Dodaj do ulubionych

Jak dbacie o swoje włosy?

21.07.14, 20:57
Jak dbacie o swoje włosy? Niestety od pół roku mam problem z wypadającymi włosami, są słabe, kruche i nie chcą rosnąć. Już nie wiem co mam robić. Macie jakieś pomysły?
Edytor zaawansowany
  • liliania 21.07.14, 21:29
    Moje włosy po ciągłej trwałej ondulacji były w opłakanym stanie. Nie pomagały odżywki, maski i inne kosmetyki. Włosy wypadały mi garściami. Ich stan poprawił mi się po regularnym olejowaniu olejem kokosowym ( są nawilżone) oraz suplementacji kolagenem naturalnym Noble Medica ( szybszy porost, włosy są błyszczące). Może warto wybrać się do dermatologa?
  • masazewesola.pl 22.08.15, 14:25
    zbadaj poziom hormonów tarczycy, lub androgenów.. porozmawiaj z ginekologiem. Polecam również olejowanie włosów zwłaszcza olejem sezamowym, olej z czarnuszki, szampon z czarnej rzepy, herbatka z pokrzywy i skrzypu, preparaty z droźdźami, morele, banany, winogrona, migdały, jajka, wątróbka w diecie, powodzenia
  • pressjournalist 28.07.14, 22:32
    Moim niezastąpiuonym produktem jest megadrogeria.pl/odzywki/869-exagon-serum-przeciw-wypadaniu-wlosow.html. Miałam duży problem z gubieniem włosów i cioągle były takiej sytuacji, od kąd używam tego kosmetyku widze wyraźną różnicę, a warto go zmaówić, gdyż teraz na MegaDrogeri jest w cenie niżej o 70%
  • lek_ko 27.09.14, 23:34
    Przyczyn słabych i wypadających włosów może być wiele - nieprawidłowa dieta, brak witamin, żelaza; źle dobrane kosmetyki; stres; u kobiet częstą przyczyną są wahania hormonów. Pomysły jak pomóc słabym włosom zamieszczam na lekko.blogujaca.pl
  • joannad22 30.09.14, 09:58
    Mnie na włosy pomógł Vitapil z bambusem. Na szampony i odżywki to nawet nie warto wydawać pieniędzy, bo tylko powierzchownie działają na włosy i nie regenerują ich. Przynajmniej w moim przypadku nic nie pomagały.
  • amok79 05.10.14, 09:18
    Pokrzywa - rewelacja. Zaparzaj lub kup wyciąg w aptece, do tego łykaj olej z wiesiołka w kapsułkach, wit. b complex plus A i E, na zewnątrz kup sobie jakiś olejek do włosów, będą błyszczące, ja mam Toni & Guy eliksir rozświetlający, rewelacja. Mnie taka kuracja jest potrzebna 2 razy w roku, gdyż włosy wypadają mi po lecie i po zimie, zawsze pomaga. :) pozdrawiam
  • agaessex 27.10.14, 19:24
    Ja podobnie jak koleżanki używałam odżywek do włosów przez pewnien czas byłam pewna, że mi one pomagają jednak po rozmowie z moją przyjaciółką przeszłam zupełnie na coś innego. Pewnie wiele z was slyszało już o olejku arganowym. Ja używam go już od jakiegoś czasu nie tylko do skóry, ale i do ciała ma na prawde wspaniałe właściwości. Więcej o nim możecie przyczytać w tym oto dość dobrym artykule:
    www.zdrowie-publiczne.info/olej-arganowy-czy-olejek-arganowy-jak-nie-dac-sie-oszukac/
  • qrysiak 15.11.14, 16:39
    Zapraszam do polubienia fanpage na fb
    -najnowsze metody przedłużania włosów,
    najnowocześniejszy profesjonalny sprzęt dla salonów fryzjerskich
    i najlepszej jakości naturalne pasma włosów
    oraz szkolenia z zakresu przedłużania i zagęszczania włosów
    tnij.org/i9tb9az
    Sprawdź koniecznie!
    Informacje i konkursy! ? Bądź na bieżąco :)
  • filigranowa118 19.02.15, 22:12
    Ja stosuję standardowo tak jak chyba każda szampon i odżywkę, a do tego dodatkowo raz na jakiś czas kurację z czarnej rzepy na wzmocnienie włosów
  • vegekasia 09.03.15, 11:03
    A bierzecie jakieś tabletki na wypadanie włosów? ja szukam teraz jakichś, ale nie wiem czy to pomaga i na które się zdecydować? W tv widziałam reklame vitapilu, ale czytałam rózne opinie. macie jakies dosiwadczenie?
  • magma006 19.03.15, 13:14
    Musisz wzmocnić swoje włosy dobrym szamponem plus ampułkami. Szampony zmieniam co jakiś czas, ale jednym ampułkom jestem wierna. Koxidil na wypadanie - jeśli będziesz stosowała systematycznie Twoje włosy ci za to podziękują :P
  • karinagradowa 10.04.15, 09:21
    Słabo rosnące i wypadające włosy to prawdopodobnie objaw kiepskiego stanu zdrowia, osłabienia organizmu a nie problem stricte z włosami. Poszukaj przyczyny i zajmij się jej wyeliminowaniem a włosy same wrócą do formy :) Ja stosuję naturalną pielęgnację, ostatnio akurat są to płukanki z rumianku i cytryny bo chcę na wiosnę trochę rozjaśnić kolorek :) Pozdrawiam!
  • fat-sja 19.04.15, 23:02
    Zrezygnowałam z typowych drogeryjnych szamponów i balsamów na rzecz takich opartych na wyciągach z pokrzywy, lipy czy rzepy. Moje włosy lubią się z serią Seboradin Niger (w składzie: wyciąg z czarnej rzodkwi, olejek kolendrowy, olejek sosnowy, wyciąg z dziurawca, wyciąg z melisy, olejek z drzewa herbacianego, ekstrakt z szałwi, ekstrakt z rumianku, ekstrakt z pokrzywy, ekstrakt z rozmarynu, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z liści brzozy, ekstrakt z podbiału, wyciąg ze skrzypu polnego, tymol, D-limonen, D-pantenol.). Poza tym zdrowa dieta, picie dużej ilości wody. Podobno pomaga olejowanie włosów, ale ja mam przetłuszczające się, więc tego unikam. Za to odżywka z żółtka, rycyny i soku cytynowego jest godna polecenia.
  • karinagradowa 23.04.15, 09:05
    Stosowałam odżywkę (balsam?) z serii Seboradin Niger i nie zużyłam nawet jednego opakowania do końca bo nie robiła NIC dobrego z moimi włosami. Były po niej matowe, jakieś takie szorstkie i sztywne, musiałam częściej je myć... A szkoda bo skusiłam się dobrymi opiniami. Już zwykła, tania odżywka Garnier Ultra Doux Avokado z drogerii działa na moje włosy 100 razy lepiej :)
  • ennka 26.04.15, 23:12
    Przyczyny wypadania włosów są różne.U mnie problem ciągnie się od lat ,a przyczyny są złożone .Nie będę tu wymieniać, bo to nie jest istotne.Miałam już takie rzadkie włosy ,że zaczęłam rozglądać się za dobrą peruką.
    Stosowałam wszelkie możliwe szampony,odżywki, balsamy,leki doustne,łącznie z Loxonem.
    Efekt prawie żaden.Włosy sypały mi się garściami.
    Poszłam kolejny raz do dermatologa i lekarka zaproponowała mi mezoterapię igłową własnym osoczem krwi.
    Metoda polega na pobraniu krwi z żyły,odwirowaniu jej i wstrzyknięciu w skórę głowy.
    Nie jest to przyjemny zabieg ,bo tych wstrzyknięć jest kilkadziesiąt przy każdym zabiegu.
    Można 30 min. przed zabiegiem posmarować głowę Emlą.
    Efekt rewelacyjny.
    Włosy mam wprawdzie nie za gęste,ale mam pokrytą cała głowę.
    Byłoby dużo lepiej ,gdybym zaczęła taką kuracje wcześniej.
    To działa tylko na cebulki żywe.Te które już zaniknęły nie odżyją ,niestety.
    Metoda ma tylko jedna wadę ,jest kosztowna.
    W Warszawie średnia cena jednego zabiegu 1000-1200 zł.
    Czasami można trafić na niższą cenę,częściej na wyższą.
    Ilość zabiegów i ich częstotliwość zależy od stanu włosów.
    Ja jestem po 4-tym - pierwszy w listopadzie, drugi w grudniu ,trzeci w lutym, czwarty teraz.
    Następny za 3 miesiące i potem przerwa około pół roku.
    Sporo to kosztuje ,ale nie żałuję.Moge mieć zmarszczki, ale łysą głowę niekoniecznie.
    Nie kupuje żadnych ciuchów , butów,nie szaleję z przyjaciółkami ,tylko oszczędzam na zabiegi.
    Warto.
  • wik_i_w 08.05.15, 16:46
    Najlepiej pojsc do sepcjalisty. Wypadanie wlosow moze miec rozne przyczyny. Tez mialam ten problem, bo stosowalam nieodpowiednia antykoncepcje hormonalna. I wyprawialam cuda, kupowalam suplementy diety, mega drogie maseczki, toniki do skory glowy i nic nie pomagalo. Dopiero jak zmienilam tabletki, to przestaly wypadac. Uffff........
  • karambit 12.05.15, 14:37
    Ja tez miałem podobny problem z włosami. Było ich mało i były jakieś takie wątłe, ale zdecydowałem się na zabieg Focus Zagęszczanie Włosów od firmy Luciano i juz po pierwszym zabiegu było widać znaczącą różnicę. Włosy są gęstsze i ładniejsze :) polecam zajrzeć na tą stronę www.luciano.com.pl
  • ona-aaa 17.05.15, 21:12
    Sprawdziłam na sobie praparat Kerabione. Polecam! :) Po 1 opakowaniu zmnieszone wypadanie włosów i poprawa ich wyglądu. A musze przyznać, że jest tani, zapłaciłam za niego w okolicach 38 złotych!
  • kasojan 16.06.15, 21:24
    Zapraszam do polubienia fanpage na fb

-najnowsze metody przedłużania włosów,

najnowocześniejszy profesjonalny sprzęt dla salonów fryzjerskich

i najlepszej jakości naturalne pasma włosów

oraz szkolenia z zakresu przedłużania i zagęszczania włosów

www.facebook.com/pages/Klinika-W%C5%82os%C3%B3w-Beauty-for-You/418165411585206

Sprawdź koniecznie!

Informacje i konkursy! ? Bądź na bieżąco :)
  • krokodforum 19.06.15, 09:16
    Moje włosy bardzo lubią maski, mam tę http://www.lorealparis.pl/pielegnacja-wlosow/kobiet/elseve-total-repair-5/maseczka-odbudowujaca.aspx i w sumie ostatnio wygrywa :)
  • isabellka1 03.07.15, 09:39
    Do suchych i elektryzujących się włosów najlepiej jakieś serum:)
  • biedronka1212 03.08.15, 12:34
    najważniejsze jest regularne chodzenie do fryzjera, a nie zapuszczanie włosów na siłę - potem wiszą tylko takie smutne suche strąki i w ogóle nie wyglądają dobrze.
    oprócz tego to kuracja od wewnątrz - picie herbaty ze skrzypu i pokrzywy, plus może jakieś suplementy - podobno oeparol jest niezły
    a z zewnątrz to tak
    - w skórę głowy wcierać wcierkę firmy Jantar, na wzmocnienie i pobudzenie cebulek do produkcji nowych włosów
    - do codziennego mycia włosów używać delikatnych szamponów bez SLS, np babydream
    - raz albo dwa razy w tygodniu myć włosy szamponem z SLS, takim, żeby miał go na drugim miejscu w składzie - jakiś tani pokrzywowy np z barwy
    - zawsze po myciu nakładać na długość włosów - nie na skórę głowy, odżywkę np garnier goodbye damage, nivea long repair, garnier z masłem karite
    - przynajmniej raz w tygodniu nakładać na długość włosów maskę np z kallosa albo biovaxa
    - nakładać na włosy kilka razy w tygodniu olejki np olejek dla kobiet w ciąży babydream
    - za każdym razem zabezpieczać końcówki włosów jakimś serum np z CHI
    - starać się unikać lokówek, suszarek, prostownic itp
  • iwonazyg 11.08.15, 11:39
    Nie kupuję tanich szamponów, poo umyciu włosów spłukuję letnią lub lekko zimną wodą i suszę włosy także nie najgorętszym powietrzem. Myślę, że to są najważniejsze czynności przy dbaniu o włosy :)
  • aniela_asnyk 13.08.15, 10:47
    Jeżeli chodzi o pieleęgnację włosów , dwa razy w tygodniu stosuję ta kurację trena.pl/kuracje/3162-loreal-absolut-repair-lipidium-powerdose-ampulka-10-ml-3474630641228.html. teraz latem włosy są strasznie wysuszone a te ampułki fajnie przywracają miękkość włosom.
  • janett_j 13.08.15, 15:29
    ja też mam teraz straszne problemy z włosami, nic im nie pomaga, wypadają garściami;/
  • cherry.pie92 17.09.15, 09:37
    Teraz jest fatalny czas jeśli chodzi o włosy. Moje włosy po lecie wyglądają strasznie. Bardzo pomocny dla mnie okazał się ten artykuł: mojsalon.eu/blog/2015/09/09/szybka-regeneracja-wlosow-po-lecie/
    Jeśli ktoś się teraz mierzy z podobnym problemem - polecam.

--
    mojsalon.eu/
  • paula_0589 22.09.15, 15:53
    Raz w miesiącu farbuję włosy na rudo od czterech lat. Myję włosy raz w tygodniu szamponem do włosów farbowanych, żeby farba się tak szybko nie spłukiwała. Na końcówki nakładam odżywkę i suszę. Przez cały tydzień nie robię nic więcej z nimi. Raz na pół roku podcinam końcówki. Mam mocne, gęste włosy, długie do piersi.
  • ansena 02.10.15, 11:48
    Staram się jak najrzadziej suszyć, latem praktycznie w ogólnie nie używam suszarki i prostownicy, bo wiem, że to bardzo niszczy włosy, głównie nie chcą rosnąć i przypominają wyglądem siano. Zacznij od dermo kosmetyków www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabieg%C3%B3w-piel%C4%99gnacyjnych/Kerium/Kerium-Intensywna-kuracja-przeciw-wypadaniu-w%C5%82os%C3%B3w-p4073.aspx , są bardziej dostosowane do rodzaju włosa niż te drogeryjne. Nawilżają włosy, ewentualnie udaj się do dermatologa.
  • kasojan 15.10.15, 20:09
    Zapraszam na moją stronę o przedłużaniu włosów dla fryzjerów oraz dla Klientek!

www.facebook.com/pages/Przed%C5%82u%C5%BCanie-w%C5%82os%C3%B3w/551006111585042

Czekam na wasze opinie :)
  • kiniak1976 15.11.15, 13:57
    Też kiedyś miałam straszne problemy z włosami po farbowaniu. Stały się matowe i strasznie się łamały, nie mówiąc już o rozdwojonych końcówkach. Bardzo pomógł mi wtedy olej rycynowy, robiłam sobie maseczki na jego bazie i to mi uratowało włosy. Ciężko się go zmywa i nie jest to zbyt przyjemne, szczególnie jeśli dodać do niego żółtko ale warto to przecierpieć bo efekty są bardzo dobre. Teraz z kolei zawsze stosuję odżywki i maski ochronne przed każdym zabiegiem, szczególnie suszeniem i prostowaniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.