Dodaj do ulubionych

Słabe krążenie

IP: *.wola-duchocka.sdi.tpnet.pl 09.02.05, 17:12
Mam w związku z nim sporo problemów - zawsze lodowate ręce i stopy, marznę
wyubierana w pokoju, w którym reszcie ludzi jest ciepło w cienkich
koszulkach, któs tez pisał, że od słabego krążenia skóra jest sucha i to by
się mogło zgadzać, bo co dalej od serca, tym bardziej sucho: skóry na tułowiu
nigdy nie smaruję balsamem, bo zawsze jest dobrze nawilżona, uda i pośladki
są lekko suche, a łydki to już koszmar. Od czego to słabe krążenie i co z tym
zrobić?
Obserwuj wątek
      • mikams75 Re: Słabe krążenie 10.02.05, 22:52
        bardzo sucha/luszczaca skora na lydkach jest m.in. przez zle krazenie. Wiadomo,
        ze gruczolow lojowych jest mniej w tym miejscu, ale nie na tyle, zeby skora
        byla tak bardzo przesuszona. Zle krazenie wplywa na "niedozywienie" skory a
        przez to jest sucha i sie luszczy. Dowodem na to jest tez skutecznosc masazy,
        ktore poprawiaja krazenie.
        A wiec masaze i sport - ja nie znam innego sposobu, a mam ten sam problem. Przy
        regularnym stosowaniu efekty sa widoczne (gorzej tylko z ta regularnoscia..)
    • Gość: gabi777 Re: Słabe krążenie IP: 80.51.47.* 09.02.05, 19:11
      mam to samo. Ciągle marzna mi przede wszystkim kończyny, zypełnie tak jakby mój
      organizm oszczędzał energię i nie ogrzewał tych już zbędniejszych obszarów.
      Rozumiem gdybym była na diecie albo jakaś wychudzona ale mnie się to w ogóle
      nie tyczy. Czasem mam tak zimne stopy że nie moge przez to w ogóle zasnąć a
      ręce nawet latem potrafią stać się sino białe i skostniałe jak u trupa.
      Poza tym jestem zupełnie zdrowa i wszystkie podstawowe badania krwi łącznie z
      hormonami mam w normie.
      Co mi jest?
    • Gość: Kasia Re: Słabe krążenie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.05, 20:54
      Ja tez tak mam!Lezalam w szpitalu najpierw na oddzialu neurologicznym potem
      hematologicznym.Dodam ze moje rece na codzien sa bialo-szare. A jak zmarzne to
      sa sino-czerwone stopy to samo i jeszcze te ciemniejsze siwe plamki.fee Jak sie
      da to chodze w rekawiczach bo sie wstydze moich rak. A w lato zawsze chodze w
      skarpetkach:/ Do tego mam bardzo niskei cisnienie ok 90/60 nawet po wysilku
      jest takie. puls mam ledwo wyczuwalny. akcje serca podobno bardoz wolna.
      Lekarze mnie torturuja gdy mnie osłuchuja bo nic nie slysza, a ja juz prawie
      mdleje bo tak sie wysilam oddychajac. Poza tym hormony,tarczyca i temu podobne-
      ok. EKG wyszlo w miare, echa serca nie chcialo im sie robic. Krew w porzadku,
      tylko malo krwinek bialych. ale ostatnio to jakos na dolna granice normy sie
      zahaczam :] No i ja tez nie wiem co mi jest. niby zalecaja sport ale cisnienie
      ani nic nie ulega zmianie jedynie slaobo mi sie robi. Nie wiem czy wy macie tak
      samo. wiem ze szpital w kielcach jest do d**. A wy jak probujecie sobie z tym
      radzic? bo ja juz sama nei wiem odzywiam sie zdrowo.czesto spaceruje no i nic.
      Moze ktos tu wejdzie i poradiz cos tej znacznej ilosci kobiet! HELP!
        • Gość: asiek_asiekowaty Re: Słabe krążenie IP: *.wola-duchocka.sdi.tpnet.pl 09.02.05, 22:26
          Nie wiecie od czego zależy ilość białych krwinek? Bo ja mam "zdrową" krew, tzn.
          jak byłam oddawać krew, lekarka powiedziała, że muszę się dobrze odżywiać, bo
          mam dobrą krew (nie pamiętam, jak to określiła) i że raczej takie osoby, jak ja
          ("chudzinka") mają kiepską krew (chyba "niedożywioną" i wówczas im nie
          pobierają). No tyle o swojej krwi wiem, badań żadnych nie robiłam. Mam też
          kruche naczynka, czasem pękają mi w oku, na udach mam na razie jednego
          małego "pajączka", ale może być gorzej, mama ma duże problemy z naczynkami na
          nogach, na łydkach żylaki - jak była w ciąży, to ledwo chodziła. Ja mam np.
          ogromne problemy z zabliźnianiem się ranek na łydkach - nawet niewielkie
          zadrapanie po zagojeniu się zostaje sine czy fioletowe i zamiast blednąc, trwa
          tak miesiącami... No i teraz co z tym wszystkim zrobić? :/
    • Gość: celine Re: Słabe krążenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 21:59
      mam ten sam problem. z jednej strony niskie ciśnienie jest dobre, bo na starość
      nie będziemy miały nadciśnienia, ale też mnie to wkurza strasznie.
      w podwyższeniu ciśnienia pomagają regularne ćwiczenia, sauna, masaże,
      naprzemienny prysznic: raz zimny, raz ciepły (ja robię lodowaty/gorący).
      podobno można sobie też pozwolić na dużą ilość soli, co jest mi bardzo na rękę,
      bo lubię słone rzeczy. kawa również jest wskazana, zwłaszcza jeśli czujecie ból
      głowy.
      • greta.greta Re: Słabe krążenie 10.02.05, 00:40
        Melduję się z takimi samymi przypadłościami. Do tej pory lekceważąco do tego
        podchodziłąm- tłumaczyłam wszystko "taką naturą", ale ostatnio stwierdziłąm, że
        coś z tym trzeba zrobić. Zaczne biegać po doktorkach. Będę się łudzić, że może
        znajdą na to sposób.
        Oj chyba się starzejemy babeczki...:)
        Pozdrawiam
      • Gość: madusiak Re: Słabe krążenie IP: *.aster.pl 10.02.05, 19:27
        Raynaud to nawet nie choroba tylko tzw zespoł Raynaud. b duzo kobiet to ma i
        nawet nie wie. Moze warto iśc do chirurga naczyniowego, ja bylam dostalam leki
        ktore troche pomogly-rece wciaz potrafia zsiniec na mrozie i 3 razy b odczuwam
        zimno niz inni ale mam poczucie ze na codzien sa chlodne a nie lodowate jak
        kiedys. Polecam masc Nitrocard-niestety tylko na recepte.
        a słabe krązenie swoją drogą...i niskie cisnienie-ale uwaga ktos pisal ze fajnie
        bo mozna duzo solic. BUu własnie okazalo sie ze mam nadmiar sodu-tez tak myslalm
        i solilam do woli.
    • Gość: Aga700 Re: Słabe krążenie IP: *.teonet / *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.05, 18:52
      Na zimne dłonie i stopy pomaga częste uprawianie sportu - m.in bieganie, jazda
      na rowerze, podskoki, energiczne krążenia rąk (wyprostowanych w łokciach).
      Oczywiście nie piszę o niedociśnieniu i jakiś innych chorobach bo się na ten
      temat niech wypowie lekarz. Ja też mam z natury lodowate ręce i stopy, ale taka
      moja uroda, bo jestem przebadana we wszystkie strony i jak poćwiczę ( w zimie
      najczęsciej takie podskoki połączone z przysiadami, bo nie chce mi się
      wychodzić na ten mróz) to robią się ciepłe.
    • alicja_123 Re: Słabe krążenie 11.02.05, 08:04
      Ja miałam kiepskie krążenie gdy paliłam papierosy. Na szczęście ten epizod mam
      już za sobą. Ale wtedy skuteczny był dla mnie Venoforton - krople ziołowe,
      które bierze się 3 razy dziennie przed posiłkiem. Może warto spróbować, są
      niedrogie i na długo starczają.
    • crazy_little_girl Re: Słabe krążenie 25.02.05, 17:54
      Kochane! U mnie to jest źródło kompleksów. Pomijam fakt, że "normalnie"
      wyglądam jedynie, gdy rano wstanę z ciepłego łóżeczka, albo gdy jest cieplutko
      bardzo na dworze. Wystarczy jednak lekki wiatr(nie mówiąc co jest zimą, nawet w
      domu) i robię się cała sina. Tzn. ręce tak do miejsca nad łokciami, nogi(oprócz
      tyłka) ze stopami robią się zimne, a po drugie mam taki "marmurek". To wyglada
      strasznie - ani w sukience czy spódniczce się pokazac nie mogę, tylko nawet
      latwm w spodniach chodzić musze. Komentarz lekarza : "cóż, taka uroda".
    • Gość: Moniśkaa Re: Słabe krążenie IP: *.gorzow.mm.pl 27.02.05, 01:27
      Mam to samo, ale ..znalazłam pomoc doraźną na to - herbatka imbirowa;)
      Najlepsza z sokiem imbirowym, można również sok stosować do kawy czy innych napojów.
      Polecam;) dla mnie skuteczna
      Jedymy minus to znaleziemie soku w sklepach;( ja kupiłam bonimel (miód z imbirem), ale to był kompromis z mojej strony.
      Sam sok jest 100% smaczniejszy i skuteczniejszy.
    • jodiee84 Re: Słabe krążenie 10.04.19, 18:00
      Słabego krążenia nie da się wyleczyć, jednak można je łagodzić i działać profilaktycznie przeciwdziałając postępowi i powikłaniom. Krążenie można zwiększyć dietą, sportem, lub chociazby skarpetami zwiększającymi krążenie, polecam do poczytania reflexa-skarpety.pl/2019/03/13/jak-poprawic-krazenie-krwi-poznaj-4-skuteczne-naturalne-sposoby/
    • nowalia Re: Słabe krążenie 10.04.19, 20:28
      Na pobudzenie krążenia można się podratować trochę masażami szorstką gąbką albo szczotką do ciała. Nie wiem na ile efekty będą jeśli chodzi o chłodne dłonie i stopy ale coś powinno pomóc.
      • agapzn Re: Słabe krążenie 26.04.19, 08:30
        Więcej ruchu!!! Serio, teraz większość ludzi siedzi przy biurku przez większość dnia, a wiele problemów można rozwiązać albo przynajmniej poprawić regularnym ruchem. Przy słabym krążeniu i niskim ciśnieniu zazwyczaj się nie chce ale warto chociaż te pół h dziennie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka