Dodaj do ulubionych

czym myjecie twarz ?

01.04.15, 22:11
czym myjecie twarz na codzien ? ja do tej pory kupowalam pierwszy lepszy zel do buzi co byl w promocji w rossmanie, ale cos ostatnio jakby mi sie podrazniala i wysuszala skóra , bo tak dziwnie piecze po myciu zanim krem naloze i tak mylse ze to moze wina zelu ... moze powinnam sprobowac jakiegos delikatnego ? jak tak to jakiego ?
Edytor zaawansowany
  • keepersmaid 01.04.15, 22:50
    Olejkiem rumiankowym z Body Shopu.
    --
    Non, rien de rien
    Non, je ne regrette rien
    Ni le bien qu'on m'a fait
    Ni le mal, tout ça m'est bien égal
  • kasha77 02.04.15, 09:38
    wszelkiego typu olejki do mycia…ostatnio oliwkowy olejek z Ziai.
  • magma006 02.04.15, 15:01
    ostatnio kupiłam w aptece Bioliq żel do mycia twarzy z silikonową szczoteczką.
    Bardzo fajnie wymywa zanieczyszczenia i pozostawia skórę gładką.
    Dałam jakiej 16-17PLN
  • tamiza.1 14.04.15, 08:33
    ziaja z liściami manuka żel, potem tonik jakikolwiek
  • kseni_ka 14.04.15, 11:00
    A może to problem wody? Może powinnaś myć twarz wodą przegotowaną, albo w ogóle zrezygnować z mycia wodą i stosować mleczka do demakijażu lub płyny micelarne.
  • raj-ana 14.04.15, 20:02
    Nie wyobrażam sobie jak można zrezygnować w ogóle z mycia twarzy wodą? Chyba cały czas miałabym wrażenie brudnej buzi...
  • maternalka 19.04.15, 18:17
    Buzie mają małe dzieci. Dorośli ludzie mają twarze.
  • karinagradowa 14.04.15, 14:42
    Polecam emulsję do mycia Cetaphil. Nie wysusza, na upartego zmywa makijaż i nie znam ani jedne osoby, którą by podrażniała.
  • nioma 17.04.15, 14:14
    mydło w płynie plus woda z kranu
    --
    fan page Pawła Wszołka
    www.facebook.com/WszolekPawel
  • sandriks 17.04.15, 17:57
    nie wysusza Cię takie zwykłe mydło?
  • sabriel 19.04.15, 15:00
    Zakupiłam niedawno zestaw do demakijazu firmy Bandi. Jest to dwuetapowe oczyszczanie cery. Najpierw zmywam twarz olejkiem, a potem pianką. Muszę przyznać, że jestem z niego bardzo zadowolona.
    Mogę też polecić wspomniany tu Cetaphil oraz olejek bielendy do mycia twarzy z kwasem hialuronowym.
  • nioma 20.04.15, 09:16
    nie wysusza
    po myciu nakładam krem.
    nigdy nie byłam zwolenniczką róznego rodzaju mydeł/płynów do różnych części ciała.
    mydło w płynie jest (dla mnie) dobre i do mycia i zmywanai makijazu.

--
    fan page Pawła Wszołka
    www.facebook.com/WszolekPawel
  • bgt56yhnnhy65tgb 23.04.15, 21:00
    spróbowałam tego zwykłego mydła i koszmar , pieklo i wysuszylo mnie jeszcze gorzej :(
    kupilam olejek do mycia twarzy i jest juz lepiej, dziekuje!
  • katarynka123456 22.04.15, 22:54
    Dawno, dawno temu .... chodziłam na kurs kosmetyczny i co utkwiło mi w pamięci, że najważniejszym zabiegiem jest staranne oczyszczenie twarzy, stosuję się zatem do tego :)
    Najpierw staranny demakijaż twarzy i okolicy oczu ( preferuję płyn micelarny), później żel dostosowany do mojej cery, póżniej tonizacja, nałożenie kremu na twarz a następnie pod oczy .
  • sandriks 23.04.15, 18:03
    najpierw krem na twarz? zawsze myslałam, że odwrotnie, bo jak nałoże krem do twarzy to ten pod oczy juz w mniejszym stopniu dociera do skóry...
  • kseni_ka 24.04.15, 11:36
    katarynka
    nie za dużo tego wszystkiego

płynl micelarny łączy w sobie funkcję żelu/mleczka do demakijażu i toniku, wystarczy zmyć twarz płynem micelarnym i już żadne żele i toniki nie są potrzebne
  • sandriks 25.04.15, 11:06
    no własnie ja zmywam micelarnym, później myję żelem i krem od razu na to :) a czasem i samym micelem się zmyje i kremuje
  • rosemary84 28.04.15, 21:04
    Ja ostatnio odkryłam nowy całkiem przyjemny żel z AA z serii oil infusion- taki delikatnie peelingujący, jest całkiem przyjemny i nie podrażnia mimo drobinek. Używam na zmiane z takim niebieskim żelem Lirene. Oba sa bez sls i takich ogólnie najlepiej szukać.
  • enith 29.04.15, 00:45
    Wieczorem: makijaż oczu zmywam dwufazówkami, potem olejkiem myjącym zmywam całą twarz. Następnie zmywam cały ten kram mydłem z olejkiem z drzewa herbacianego (Dessert Essence, któremu jestem wierna od lat). Na koniec hydrolat lawendowy (uspokaja cerę i dodatkowo działa nasennie).
    Rano: spryskuję twarz hydrolatem, wycieram zwilżonym wacikiem.
    Mam cerę suchą, bardzo wrażliwą, do tego ŁZS. Nawrotu choroby nie miałam już od bardzo dawna, więc uważam, że taka pielęgnacja mi służy.
  • sandriks 30.04.15, 17:02
    a ten hydrolat to cos takiego jak tonik? Gdzie to się kupuje?
  • enith 30.04.15, 17:16
    Hydrolat to produkt uboczny pozyskiwania olejków eterycznych. Mnóstwo firm ma hydrolaty z różnych roślin w swojej ofercie. Ja mieszkam w USA, niedaleko mam farmy lawendowe i dzięki temu łatwy dostęp do stosunkowo takich hydrolatów z lawendy rosnącej lokalnie. Ja hydrolat stosuję właśnie jako tonik, do zmywania pozostałości makijażu, do odświeżania, ale też spryskuję nim poduszkę przed snem, pościel po praniu, ubrania przed prasowaniem. Zastosowań jest mnóstwo.
  • eevone 07.05.15, 18:26
    Makijaz zmywam najpierw olejem migdalowym albo plynem micelarnym, potem myje twarz zelem (aktualnie Clinique Mild Soap), zawsze jedno i drugie, ani sam micel, ani sam zel prawidlowo nie oczysci.

--
    Kolejny lifestylowy blog o niczym
    beautyandtime.blogspot.co.uk
  • magnol.ka 10.05.15, 15:55
    obecnie żelem Iwostin, na razie jest ok, ale tak to z produktami do twarzy jest że jednak wiele trzeba przetestować
  • shaaron 14.06.15, 13:45
    Ja używam hydro żelu do mycia twarzy od Korany. Używam go codziennie wieczorem i jestem bardzo zadowolona z jego działania :) Dokładnie oczyszcza cerę, także i makijaż oraz nawilża i odżywia skórę.
  • ekspert_coco-time 16.06.15, 15:31
    Mycie twrzy to podstawa pielęgnacji domowej. Źle dobranym preparatem możemy poważnie zaszkodzić swojej skórze. Szczególnie należy zwrócic uwagę na środki myjące, jeżeli mamy skórę wrażliwą. Taki rodzaj cery wymaga najwięcej uwagi. Każdy zły ruch może skończyć się trwałym uszkodzeniem warstwy ochronnej skóry. Jeżeli nagle zauważamy, że ze skórą coś się dzieje: piecze, swędzi, robi się czerwona po umyciu, może być to oznaka osłabienia funkcji ochronnych. Należy w takim wypadku znaleźć przyczynę, mogą to być czynniki zewnętrzne takie jak , nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, klimatyzacja, mróz, wiatr, chlorowana woda itd., bądź czynniki wewętrzne: zaburzenia hormonalne, zburzenia odrzywiania, cukrzyca itd. Dobrze jest wiedzieć co szkodzi naszej skórze, aby przeciwdziałać postępowaniu podrażnienia. Kosmetyki trzeba wymienić na delikatne, koniecznie bezalkoholowe, zawierające natralne wyciągi roślinne bez jakichkolwiek drażniących drobinek. Powinniśmy zrezygnowac całkowicie z peelingów mechanicznych i preparatów zawierających kwasy. Jeżeli sami nie możemy sobie poradzić z problemem, powinniśmy się udać do kosmetologa na konsultację.
  • kseni_ka 25.06.15, 09:42
    ...zastanowiła mnie ta "rezygnacja z kwasów". Czytałam, że cerę naczynkową wręcz leczy się kwasami PHA (a w szczególności kwasem laktabianowym).

Podobnie z alkoholem - są kosmetyki zalecane do cery naczynkowej i do pielęgnacji po zabiegach laserowych zawierające w składzie alkohol, mam tu na myśli krem żel Auriderm XO firmy Auriga. Dodam, że krem jest świetny i mocno wycisza moje pajączki.

Hmmm pogubić się można w tych radach!

• ekspert_coco-time 06.07.15, 17:30
    Witam,
    poruszany w tym wątku jest problem skóry wrażliwej, nie naczynkowej. Nieznana jest również przyczyna uwrażliwnienia, tak więc wstrzymałabym się z używaniem i kwasów, i preparatów z akoholem.
    Pozdrawiam
    Sylwia Dzierżyc
  • duzoczyta24 17.06.15, 12:26
    Ja używam płynów, teraz mam taki http://www.vichy.pl/produkty-przeciwko-niedoskona%C5%82osciom/p%C5%82yn-micelarny-3w1-normaderm/p2855.aspx i całkiem dobrze się sprawdza :)
  • mama_stasia35 01.07.15, 21:27
    Ja ponieważ mam suchą i wrażliwą skórę zamiast mydła używam mleczka oczyszczającego - jest super Dermedic Tolerans - polecam :) Po zastosowaniu tego preparatu jest fajne uczycie na twarzy - nie ma uczucia ściągnięcia, a po płatku kosmetycznym widzę ileż zanieczyszczeń "przykleiło" mi sie do twarzy .
  • wera43 20.08.16, 19:26
    Co myślicie o myciu twarzy wodą gazowaną? kobieco.pl/mycie-twarzy-woda-gazowana-naprawde-warto/ ponoć najnowszy trend w kosmetyce, próbowałyście?
  • edyt-ka86 13.09.16, 14:49
    Ja najpierw chusteczkami Nivea zmywam makijaż, a potem żelem do twarzy albo czarnym mydłem myje resztę.
  • krabkrab153 12.10.16, 23:10
    ja uzywam peelingu enzymatycznego lirene, a po nim oczyszczam mechanicznie (najlepszy sposób na oczyszczanie cery z wyprysków podsylam tu drive.google.com/file/d/0ByV72KfoyBPgV1h6ZzlDWGdMZ2c/view) a potem kremik mocno nawilżający i jest gites
  • kasha77 13.10.16, 09:35
    do zmycia wiczorem, pierwsze mycie coś tłustego (olejek do mycia) żeby dobrze zmyć makijaż, potem coś delikatnie złuszczającego (żeby dobrze przygotować twarz na nocną pielęgnację). Rano czasami płyn micelarny, albo delikatny żel do mycia twarzy.
    --
    overthelinesblog.wordpress.com
  • herbaciarka89 22.12.17, 22:09
    no to powinnaś dobrać coś konkretnie przeznaczonego dla twojego typu skóry, bo takie stosowanie kosmetyków na chybił trafił źle wpływa na kondycje cery :/ mnie od dluzszego czasu meczyly drobne wypryski i tlusta strefa T no i kupilam taki specjalny zel oczyszczajacy z eveline- to taka bardziej dermatologiczna seria ze specjalistycznym skladem. no i gitara gra- cera sie unormowala, krost mi mniej wyskakuje i widze,ze sie tak nie swiece, chociaz puder matujacy zawssze mam w kosmetyczce na wszelki wypadek :P
  • tramonia 24.12.17, 09:54
    Ja przy wrazliwej i suchej cerze musze zwracac uwage na to co uzywam, czesto tez zmieniam, bo po jakims czasie zaczynaja podrazniac. Teraz uzywam nowosi bielendy na bazie kokosa i aloesu. Myje olejkiem, chociaz kiedys nie lbilam takiej formy, jednak okazala sie super, nie ma problemu ze zmyciem z twarzy nadmiaru, a cera jest super nawilzona, zadnego uczucia napiecie i przede wszystkim zeroooo podraznien.
  • boguslawadzika 05.01.18, 12:44
    Ja odradzam mycie mydłem. Bardzo wysusza skórę i jest to częsty błąd, jeśli stosuje się je do skóry tłustej. Zdecydowanie lepiej używać jakiś mleczek lub delikatnych żeli, najlepiej na bazie nagietka.
  • hankawanka 23.01.18, 12:46
    Nie kupuję kosmetyków drogeryjnych bo moja skóra niestety wymaga lepszej pielęgnacji. Ogólnie nie polecam ich stosowania bo kosmetyki są często bardzo naładowane chemią. Wolę kupować kosmetyki naturalne.
  • rosalii929 24.01.18, 10:35
    Miałam podobny problem i odkąd kupiłam żel Bioliq dla cery mieszanej z lekkim peelingiem, moja skóra nie jest taka przesuszona
  • tinysiskin 31.01.18, 11:27
    A ja nie używam żadnego żelu. Demakijaż robię mleczkiem i codziennie dodatkowo oczyszczam twarz tonikiem.
  • kasha77 31.01.18, 11:40
    tonik jak sama nazwa wskazuje tonizuje skórę, PO dokładnym oczyszczeniu wcześniej. Tonikiem nie oczyszczamy skóry.

--
    overthelinesblog.wordpress.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.