06.08.19, 20:13
Dzień dobry. Mam 17 lat i od 15 roku życia mam problem z trądzikiem. Był on nie duży jednak zostawił po sovie przebarwienia. Występowały one na czole i brodzie tam trądzik bardzo mi towarzyszył. Byłam u dermatologów brałam leki jednak nie pomogło nic. Nagle przestało mi to dokuczac a z plamkami pomógł mi cepan taka maść. Od roku zaczęły zpaychac mi się pory i okolice nosa i policzków wyglądają bardzo źle a od pół roku na policzkach gdzie nigdy nie miałam z tym problemu wyskoczymy mi taki duże podskórne krosty które są bolące i nie da sie z nimi nic zrobić. Dotykam i czuję pod skórą te krosty lecz nie widać ich ale te miejsca gdzie one są są bardzo czerwone, az zaognione. Rano po całej nocy są blade te miejsca lecz tylko po pezemyciu buzi wodą już zaczynają być bardzo czerwone i bardzo widoczne. Nie wiem czy udać się do kosmetyczki na jakies oczyszczanie czy do dermatologa po leki nie wiem co mi pomoże dokładnie a mam cerę tłustą, bardzo się świecę i bardzo dużo sebum wydziela moja cera. Dodam też ze nie zmieniałam pielęgnacji ani nic takiego. Jakieś rady odnoście pielęgnacji lub leki które warto brać albo może wiecie czym to spowodowane. (dieta jest okej, ograniczam słodycze, a innych rzeczy typu pizza i inne nie jem wcale oraz dużo pije wody) z góry dziękuję każdemu!
Edytor zaawansowany
  • olwin_salon_kosmetyczny_lublin 07.08.19, 11:09
    Witam. W pierwszej kolejności radzę zrobić różne badania, w tym hormonalne. Warto zgłosić się też do dermatologa, by określić przyczynę tych zmian. Z kolei zabiegi oczyszczające warto wykonywać regularnie, w szczególności przy takich problemach. W zależności od stanu skory, moge polecić peeling kawitacyjny (najlepszy na zaskorniki) oraz oxybrazję (najlepsza na stan zapalny). Zabiegi na początku wykonuje się intensywnie, nawet raz na tydzien, do czasu, aż stan skóry się nie poprawi. Następnie należy przejść na regularne zabiegi raz na miesiąc. Ważne też są kosmetyki co codziennego stosowania. Tak naprawdę to podstawa. Mogę tutaj polecić naturalne kosmetyki aloesowe forever, które doskonale nawilżają i działają przeciwzapalnie. Więcej informacji znajdzie Pani na naszej stronie olwin.pl/. Pozdrawiam

--
    olwin.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka