• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Jak skutecznie zamknąć pory? Dodaj do ulubionych

• 12.07.13, 15:14
    Dziewczyny,
    zastosowałam polecaną tu na forum mieszankę: savon noir +glinka ghassoul + ciutkę oleju (u mnie: z orzechów włoskich) i rzeczywiście - z nosa wyparowały wszystkie zaskórniki. Niezły efekt, tyle że po zaskórnikach zostały głębokie dziury, kratery - pory. Okropnie włazi mi w nie podkład, koniec końców - nadal nie mam gładkiej skóry, tylko czarne i białe kropki zamieniły się w kropki z podkładu.
    Czym zamknąć pory? Zimna woda nie działa, te maseczki, które dotychczas stosowałam - też nie...
    Cerę mam mieszaną, wrażliwą, płytko unaczynioną, 30+.

Będę wdzięczna za sugestie.
    Zaawansowany formularz
    • 15.07.13, 18:19
      nie miałam nigdy tego problemu, ale skuteczny powinien być aloes, biała glinka, maseczka aspirynowa albo kosmetyk z kwasem bha - np tonik. daj znać, jak sobie poradziłas :)
      --
      Kosmetyki, zabiegi, miejsca - (nie tylko) dla kobiet po trzydziestce, (nie tylko) w Krakowie
      • 15.07.13, 19:13
        a jaka to mieszanka? możesz napisać przepis
      • 27.09.13, 13:56
        A do tej maseczki aspirynowej to mozna uzyc polopiryny powlekanej bo tylko taka posiadam :/ a nie wiem czy jest tak samo skuteczna i bezpieczna jak zwykla aspiryna z jogurtem
    • 16.07.13, 07:46
      Przyłączam się do prośby o podanie przepisu na tego pogromcę zaskórników :-) Wszystkie składniki mam, nie znam tylko proporcji oraz jak maskę zastosować.
      • 16.07.13, 09:11
        w sumie to dość proste: cztery - pięć tabletek aspiryny nasączasz kilkoma kroplami wody, kiedy napęcznieją dodajesz do papki jogurt naturalny, 2-3 lyżeczki, mieszasz, nakladasz na twarz. Po 20 minutach zmywasz. Maseczka jest dość skuteczna - aspiryna to kwas acytelosalicylowy, należący do kwasów BHA i wnika w głąb skory, nie dziala tylko na powierzchni. Maseczka z aspiryny (pod warunkiem że nie jest się uczulonym na aspiryne) można też stosować np do przecierania miejsc, w ktorych włosy mają tendencję do wrastania po depilacji

--
        Kosmetyki, zabiegi, miejsca - (nie tylko) dla kobiet po trzydziestce, (nie tylko) w Krakowie
      • 17.07.13, 07:27
        Mieszam 2 łyżeczki wody mineralnej niegazowanej lub wody przegotowanej z 1 łyżeczką glinki. Do papki dodaję jedną czubatą łyżkę savon noir i ok. 5 kropli oleju (próbowałam już i orzech laskowy, i kiełki pszenicy, i arganowy). Mieszam dość długo, żeby otrzymać możliwie gładką konsystencję (mam dość twarde, maziate mydło z Organique, więc żeby wszystko się połączyło potrzebuję ok. 3minutowego mieszania i rozcierania). Kładę na umytą i suchą twarz, trzymam ok. 15min. Czytałam, że nie można dopuścić do zaschnięcia maski, ale u mnie jeszcze nigdy się to nie zdarzyło - myślę, że to zasługa oleju. Później zmywam wodą. Reszta pielęgnacji - według własnych preferencji - u mnie hydrolat oczarowy, troszkę oleju z HA. Efekt - nos bez zaskórników, ale "podziurawiony", odświeżona cera.

Dziękuję za polecane sposoby na zamknięcie porów. Niektóre znam (i są u mnie niestety nieskuteczne), ale kilku na pewno spróbuję.
      • 19.07.13, 03:55
        Dzięki piękne za przepisy i na maskę aspirynową, i te marokańskie mazidło. Dziś wieczorem spróbuję czarnego mydła i glinki. Mam koszmarne problemy z zaskórnikami na nosie i brodzie, których nic nie rusza, poza mechanicznym ich usuwaniem, a czego moja bardzo wrażliwa naczynkowa cera nie znosi. Gdyby savon noir i ghassoul podziałały u mnie, jak u autorki wątku, byłabym z siódmym niebie!
    • 16.07.13, 16:39
      u mnie po oczyszczaniu porow (ja to ribe mechanicznie- ale ta maseczke moze tez ywprobuje?) to po prostu na koniec zmywam twarz mydlem/plynem do mycia, i ochlapuje kilka razy chlodna woda- wlasciwie to na sam koniec juz lodowata, u mnie skutecznie obkurcza pory. Robe tez tak po kazdym demakijazu.
      --
      youtu.be/19eBAfUFK3E
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.