwe włosy? Bo moze jest to dobre rozwiazanie, alternatywa jakaś by nie niszczyć zbytnio włosów farbą?
Macie jakies doświadczenia w tym temacie?
--
Edytor zaawansowany
  • kasha77 27.02.13, 19:14
    nie pokryje,albo pokryje do pierwszego mycia.
    --
    głupich nie sieją.sami rosną.
  • ulagra63 28.02.13, 17:04
    Szampon w saszetkach firmy Marion ( do 8 myć) pokrywa siwe włosy, choć są on trochę jaśniejsze od pozostałych.
    Szampon koloryzujący firmy Marion pokrywa siwe włosy idealnie, jest delikatny, nie śmierdzi, nie podrażnia skóry głowy. Kolor wychodzi ciemniejszy niż pokazują, ale trzyma się bardzo dobrze . Pozostaje oczywiście kwestia odrostów.
  • kluk88 28.02.13, 17:57
    Zazwyczaj zwykłe farby ani szamponetki nie pokrywają siwych włosów lub nadają im przesycony sztuczny kolor. Aby równomiernie zafarbować włosy proszę siwiznę przetrzeć wacikiem z wodą utlenioną najlepiej 6%. Jak przeschnie dopiero koloryzować.

Zapraszam na lookgood-abcurody.blogspot.com/
  • kluk88 28.02.13, 18:00
    Na odrosty można też zastosować 2 minutową maskarę - ostatnio nowość więcej o produkcie tutaj 2 minute root touch up
  • polina_tramp 28.02.13, 18:45
    Nie wiem jak damskie, bo nie korzystam, ale mój mężulek koloryzuje swoją siwiznę szamponem "Just For Men". Nie jest to farba taka normalna, tylko taki szampon bez amoniaku i nie nadaje jego włosom jakiegoś dziwacznego koloru, tylko po prostu przywraca naturalny. Jak dla mnie - magia :D Ja na razie nie mam siwych, ale i tak mam blond, więc aż tak bardzo rzucać się w oczy nie będą (oby!).
  • kasha77 28.02.13, 20:06
    ciekawe...muszę poszukac bo sama farbuję tylko z powodu tych siwych nitek;)
    --
    głupich nie sieją.sami rosną.
  • syissexpert 06.03.13, 14:38
    szampon w saszetce nie zafarbuje siwych włosów a jedynie zabarwi je delikatnie co będzie wyglądało źle, np, jeśli wybierzesz kolor wiśniowy to pod światło będą wyglądać na różowe.
    Lepiej zastosować farbę trwały kolor . Ona z pewnością zafarbuje cale włosy włącznie z siwymi.
  • pies-li-kot 28.02.13, 18:43
    Po prostu spróbuj :) Nie zaszkodzi twoim włosom. Używałam kiedyś szamponu w saszetkach- pokrywa siwe włosy. Teraz przerzuciłam się na maskę koloryzującą (kromask) - efekt rewelacyjny - włosy błyszczące. odżywione, a po siwych odrostach ani śladu i zdecydowanie mogę wydłużyć czas między stosowaniem farby.
  • margotta77 28.02.13, 23:46
    Moja teściwowa farbuje włosy szamponem koloryzującym i pokrywa on siwe wlosy jednak dość szybko się wypłukuje.
    --
    galeriakosmetyki.pl
  • margotta77 28.02.13, 23:47
    * teściowa oczywiście ;)

• monique31 05.03.13, 06:31
    Witam,
    napisz proszę o tym jak pielęgnujesz włosy. Opisz coś więcej bo jestem bardzo ciekawa tej metody. Mnie włosy bardzo wypadają. Łykałam rożne środki, wcierałam ampułki, stosowałam odpowiednie szampony i odżywki typowo profesjonalne...... Też mam parę siwych włosów i jak zafarbowałam farbą ziołową u fryzjera to wychodzą mi jeszcze bardziej. Boję się że za niedługo będę łysa.....
  • patria5 05.03.13, 08:37
    na wypadanie polecam zbadanie niedoborów w organiźmie i funkcji tarczycy
    a konkretnie poziom ferrytyny , TSH, fT3 i fT4
    z mojego doświadczenia - też łykałam różne specyfiki, wcierki, ampułki i inne cuda, a włosy wypadały i były ciągle słabe; badałam tarczycę - u mnie akurat nie to było powodem, ale wiem z forum, ze często jest; strzał w dziesiatkę to ferrytyna - po dość długiej suplementacj zelaza, kiedy poziom ferrytyny sie podniósł - zauważam istotne zmniejszenie ilości wypadających włosów

interesuje mnie natomiast ta kromaska koloryzująca
    czy ktoś jeszcze używał? czy można to kupić tylko w sklepach internetowych?
  • pies-li-kot 05.03.13, 23:34
    Nie pamiętam gdzie (wizaż???), ale zachęcona świetnymi opiniami (mam rude, szybko rosnące włosy i właściwie po 3 tygodniach odrosty stają się na tyle widoczne, że muszę je farbować), poszukałam trochę w necie - ceny są zróżnicowane, ale opakowanie bardzo wydajne. Maska odświeża kolor i polecałabym ją także osobom bez odrostów, właśnie dla nadania połysku. Nie trzeba jej trzymać na włosach tak długo, jak szamponetek (odnosiłam wrażenie, że robi się po nich siano), wymywa się oczywiście po kilku myciach, no i trzeba uważać przy nakładaniu na skórę - barwi silnie, ale efekty są rewelacyjne, jeśli chodzi o kondycję włosów.
  • patria5 06.03.13, 08:51
    czy przy stosowaniu maski mozna wydłużyć okres między kolejnymi farbowaniami farbą? czy rzeczywiście zrównuje koloryt odrostów i reszty włosów? czy na siwe odrosty też dobrze działa?
  • pies-li-kot 06.03.13, 12:49
    No własnie, moje odrosty w większości i w najbardziej widocznych miejscach (przód i środek głowy) są siwe - maska (miedziany kolor) je świetnie pokrywa, a jeśli jest różnica kolorów to minimalna, która mi nie przeszkadza. Zresztą można się pobawić w zrobienie refleksów, bo intensywność koloru zależy od długości trzymania preparatu na głowie.
    Jak wspomniałam, musiałabym farbować odrosty co 3 tygodnie (połączenie siwizny i rudości nie wygląda dobrze;( ), a stosując maskę można teoretycznie ten okres wydłużyć w nieskończoność:)
  • ankakowalik001 06.03.13, 15:38
    Pokryje, tzn. zatuszuje siwe włosy, ale po kilku myciach kolor zejdzie i siwe znów się pojawią. Proponuję wybrać się na farbowanie, dobrze dobrana do koloru włosów farba załatwi sprawę!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka