Dodaj do ulubionych

Demakijaż

03.12.06, 14:44
Zawsze używałam tylko żelu do mycia twarzy i wody do oczyszczania skóry
wieczorem.Słyszałam jednak taką opinię,że żel nie jest w stanie w całości
usunąć makijażu dlatego mam pytanie: Czy faktycznie należy najpierw uzyć
jakiegoś mleczka/płynu miceralnego etc. a potem dopiero umyć twarz żelem
(wiem że są osoby które nie myją juz twarzy po użyciu mleczek czy płynów ale
ja bym się źle czuła) czy wystarczy umyć twarz zelem i mieć pewność ze cera
jest dobrze oczyszczona?
Edytor zaawansowany
  • sloneczna.dziewczyna 03.12.06, 19:23
    Sama piszesz, że po żelu masz niedokładnie usunięty makijaż. Mleczko plus
    delikatny żel do mycia twarzy to u mnie podstawa.
  • jade.fox 03.12.06, 19:30
    To zalezy jak sę malujesz. Jeżeli używasz tylko pudru i błyszczyka, to żel
    myjacy wystarczy aby oczyścić twarz.
    Jezeli jednak malujesz rzęsy, to żelem nie zmyjesz dokładnie tuszu i w dodatku
    mozesz podrażnić oczy.
    Najlepiej najpierw zmywać makijaż mleczkiem, a dopiero potem umyć wodą i żelem.
    Ja tak robię i dopiero wtedy czuję się czysta, zamiast mleczka wolę jednak
    płyny micelarne, polecam Bioderme H2O.
  • paulinaa 03.12.06, 20:59
    koniecznie tonik! jezeli po jego uzyciu płatek jest czysty to znaczy, ze skora
    jest dorze oczyszczona, jezeli nie to jeszcze raz
    --
    Aimer, ce n'est pas se regarder l'un l'autre, c'est regarder ensemble dans la
    meme direction.
  • maggi9 04.12.06, 01:51
    O własnie to z tonikiem to dobry patent.
    Ogólnie chyba to zależy od danej osoby.Ja np lekki makijaż(puder, troche podkładu, tusz) zmywam żelem z wodą i cera jest czysta.
    Ewentualnie mocniejszy makijaż zmywam najpierw płynem do demakijażu a potem żel z wodą.U mnie się sprawdza.Nie miałam żadnych kłopotów wynikających z niedokładnego oczyszczenia skóry.
  • bianca07 04.12.06, 08:11
    uwielbiam mleczko do demakijażu 3 w 1 johnson&johnson
  • pomidorekk 04.12.06, 10:42
    moim zdaniem najlepiej jest najpier zastosowac płyn , potem żel na końcu tonik.
    Ja się juz do tego zestawu przyzwyczaiłam i teraz dopiero mam dobrze
    oczyszczoną skórę, co w efekcie przekłada się na mniejsze problemy z tzw.
    niespodziankami.
  • martelinka 04.12.06, 11:27
    jeli chcesz miec pewnosc ze masz dobrze oczyszczoną skórę to tak jak wyzej napisano: po mleczku lub żelu zawsze tonik do czystego płatka, dopiero po użyciu toniku skóra jest gotowa na przyjęcie kremu. Nigdy inaczej. Woda z kranu wysusza skóre i działa na nią destrukcyjnie (patrz czajnik i osad po wodzie na nim:)) pozdrawiam
  • muzomaniaczka 04.12.06, 17:36
    Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
  • arieska 05.12.06, 01:13
    W zupelnosci wystarczaja mi pianki lub zele i woda. Jesli jakims cudem cos
    zostanie to po prostu myje drugi raz. Rowniez nie wyobrazam sobie nieuzywania
    wody do mycia twarzy. Oczywiscie do oczu uzywam specjalnego plynu.
    --
    Kliknij, co Ci szkodzi - płacą sponsorzy ;)
    www.polskieserce.pl/
    www.pajacyk.pl/
  • alicjas3 30.06.14, 16:55
    ja używam Facial Wash (pca skin) i uzywam tak normalnie na platek i juz :) fajnie oczyszcza, dokladnie :)
  • 5sonia75 08.07.14, 20:26
    do demakijażu używam dwóch produktów marki APIS mleczka i toniku żelowego z owocami goji. Myślę, że użycie tych dwóch produktów w zupełności wystarczy. Po całym zabiegu oczyszczania skóra jest czysta, zadbana, bardzo fajnie nawilżona.
  • lackus 15.07.14, 19:30
    Ja zmywam makijaż mleczkiem do kąpieli Babydream dla mam i bardzo go polecam. Bardzo dokładnie zmywa makijaż, po prostu namydlam delikatnie całą twarz, oczy też i spłukuję wodą. Wszystkie płyny do demakijażu albo mnie podrażniają, albo nie domywają. Nie mam czasu na zabawę w waciki, toniki i million buteleczek, rach ciach i już. Poza tym dzięki oleistej formule nawilża skórę i krem też mogę sobie darować.
  • enith 16.07.14, 01:46
    Jestem wielką fanką zmywania podkładu olejkami. Moim zdaniem zmywają one dużo lepiej, niż mleczka czy micele. Makijaż oczu usuwam dwufazówkami. Na to mydło w płynie. Na koniec tonik lub hydrolat lub woda termalna. Nawet najbardziej pancerny makijaż zmywa się do zera bez uczucia ściągnięcia (a skórę mam suchą i wrażliwą).
  • kasha77 16.07.14, 12:11
    oczywiście,że tluste najlepsze:) kiedyś skonczyło mi sie wszystko do mycia twarzy a miala jakąś najzwyklejszą oliwkę,wmasowałam w twarz potem zmyłam jakimś żelem pod prysznic i twarz idealna. teraz mam fazę na balsamy oczyszczające do twarzy. zasadzam się na Eve Lom ale na razie to za wysokie progi cenowe,ale kiedy na pewno sie skuszę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka