Komentarze do artykułu

Włosy - co zrobić, by nie wypadały?

Wypadaniu włosów można zapobiec. Aby uporać się z tym problemem, sięgnij po specjalistyczne preparaty wzmacniające.

Włosy - co zrobić, by nie wypadały? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
        • czy mozna uzywac loxon-u bez obaw?
          --
          zaby sa obrzydliwe,ochydne i obslizgle
          ale zabulinki wspaniale i kochane i milusie :)
          • Jeśli stosujesz drastyczne diety odchudzające, licz się z wypadaniem włosów i
            łamliwością paznokci, fizjologii nie oszukasz.

Odpowiednie, zrównoważone pożywienie, sen, ruch na powietrzu i unikanie stresu
            to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia, w tym dobrego wyglądu cery, włosów i
            paznokci.

Gdy zaczyna być źle najpierw zająć się tym, co wyżej + tabl cynku, magnez, vit
            B6, w skórę głowy wcierać sok z czarnej rzodkwi ( rzepy), olej rycynowy i
            wykonywać masaże skóry głowy ( po wykluczeniu przez dermatologa choroby skóry).

Wrócę jednak do zdrowego trybu życia i higieny psychicznej, co jest podstawą.

O rzuceniu palenia tytoniu i przebywania w hałaśliwych, dusznych pomieszczeniach
            wszelkiej maści klubów i knajp tylko nadmieniam, bo to wydaje się być oczywiste
            :) Na to szkoda czasu i ...zdrowia.
            Ta_

• niestosuje drastycznych diet/glodowek. jadam to na co mam ochote lacznie z
              owocami, serkami - typu danio

niestety pale papierosy, czasami bywam w knajpach no wiec = -

polece do apteki kupic vitrum - jedna Pani tutaj polecala :)
              a przyokazji przydadza sie witaminki i mineraly, zeby uzupelnic

no i popytam o loxon/piloxidil (jak czytalam to ten sam sklad jest), ew o wax :)

chyba tak bardzo drastycznie mi nie wypadaja wlosy, jak przejechalam dosc mocno
              reka, troche je pociagajac,zauwazylam 2-3 wloski na dloni
              jednak na szczotce troche ich jest :)

staram sie szczotkowac czesto wlosy :)

ps: jestem po uzyciu maski polleny-glori(wlosy suche zniszczone i farbowane) i
              jestem w szoku. nie wiem jak z dzialaniem produktu pod wzgledem witamin , ale
              jestem za ta odzywka/maska, bo po wysuszeniu mam gladkie i lsniace wlosy :)
              --
              • mowie ze chce tabletki vitrum, powiedziala ze nie ma i poporsilam o podobne.
                potem mowie o loxonie. ile kosztuje? 26 zl (cos groszy) pyta sie czy 2 czy 5%?
                zdziwilam sie myslalam ze 5 jest na recepte, zreszta tak przeczytalam w
                internecie.ale mowie a czy jest piloxidil i czy to jest to samo, ile kosztuje.
                pokiwala, jest za 25 cos groszy. powiedzialam ze narazie wezme wax do wlosow
                jasnych. 240 g za 18,12 zl i wyprobuje go.

czy u was tez mozna kupic loxon 5 bez recepty?

--
                • Lioxonu się boję jak ognia bo ponoć po odstawieniu wypadają .Ja stosowałam 2 i
                  po 3 mc zaczęły wypadac nie wiem czy od tego.Cały czas zastanawiam się na rzepą
                  tego jeszcze nie stosowałam i kamiawazą czy po jej odstawieniu wypadają .Dodam
                  że po 6 mc stosowaniu lioxonu 2 nic mi nie odrpsło.Ide na badanie tiochogram jak
                  tam wyjdzie że mam łysienie androgenowe to pewnie wrócę do lioxonu ale już na
                  całe życie.Teraz ponoć moge mieć niedobór wit z grupy B Łykam B6 i B1 I
                  zastrzyki z B12
                  Czy komuś wypadały włosy z braku tych witamin .Dodam że miałam zapalenie nerwu
                  Trójdzielnego razy ostatnie w lato to może mam braki tych witamin i może
                  dlatego lecą mi włosy .Jeszcze może być duży steres przebyty 1,5 roku temu .Jak
                  ktoś ta miał to proszę o radę
        • Moje włosy po farbowaniach są suche, rozdwajają się i zaczęły bardzo wypadać :/. Stosowałam te apteczne szampony, ale nie zauważyłam, żeby włosy mniej mi wypadały, a za to moje włosy nie były błyszczące, tylko matowe. Szukałam czegoś co jednocześnie odżywiłoby moje włosy ba zarazem przestały one wypadać i tak kupiłam ten olejek www.mydlarnia.info/7-olej-243w---receptura-kr-243lewska-cat-215-id-648.aspx. Jest bardzo dobry, zauważyłam znaczną poprawę stanu moich włosów i ograniczyło się ich wypadanie :)
        • zastosuj Loxon :)
      • Ja nie polecam wydawania ciężko zarobionych pieniążków na preparaty, o których wyczytaliście/łyście na forach internetowych. Lepiej udać się do specjalistycznej kliniki na badanie i analizę włosów. Nie kosztuje to dużo, a diagnoza może okazać się bardzo pomocna. Poniżej moja lista klinik włosa (wpisujcie, jak znacie inne)

1. www.klinika-urody.eu
        2. www.przeszczepianiewlosow.pl
        3. www.estmed.eu
      • Wypadanie u kobiet to często zaburzona praca hormonów, albo za ostre zabiegi - farbowanie, rozjaśnianie itp
        u mnie działa:

1. Jedzenie bogate w minerały, jedzenie które nie zaburza pracy hormonów - czyli kurczaki, za dużo mięsa, tłuszcze trans utwardzone, śmieciowe jedzenie zanieczyszczające organizm itp
        2. Nie za częste mycie, ale z kolei trzeba zacząć od tego żeby się nie przetłuszczały nadmiernie (znów dieta bogata w dobre tłuszcze), wtedy można myć co 2 dni.
        3. Nie czesać mokrych włosów, nie szarpać podzcas mycia
        4. Tonik na pobudzenie cebulek Oriflame Herix lub wyciąg z pokrzywy Herbapolu
        5. Ewentualnie kapsułki jak powyższe punkty 1-4 nie działają.

• Dziewczyny, zadna z Was nie poruszyla tu kwestii, ze wypadanie
      wlosow jest bardzo czesto skutkiem niedoboru zelaza (ktory to z
      kolei niedobor moze byc spowodowany np. utajona postacia
      nietolerancji glutenu).

Zanim zabierzecie sie za odzywki, warto sprawdzic, czy przyczyna nie
      lezy w organizmie: tabletki tez nie pomoga, jesli problem jest z
      WCHLANIANIEM, a nie DOSTARCZANIEM witamin/mineralow.

--
      'People worry about kids playing with guns, and teenagers watching
      violent videos (...). Nobody worries about kids listening to
      thousands - literally thousands - of songs about broken hearts and
      rejection and pain and misery and loss'
      • I kolejna ważna rzecz-nalezy zbadać poziom hormonow tarczycy (FT3,
        FT4) oraz TSH. Przy niedoczynności tarczycy jednym z najczęstszych
        objawów jest nadmierne wypadanie włosów. W moim przypadku juz po 3
        miesiącach leczenia (i wyrównania poziomu hormonów) włosy przestały
        wypadać i pojawiają się już nowe:)

--
        Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and
        remove all doubts.

A.Lincoln
      • Dziewczyny, przeczytałam calutki wątek i zakupiłam odzywkę WAX w
        aptece oraz szampon z czarnej rzepy. Zgodnie z poradami, nawet śpie
        z odżywka na włosach, a rano spłukuje. Tylko mam pytanie co do
        rozczesywania włosów po tej odzyce, bo mi bardzo ciężko to idzie i
        zaczełam stosowac jeszcze dodatkowo po spłukaniu WAX ,normalna
        odzywke do włosów, zebym mogła je roczesać.
        Ponadto chciałam spytac, jak długo nalezy stosować WAX?Po jakim
        czasie zauwazyłyście efekty i czy włosy zaczęły gęstniec?

Zastanawiam się też nad wzmacnianiem włosów od srodka, czyli jakies
        tabletki, ale z tego wątku nie wyczytałam jakie najlepiej łykać,
        żeby poprawić stan swoich włosów?

Proszę was o rady.
      • sprawdź ofertę tego sklepu
        www.wszystkodowlosow.pl
        mają dużą ofertę produktów na wypadające włosy (kerastase, loreal, schwarzkopf)
        wszystkie profesjonalne
    • Metoda, którą sprawdziłam na sobie. Po 10 latach od utraconych
      włosów urosły nowe, po jedzeniu codziennie, dużej ilości rzeżuchy.
      Najlepsza jest siana na działce - polu. Poprawia się też stan
      zdrowia poziom żelaza w organiźmie. Znikęła anemia.
    • Mojej znajomej, ktorej wlosy wypadaly po ciezkich przejsciach, pomogla
      kuracja homeopatyczna. O ile pamietam ta kuracja nie dzialala
      bezposrednio na wlosy tylko byla jaks antyszokowa, antystresowa
      • a na czym polega ta kuracja? jestem ciekawa czy na mnie tez by to podzialalo…
        poki co zaczelam lykac Onozis, bo slyszalam jest bardzo skuteczny i mam
        nadzieje, ze okaze sie strzałem w dziesiatke tak jak w przypadku mojej kumpeli,
        ktorej wyroslo dwa razy wiecej wlosow i to jakos pod koniec pierwszego opakowania.
    • Polecam preparat cynkowy z witaminami Salfazin. Poleciła mi go pani
      dermatolog. Jest dobry na cerę, paznokcie i włosy.Kosztuje ok. 30 zł
      (100 tabl.)
    • kurde, nie wiem co zrobic.

moj facet wscieka sie ze moje wlosy sa wszedzie i w lodowce i w umywalce (a
      tylko czesalam sie i korzystalam z zabiegow higiecznych) na jego ciuchach, w
      lozku itd.

owszem wypadaja. za kazdym razem jak przeczesze reke wlosy to znajduje pare
      sztuk na dloni

nie wiem co mam zrobic, czy powodem moze byc

a) farbowanie? (ost raz byl przed swietami wielkanocnymi, w tym tygodniu jeszcze
      farbowalam)
      b) tabletki anty? jesli je zmienie i przy innych zaczna mi wypadac przeciez
      musze sie zabezpieczac
      c) wiosna i gubienie owlosienia?

mam dwie odzywki - ktore stosuje po kazdorazowym umyciem wlosow

tabletki wzmacniajace- kupie , wezme 3 dni regularnie a potem a to wyjscie,a tu
      szkola, a to impreza, a to nocowanie u faceta. takze zapomne o nich i bede lykac
      raz tak a raz siak

co jeszcze moge zrobic?
      --
      miec ladne, ale nie za szczuple nogi ;)
      na stepperze od 23 kwietnia :)
      • Mam tak samo. Z wlosow sprzatnietych z podlogi mieszkania raz na
        tydzien - moglabym wypchac sobie poduszke. Zawsze dbalam o wlosy, od
        zeszlego roku lykalam Vitapil (chyba z 6 miesiecy) i Inneov (tez z
        pol roku). Bez rezultatu. Od lutego wlosy wypadaly mi grasciami.
        Ewentualnych gosci zaczelam prosic o niezdejmowanie butow - w
        przeciwnym razie wokol skarpetki tworzyl sie blond obwazanek. O
        dziwo nie mam zadnych przeswitow, przy tej ilosci ktora wypada
        wprawia mnie to w zdumienie ze czlowiek moze miec tyle wlosow.
        Pomaga mi Silica (ale dopiero po 2 mies. regularnego zazywania) i
        Neril - tonik - smierdzi i jest na alkoholu, ale pozatym dziala i
        nie przetluszcza wlosow. Zawsze jak je czesalam, w reku zostawal mi
        klebek, a na podlodze kladl sie dywanik z wlosow, teraz wypada
        zaledwie kilka. Mam duzo malych wloskow co potwierdzila fryzjerka
        gdy bylam na balejazu (robie co 3 mies). Moim zdaniem nie ma co
        wpadac w panike. Czlowiek musi od czasu do czasu zmienic szate
        graficzna, byc moze u mnie ta wymiana pod wplywem np. stresu - byla
        bardziej gwaltowna. Myslalam juz o mezoterapii, ale skoro Neril i
        Silica dzialaja - na razie sie wstrzymam.
        Bulinko - Silice lyka sie 1 raz dziennie, 1 tabletke, mozna ze
        sniadaniem, naprawde mozna sie przyzwyczaic i nie jest to strasznie
        klopotliwe. Jesli nocujesz w roznych miejscach - jeden blister nos w
        torebce.
        • no to zobaczym co w tym kierunku da sie zrobic. 20 minut temu podczas mycia
          wlosow doszlam do wniosku ze moze skroce wlosy na chlopczyce?

w poniedzialek poszlam do fryzjerki - poprosilam o grzywke ze skosu. wziela
          brzytwe i ciachnela mi wlosy. za moment stwierdzilam ze bede wygladac jak pipa
          majac wlosy do ramion (raczej rownej prawie rownej dlugosci) i krotka krzywke
          wiec zapragnelam wycieniowane boki. we wtorek farbowalam wlosy - gdzie indziej.
          babka mi wysuszyla i wymodelowala wlosy na okraglej szczotce. po wyprostowaniu
          ich w domu jakos w miare wygladalam. ale jestem juz po myciu domowych i nie chce
          mi sie babrac ze szotka modelujac wlosy, a mimo ze je wyprostuje to wycieniowane
          boki przykleja mi sie do policzkow a z tylu (sa ciut dluzsze) odstaja mi do gory.

od tego czasu chodze w kitce i mojej pieknej grzywce. grzywka jest chyba samym +
          mojego widzimisie :D

a skoro mam w kitce to rownie dobrze moge miec krotkie wlosy na chlopczyce ;) bo
          i tak sa zaczesane do tylu ;)

same plusy wychodza -> 5 min fryzura, szybkie suszenie, polowa ilosci farby,
          same plusy z wyjatkiem roznorodnosci fryzur. ale nie oklamujmy sie z obecnych
          wlosow tez za wiele nie zrobie bo nie ma okazji i nie chce mi sie babrac 2 godz :D

kiedys mialam takie krotkie, ale nie takie krotkie jak mama mojego chlopaka :D

stosowalam wax ale niestety cena powala ;/ no i uzywalam placenty - nie chce mi
          sie juz jej uzywac, jest duza i nie poreczna.
          mam odzywke ziai do wlosow zniszczonych czy lamliwych? no i pollene
          --
          • Mysle ze warto troche powalczyc o dlugie wlosy, z tym ze ja chyba
            jestem stronnicza po zawsze mialam raczej takie. Z drugiej strony,
            jesli w krotkich ci ladnie i podobaloby sie chlopakowi to pewnie
            bedziesz zadowolona i problem z glowy. Gdyby jednak zechcialoby ci
            sie zapuszczac to polecam te Silice, w przeliczeniu wychodzi
            naprawde bardzo tanio, kuracja na 100 dni (taka mam) kosztuje cos
            ok. 24 zl, tonik Neril ok. 20 - starcza na bardzo dlugo - ja
            wmasowuje tylko w strategiczne rejony ;-)
            Co do odzywek - to te ktore nie maja kontaktu ze skora glowy nic nie
            zdzialaja, producenci moga pisac ze hamuja wypadanie, ale jakby to
            mialy zrobic jakos sobie nie wyobrazam. Wax akurat stosuje sie w
            postaci maseczki na skore rowniez wiec teoretycznie ma szanse - ale
            u mnie sie nie sprawdzil.
            • no i udalo sie :D 20 zl z myciem i skromnym modelowaniem, kilkadziesiat minut i
              mam wlosy na chlopczyce :D <hura>

same plusy : nie potrzebuje okraglej szczotki , prostownica do doslownie 3
              ruchow - grzywka i boki, mniej farby, mniej fryzjer wezmie, szybciej uloze
              fryzure, szybciej wysusze wlosy o ile bede musiala suszyc (czasem)

a fryzjerka powiedziala ze mi wypadaja i ze powinnam zazywac cos jak skrzypowita
              --

• --
    • mi wlosy wypadaly sezonowo. zawsze po ziemie na szczotce bylo ich chyba miliony!
      przez jakiś czas to kompletnie ignorowalam, bo wydawalo mi sie, ze to normalne.
      potem zauwazylam, ze fryzury, w ktorych zawsze bylo mi do twarzy, nagle zaczely
      mnie wrecz oszpecać. doszlo do tego, ze na glowie mialam doslownie o polowe
      mniej wlosow! zastanawialam sie juz nawet nad tym trichogramem, bo moja siostra
      to sobie robila. potem z kolei ciotka powiedziala, zebym najlepiej kupila sobie
      coś z aminokwasami i kwasem pantotenowym. w końcu znalazlam w aptece tabletki
      Onozis, lykalam je cala zime i bylam ciekawa rezultatow latem. powiem szczerze,
      ze poki co mam spokoj i wreszcie nie trace polowy swojej czupryny, ogolnie wlosy
      sa takie jakieś przyjemniejsze w dotyku.
    • Mam wielki problem...strasznie wypadają mi wlosy.Jestem od ponad poltora roku
      za granica,nie wiem moze stres,inny klimat,ale ponad rok juz mi wypadaja i to
      w duzych ilosciach.Nie bylam u dermatologa,bo za kazdym razerm kiedy jestem w
      Polsce ta ilosc wypadanych wlosow sie zmniejsza.Juz probowalam
      wszystkiego,maseczki,tabletki roznego rodzaju,mysle ,ze to nie jest zalezne od
      ceny,ale byly dosyc drogie..nawet do ponad 100zl.Nic nie daly..widzę roznice
      ilosci wlosow na mojej glowie,jest ona duzo mniejsza niz rok temu.Acha jeszcze
      zapomnialam wspomniec,zanim wyjechalam z Polski,wiem to moja głupota,ale
      prostowalam wlosy dzień w dzień przez 3 lata,uwazam,ze sa teraz tego
      skutki,ale przez taki dlugi czas?to troche dziwne.
      Chcialabym prosic o pomoc,moze kiedys nasuwaly sie podobne przypadki..chyba
      nic mi nie pozostaje,tylko zwrocenie sie do deratologa.
      Dziekuje i pozdfrawiam
      • Mam ten sam problem odkad wyjechalam za granice kraju..mysle, ze to zmiana
        klimatu, diety, stres zwiazany z zyciem za granica i czesto praca. Tak
        przynajmniej u mnie to wyglada..
        2 lata temu jak wrocilam po raz pierwszy na dluzej do Polski uratowala mnie
        kuchnia mojej mamy, bogata w witaminy i kuracja z rzepy... naprawde bylam
        zdeterminowana i regularnie kupowalam rzepe w warzywniaku, wyciskalam z niej sok
        i wcieralam w skore glowy. Smierdzialo okropnie, pieklo, ale po kilku miesiacach
        takich zabiegow mialam mnostwo nowych wlosow. Dodatkowo stosowalam rozne ziolowe
        szampony z apteki i robilam maseczke z zoltek jaj. Powiem szczerze, ze bylo to
        naprawde czasochlonne, ale oplacalo sie. Mialam o wiele gestsze i blyszczace
        wlosy, zero polamanych koncowek i problemow z wypadaniem. Niestety wrocilam na
        wyspy, bardzo przezylam wyjazd z polski i wlosy daly o sobie znac ponownie.
        Dzisiaj mam moze 1/3 wlosow co przed przyjazdem. Teraz sie uparlam i chce
        powtorzyc ta kuracje, moze to glupie ale jak trzeba bedzie to przywioze rzepe z
        polski.
        • > regularnie kupowalam rzepe w warzywniaku, wyciskalam z niej sok
          > i wcieralam w skore glowy
          --
          Mam pytanie dot. wlasnie soku z rzepy - widzialam w aptece sok sprzedawany w butelkach / ampulkach, przeznaczony do picia na wzmocnienie watroby (czysty, bez dodatkow). Czy takie cos mozna stosowac na wlosy, czy koniecznie musi byc swiezy?
    • A wracając do suplementów diety, czy ktoś z Was stosował ProLady Włosy Skora
      Paznokcie? Oczywiście chciałabym to wypróbować jako dodatek do diety. Kiedyś
      brałam Belisse, jednak niewiele mi pomogła.
      • Dziewczyny, przeczytałam calutki wątek i zakupiłam odzywkę WAX w
        aptece oraz szampon z czarnej rzepy. Zgodnie z poradami, nawet śpie
        z odżywka na włosach, a rano spłukuje. Tylko mam pytanie co do
        rozczesywania włosów po tej odzyce, bo mi bardzo ciężko to idzie i
        zaczełam stosowac jeszcze dodatkowo po spłukaniu WAX ,normalna
        odzywke do włosów, zebym mogła je roczesać.
        Ponadto chciałam spytac, jak długo nalezy stosować WAX?Po jakim
        czasie zauwazyłyście efekty i czy włosy zaczęły gęstniec?

Zastanawiam się też nad wzmacnianiem włosów od srodka, czyli jakies
        tabletki, ale z tego wątku nie wyczytałam jakie najlepiej łykać,
        żeby poprawić stan swoich włosów?

Proszę was o rady.
        • Wax jest bardzo dobry. Dawno temu polecała mi go znajoma, która średnio raz na
          miesiąc-dwa zmieniała kolor włosów, a mimo tego miała śliczne, błyszczące
          włoski. Powiedziała, że to tylko i wyłącznie zasługa Wax'a. Zaczęłam też
          stosować. Jeśli jest to możliwe nakładam go na włosy i idę do sauny (np. podczas
          fitnessu, w gorącym lepiej działa)
          Odnośnie wzmacniania włosów od środka - powinnaś zapytać farmaceutki o preparaty
          ze skrzypu polnego, witamina A, żelazo. Najlepiej jakiś kompleks typu Capivit
          czy Femsilica, pobrać przez miesiąc, dwa i obserwować efekty/zmiany.
    • Zdecydowanie polecam lux vitale po 2 opakowaniach, problemy mijają( nie tyko z
      włosami)
      • czy możesz przybliżyć co to za preparat? Gdzie można kupić i ile kosztuje? Ja
        mam problem tylko z włosami, to czy dla mnie się nadaje?
        Mnie bardzo zależy na tym, aby wyrastały mi nowe włosy, bo mam bardzo
        przerzedzone i liczę na efekty również w postaci nowych włosów.
        Czy któraś z was zauważyła takie zmiany po WAX?
    • "WAX kosztuje ok 18-26 zł w zależności od pojemności , to jest odżywka . Mozna
      kupić praktycznie w każdej drogerii i na allegro."

W Londynie ten właśnie WAX kosztuje 1Ł;), Jeżeli kogoś masz, poproś, żeby
      przywiózł. Chociaż ja wolę polski WAX, bez SLS, ostatnio jak byłam w Polsce
      przywiozłam 7słoiczków;), jest dużo lepszy niż ten angielski.
      • Procerin jest b.popularny w anglii, jednak to środek WYŁĄCZNIE!dla meżczyzn-
        składniki Procerin-u blokują przemianę testosteronu. To tak, jakby mężczyźni
        brali pigułki anty...hormony dla kobiet;)

Któraś z Was powiedziała, że zostawia wax na noc. To b.szkodliwe, Wax ma prawie
        na 1 miejscu SLS, zostawianie go na skórze na długi czas, może się odbić
        niekorzystnie na zdrowiu. Można go trzymać 15-30min. Jeżeli b.chcesz, można
        potrzymać max.do 1 godziny.
        Ja mogłabym obdzielić swoimi włosami co najmniej 3 osoby. Zawsze mam problem w
        upinaniu, bo najlepsza spinka, nie jest w stanie ich złapać. Ale ja masakrycznie
        dbam o włosy. Tabletki pomagają, ale najważniejsze jest odżywianie, mówię o
        jedzeniu. Ja jem codziennie ryby, łosoś i sardynki mają najlepsze tłuszcze dla
        włosów. Kasza gryczana, proso-nawet jest składnikiem tabl.do włosów;), chleb
        ciemny..W książce ;"Feel fab forever"- jest napisane, że na włosy dobrze
        działają świeże warzywa, sałaty, owoce, ale nie cytrusy, żywy jogurt, zimne
        oleje, groch, soczewica, pełne ziarno, ziarna słonecznika, sezamu, dyni, lnu,
        migdały, figi i daktyle. Ryby-łosoś, makrela, tuńczyk, sardynki, pstrąg. Do
        picia polecają wodę, unikania produktów mlecznych, kawy, coli, mocnej herbaty,
        cukru i soli. No i oczywiście nie palenie!

• Miałam ten sam problem. Zaczęłam łykać magnez i było lepiej. Więcej sportu też
      dobrze mi zrobiło.
      Szampon na wypadanie- dobry Vichy, taki czerwony.
      5-c napisała:

> Bardzo długo łykalam /około 2 lat/ preparat na wzmocnienie włosów i
      > paznokci> Niestety rezultat marny.Używam dobrych szamponów i odżywek do
      > włosów i nic z tego .Włosy nadal wypadają paznokcie się odklejają. Wizyta u
      > dermatologa też nie wiele dała. Zrobiłam testy nawet na grzybicę. Wszystko
      > jest w porządku. Pani dermatolog nie może mi pomóc.Notorycznie jestem w
      > kontakcie z ginekologiem i endrokrynologiem i nie ma żadnych rezultatów.Co
      > może być przyczyną odklejania się paznokci?

Witam!
    • Przez jakiś czas brałam Belisse na wzmocnienie włosów. Niestety ten suplement
      diety działał tylko na początku, potem znów włosy zaczęły bardzo wypadać.
      Postanowiłam zmienić suplement i znalazłam taki, który ma więcej w swoim
      składzie skrzypu. Zakupiłam ProLady Włosy Skóra Paznokcie. Zobaczę jak on
      podziała na moje włosy, muszę poczekać na efekty.
      • Ja mogę z czystym sumieniem polecić suplement ProLady przeciw wypadaniu włosów tudzież aby je wzmocnić. Dodatkowo wzmacniaj je od zewnątrz poprzez po każdorazowym umyciu czupryny płucz ją naparem ze skrzypu polnego. Dzięki tak kompleksowej kuracji efekty zauważysz już po 4-5 tygodniach od początku ich stosowania.
        • Nie znam tych Prolady. Wrzuciłam w google i mają bardzo ładne opakowania i duży
          wybór różnych suplementów. W aptece jakoś ich nie zauważyłam.
          • kiedyś wypadało mi strasznie dużo włosów- nie pomagał WAX, ani żadne tabletki
            typu silica..nic byłam przerażona, ale to się zmieniło.
            Moje rady:
            wyrzudcie szampony typu timeotei, palmolive, one mają dużo chemii , po nich
            włosy wypadają jeszcze bardziej, wybierajcie szampony ziołowe lub jeśli nei
            przetłuszczają się wam włosy to szampony dla dzieci- to rada dermatologa i ją
            zastosowałam.
            Pijcie dużo wody niegazowanej, sprawcie żelazo!!! ja miałam niedobór i przez to
            osłabione włosy zaczęłam brac żelazo i odrazu lepiej sie czulam i mocniejsze włosy.

Z chyba 150;))odżywek jakie stosowałam, tylko jedna mi pomogła- jest to odżywka
            kupiona u fryzjera ok 35zł(duże opakowanie) dla zainteresownych mogę potem
            napisac jej nazwę itp..stosuje się ją raz na tydzień i fryzjerzy stosują ją do
            odnowy biologicznej włosa- mi ona pomogła jako jedyna odzywka...reszta to ściema
            jak dla mnie.
            • O ile się zgodzę, aby zdecydowanie przerzucić się na ziolowe szampony, lub nawet ROBIĆ JE SAMEMU, o tyle nie zgodzę się co do stosowania szamponów przeznaczonych dla dzieci (z drugą stronę zasada ta również obowiązuje).
              Dziecięcie włoski mają inną strukturę-delikatniejszą, a szampony dla bobasów mają właściwości nawilżające i natłuszczające i kompletnie nie nadają się dla dorosłej osoby, która dodatkowo boryka się z przetłuszczającymi kosmykami.
              Mam gdzieś zapisany na kartce przepis na szampon ziołowy ze skrzypu polnego - przepis mam od mojej Ś.P. babci, która stosowała go przez połowę życia i nigdy, przenigdy nie miała problemów z włosami, a w wieku 80 lat miała tak grube i lśniące włosy, że pozazdrościła by jej niejedna młoda kobieta (no, może nie koloru).
              Jeżeli problem z wypadaniem jest dosyć poważny, to warto zapobiegać i wzmacniać włosy również od środka, aczkolwiek należy wybrac preparaty tylko i wyłącznie ziołowe, gdyż one nie niszczą wątroby i przełyku. ProLady wzmacniające włosy są tylko i wyłącznie ziołowe, dlatego też można stosować je bez obaw, a jak wiadomo, włosy nie przestaną wypadywać po tygodniu - trzeba czasu, co namniej 4-8 tygodni (ja jednak sądze, że ten czas może być i powinien być o wiele dłuższy).
              • Chyba wypróbuję Prolady bo też popieram preparaty ziołowe
                • Dokładnie zioła jak i preparaty ziołowe są najlepsze, bo nie obciążają organizmu. Poza tym po co faszerować się chemią, jak można czerpać z natury :P
                  W stosowaniu ziołowych parepratów jest tylko jeden maly minusik, a mianowicie zazwyczaj trzeba dosyć dlugiego okresu działania żeby one zaczęły działać, niemniej jednak warto troszkę poczekać i być zdrowszym.
                  Seria kapsułek ProLady na wzmocnienie włosów już po miesiącu sprawi, że stan włosów a nawet paznokcie się poprawi, a stosowane jeszcze dłużej sprawią, że wypadanie włosów stanie się historią :)
              • hej klaudyna, mam Wwielką prośbe..czy mogłabyś mi podać przepis Twojej babci na
                ziołowy szampon za skrzypu, bardzo by mi się przydał bo z doświadczenia wiem ze
                takie mikstury, a w szczególności babcine :) są bardzo pomocne,dziekuje z góry ,
                pozdrawiam ewela
    • ja też to przechodziłam i na jakimś forum przeczytałam o kuracji ampułki, czyli
      fluid + szampon carin botea active - nie jest prosto to znaleźć, bo są to
      kosmetyki przeznaczone dla fryzjerów, ale na allegro wszystko się znajdzie ;-)
      a do tej kuracji fryzjer polecił mi także odżywkę, bo podobno odżywka być musi
      zawsze ;-) sprzedawca z allegro miał także odżywkę tej firmy (co prawda nie na
      aukcji, ale po co są telefony) - po prostu zaje..faja i włosy mam miękkie jak
      nigdy i dużo więcej
    • dokładnie ziołowe.. ja używałam także - była to seria botea z carin
      ampułki i szampon ;-)
      dały radę
    • czy słyszałyście o firmie dermea? mają dużą gamę produktów
      zapobiegających wypadaniu włosów. czy ktoś już je stosował? mi nie
      pomaga dosłownie nic, nawet aminexil.
    • Jednym z powodow, dla ktorych wypadaja wlosy jest stres. Tak bylo w
      przypadku mojego meza. W pewnym momencie wypadajacych wlosow bylo
      tak duzo, ze sam sie zglosil do demratologa (nawet kupilismy jakis
      zestaw dla mezczyzn przeciwko wypadaniu wlosow).
      Lekarz, poza badaniami krwi zrobil dokladny wywiad i stwierdzil, ze
      to z powodu stresu (reakcja na stre po 3 miesiacach). Dal jakas
      odzywke i kazal odczekac 2 miesiace.
      Maz przestal sie martwic, zaaklimatyzowlismy sie w nowym kraju i
      problem zniknal.

Moze u Ciebie to tez problem stresu? Czasem jestesmy zestresowani
      nie zdajac sobie sprawy. Poobserwuj siebie, prace, otoczenie.
      Jesli stres to Twoj powod to wiesz gdzie zaczac.

Zycze powodzenia.

A! Maz uzywac odzywki piwnej(do wlosow) plus jakis ziol (picie),
      ktore mu przygotowala moja Mama Czarownica.
    • a co z tą dermeą, czy ktoś stosował?
    • Hej, też miałam ten problem,włosy wypadały mi garściami,a wielomiesięczne zażywanie różnego rodzaju preparatów, skrzypovit i podobnych nie pomagały.
      w końcu wizyta u dermatologa (kolejna, ale w końcu u dobrego :-) )
      - najpierw badania krwi: zelazo, hormony - ale one wyszły dobre
      przypisała mi więc zestaw:
      - loxon 5%, witamina B6, PP, Capivit A+E, cynk (50 tab) i jeszcze jakąś mieszankę robiona w aptece za 5 zł (najdrozszy z tego loxon ok 28 zł)

po ok 30-40 dniach stosowania tego wszystkiego - włosy przestały wypadac, a jak skonczyłam cynk (brałam 1 dziennie) zupełnie przestały wypadać, teraz podczas mycia wypada mi max do 20 sztuk :-)
      i taki stan sie utrzymuje juz ze 3 miesiace , a wszystkie te witaminki odstawiam :-)

mi to pomogło, moze Wam tez pomoże ale to trzeba do dermatologa się udać,cała kuracja dużo tansza od tych róznych skrzypów i co najważniejsze pomaga!

pzdr
    • mi po wax włosy przestały tak mocno wypadac, ale co teraz zrobic
      żeby odrosły? nigdy nie miałam gęstych wlosów, ale kiedyś były ładne
      i kręcone, a teraz mam prześwity, widac mi skórę głowy. tragedia.
      • moja siostra miala ogromne problemy z wypadaniem wlosow (u niej to glownie wynik
        drastycznych diet), zapytaj w aptece o preparaty ze skrzypem polnym, witaminami
        A, E, C, zelazem, wzmocnij sie od srodka...moze czgeo ci brakuje? masz jeszcze
        inne obajwy? u mnie dobrze dziala Femsilica, paznokcie mam twardsze i mniej sie
        krusza, mozesz wyprobowac...jesli nie to, to jakis inny Capivit czy cus. nie ma
        co rak zalamywac, szczegolnie jesli się tym niepokoisz . jezeli to nie pomoze to
        biegnij do dermatologa na badania.

pozdr.
        • trzeba się wzmocnić od wewnątrz i od zewnątrz.
          1. zrob badania jakie sie tylko da morfologie TSH i pokrewne
          2. dobrze sie odzywiaj
          3. koniecznie sprawdz czy nie masz jakiegos problemu dematologicznego ze skora
          glowy. to czeste przyczyny wypadania wlosow, ogranicz chemię-stosuj szampony z
          ubozszym skladem, dowiedz sie wiecej nt chemii, przestan sie farbowac,
          4. polecam czarną rzepę. zwlaszcza o tej porze roku.
    • Pani doktor z artykulu twierdzi, ze nie wierzy w kuracje zoltkami, a
      ja, po doswiadczeniach swoich i znajomych wierze :) Maske: zoltka +
      olej rycynowy stosuje juz drugi miesiac i widze kolosalna roznice.
      Moje wlosy nabraly blasku, sa miekkie, pjawily sie milony nowych.
      Codziennie lykam tez tran i silice. Raz na dwa tygodnie stosuje Wax -
      gwoli wyjasnienia Waxu nie mozna stosowac czesciej niz raz w
      tygodniu i nie powinno sie z ta maska spac. Jesli ktos stosuje Wax
      czesciej moze sobie zaszkodzic.) Nalezy ja trzymac 15-30 minut i
      ogrzewac np. sauna, cieply recznik, suszarka (tylko wtedy ma sens).

--
      Im bardziej Kubus zagladal do srodka, tym bardziej Prosiaczka tam
      nie bylo...
    • witam,
      polecam z calego serca preparat na wypadanie włosów hlc, pomogl mi jako chyba 3 lek jaki stosowalem na tą przypadlosc :) mimo wieku jednak dało sie coś z tym zrobić a myslalem ze bede łysy :D
    • Prolab jest dobry na wypadnie-3 produkty tej 1 marki-szampon,
      ampułki i płynny lotion do wcierania w głowę po myciu.
      • Wspomniana została taka marka-prolab. Jest ona co prawda od niedawna na rynku,
        ale faktycznie już jest w aptekach znana. Generalnie nigdzie indziej się z nią
        nie spotkałam ale to chyba wyznacznik poniekąd jej profilu-stricte leczniczego.
        Jak dla mnie pozytyw.
    • czytałam kiedyś, że włosy wypadają, jeśli zimą w czasie mrozów chodzi się z odkrytą głową, gdyż przemarzają cebulki włosowe, które obkurczają się i niszczeją.
    • A ja się skusiłam na Biotebal 5, biore już drugi miesiąc i jest coraz lepiej z
      moimi włosami, skórą i paznokciami ale moja pani lekarka dermatolog
      podkreślała mocno abym stosowała go regularnie 1 raz dziennie. Ważne aby nie
      zapominać go zażywać tak jak tabl. antykoncepcyjne hihi ;-) pozdrawiam:)
    • Ja używam jedwabiu do włosów i pomaga na ogólną kondycję włosów, wzmacnia,
      nabłyszcza, ułatwia rozczesywanie. Nie wiem, w jakim dokładnie stopniu ci te
      włosy wypadają, ale u mnie tez sporo zostawało na grzebieniu i po jakimś czasie
      stosowania jedwabiu znacznie się zmniejszyło.
    • mnie na wypadanie wlosow bardzo pomogl Floradix-ma plynna postac i przez to
      szybkie dzialanie, przyjemny smak. mnie bardzo wypadaly wlosy po tym jak
      dostalam narkoze do operacji wychodzily mi garsciami dopiero pani w aptece
      zaproponowala bym wlasnie tego jeszcze sprobowala i miala racje zelazo+
      kompleks witaminek bardzo skuteczny!!!
      • Mnie pomógł Neril - Garniera. Do kupienia w aptece,jest też tonik do włosów,ale tego nie używałam. Włosy po nim szybciej odrastają.
        Śmierdzi strasznie, ale pomaga:)
        • Troszke sobie poczytałam i stwierdzam ze prócz szamponów ziołowych
          dobre sa kosmetyki z salonów fryzjerskich,jak uzywałam salonowe
          miałam włosy w bardzo dobrej kondycji i naprawde mniej wypadały,a
          teraz uzywam fructis i jest gorzej.
          szampony ziołowe znów mi włosy wysuszyły,czasem sięgam po radical do
          farbowanych bo mam blond
          Pozdrawiam
          • słusznie, też jestem tego zdania - kosmetyki profesjonalne są nieco droższe, ale
            efekty widać (może nie po pierwszym zastosowaniu, bo zanim się wypłucze to
            "mydło", co się wcześniej używało..)
            i potem nie trzeba zapobiegać np. wypadaniu włosów
            mi na wypadanie fryzjerka poleciła szampon Kosswell Regenerate, zaprosiła na 2
            zabiegi z ampułeczkami Koxidil i mam piękne włosy w dużej ilości ;-)
    • To co mi naprawdę pomogło, na bazie tego tematu na wypadajace włosy.
      Otórz po zrobionej trwałej, doś , że włosy były strasznie spalone a
      kolor zszedł, włosy po jakimś miesiąc zaczeły mi wypadac, codziennie
      pełna szczotka, włosy w sypialni na panelach, płytkach w łazience.
      -witaminy skrzyp i pokrzywa , humavit
      -witaminy z grupy b, humavit
      -cynk, 3 tab, raz dziennie
      -neril, w skórę głowy
      -szmpon z wax do włosów zniszczonych
      -odżywka
      -woda brzozowa w skóre głowy (jakiś czas Neril 2 mies. potem woda)

po około 3 miesiącach włosy prawie nie wypadaja, kończe brac 1-wsze
      op. cynku. Mysle , że po tym cynku włosy znacząco przestały wypadac.
    • Dziewczyny, dużo fajnych i mądrych informacji tu przeczytałam. Na pewno dla
      kondycji włosów ważna jest dieta, tryb życia, unikanie szkodliwej chemii w
      kosmetykach. Ale nie dopatrzyłam się pewnej przyczyny wypadania włosów, którą
      sama przeżyłam. Także miałam duży problem, bo w pewnym momencie zaczęły mi
      bardzo mocno wypadać włosy. Przeczytałam gdzieś, że przyczyną może być silikon
      dodawany do większości szamponów, aby nadać im blasku i ułatwić rozczesywanie.
      Zawsze używałam według mnie dobrych szamponów z tych "profesjonalnych". I
      okazało się, że to właśnie z ich powodu wypadają mi włosy. Otóż silikon
      pozostawia na skórze i włosach baaardzo cienką warstwę, która uniemożliwia
      oddychanie skórze głowy i cebulkom włosowym. Po każdym myciu głowy warstwy te
      nakładają się na siebie. I po pewnym czasie włosy zaczynają wypadać jak
      oszalałe. Więc ja polecę przede wszystkim zmienić szampon do włosów na
      najlepiej organiczny i bez silikonu oraz SLS. U mnie to wystarczyło, żeby
      włosy przestały wypadać.
      • pierwszy raz słysze o silikonie w szmponie !!! dzięki !
        a jak oznaczony jest silkon w opisie szmponu i co to jest SLS ?

morwa
        • morwa23 napisała:

> pierwszy raz słysze o silikonie w szmponie !!! dzięki !
          > a jak oznaczony jest silkon w opisie szmponu i co to jest SLS ?

Silikon występuje najczęściej pod nazwą dimethicone, dimethiconol. A SLS to, mądrze mówiąc Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate. W szamponach pełnią rolę detergentów. Generalnie jak myje się głowę codziennie, a ma się wrażliwą skórę, to lepiej ich unikać.
    • Ten Loxon to trzeba pić czy smarować? :-/
    • 5-c napisała:

> Bardzo długo łykalam /około 2 lat/ preparat na wzmocnienie włosów i
      > paznokci> Niestety rezultat marny.Używam dobrych szamponów i odżywek do
      > włosów i nic z tego .Włosy nadal wypadają paznokcie się odklejają. Wizyta u
      > dermatologa też nie wiele dała. Zrobiłam testy nawet na grzybicę. Wszystko
      > jest w porządku. Pani dermatolog nie może mi pomóc.Notorycznie jestem w
      > kontakcie z ginekologiem i endrokrynologiem i nie ma żadnych rezultatów.Co
      > może być przyczyną odklejania się paznokci?
      Wypróbuj szamponu Zoxinu, Belissę lub tabletki ze skrzypu polnego. Masuj również skórę głowy specjalnym masażerem. I postaraj się nie stresować.
    • Też mialam ten problem, włosy na potęge mi wypadały :/ I też kupowałam mase odżywek, tabletek itd i wszystko z raczej marnym skutkiem :/ Dopiero fryzjerka w salonie CeCe powiedziała mi że mogłby pomoc zabieg mezoterapii. Trochę się zastanawiałam ale w końcu się zdecydowałam i musze powiedzieć ze to była moja najlepsza decyzja w tej sprawie.Efekty są naprawde super, warto sie zdecydowac. Zwłascza jak policze ile kasy wydałam wcześniej na te kosmetyki i suplementy które nic nie dawały :/ :/
    • polecam wizytę u fryzjera ale takiego dobrego, co zna się na rzeczy. ja tak zrobiłam i od razu zaoferowano mi zabieg - ampułki koxidil (było to chyba jeszcze wzmacniane szamponem kosswell regenerate, który potem dostałam do domu). Cały zabieg polegał na masowaniu głowy, niby bardzo delikatnym, ale zarazem "takim głębokim" - bardzo przyjemne. ja już widziałąm efekt po 2 zabiegach, lecz fryzjer już na początku mnie ostrzegł, że ważne jest wykonać min. 6 zabiegów, by efekt był długoterminowy! i muszę powiedzieć jest!!!
      POLECAM
    • A co powiesz na naturalne metody? Mi pomagają - maska z zółtka jajka, nafty kosmetycznej i z dodatkiem olejku rycynowego. Polecam.
      --
      www.planowaniewesela.pl/
    • To i moje 3 grosze: szampony.edu.pl/2011/09/14/na-ratunek-zniszczonym-wlosom-radia-szampon-i-odzywka/
      po za tym podobno jak się ktoś stresuje to od razu łysieje
    • Jeśli po badaniach wiesz że wszystko od strony medycznej jest ok, polecam Ci produkty firmy Selective do stosowania zarówno w domu jak i w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Seria One Care jest szczególnie przeznaczona do pielęgnacji włosów problematycznych (szampony i odżywki )Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie www.selective.com.pl Pamiętaj też o witaminach.
    • polecam masaże głowy w salonie fryzjerskim - masaż robiony jest na specjalnych ampułkach kosswell koxidil, a do domu dostaje się (=kupuje się) szampon kosswell regenerate. maksymalnie po 2 tyg. (2 lub 3 wizyty w salonie tyg.) giną latające włosy po chacie ;-p

polecam
      • Pielęgnacja włosów to jedno ale widocznie coś złego się dzieje z twoim organizmem. Trzeba koniecznie zrobić badania. Gdyby wszystko było ok to pewnie jest to wynik stresu. Świetnym suplementem na wypadanie włosów jak i wzmocnienie całego organizmu jest Floradix. Smakuje bardzoooo no i jest całkowicie naturalny, bez barwników i konserwantów:)
    • Na wzmocnienie włosów mogę zaproponować abyś spróbowała maskę do włosów wypadających Biovax, a dla lepszego efektu stosuj regularnie suplement L'Biotica włosy&paznokcie - wzmocni i jedno i drugie. Teraz w Super-Pharm maski są za 10 zł. Sama wybieram się zrobić zakup bo ta maska zagościła u mnie na stałe.
    • moim zdaniem wlosy wypadają glownie od stresu, przynajmniej mi. Wszyscy tu radzą, żeby się badać, zdrowo odzywiać a ja:
      nie piję, nie palę, nie przebywam w dusznych, zadymionych pomieszczeniach, przebywam dużo na świeżym powietrzu (mieszkam na wsi), jem dużo warzyw i owoców,orzechów, pestek itp. stosuje oleje, piję tran, monitoruję tarczycę i mam idealne wyniki, innych hormonów też, do włosów używam WAX, łykam obecnie Revalid a wcześniej H-Pantoten, Inneov, Vitapil, Skrzyp Polny z witaminami, Merz Special, tabletki z pokrzywą i cynkiem itp, itd.

włosy wypadaja mi garściami, grube kłęby wyjmuję z wanny po każdym myciu, na szczotce po każdym czesaniu jest ich co najmniej kilkadziesiąt...
      i co????
      co mam zrobić?
    • Z tym nie ma żartów i uważam, że o wiele lepiej zainwestować w coś droższego, ale za to pewnego, co zapobiegnie wypadaniu włosów.
      Polecam Ci coś takiego:
      LA ROCHE KERIUM INTENSYWNA KURACJA PRZECIW WYPADANIU WŁOSÓW
      La Roche to znana i ceniona na Świecie firma, której produkty są bardzo skuteczne, więc ten środek powinien pomóc.
    • Ja polecam ten spray Nutri-OX. Swietny!
    • Stosowałam Płyn Łopian, baaardzo pomógł, chyba dalej sprzedają na naturala.pl
    • wejdź na naturala.pl/kategoria/na-wlosy i tam masz dużo do wyboru
    • W sumie to nie wiedziałam, że włosy w czasie ciąży przestają naturalnie wypadać. Niestety ja mam z tym ogromny problem. Przeczytałam ostatnio - tutaj: jakwzmocnicwlosy.com.pl/ziola-na-wypadanie-wlosow.html że na włosy pomagają zioła. Chyba czas zrobić sobie jakąś pokrzywową płukankę. Ma ktoś doświadczenia już z takimi domowymi sposobami? Czy to w ogóle działa? Bo nie wiem czy nie szkoda na to czasu
      • "Dlatego też pokrzywa jest taka popularna. Ciekawostką może być to, że to jedna z tych roślin, które potrafią blokować produkcję DHT – głównego sprawcy męskiego łysienia"

oo, ciekawe, mam ochotę wypróbować :), używam wprawdzie szamponu pokrzywowego, ale to tylko szampon, nie spodziewam się nie wiadomo jakich efektów. wcierka pokrzywowa powinna zadziałać mocniej.
        z naturalnych sposobów to jeszcze sok z czarnej rzepy. na youtubie dziewczyny zachwalają, ponoć świetna na porost i wzmocnienie cebulek.
    • musisz zmienić troszke swoją diete. włosy oprócz witamin potrzebują tez białka i tłuszczy. poczytaj sobie tutaj porostwlosow.net.pl/2012/05/31/jak-wzmocnic-wlosy/ bardzo dobrze napisane, sama się na tym wzorowalam. powodzenia !
(1-100)
przejdź do: 1-100 101-200 201-206
(201-206)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.