Dodaj do ulubionych

Wypadanie włosów

16.03.05, 07:52
Mam problem, ponieważ od jakiegoś czasu (ponad roku) wypadają mi włosy.
Wcześniej miałam długie i grube, a ostanie stłay się cienkie i sporo ich
wypada :( Martwię się tym... i chciałabym prosić o rady co może być przyczyną
i jak temu zaradzić. Nie wiem czy można to wiązać ze sobą, ale moje paznokcie
staly sie kruche, łamliwe i rozdwajające -ale to może od częstego malowania.
Dodam, że włosy są naturalne - nie farbowane.
Dzieki za rady.
Edytor zaawansowany
  • efdurka 16.03.05, 13:07
    musisz się zastanowić, czy jest to spowodowane przez ubytki witamin i minerałów
    w organizmie, czy moze przez niewłasciwą pielęgnację(modelowanie, lakiery,
    pianki, zele, zbyt mocna suszarka itp.). ja miałam taki problem, zaczęłam brać
    h-pantoten i jest dużo lepiej. włosy wypadają w normie, ale paznokcie nadal mi
    się łamią.moje koleżanki chwalą też Merz special(czy jakos tak) i odzywkę na
    ciepło Wax. jeżeli wypadanie ma przyczyny "wewnętrzne" to odżywki nie pomogą.
  • bogs 16.03.05, 15:19
    Na pewno nie jest winą zła pielęgnacja - bo nie używam żadnych pianek, lakierów,...
    A jakie mogą być przyczyny "wewnętrzne" - i jak to można sprawdzić?
  • efdurka 16.03.05, 16:21
    ekspertem ani lekarzem nie jestem, ale są witaminy i minerały, których nasze
    włosy szczególnie potrzebują. ja kupiłam sobie preparat wieloskładnikowy i
    naprawdę mi pomógł.
  • bogs 16.03.05, 21:17
    Tylko ten lek jest ziołowy i zastanawiam się czy można go brać przy środkach
    antykoncepcyjnych (biorę Dianę)?
  • efdurka 17.03.05, 16:34
    ja biore cilest. z tego co wiem,to z ziół dziurawiec osłabia działanie pigułek
    anty, a h-pantoten nie ma dziurawca. poza dziurawcem ziółka przyspieszające
    przemianę materii. ja już biorę h-pantoten od 3 miesięcy. też się obawiałam
    interakcji, ale chyba takowe nie zachodzą. dla bezpieczeństwa biorę h-pantoten,
    kiedy pigułka już się wchłonie. nie wiem czy to coś zmienia:)
  • oksana.zarewicz 18.04.05, 10:09
    Witam
    W tym przypadku bardzo istotny jest twój wiek i okres czasu w ciągu którego
    obserwujesz scieńczenie i nasilone wypadanie włosów. Może być wiele „przyczyn
    wewnętrznych” powodujących takie objawy. Aby ustalić właściwą najlepiej
    skorzystać z konsultacji specjalisty dermatologa, który oceni stan włosów oraz
    zbierze dokładny wywiad. Radzę na 48 godzin przed taką wizytą powstrzymać się
    od mycia włosów. Jest to konieczne dla przeprowadzenia testu na wypadanie
    włosów. Na stan twoich włosów i paznokci mogą mieć wpływ te same przyczyny. Aby
    to rozstrzygnąć konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim.
    Pozdrawiam
    Oksana
  • oksana.zarewicz 18.04.05, 10:09
    Witam
    W tym przypadku bardzo istotny jest twój wiek i okres czasu w ciągu którego
    obserwujesz scieńczenie i nasilone wypadanie włosów. Może być wiele „przyczyn
    wewnętrznych” powodujących takie objawy. Aby ustalić właściwą najlepiej
    skorzystać z konsultacji specjalisty dermatologa, który oceni stan włosów oraz
    zbierze dokładny wywiad. Radzę na 48 godzin przed taką wizytą powstrzymać się
    od mycia włosów. Jest to konieczne dla przeprowadzenia testu na wypadanie
    włosów. Na stan twoich włosów i paznokci mogą mieć wpływ te same przyczyny. Aby
    to rozstrzygnąć konieczna jest wizyta w gabinecie lekarskim.
    Pozdrawiam
    Oksana
  • jozek911 14.08.19, 14:02
    moja dziewczyna miała podobnie :)
    polecono jej zacząć od oczyszczania organizmu.
    Poczytaj sobie o tym jaki to ma wpływ :)
    kupiłem jej różnego rodzaju suplementy :)
    shop.naturaph.pl/
  • girlnextdoor19 21.08.19, 20:04
    A przyjmujesz jakieś suplementy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka