BLIZNY po TRĄDZIKU - jak skutecznie usunąć? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Hej!

Której z Was udało się skutecznie usunąć blizny po trądziku?
    Chodzi mi nie o przebarwienia, ale o coś poważniejszego, o takie dołki.
    Różne salony kosmetyczne czy dermatologiczne polcają przeróżne pillingi,
    mikrodermabrazje i dermabrazje (chemiczne, mechaniczne, laserowe) itd.
    Ale chodzi mi o Wasze doświadczenia. Co NAPRAWDE jest skuteczne?

Ile razy trzba powtarzać zabieg?
    Jak długo po zabiegu nie można się pokazać ludziom?
    Ile to kosztuje?
    W jakim gabinecie robiłyście zabiegi?
    • Up, kto może mi coś poradzić?
      Czy nikomu nie udało się ich usująć skutecznie ??? :(
    • Ja co prawda mam tylko przebarwienia,bez "dziur"ale moja znajoma dowiedziała
      się,że na dołki najlepszy jest laser(od dermatologa).
      Możesz oczywiście spróbować peelingów(ja chodzę na migdałowy do
      dermatologa,bardzo mi pomógł!!))ale pogadaj ze swoim lekarzem jaki dla Ciebie
      będzie dobry zabieg.
      Wiem,że na stronce Wysokich Obcasów jest art o peelingach,wpisz do wyszukiwarki
      i powinno wyskoczyć,jest sporo przykładów różnych peelingów.
      Pozdrawiam!
      --
      Bo jest paru ludzi,bo jest parę w życiu dobrych chwil,bo jest parę
      złudzeń,które warto mieć,by żyć...
      • Dzięki za info.

Artykułów już się naczytałam. Chwalą, że taki pilling dobry, albo że inny. A
        potem dziewczyny piszą, że to bujda, że im nie pomogło, tylko wydały pieniądze.
        Z darmatologiem też już rozmawaiłam i robiłam u niego easy-pill. Długo nie
        mogłam wychodzić z domu, a po jakimś czasie skóra doszła do siebie. Ale wróciła
        do poprzedniego stanu, tzn. dołki pozostały, a oprócz tego zrobiły mi się
        dodatkowe przebarwienia. Fakt, że te pilingi trzeba powtarzać, ale ja po
        efektach jednego zabiegu na następny taki sam nie pójdę.

Chiałabym wiedzieć BARDZO DOKŁADNIE jak się nazywają skuteczne zabiegi.
        Jeszcze ważne u kogo się robi zabieg, bo to, co w różnych gabinatach nazywa się
        tak samo, może być naprawdę innym zabiegiem.

Która z Was zwalczyła ten problem?
        • Co do buzi po jednym zabiegu-nigdy nie będzie efektów,mój peeling pomógł mi
          bardzo ale muszę wykonac całą serię 6 zabiegów,by buzia była naprawdę w porzo
          (na razie miałam 3)
          --
          • Napisz więcej o zabiegach, które robisz:
            - Jakie to dokładnie zabiegi? W jakim gabinecie je robisz?
            - Jak długo po zabiegu trzeba zostać w domu?
            - Ile kosztuje jeden zabieg?
            • -peeling kwasem migdałowym,trwa koło godziny(w ciągu tej godziny mam 2 razy
              nakłądany peeling)
              -robię je w Gdyni(tu mieszkam :)),w przychodni orłowskiej,na ul.Wrocławskiej,u
              apni doktor Szablewskiej
              -robię go wieczorem bo mam po nim zazwyczaj trochę czerwoną buzię ale
              następnego dnia idę normal do pracy lub na uczelnię(to jest najłagodniejszy
              peeling,ale dermatolg może Ci zalecić inny)
              -jeden zbieg kosztuje 150 zeta
              ostatnio się zaniedbałam bo mam zapalenie spojówek i wolę nie iść ale za jakieś
              2 tyg. idę;miałam już 3 zabiegi
              to chyba wszystko :)) ale jak jeszcze chcesz coś wiedzieć to pytaj :)
              --
    • Gość: Ewula_P IP: *.chello.pl 13.05.05, 21:11
      Polecam gorąco balsam Solaris!!! to leczniczo-kosmetyczny balsamik. mi polecila
      go kosmetyczka , jako jedyna alternatywe dla laserow. U mnie zadzialalo w 90-
      95% , takze moge z czystym umieniem polecic. Peelingi sa tylko dodatkiem, ale
      tak naprawde na nie wiele sie zdadzą :(
    • Myslalam, ze tylko ja mam "dziury". Jak je jakos usuniesz to daj znac :)
    • też mam dziury... całe policzki w dziurach:( też przymierzam się do jakichś
      zabiegów po wakacjach. jakby jednak trafił się ktoś, kto usunął nie tylko
      przebarwienia, ale i te ubytki skórne, to niech się koniecznie pochwali:)
      pzdr.
      • ja mam w dziurach nos i brode, i coraz ich wiecej :(
        A tak w ogole, to czy czasem tym laserem nie usuwa sie tych blizn, gdy juz nie
        powstaja nowe zmiany skorne? Chyba trzeba wczesniej skonczyc leczenie? Tak czy
        nie?
        • wydaje mi się, że jakiekolwiek poważniejsze ingerencje kosmetyczne tego typu
          przeprowadza się na już wyleczonej skórze... w związku z tym laser chyba też.
          no i w końcu chodzi o to, żeby po takim zabiegu mieć już gładką skórę i żeby
          nic nowego się nie robiło:)
          pzdr.
          • O ile mi wiadomo na takie sprawy pomaga seria kwasow. Oczywiscie wszystko
            zalezy tez od samego dermatologa. Moja kolezanka robila i rzeczywiscie widac
            efekty, dlatego sama sie na to wybieram. Zabiegi tego typu wykonuje sie na
            wyleczonej skorze. Do tego trzeba ja przygotowac odpowiednimi srodkami (jakimi
            dokladnie nie pamietam bo rozmawialam z lekarzem na razie tylko orientacyjnie
            bo musze poczekac do jesieni)

Jesli chodzi o glebokie slady i blizny lekarz wspominal mi o jakis silniejszych
            srodkach. Z tymze przy takim zabiegu dostaje sie tydzien zwolnienia
            • uuu, aż tydzień:(? a czy już we wrześniu da się to robić, czy trzeba poczekać
              do takiej późnijszej jesieni? w końcu słońce we wrześniu nie jest już mocne na
              ogół... też planuję na jesień, ale od października nie mogę sobie pozwolić na
              aż tygodniowe zwolnienie:(
              pzdr.
              • Nie wiem czy we wrzesniu juz wykonuja takie zabiegi. Musialabys skonsultowac to
                z lekarzem. Co do zwolnienia to daja je tylko w przypadku peelingow o duzym
                stezeniu kwasow, a wykonuje sie je przy bardzo glebokich bliznach. Przy
                zwyklych peelingach (jest kilka rodzajow w zaleznosci od kwasu ale nazw nie
                pamietam) nie jest wymagane zwolnienie. Twarz na poczatku jest zaczerwieniona
                ale nastepnego dnia juz jest ok. Ja np mam bardzo rozszerzone pory, takie wrecz
                dziurki (ale nie jakies wielgasne "dzioby") i lekarz powiedzial, ze seria
                takich zabiegow zupelnie mi wystarczy. Oczywiscie zeby byl efekt trzeba wykonac
                cala serie, a nie jeden. Seria sklada sie od 4 do 6 zabiegow, a ceny zaczynaja
                sie od 100. Oczywiscie lekarz decyduje jaki zabieg wykona, a zalezy to od
                konkretnych problemow i cery.
            • Ja - ajk już pisałam - robiła kwasy. Zwolnienie trzeba wziąć na dłużej niż
              tydzień. A i tak dołki się znie spłyciły, a dodatkowo powstały przebarwienia.
              Kwqasy trzeba conajmniej kiltakrotni powtarzać, więc to tygodniuwe lub dłuższe
              zwolnienie trzeba brać kilkakrotnie.
              A jeśli ktoś robi dermabrazję (czy mechaniczną, czy laserową) to gojenie trwa
              jeszcze dłużej.

Wiadomo, pozbycie się blizn wymaga pieniędzy i spędzenie dużo czasu w domu. Ja
              tu piszę do osób, które naprawdę mają czy miały z tym poważny problem.
              • Wszystko zalezy od rodzaju peelingu, a ten powinien byc dobrany przez
                dermatologa, a nie na zasadzie, ze Gozdzikowej pomoglo to i mi pomoze. Po
                zwyklych peelingach w ogole nie trzeba brac zwolnienia. Twarz jest
                zaczerwieniona, ale nastepnego dnia juz jest ok. A efekt jest widoczny jak sie
                wykona cala serie, a nie raptem jeden. Sa rozne rodzaje peelingow o roznym
                stezeniu w zaleznosci od cery i problemow. Niestety nie pamietam ich dokladnych
                nazw. Seria ma 4-6 zabiegow a ceny zaczynaja sie od 100 zl. Mi akurat zalecil
                serie czterech , kazdy po 120. Wiadomo, ze to kosztuje, ale jest to wydatek
                praktycznie na raz. Po takiej serii zabieg powtarza sie raz na rok i juz nie
                cala serie. Jesli zrobilas raptem jeden zabieg to nic dziwnego ze nie bylo
                widac efektow. Z reszta wszystko zalezy jeszcze od samego lekarza. Znalazlam
                dobrego dermatologa i wiem, ze jak bede robic zabieg to wlasnie u niego, bo
                czlowiek naprawde zna sie na rzeczy. Wiec moze najpierw powinnas poszukac
                dobrego dermatologa i z nim konsultowac jaki zabieg moze Ci pomoc.
              • ale ja mam poważny z tym problem, mam takie głębokie "kratery" wręcz, że się
                tak wyrażę:) i rozległe przebarwienia na calutkich policzkach, bo to po
                trądziku hormonalnym. nie lamentowałabym z powodu kilku plamek:) więc zabiegi
                pewnie mnie czekają te najmocniejsze, wiadomo że to pochłania kasę i sporo
                czasu i nie byłoby z tym problemu, tylko kurczę, nie wiem jak to pogodzić ze
                studiami:/ a w jakich odstępach czasu robi się takie głębokie złuszczanie? tzn.
                co ile trzeba mieć ten tydzień zwolnienia?:)
                pzdr.
        • Niektóre kwasy robi się na niewyleczony trądzik. Np. peeling kwasem
          pirogronowym. Poprawia na jakiś czas stan skóry trądzikowej, ale nie leczy
          trądziku na zawsze, poza tym nie wiem, czy to usunie dołki?

Czy któraś (któryś?) stosowała kwas pirogronowy i usunęła tym blizny zanikowe?
    • dziewczyny a przebarwienia? usunal ktos to? skutecznie? mam cala buzke w tym
      dziadostwie po meczeniu...
      --
      ` ` `
      wszyscy wiedza ze sie czegos nie da zrobic i przychodzi taki jeden,
      ktory nie wie, ze sie nie da i on to wlasnie robi
      • Na to jest dużo kremów. To do prawdy nie taki problem jak dołki. W porównaniu z
        leczeniem blizn, usuwanie przebarwień jest tanie, nieinwazyjne i nie trzeba
        siedzieć tygodniami w domu.

Osobiście mogę Ci polecić Krem Drula Supraforte + krem z filtrem 60 (bloker).
        Krem Drula jest skuteczny, cena ok 40 zł.

Jak pisałam zakładając wątek, w tym wątku chciałabym podzielić się
        doświadczeniami nt. usuwania blizn zanikowych (wgłębnych), a nie przebarwień.
        • > Jak pisałam zakładając wątek, w tym wątku chciałabym podzielić się
          > doświadczeniami nt. usuwania blizn zanikowych (wgłębnych), a nie przebarwień
          ok wiem ale to chyba nie znaczy ze nie moge sie zapytac...
          mimo wszystko dziekiza polecenie kremu
          --
          ` ` `
          wszyscy wiedza ze sie czegos nie da zrobic i przychodzi taki jeden,
          ktory nie wie, ze sie nie da i on to wlasnie robi
    • ja polecam maś CONTRACTUBEX jest to specyfik na blizny
      • Contratubex, tańszy Cepan albo maści silikonowe, jak Veraderm są przede
        wszystkim do blizn przerostowych, np. po operacji, po cesarce. "Dołków", o
        których tu piszecie, nie załatają, mogą najwyżej wygładzić ostre brzegi blizn
        zanikowych, ale nie rozwiążą problemu. Aha, trzeba je stosować na świeżo
        zagojone blizny. Tzn. rana musi być koniecznie już zagojona, i koniecznie świeżo
        zagojona. Na stare blizny nie mają za bardzo wpływu.
        • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 22:11
          jeśli chodzi u usuwanie mniejszych blizn (chociaz mozna sprobowac tez z
          wiekszymi) to goraco polecam krem z kwasem glikolowym GLYCO -A. Jest naprawde
          świetny, nie tylko w przypadku usuwania blizn potrądzikowych, ale takze w
          ogólnej pielegnacji cery tłustej, mieszanej, skłonnej do wyprysków.jesli chodzi
          o blizny to trzeba krem zaaplikowac jednorazowo kilka razy na miejsca
          zabliźnione. moze troche szczypac i pojawic sie zaczerwienienie skory (krem
          zawiera kwasy), ale po kilku dniach mozna zauwazyc efekty. Skora zaczyna sie
          delikatnie zluszczac a tym samym blizny ulegaja splyceniu. To tak jak
          zluszczanie naskorka, tylko ze w warunkach domowych, no i skora nie zluszcza
          sie tak jak w przypadku peelingu robionego u kosmetyczki. Mozna taki zabieg
          rowniez kontrolowac, bo jesli szczypie za mocno po prostu zmniejszasz
          dawkowanie kremu. Glyco-A jest dosc drogi (ok 40 zeta), ale mysle ze warto
          kupic.
    • A czy któraś z Was robiła dermabrazję?
    • Gość: Monika IP: 5.6.1D* / *.whirlpool.com 16.05.05, 15:00
      Mi pomogla seria pilingow easy peel i yellow. Moje blizny nie byly bardzo duze
      ani bardzo widoczne, ale wyraznie sie zmniejszyly po pilingach. Chodze teraz
      bez makijazu.

Yellow bralam w serii 3 zabiegow, co miesiac. Skora wyglada mniej wiecej jak po
      easy, ale jest troszke bardziej zaczerwieniona i mniej sie luszczy. Dochodzilam
      do siebie przez tydzien, chodzialam w tym czasie do pracy - niestety trzeba sie
      troche pomeczyc ;) kosztowalo mnie to okolo 500 PLN za zabieg.
    • Gość: Mika IP: *.b.jawnet.pl 16.05.05, 20:12
      Przeczytaj sobie post: balsam Solaris na blizny i przebarwienia.
    • Dermatix jest na blizny PRZEROSTOWE, czyli wystające, np. po szwach po oberacji,
      a nie na dołki po trądziku...
      www.dermatix.pl/introducing_dermatix/new_silicone_gel/

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.