IP: 62.111.139.* 17.11.04, 22:17
dziewczyny,czy jest mozliwosc wybielenia naturalnie zolych zebow? pytam o
zabiegi dentystyczne,oczywiscie.
od razu mowie,ze wyprobowalam juz biala perle i pure white blend-a-med,ale
nic nie zadzialalo.Niestety,to sa preparaty na przebarwienia od
papierosow,kawy itd..No i co ja mam teraz zrobic - natura obdarzyla mnie
niezlymi zebami,tyle ze zoltymi:(
dzieki za sugestie:)
Obserwuj wątek
    • iselle Re: ząbki :) 17.11.04, 22:52
      Jasne że jest, za kilkaset złotych, ale efekty lepsze niż po popularnych
      paseczkach czy pastach, które mają niskie stężenie wybielaczy (wiadomo, że
      wysoko stężonymi jakiś amator mógłby sobie jeszcze krzywdę zrobić). Aczkolwiek
      nie jest raczej tak, że raz na całe życie zostaną Ci już białe, no i super
      cudów nie należy oczekiwać, bo natura to natura ;)
          • piochosa Re: ząbki :) 19.11.04, 02:32
            U dentysty wybiela ci zeby najlepiej. Jesli ktos ma slabe zeby to lekarz
            najpierw powinien je zobaczyc i wtedy zadecyduje czy takie zeby mozna wybielic
            grunt to nie robic nic na wlasna reke.
            • kat_ja1 Re: ząbki :) 19.11.04, 13:13
              Ten temat pojawiał się już parę razy i ile pytań, tyle rad..:) Ja powiem Ci
              tak, mleczno-białe zęby mają dzieci, a to świadczy tylko o słabej
              mineralizacji, czyli im bardziej żółte:) tym mocniejsze. Wybielić można zęby
              przebarwione czynnikami wrodzonymi, metabolicznymi, farmakologicznymi,
              jatrogennymi-jak fluoroza , a także po leczeniu antybiotykami.

W gabinetach - systemem Opalescence 10%-nadtlenkiem karbamidu, 15% PF (do
              wyboru 3 smaki, bezsmakowy, miętowy i arbuzowy:)( 600 zł za łuk) oraz Xtra
              Boost-wybielanie w ciągu jednej wizyty, bez nakładek, żel, aktywowany 38%
              perhydrolem.( 1000zł) Był jeszcze system Nite-White, mniej popularny ( cena 400-
              450 za łuk)
              Można także pokusić się o wybielanie laserowe, szybkie ale rzadsze z uwagi na
              koszty- 4000tys.
              Nie wiem czy teraz są inne metody, gdyż nie pracuję już w zawodzie 5 lat:)

Generalnie mówi się, że wybielanie jest efektywne i bez skutków
              ubocznych..Jedynym warunkiem w zasadzie, jest usunięcie wszystkich
              nieszczelnych wypełnień i prawidłowy stan tkanek przyzębia. Najlepiej byłoby w
              ogóle wyleczyć wszystkie zęby. Prawda jest jednak taka, że każda ingerencja w
              głąb tkanek niszczy zęby, stają się bardziej kruche, nie mówiąc już o
              nadwrażliwości. Każdy uczciwy dentysta, powie,że ani sobie, ani nikomu
              bliskiemu nie wybieliłby zębów. Ja kiedyś miałam pacjenta, który po takim
              wybielaniu złamał 2 zęby na zwykłej bułce:( Oczywiście można to przyjąć za
              wyjątek...ale...
              Ja w każdym razie nie polecam.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka