Komentarze do artykułu

Opalanie w solarium

Zanim udasz się do solarium, poznaj zasady, dzięki którym opalanie stanie się bezpieczniejsze.

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Opalanie w solarium Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.05, 13:54
    Witajcie, myśle ze to prawda z tym opalaniem ale wlasnie tak jak piszecie
    miec brazowe cialo to juz uzaleznienie sama po sobie wiem ze moglabym opalac
    sie codziennie. ja chodze na solarium raz na 2-3 tygodnie w lecie raz na
    tydzien, po opalaniu stosuje balsam, mam bielactwo, w jakim stopniu opalanie
    jest dla mnie szkodliwe?pozdrawiam
    Zaawansowany formularz
    • Gość: Edycia ;]][ IP: 83.238.129.* 28.01.05, 19:17
      No cóż...musze przyznac,ze macie racje.Ja również chodze na solarium i to juz
      bardzo dlugo,bo od ok.4 lat,to fakt,ze mozna sie uzaleznic-wiem cos o
      tym ;]],to jest jak nałóg,ktory wydaje sie byc mało groźny-teraz tak mysle-moze
      kiedys zrozumiem,ze ma rowniez swoje wady.Chodze tak czesto,jak tylko pozwalają
      mi na to finanse,a ze otwierają coraz wiecej salonow nie sposob
      przestac...pozdrawiam wszystkich pa ;]]]
      • Gość: danusb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.05, 19:22
        Idzcie sobie, dziewczyny, do dermatologow,a najlepiej do dermatolozek i
        zobaczcie ich karnacje. One najbardziej sie znaja na dbaniu o skore i wszystkie
        sa blade. Zadna sie nie opala, bo wie,ze to postarza (niszczy skore), nie
        mowiac juz o prowokowaniu nowotworow.
        • Gość: Pati IP: *.kopnet.pl / *.kopnet.pl 12.03.06, 10:51
          Moja dermatolog pije duzo soczkow marchewkowych i pomidorowych Hortexa i nie jest opalona tylko "czarna" od solarium i bardzo podoba mi sie jej odcien opalenizna taka czekoladka ::) Mi zalecila oczyszczanie u kosmetyczki, duzo soczkow i solarium raz na tydzien powiedziala. Czy to jest dobra dermatolog? Bo wlasnie sie dziwilam.
          • 30.10.06, 14:35
            co do solarium i soczkow to miala racje a co do kosmetyczki to nie bardzo bo
            ona moze czesto pogorszyc twoj wyglad a solarium wysusza pryszcze a pijac
            soczki marchewkowe wzbogacasz organizm o karoten dzieki temu bedziesz sie
            ladnie opalac!!
        • 09.04.06, 18:26
          Oklaski dla pani dermatolog. daje dobry przykład dziewczynom spalonym na czarno,
          które będa miec potem problemy ze skórą.
          • 28.04.07, 21:35
            moze to murzynka a wy podejrzewacie najgorsze
      • Gość: marlena IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.pl 02.07.05, 17:11
        solarium jest dobre chociaz tez szkodzi jednak moim zdaniem jest dobre
        • Gość: Ania z Krakowa IP: *.veranet.pl 27.08.05, 09:59
          Witam.Zgadzam się z tym , że opalanie w solarium to nałóg !!! Ja chodze na
          solarium co 2 , 3 dni . Wyglądam już jak napewno nie polka . Napradw bardzo
          trudno jest mi z tym przestać . Najgorsze w tym wszystkim jest to , że każdego
          dnia gdy wstaje i patrze do lustra wydaje mi się , że jestem blada !!!
          • Gość: Ania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.05, 09:23
            Ja też nei wyobrażam sobie zycia bez solarium, pomimo to iż wiem że jest nie
            zdrowe, ostanio postanowiłam że zrobie sobie przerwę do wakacji ale wytrzymałam
            3 tygodnie i pobiegłam znowu.
            Regularnie chodze na basen i nie wyobrażam się rozebrać tam i byc blada jak
            ściana.
            A nagorsze w tym wszystkim jest to że ciągle wydaje mi się że jestem blada.
            • 28.04.07, 21:36
              posmaruj sie czarna pasta do butow
              jesli nadal bedzie Ci sie wydawac ze jestes blada, wybierz sie do stosownego lekarza
          • Gość: magda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.06, 22:02
            prosze pomozcie!!! dzis bylam na solarium i babka zapomniala o mnie! jestem
            spalona, wygladam jak lepper!!! wlasnie siedze wysmarowana balsamem i mam
            smietane na twarzy... okropny wyglad.. co mam zrobic zebym juz nie byla taka
            czerwona i zeby nie zeszla mi skora???!!
          • Gość: :-] IP: *.2-0.pl 07.05.06, 12:09
            Znam ten ból! Ja tak samo chodze na solarium od jakiś trzech miesięcy, minimum
            dwa razy w tygodniu, czasami nawet udaje mi się opalać się częsciej i
            codziennie rano wstaje i nie moge patrzeć na siebie, wydaje mi sie że jestem
            strasznie blada... a wszyscy znajomi mówią mi, że wyglądam jak murzynka.
          • 14.01.11, 21:57
            chodzicie zima na solarium? nie boicie sie? np poparzeń?
      • Gość: Ania IP: *.starnettelecom.pl 16.02.06, 23:20
        Chociaz rzadko chodze na solarium,to od czasu do czasu lubie zrobic sobie kilka
        wypadow na pare seansow, to znakomicie poprawia mi nastoj, pewnosc siebie, i
        wyciaga z dola.Uwielbiam slonce,nienawidze szaruwy!!!!!!!!!!!!!!!
        • 18.01.07, 20:34
          Mam do sprzedania olejki AUSTRALIAN GOLD
          zaineteresowanych proszę o kontakt (martu-usia@o2.pl)

virtualbit.lap.pl/olejki.htm - sprzedam :):)

Pozdrawiam
          Marta
      • Gość: boek IP: *.cafekontakt.pl 10.05.06, 12:09
    • Gość: Iguana IP: *.tomaszow.mm.pl 29.01.05, 01:24
      Opalania na solarium tak....ale bez przesady....ładna opalenizna to wcale nie
      ta najciemnijsza w srodku zimy..korzystajmy z wynalazków ale z umiarem:)
      pozdrawiam
    • Gość: agniecha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.01.05, 10:13
      Też myslę że opalanie w solarium jest szkodliwe,ale jeśli ktoś jest nałogowcem
      i nie umie się od tego powstrzymać.Chciałabym wiedzieć jak można się opalać
      żeby nie bylo uszczerbku na zdrowiu.A jeśli sie zaczyna to od ilu minut na
      poczatek i jakie kosmetyki stosować. Bo piszecie żeby stosować specjalne ale
      jakie????? Pozdrawiam.
      • 29.01.05, 10:22
        w kazdym profesjonalnym studio solaryjnym mozna kupic kosmetyki przed, w
        trakcie i po opalaniu. Zapytaj obsluge solarium, na pewno cos Ci doradzi.pzdr!
        --
        Swiat według Singli
        You may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
        • Gość: Monica IP: 195.116.150.* 29.01.05, 13:27
          Niestety, solarium jest jednym słowem szkodliwe. Nigdy tam nie byłam i nie mam
          zamiaru być. Na zachodzie solaria są wypierane przez air brush i moim zdaniem
          słusznie. Poza tym UVA, bo te prominie są głównie używane w solariach, jest
          jednym z głównych i najpoważniejszych czynników wystąpienia czerniaka, lub
          innego raka skóry. Nie mówiąc o fotostarzeniu. Wolę użyć samoopalacza i za 20
          lat cieszyć się gładką skórą, podczas gdy moje rówieśnice będą wyglądać na 2
          razy starsze.
          • Gość: danusb IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.05, 16:23
            Podpisuje sie pod twoja wypowiedzia,Monica. Pewnie tez jestes lekarzem?
          • 31.01.05, 11:31
            A co to są air brush i na czym polegają.Dzięki.
            • Gość: Monica IP: *.wlb.vectranet.pl 10.02.05, 14:54
              Air Brush jest metodą polegajacą na użyciu samoopalacza w formie prysznica. Tak
              to chyba mogę najprościej wytłumaczyć. Niestety w Polsce nie należy ta metoda
              do najtańszych.Efekt utrzymuje się tak samo jak po zastosowaniu samoopalacza,
              ale nie ma zacieków i smug, a opalenizna jest równomierna.
              • 03.01.06, 00:40
                Rownomierna, gdzie?
                Zawsze korzystalam tylko z solarium kiedys jednak przechodzac obok tego
                cudownego wynalazku zwanego air brush pomyslalam dlaczego nie sprobowac? No i
                sprobowalam.. po wyjsciu bylo widac juz mala roznice, po kilku godzinach
                jeszcze wieksza a wieczorem to juz wogole bylam czarna tylko ze jak sie
                zobaczylam w lustrze to o malo zawalu nie dostalam. Myslalam ze sie porycze..
                Ta opalenizna z prysznica byla okropna, nierownomierna mimo ze przylozylam sie
                do rozsmarowania tego specyfiku bardzo dokladnie. Przez tydzien szorowalam sie
                roznymi peelengami zeby tylko jak najszybciej to z siebie zmyc.. i co? zmylam
                ale to nie bylo latwe.. Zdecydowanie nie polecam..
                Pozdrawiam :)
                • Gość: Girl_on_Radio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.06, 21:44
                  Ja tesh nie jestem zwolenniczka tej metody;// wole solarke i mam pewnosc ze
                  opalenizna bedzie rownomierna.po air-brush zostaja plamy tak jak po
                  samoopalaczu...ehhh zenada, z reszta PINK tez sie z tego wysmiewala w
                  klipie "Stupid Girl", hehehehe :D :D :D
                  • 11.01.07, 08:47
                    Ja też nie polecam opalania air brush,przekonałam się o tym na własnej
                    skórze.Pani ,która poleciła mi ten "cudowny" zabieg twierdziła,że po pierwsze
                    nie jest to samoopalacz,nie będzie plam,nie zmyje się ,a ja będę wyglądać jak po
                    tygodniu spędzonym na plaży:))).A jak wyglądałam?Zaraz po zabiegu moja skóra
                    była złocisto-brązowa,miałam przez 6 godzin się nie myć,dostosowałam się.Po
                    trzech godzinach zaczęłam śmierdzieć jakbym wysmarowała się samoopalaczem.Rano
                    przeżyłam szok,moja skóra była brunatno-żółta,wskoczyłam szybko pod
                    prysznic.Niestety po umyciu się wyglądałam jeszcze gorzej(brązowe dłonie,żółte
                    paznokcie,białe plamy pod pachami,na piersiach też,zacieki pod oczami,ciemne
                    kropki w porach włosowych,smugi na nogach).Minęło 12 dni a to świństwo dalej się
                    utrzymuje.Szkoda czasu i pieniędzy.Jednym słowem- porażka.
              • 17.02.06, 22:35
                Gość portalu: Monica napisał(a):

> Air Brush jest metodą polegajacą na użyciu samoopalacza w formie prysznica.
                Tak
                >
                > to chyba mogę najprościej wytłumaczyć. Niestety w Polsce nie należy ta metoda
                > do najtańszych.Efekt utrzymuje się tak samo jak po zastosowaniu samoopalacza,
                > ale nie ma zacieków i smug, a opalenizna jest równomierna.
                NIE ZGODZE SIE Z TYM MOJEJ KOLEZNAKI ZNAJOMA PO TAKIEJ WIZYCIE MIALA PLAMY NA
                CIELE.
        • Gość: Ewelina IP: *.com.pl / *.zetosa.com.pl 19.06.05, 17:51
          Napewno macie racje, ale myśle, że jesli ktoś korzysta rzadko z solarium ( np.
          tylko na początku lata, a później słoneczko, bo przewazne tak nasze wizyty w
          solarium się zaczynają, bo nie chcemy wyjść na plaże bladzi) to ryzyko na
          nowotwór jest małe , co innego jeśli ktoś chodzi przez cały rok, to już chyba
          jest świadomy swojego zdrowia. Pozdrawiam... miłego opalania ;)
          • Gość: Iwona IP: *.net.pl 20.09.05, 17:50
            Ja jeszcze nigdy nie byłam na solarium ale mam zamiar zacząć... W lato opalam
            sie na słoneczku ale nie chce w zimie być biała... (zazwyczaj w zimie jestem
            baaardzo bladziutka) i tej zimy chce to zmienic :D Tym bardziej że w styczniu
            studniówka więc musze nabrać troche kolorków...
      • Gość: julka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.06, 12:33
        stosuje z firmy onyx przed opalaniem
    • Gość: klaudia IP: *.elgrom.eu.org / 81.210.69.* 30.01.05, 18:28
      jak najbardziej jest prawdą mówiąc iż solarium uzależnia , jestem tego
      przykładem, ale która z nas nie chce być piękna zimą?
      • Gość: ilona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 09:32
        Wszystko jest dla ludzi ale z pewna dozą umiaru i rozsądku. Sama od czasu do
        czasu odwiedzam solarium ale tak jak wyżej nadmieniłam z umiarem. Oczywiście
        ciało wygląda dużo bardziej atrakcyjnie z piękna brązową opalenizną ... ale co
        bedzie za kilka lat gdy moda na czekoladkę minie ... Na zachodzie solaria nie
        sa tak popularne, ludzie nie biegaja tam po sztuczną opaleniznę ale dbają i
        pielęgnuja a przede wszystkim akceptuja taką karnację jaką mają i też są piekni
        Pozdrawiam Pa
        • 30.10.06, 15:19
          mieszkam w Niemczech. Tutaj salon z solariami jest na każdym kroku!!! Doslownie
          wszędzie. A co niektóre Niemki są wręcz spalone!!! Tanoreksja zaawansowana!!!
          Nie wiem jak jest w innych krajach, np. Francji czy UK? Wie ktoś?
          --
          Życie jest puste jak kartka dopóki nie wpiszsz w nie drugiego człowieka.
          • 28.04.07, 21:43
            pewnie obracasz sie wsrod turkow i stad takie wrazenie :)
    • Gość: aaa IP: *.ds12.agh.edu.pl 30.01.05, 20:28
      nie no...ale chyba nie powiecie ze taka jednorazowa sesja (okolo 3, 4 wizyt)
      jest bardzo szkodliwa.......chyba bardzo poprawia humor - co nie?
      • Gość: Girl_on_Radio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.06, 21:51
        Nio jest w tym duzo prawdy ze solarek poprawia humor!! :)), zwlaszcza uwielbiam
        chodzic jesienia i zima kiedy łapie sie deprechy a za oknem jest zimno i
        szaro;//.przy okazji slicznie sie wyglada a opalone cialko jest o wiele
        bardziej atrakcyjne od pozostałych,zwlaszcza swietnie samopoczucie sie na
        dyskotece ,gdy mozna zalozyc na siebie cos bialego:D :D
    • Gość: danna IP: *.ds12.agh.edu.pl 31.01.05, 00:44
      mam takie glupie pytanie....nie jestem stala bywlaczynia solarium , chcialam
      pojsc akurat teraz przed impreza. Czy mozna isc do solarium jak ma sie okres?
      • Gość: ada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.05, 11:19
        polecam samoopalacze.Stosuję je od kilku lat
        • Gość: natalia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 09:36
          Samopalacz? hmmm ... Czy mogłabyś dokładnie napisać jakiej firmy?
      • Gość: ? IP: *.ds12.agh.edu.pl 31.01.05, 17:35
        czy to moze kwestia higieny i jesli komus przeszkadza to nie idzie a jak nie
        przeszkadza to idze?
      • 01.02.05, 11:14
        dana, to raczej kwestia zdrowia, a nie higieny. myślę, że w czasie miesiączki
        solarium może mieć taki sam wpływ jak gorąca kąpiel.
        --
        Forum Nu Skin
        Zanim zapytasz...
        • Gość: danna IP: *.ds12.agh.edu.pl 01.02.05, 21:02
          Zgadzam sie z tym, glupota byloby isc w tym czasie.
        • Gość: Agniecha IP: *.stalowa.pilickanet.pl 09.05.05, 13:28
          To znaczy przyniesc ulge w bolach brzucha? :)
          • 24.04.07, 22:57
            Nie, dlatego że od ciepła rozszerzy Ci sie to i owo i poleci z Ciebie jak z
            zarżniętej świni. No, chyba że nie pytałaś poważnie... ;)
            --
            "Przecież noc właśnie sprawia, że wiesz, co to dzień
            a ciszy zawdzięczasz, że piękniej brzmi pieśń"
      • Gość: kania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 15:08
        Jeśli założysz sobie tampon to nic ci sie nie stanie. Weż pod uwagę jednak fakt
        jak sie czujesz w trakcie miesiączki. Jeżeli czujesz sie słabo to odpusć sobie.
        A czy opalasz sie na plaży podczas okresu? Myślę że jest to porównywalne. Narka.
      • Gość: lol2 IP: *.devs.futuro.pl 21.06.05, 12:43
        Wiele razy chodziłam na solar mając okres i nic mi się nie stało :]
        ale...kiedyś z nudów perzeczytałam wiszące na ścianie 'przykazania solarzysty'
        czy coś takiego. Zabronione jest chodzic na solarium podczas miesiaczki ale nie
        pisalo dlaczego:P
      • Gość: ANia IP: *.13.net.pl / *.13.net.pl 20.09.05, 17:15
        nie , do solarium nie mozna chodzic w czasie okresu, jak ma sie tarczyce, jjak
        sie bierze tabletki antykoncepcyjne, ani w ciazy.pozdrawiam
        • 19.06.08, 21:10
          jak ma sie tarczyce hahah :P
      • Gość: Niunia IP: *.range86-129.btcentralplus.com 16.12.05, 11:23
        nie wskazane jest chodzenie do solarium podczas okresu. Slyszalam ze moze to
        powodowac obfitsze krwawienia.
      • 08.05.06, 20:45
        nie wolno opalać się w czasie okresu zwłaszcza jeśli masz tendencję do omdleń!
    • Gość: karcia IP: *.kluczbork.net 08.02.05, 10:50
      uwielbiam chodzić do solarium,szczególnie jak mam zły humor.Seans 10 minutowy
      poprawia mi go odrazu.A przy okazji moja skóra się opala na pięny brąz.Polecam
      ale nie za często bo szybko skóra się starzeje.I za mocna opalenizna o tej
      porze roku też nieładnie wygląda.Widzać że sztuczna.
      • Gość: gabi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 13:35
        ja tez dziś spędziłam 12 minut na sloarium i bardzo mi to porawiło humor:)i
        jestem juz brązowsza!ale trzeba chodzic z umiarem!i sie opolać z umiarem
    • Gość: pati IP: *.udn.pl 11.02.05, 19:55
      ja rok temu poszłam w sobotę na solarium na 10min a w niedzielę na 15min i
      efektem tedo była schodząca skóra na twarzy na podbródku i teraz tam mam
      jaśniejsze miejsca i nie umiem już tego wyrównać przez całe wakacje nie
      chodziłam na solrium i się nie opalałam ale te plamki zostały czy ktoś tak miał
      i wie jak sobie z tym poradzić błagam jestem załamana piszcie na
      pati100126@wp.pl proszę o pomoc może powinnam się udać na jakiś pilling twarzy
      byłam rok temu u kosmetyczki coś mówiła o jakich s kwasach owocowych ale
      odradzała BŁAGAM O POMOC
      • Gość: gocha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.06, 19:50
        ja miałam takie przebarwienie na łydce.
        złuszczyłam je u kosmetyczki,ale nie kwasami tylko ziołami- NEODERMA polecam !!
        genialnie złuszcza i rozjasnie skóre:)
    • Gość: M IP: *.elk.mm.pl 13.02.05, 15:26
      Dziewczyny, jakby nie patrzeć 20-parę lat nie ma się całe życie, a na przyszły
      wygląd pracuje się w młodości.Szkoda skóry, popatrzcie na Mandarynę:kobieta
      jest młoda, ładna (chociaż tandetna),ale wygląd jej skóry jest żywym
      przykładem, co solarium robi z naszą skórą.Ma zmarszczki wokół oczu,
      przesuszoną skórę,a jest przecież młoda.Wyobrażacie ją sobie za 10 lat??
    • Gość: aneta IP: *.dolsat.pl / *.dolsat.pl 13.02.05, 18:24
      ...heh ja chodzę 3 razy w tygodniu na 20 minut na super turbo,jestem jak
      czekolada i ciągle mi mało,to jest dopiero choroba.....
      • Gość: gabi IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 13.02.05, 18:54
        solarium jest już nie modne. A najgorzej wyglada laska, która "jest spalona" od
        opalania sie w solarium. A po paru latach kiedy jej skóra przypomina suchy i
        pomarszczony papier pergaminowy, uswiadamia sobie po co chodziła do solarium i
        jak sobie na tyle zniszczyła skóre,ze zamiast wygladać na tyle lat co ma czyli
        20 pare wyglada jak czterdziestoparo letnia kobieta. Dla mnie przesadne
        chodzenie do solarium jest równoznaczne z barkiem gustu i kiczem.
      • 14.02.05, 14:12
        masz rację, to choroba - tanoreksja. radzę wybrać się do psychologa.
        --
        Forum Nu Skin
        Zanim zapytasz...
    • Gość: MONIKA M. ŁÓDŹ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.05, 17:17
      Dobrze się czuje kiedy jestem opalona, mam wrażenie że moja skóra wygląda
      zdrowiej a tak wogóle to mojemu mężowi też się podoba.
    • Gość: malinka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 23:13
      Uwielbiam solarium!! Ale nigdy nie przesadzam, chodzę sobie raz na dwa
      tygodnie żeby się pogrzac a przy okazji żeby moja skóra była
      brązowiutka....wiadomo ze skóra opalona wyglada zdrowiej chociaz niekoniecznie
      tak jest...ale która z nas nie lubi być piekna??!! pozdrawiam zwolenniczki i
      przeciwniczki solarium!! miłego opalania!! ;)
    • Gość: marymary IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.02.05, 23:23
      a ja bym się chciała wybielić :) tzn.rozjaśnić karnację. Marzy mi sie taka
      porcelanowa cera, białe ciało..mmmm A kiedyś ubolewałam nad swoją bladością
      (niestety nie dostateczną jednak) i cóż, nawet odwiadziłam ze 4-5 razy
      solarium.. miałam też okres namiętnego uzywania samoopalaczy; na szczęcie mi
      przeszło, a nie jestem znowuż taka bardzo stara :) nawet latem unikam słońca
      A z tym rozjaśnieniem, no cóż, chyba nic z tego :) a może kiedyś coś takiego
      wymyslą, coby każdego zadowolić:-)))
    • Gość: *Aneczka IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 28.02.05, 14:47
      ***Moim zdaniem solarium jest szkodliwe ale juz bez przesady... Rozumiem jak
      ktos sie uzalezni od tego i wyglada jak czipc, ale wszystko jest dla ludzi. I
      po co mam patrzec na to jak bede wygladac za 20lat, skoro tych 20lat moge nawet
      nie dozyc :], liczy sie chwila obecna, skad mam wiedziec ze za 20 lat bede
      jeszcze zyla...[?] to czemu mam nie wygladac ladnie obecnie???
      dziewcyzny o odcieniu pomaranczowym nie wygladaja ladnie ale jak ktos umie
      wykorzystac SOLARIUM to czemu nie wygladac atrakcyjniej? pozdrawiam wszystkie
      panie, ktore w pozytywny sposob wykorzystuja SOLARIUM ;)
    • Gość: Elzbieta IP: *.p.lodz.pl 04.03.05, 19:23
      Rzeczywiście opalanie w solarium to nic dobrego-ale chyba lepiej chodzić do
      solarium,niz palić papierosy.
    • Gość: ;] IP: *.lan / 81.15.233.* 04.03.05, 21:40
      A ja jestem przeciwniczka solarium!!! Mam 16 lat, moja kolezanka tyle samo - od
      roku regularnie chodzi na solarke. Wyglada jak murzynka. Teraz, zima wyglada
      fatalnie, a poza tym ma okropnie zniszczona, sucha i wiotka skóre. Owszem -
      mozna chodzic przed jakas impreza, raz na jakis czas, ale bez przesady.
      Hahaha...ciekawe jak ona bedzie wygladac, po jeszcze paru zabiegach
      • Gość: Izka89 IP: *.os1.kn.pl 03.04.06, 00:22
        cze! nie wiecie czy jak sie jest pod wplywem dosyc mocnym alko to czy moze
        wystapic jakis problem jak sie w takim stanie pojdzie do solarium
    • Gość: ania IP: *.iapt.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 24.03.05, 20:24
    • 09.05.05, 13:43
      Byłam ostatnio w sobotę na 10 min. Myślę że pojdę jeszcze tak z 5x.
      Nie chodzę cały rok a jedynie na wiosnę, zeby ładniej wyglądać. Żaden to nałóg
      w moim przypadku.

Taka ładnie brązowa skóra w/g mnie o wiele atrakcyjnie wygląda niż biała.
    • Gość: dagusia85 IP: *.rybnet.pl 29.06.05, 21:50
      korzystam z solarium ale bez przesady ;) dobrze sie czuje gdy moje skora ma
      lekko brazowy kolorek ;) pozdrawiam
      • Gość: nati IP: *.btk.net.pl 28.03.06, 17:21
        No ja tez lubie byc brazowa,wtedy czuje sie znakomicie,az zyc sie chce:) nie ma
        nic bardziej SEXY niz opalenizna ale oczywiscie z umiarem.Chodze na solarium dwa
        razy w tyg..po 5,10min.uwielbiam sie wygrzac....szczegolnie w zimne dni.Tyle
        osob pisze o tym czerniaku ...ze no troche zaczelam sie bac...ale czy byl
        przypadek ze ktos przez solarium go dostal?! w sumie watpie w
        to....narazka:):)pozzdro.
    • Gość: kaska IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.05, 19:30
      znalazłam "ciekawy" artykuł:
      www.fryzjerpolski.pl/info.asp?Id=1191&cat=122
      szczególnie "interesujący" jest ostatni akapit. ciekawe, kim jest z
      wykształcenia autor - fryzjerem? czy właścicielem solarium? jakie minimalne
      dawki UV w solarium? przecież to dawki o wiele silniejsze niż na słońcu! po co
      wciskać komuś takie brednie, że solarium jest zdrowsze niż słońce? chyba tylko
      dla kasy.
      • Gość: olenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 19:06
        ja mysle ze najbezpieczniejszy jest "zloty srodek". jesli ktos chodzi do
        solarium raz na dwa tygodnie na krotkie seanse to na pewno nie zmieni to
        dramatycznie stanu jego skory. a kazdy chce wygladac atrakcyjnie. sama naleze
        do osob ktore maja bardzo jasna karnacje.w przeszlosci wiele osob sugerowalo mi
        ze skoro jestem blada to pewnie cos nie tak z moim zdrowiem. od pewnego czasu
        uzywam kremow samoopalajacych no i czasami wpadne do solarium. zmienil sie
        kolor mojej skory a tym samym samopoczucie. nie dajcie sie zastraszyc. tak jak
        przy kazdej kapieli slonecznej pamietajcie tylko o zabezpieczeniu skory, w
        kazdym solarium mozecie kupic specjalne kremy ochronne. w aptekach sa takze
        dostepne tabletki SOLARIN, ktore rowniez zabezpiecza nasza skore przed
        negatywnymi skutkami promieni uvb.
      • Gość: nocna dama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.05, 23:19
        Chodzi o to ze w solarium sa filtry ktorych nie ma na powietrzu, co widac po
        tym ze w solarium opalamy sie bez przebarwien. Zreszta nie mam ochoty na
        klutnie z przeciwniczkami solariów.
        • 27.07.05, 11:15
          filtrów to właśnie używamy, opalając się na słońcu. a ile osób używa filtrów,
          idąc do solarium? i nie wiem, czy na pewno w solarium opalacie się bez
          przebarwień... to skąd tyle wątków pod tytułem: ratunku! opalałam się w
          solarium i mam plamki... ;) i masz rację, tu nie ma się o co kłócić, bo fakty
          są oczywiste i ich nie zmienisz, a Tobie nikt nie zabroni przysparzać sobie
          zmarszczek, przebarwień czy czerniaka...
          --
          Forum Nu Skin
          ag.bocznica.org
          Pomóżmy Markowi
          • Gość: szuwareq IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 27.07.05, 13:59
            no dobrze ale jak ktoś zamierza sie wybrac, pierwszy raz to jaka dawke powinien
            zastosować? iler mnut? 3, 5? i jakie filtry, czy może byc taki krem na plaze z
            filtrem 15, czy silniejszy? i czy na solariach te filtry co mozna u nich kupić
            czy sa takie jednorazowe może?
            pozdrawiam.
            • Gość: hmmmmm... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.05, 19:16
              Wszystko zależy od Twojej karnacji. Na solarium turbo stojącym pierwszą wizytę
              polecam badzo krótką, np. 3 minuty. Nawet jeśli nie będzie efektów, to lepiej
              nie ryzykować poparzenia skóry. Zwłaszcza, że na solarium opalamy często te
              partie skóry, które nigdy światła słonecznego nie widują.;) Nalezy pamiętać o
              okularkach i dodatkowo mieć zamknięte w czasie seansu oczy.
          • Gość: hmmmmm... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.05, 19:13
            Te plamki to często łupież pstry. Polecam wizytę u dermatologa. Leczy się go
            ketokonazolem. Można np. nacierać całe ciało łącznie z owłosioną skórą głowy
            szamponem Nizoral. Dokładna instrukcja uzycia na ulotce.
            Wybierając solarium decydujcie się na solarium stojące.
            Lampy solarium emitują promienie UVA, słońce UVA i UVB. Kiedyś sądzono, że
            promienie UVA są nieszkodliwe. Mylono się. Badania dowiodły, że to właśnie
            promienie UVA czynią najwięcej szkód.
            Nie można demonizować opalania w solarium, ale nie należy też zapominać o
            zagrożeniach.
            Pozdrawiam.
    • Gość: amala IP: 82.160.108.* 29.07.05, 09:07
      tak,tak to dzięki wam (prasa,telewizja)nastała taka moda, co opalone to kobiece
      i seksowne,w każdej gazecie usmiecha się do nas zgrabna i opalona kobieta a
      my.. no cóż chcemy być atrakcyjne nawet za cenę zmarszczek:)
    • Gość: lula IP: 217.153.80.* 22.08.05, 17:12
      solarium uzalerznia jest jak narkotyk sprubujesz raz i chcesz coraz czesciej i
      czesciej i nie umiesz powiedziec stop
      • Gość: golaaa IP: *.KSZ.K.pl 22.08.05, 17:41
        A ja bardzo lubię być opalona, ale jak mam iśc na solarium to mnie skręca, na prawdę.Po prostu nie chce mi się, nie sprawia mi pobyt tam żadnej przyjemnosci, nie rozumiem jak możecie się pławić w tej trumnie, w której czowiek praży się jak na rożnie, nawet jak jest dobra wentylacja. Ja zbieram sie zawsze do solarium conajmniej 2, 3 dni, bo mnie odrzuca na samą myśl, ale opaleniznę lubię mieć, więc się zmuszam i idę,lecz często mam nawet miesięczne przerwy, dopiero jak już haniebnie zblednę, to idę jak na ścięcie do tego "przybytku".
        • Gość: magda IP: *.rybnet.pl 11.03.06, 10:45
          mam dokladnie to samo :) zbieram sie kilka dni, mecze itp itd
      • Gość: Twoja stara IP: *.85-237-180.tkchopin.pl 20.02.06, 21:05
        Ja umiałam powiedzieć stop narkotykom więc solarium też powiem jak będzie taka
        koniecznośc ;]
    • 27.08.05, 14:49
      NIe powinno się chodzić na solarium często bo jest to bardzo szkodliwe. ALe nie
      da się oprzeć pokusie, sama o tym wiem bo również chodze. Jak już się chce
      opalać to tylko na słońcu a i tak nie długo. Każde promienie są w jakimś
      stopniu szkodliwe. Lecz nałóg t nałóg... :)
    • Gość: Dariusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.05, 12:55
      Dajcie spokój z solarium. Ostatnio byłem na 10 minutek na słabych lampach i tak
      się spaliłem, że przez tydzień wszystko mnie piekło straszliwie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.