zaczerwienione miejsca wokół nosa! co zrobić ? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • ma ktos taki problem czy tylko ja ? wydaje mi sie ,że tylko ja wyglądam
    tragicznie i nie umiem tego wyleczyć bo nawet nie wiem jak to sie nazywa :(
    po prosru koło nosa, na dole, mam bardzo zaczerwienone miejsca! dobry podkład
    to zakryje, ale ja nie lubie pudrów czy fluidów! co mam zrobić ? prosze
    pomóżcie
  • Czy to sa pekające naczynia krwionośne czy coś innnego?
  • Gość: nina IP: *.crowley.pl 15.06.05, 09:51
    zdecydowanie cos innego, jakby podrażnienie, ale nie wiem od czego bo ja
    naprawde bardzo uwazam, uzywam kosmetykow loreala do buzi, estee lauder, ale
    dalej to samo :(
  • Chyba wiem , o co ci moze chodzić...Mam coś takiego okresowo i myslałam już, że
    to moze być coś a`la tradzik rózowaty, no ale przecież nie występowałby tylko w
    jednym miejscu...Jest mmozliwość, że tewłasnie miejsca podraznia ci dodatkowo
    jakiś składnik kremu...Próbowlaś nie uzywać kremu włsnie na te miejsca i
    stosować okłady np. z siemienia lnianego, slazu i lipy? Mnie pomagaly na to
    zawsze.
  • Gość: nina IP: *.crowley.pl 15.06.05, 10:00
    nie próbowałam nic takiego bo nie wiem co to, ja to mam od bardzo dawna i
    przerobiłam już mnóstwo kremów, ale masz racje ze moze mnie podrazniac jakis
    krem bo raz jest gorzej, a raz lepiej ! spróbuje siemie lniane, musze coś z tym
    zrobić bo zwariuje! bardzo psuje mi to twarz! też myślałam ze to trądzik, ale
    tak jak napisalaś nie tylko w jednym miejscu i chyba raczej w innym niż koło
    nosa. Jakbyś znalazła jeszcze jakiś sposób to prosze napisz. z góry dziękuje.
  • Ja te to mam okresowo - np. dramatycznie nasilał mi to paskudztwo krem Dermedic
    Hydrain 2, który gdzie indziej spisywał się super...No i do tego pękają mi
    jeszcze naczynia krwionośne na skrzydełkach nosa i to smutne...teraz sie jakś
    zaleczyłam - generalnie uzywam wszystkiego, co ma len wskładzie od zelu do
    mycia po krem i zdaje się, że dobrze to działa na to paskudztwo, bo obecnie nie
    mam.
    A okład wygląda tak- łyzka lwiatu lipy + łyzka siemienia gotuje się na wolnym
    ogniu, aż osiagnei papkę i pzrestudzone lekko na twarz. zmyć po 20-30 minut.
  • Gość: nina IP: *.crowley.pl 15.06.05, 10:11
    dzięki, właśnie miałam zapytać jak to zrobic ;)A co myślisz o płatkach
    owsianych z miodem ? Czasami robie sobie taką maseczkę na całą buzie bo to
    bardzo wygładza (przez miód). Mam nadzieje ze to mi nie szkodzi. Pozdrawiam
  • Radzę uwazać - miód wygładza, ale też może podrazniać! Najlepiej by było jakbyś
    sprawdziła po prostu - połóż np . z jedenej strony i zobacz czy rumień bedzie
    silniejszy. Ja niestety z miodem mam nie po drodze - uczula;/
  • Gość: nina IP: *.crowley.pl 15.06.05, 10:24
    Znam ten problem ! Przez całe życie nie byłam na nic uczulona, a teraz chyba
    nadrabiam. Truskawki, pistacje itp No cóż, takie życie :(
  • Gość: zuz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.05, 10:39
    ja też miewam takie coś okresowo i prawdopodobnie jest to łojotokowe zapalenie
    skóry. Używam co jakiś czas Octopiroxu (jak czuję,że problem powraca). Oprócz
    tego zaczerwienienia, co jakiś czas złuszcza mi się skóra z okolic nosa.
    Octopirox z serii Pharmaceris dr.Eris łagodzi, ma dość gęstą konsystencję,ale
    szybko się wchłania; kiedyś miałam jakieś straszne podrażnienie-na każdy,nawet
    łagodny krem (m.in.oliwkowy ziai), skóra reagowała paskudnym zaczerwienieniem
    i pieczeniem-tak,że krem musiałam natychmiast zmyć; a Octopirox się spisał
    całkiem nieźle.
  • Gość: nina IP: *.crowley.pl 15.06.05, 10:46
    dzieki zuz, napewno spróbuję tego co ty!
  • www.sklep.eris.pl/produkt.php?id=109
    No w zasadzie wydaje sie, że rzeczywiście powienien pomagać- jako znająca ten
    ból tez postaram sie poszukac, ale raczej jakiejś próbki najpierw, bo z Erisem
    już kilka razy miałam wpadki..I to glównie włąsnie t rymi seriami aptecznymi do
    skóry wrazliwej, naczyniowej...Wyczytałam tu, że seria T jest do skóry
    tradzikowej - ja mam suchą, wrażliwa i wiem, że łojotokowe zapalenie skóry to
    cos zupełnie innego niż tradzik- ale czy ten octopirox nie działa przypadkiem
    wysuszająco? No bo w końcu jest w serii an normalny tradzik...
  • Octopirox pomaga na to. Mi sie co jaki czas tam skora luszczy i czerwieni.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.