Dodaj do ulubionych

trądzik różowaty

10.03.19, 12:50
Mój chłopak ma od kilku lat zdiagnozowany trądzik różowaty. Lekarz dermatolog prowadząca jego leczenie, zaleca tylko i wyłącznie sezonowe kuracje Izotekiem, antybiotyki, codziennie przemywanie skóry kwasem borowym. Żadnego kremu nawilżającego, czy czegoś delikatnie złuszczającego schodzącą płatami skórę, żadnych zabiegów kosmetycznych. Nawilżenie skóry ewentualnie ze spacerów po deszczu (!) Nie jestem lekarzem, może tak minimalistyczne podejście do pielęgnacji jest wskazane przy tak wrażliwej skórze, jednak chciałam zapytać kogoś kto ma doświadczenie z ta chorobą. Co myślicie o zaleceniach tej lekarki?
Edytor zaawansowany
  • ig_or_szcz 10.05.19, 14:16
    ja stosuje w większości krem na trądzik i on dobrze w sumie rozjaśnia mi te przebarwienia, więc w sumie bardzo spoko.
  • kosmetologonline 17.05.19, 16:24
    Ile chłopak ma lat?
    Od kiedy ma trądzik różowaty?
    Zmiany są tylko na twarzy?
    Są efekty leczenia?
    jakie antybiotyki? miejscowe czy doustne?
    W jakiej konfiguracji stosowane?
    Podaj jak najwięcej informacji.
  • gilka44 31.05.19, 15:20
    Ja stosowałabym kremy do tego przeznaczone. Kiedy sama się zmagałam z trądzikiem różowatym, to używałam serii AVA Rosacea Reapir, którą znalazłam w internecie. Szczególnie pomagała mi pianka do mycia twarzy. Te kosmetyki zawierają hespedrynę, pianka + kremy to dobra baza do walki z tym problemem - przynajmniej mnie pomogły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka