Dodaj do ulubionych

Suche dłonie i stopy

10.06.06, 22:59
Postanowiłam byc naturalna. Niestety okazuje się, iż nie powinnam niczego co
mam w toaletce stosować, wszystko wyrzucić. Ale co zrobić z okropnie suchymi
dłońmi?
--
Moje ukochane Maleństwo
Edytor zaawansowany
  • deanna1 10.06.06, 23:12
    Bez paniki ;)
    Myślę, że nie powinnaś wszytskiego od razu wyrzucać.
    Możesz wprowadzać naturalne kosmetyki stopniowo.

Suche dłonie i stopy można posmarować masłem karite, osobiście polecam ecospa z
    allegro.
  • nati_28 11.06.06, 10:58
    Zamierzam zakupić wymienione przez ciebie masło karite. Tylko zastanawiam się
    jak je stosować. Czy nakładać na dłonie w czystej postaci, czy też jakoś
    preparować. Chciałabym zrobić sobie balsam do ciała z tego masełka i stosować
    też na buźkę. Tylko nie chciałabym popełnić jakiegoś błędu.
    --
    Moje ukochane Maleństwo
  • deanna1 11.06.06, 11:16
    Na dłonie i stopy można nakładać karite w czystej postaci, na twarz też (choć w
    przypadku tłustej skóry najlepiej na noc). Karite ma konsystencję stałą, mały
    kawałek trzeba rozetrzeć w dłoniach, aby rozpuściło się pod wpływem ciepła.
    Przepisy na kosmetyki są tutaj:
    www.jaworek.net/kosmetyki/fascynacja_shea.php
  • asiabed 11.06.06, 11:25
    ja do smarowania buzi na noc stosuje maslo karite + olejek migdalowy (1:1).
    najpierw rozpuscilam maslo (kapiel wodna), potem dodalam olejek. wymieszalam i
    mam taki kremik. aha - dodalam jeszcze pare kropli witamin A,E, olejek lawendowy
    i pichtowy. skore mam - sam juz nie wiem jaka....bo od kiedy stosje naturalne
    kosmetyki, to mysle, ze mam cere mieszana. wczesniej bylam przekonana - ze
    tlusta.... ale widocznie, zle byla nawilzona. w kazdym razie jeszcze - poki co -
    jest to cera sklonna do wypryskow i zaskornikow.
    maslo karie ma tendencje (w kremach i balsamach) do "laczenia" sie w takie
    grudki. Przynajmniej na to wskazuje moje doswiadczenie (mowie o przypadkach gdy
    robilam kremiki i balsamiki z wlaczeniem emeulgatora). Ale moze cos zle robie?
    mnie jednak to nie przeszkadza, bo te kawaleczki masla szybko sie roztapiaja w
    zetknieciu z ciepla skora.
    pozdrawiam.
  • nati_28 11.06.06, 11:51
    Dzięki serdeczne za porady. Dziewczyny powiedzcie jeszcze tylko gdzie kupujecie
    olejki. Czy może można zamówić przez internet. Macie namiary na niedrogi a
    dobry sklep?
    --
    Moje ukochane Maleństwo
  • nati_28 11.06.06, 12:32
    Ja mam skórę skłonną do wyprysków. Gdybym tak dodała do tego masełka olejek z
    drzewka herbacianego? Co o tym myślisz?
    --
    Moje ukochane Maleństwo
  • asiabed 11.06.06, 14:43
    sprobuj, tylko na poczatek nie dodawaj zbyt duzo. chyba, ze juz nie jeden raz
    stosowalas olejki i wiesz, ze nie zareagujesz na nie wysypka np.
    Jesli nie masz problemow z alergia, to mozesz tez zastoswac olej winogronowy -
    dziala ponoc bardziej oczyszczajaco. migdalowy jest zalecany dla dzieciaczkow i
    skor alergicznych (ja mam troche kaprysna cere, wiec on mi chyba bardziej
    sluzy). ale winogronowy jest dobry dla skor tlustych, mieszanych. Jak masz,
    dodaj troszke oleju lnianego - zawiera duzo kwasow omega 3, a przez to i sporo
    witaminy F, ktora dobrze robi skorze tradzikowej i sklonej do pryszczykow. Ja
    kiedys smarowalam buzie tylko olejem lnainym, efekt przyznam szczerze - nie byl
    dobry. lepiej chyba stosowac ten olej jako dodatek - np. 20-30% produktu, a nie
    w 100%. Bo wowczas ponoc tez potrafi wysuszac (przy dluzszym stosowaiu).
    Ja do stop i rak zrobilam sobbie kiedys kremik z maslem shea wymieszanym z oliwa
    z kielkow kukurydzy. na noc smaruje, nawilza fajnie. choc ostatnio stosuje takze
    na moja sklona do wysuszania skore piet i stop krem babydream z rosmana i na to
    jeszcze troche tego kremiku z masla shea. mieszanka troche taka - pol naturalna,
    ale nawilza skutecznie.
    pozdrawiam

• nati_28 12.06.06, 11:12
    Chętnie wypróbuję twoje przepisy. Tylko skąde wziąć na raz tyle olejków? I to w
    dobrej cenie...
    --
    Moje ukochane Maleństwo
  • melba_piszczykowa 12.06.06, 11:33
    najszybciej ze sklepu ze zdrowa zywnoscia lub z internetu

--
    kocie muzeum
    kilka f(k)otek
  • asiabed 12.06.06, 19:32
    Nati, przynam, ze nie kupowalam wszystkiego na raz. Olej liany pije, winogronowy
    stosuje do gotownai, sazenia i surowek, ostatnio kupilam tez olej krokoszowy
    (ostowy) takze swietny dla cery mieszanej. Olejek pichtowy i tea tree stosuje
    miejscowo od lat, ostatnio dodaje do "kremikow".
    moze zajrzyj na stronke www.oleofarm.com.pl, na www.jaworek.net tez jest bazarek
    i sporo ciekawych produktow w dobrej cenie. takze na stronce (odkrytej przeze
    mnie kilka dni temu) www.mazidla.com .
    pozdrawiam
  • nati_28 12.06.06, 20:02
    Dzięki serdeczne, zaraz zajrzę na podane stronki. A olej z pestek winogron
    uzywasz ten zwykły, który jest dostępny w każdym większym sklepie spożywczym??
    --
    Moje ukochane Maleństwo
  • asiabed 12.06.06, 21:12
    mam ten z oleofarmu.

co do tego z kielkow kukurydy, powiem szczerze, ze nigdzie nie czytalam o jego
    jakichs szczegolnych wlasciwosciach. ma dosc intensywny zapach. kiedys uzylam go
    do tej mieszanki z maslem karite tak troche przypadkiem. okazal sie dobry - choc
    naprawde - intensywnie pachnie - kielkami. ale moze w przypadku kremu do stop
    sprawdzi sie takze inny olej. poprobuj, zrob sobie male porcyjki i sama ocen co
    bedzie dla Ciebie najlepsze.
  • nati_28 12.06.06, 20:11
    Pisałaś też o oliwie z kiełków kukurydzy na suche stopy. Ja mam bardzo
    przesuszone. Masło shea już zakupiłam. Jeśli chodzi o ten olejek, to nigdzie
    się z nim nie spotkałam, podobnie z krokoszowym do cery mieszanej
    --
    Moje ukochane Maleństwo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka