• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

słabe, cienkie, bardzo przetłuszczające się włosy!

• 18.01.07, 13:21
    Pomocy!
    Od kąt pamiętam mam słabiutkie, proste włosy, które muszę myć codziennie, gdyż
    bardzo się przetłuszczają. Niektórzy mówią, że bardzo podobają się im moje
    włoski, gdyż nie muszę ich prostować...
    Ale ja mam ich dosyć, nic nie mogę z nimi zrobić. Nigdy nie mogę ułożyć z nich
    dobrej fryzury, gdyż od razu włosy opadają...
    Co jakiś czas robie balejage, wówczas może nie przetłuszczają mi się tak
    bardzo , lecz i tak muszę je myć codziennie.
    Nie wiem co mam z nimi zrobić! Najlepiej obciąć się na łyso bądź przeszczepić
    sobie włosy! Poradźcie proszę!
    Edytor zaawansowany
    • 18.01.07, 13:59
      Obawiam się że mamy podobne włosy i muszę Cię zmartwić - cudów nie będzie,
      nawet przeszczep nie wchodzi w grę bo przeszczep sprawdza się przy miejscowym
      łysieniu a nie przy ogólnie słabych włosach.
      Moja rada jest taka:

1. do mycia TYLKO apteczne szmapony polecam szampony na łupież tłusty np
      Freederm czerwony, Polytar brązowy (smierdzą ale działają), rewelacyjny Selsun
      Blue, lub szampon Sabal firmy ducray (wszystkie w aptece)

2. Odzywki - wyłacznie do spłukiwania lub lekkie w sprayu i TYLKo takie
      przeznaczone do cienkich włosów - nie obciążą fryzury. Zadne maski do włosów
      zniszczonych itp. Ja stosuję wyłacznie odzywki fryzjerskie ale z tańszych serii
      np Matrix na allegro kupuję baniaki poltpralitrowe po 53 zł wychodzi to taniej
      niz np herbal essences z marketu

3. Najwazniejsze jest ułozenie - ja codziennie walczę z walkami i szczotką, do
      układania wyłącznie fryzjerskie kosmetyki - obowiązkowo biała pianka do
      cienkich włosów z fryzjerskiej serii Loreal plus lakier Infinium flexible 1
      stopien utrwalenia - elastyczny

4. Nie niszczyc - to naczelna zasada - unikac niszczenia tego co mamy słabe,
      ostroznie z gumkami i wałkami, suszenie tylko zimnym powietrzem i porzadna
      suszarką

5.I najwazniejsza sprawa: dobre cięcie, nie ma co oszczedzac na fryzjerze

Odkad tak robie wszyscy mówią ze moje włosy się "poprawiły" a to guzik prawda,
      po porstu lepiej je pielęgnuję i układam
      • 18.01.07, 14:13
        Inecita duzo opisala tak jak ja tez mam. Przede wszytskim cudów nei bedzie, po
        para\u latach poddalam sie, wszelkie szampony specjalnei robione, masci ,
        dermatolodzy, no nic nie pomoglo. Od 8 lat myje glowe codziennie rano,
        neizaleznie o ktorej wstaje, teraz juz sie tak przyzwyczailam ze nei wyobrazam
        sobie inaczej. COdziennei wlosy ukaldam duza suszarkko lokowka. Pielegnuej je
        szaponami typu volume, obecnie farouk thickening i ten jets najlepszy. Uzywam
        profesjonalnych kosmetykow, serum na kocowki, bo te sa suche od modelowania,
        meseczka raz na tydzien. Ale podstawa do takich wlosow to ulozenie, odbre
        kosmetyki i rzeczywiscie dobre ciecie. U mnei juz nei widac ze mam marne
        cienkie wlosy, bo znalazlam idealna fryzjerke i dzieki codziennemu ukladaniu
        problemu nei ma. Jak mam wiecej czasu to chodze dlugo w grubych walkach. Nie ma
        co meczyc wlosow trwala itp,, bo z achwile odrosna i dalej beda oklapniete, a
        tylko to je zniszczy, przetluszczac sie beda. ostatnio chcac kupic drogi plyn
        revlon do ukladania w skelpei fryzjerskim pani polecila mi neidrogi plyn Cece
        do ukladania. Niesmaowiece wydajny- do tej pory spray maialam na mesiac eraz
        ten mam ponad 2 a dopiero 1.4 zuzyta- chyab dlatego ze jest gesty. Agha dobrze
        umys raz na tydizen lbu dwa wlosy szamponem oczyszczajacym- cos w rodzaju
        farouk, obmywa on wlosy ze wszelkich resztek produktow przy tym lekko wysusza,
        dobry jest pod maske. Tez mam taki farouka ok 30 zl ale ze tego uzywam raz na 2
        tyg to starczy na ok poltora roku. Polecam
        • 18.01.07, 14:54
          Ja również się dołączę bo moje włosy są dokładnie takie same..
          Mam jeszcze pytanko do Ciebie omniabulgari ponieważ sama jestem na etapie
          poszukiwania idealnego szamponu i też wpadł mi w oko farouk thickening. Czy
          używasz go razem z odżywką? Jeśli tak to czy ona jest do spłukiwania czy bez
          spłukiwania?
          • 18.01.07, 16:13
            oczywisce zawsze z odzywka, mam ja, jest cudowna, pierwsza z serii volume po
            ktorej wlosy nei sa suche i elektyzujace. Zawsze wybieram te do splukiwania, bo
            te bez to mam wrazenie ze obciazaja poteguja przetluszczanie. Naprawde polecam
            kosmetyki farouka, mialam juz matrix, kerastas, paul mitchel jezeli chodzi o
            serie typu volume ale ten je przebija bo nadaje objetosc a zarazem pielegnuje.
            Ten paul mitchel nei byl zly no ale u nas kosztuje 250 zl ok 80 zl a w USA 50
            ml w przleiczneiu 30 zl wiec nei dam sie naciac, ale farouk jest swietny.
            Polecam go zakazdym razem bo dziala naprawde i mi pomogl i znalazlam
            rozwiazanie i jezeli ktos ne iznalazl jeszcze to chce jakos pomoc, ale jzu tak
            czesto to wychwalam ze ktos oskarzy mnei o jakas reklame, hihi
            • 18.01.07, 19:19
              polecam szmpony wella z seri system prossesional ja uzywam dwoch do wlosow
              przetluszczajacych sie i ten dodajacy objetosci.oba mi bardzo dobrze slużą.ja
              rozjaśniam wlosy-pasemkami i moje wtedy nie przetluszczaja sie tak mocno, robię
              to jednak rzadko bo zauwazylam ze moja wlosy sa duzo mocniejsze jezeli
              odpuszczam sobie farbowanie. ostatnio nieźle sie wzmocnily bo rozjaśnialam je
              bbb temu wprawdzie odrost jest juz widoczny no ale nie mzona miec
              wszystkiego!moje wlosy wydaja sie tez zdrowsze i mocniejsze odkad przestalam
              uzywac kiepsklich szapoonow z supermarketu i przerzucilam sie na te lepsze
              fryzjerskie, pisalam o tym na tym forum zauwazylam bbb duza roznice w ich
              kondycji i wyglądzie.pozdrawiam
            • 18.01.07, 21:40
              Mówisz o szamponie i produktach firmy Farouk z serii Thickening. O tych?
              www.mojekosmetyki.pl/index.php?products=product&prod_id=19
              A ja znalazłam jeszcze coś takiego, Farouk, seria Volume:
              www.farouk.com.pl/biosilk.html#
              Inne butelki, inne ceny. O co chodzi? Bo też bym sobie kupiła może tego Farouka.
              • 18.01.07, 21:44
                A na stronie oficjalnej Farouka nie ma serii Thickening, tylko ta Volumizing:
                www.farouk.com/biosilk/biosilk/product/bs-vol-sha.htm
                • 19.01.07, 02:39
                  O tych wlasnie mowie. Na koszykowej powiedzieli ze thickening jest nieco lepsza
                  bo ma wieksze ph i niby wiekszy efekt daje, wiec nabylam i jestem zachwycona
                  ale jak mi sie skonczy to sprobuje tej drugiej serii, natomiast w hurtownii na
                  Brodnie babka mowie ze serie sa bardzo podobne i nei widac roznicy, ale ost mam
                  coraz wiecej rzeczy farouka i wszytsko jest hitem tak wiec zobaczymy ktora
                  seria lepsza..natomiast w sklepei fryzjerskim na dalekiej facet nei wiedzial
                  nic o thickening wiec moze to jakas nowsza seria, jednak na stronie ich sklepu
                  jest opis tych produktow...
                  • 19.01.07, 10:50
                    Mówisz o hurtowni na Bródnie przy Ratuszu Targówek?
                    Zawsze mam wrażenie że panie się kiepsko znają są opryskliwe a ceny nie są
                    niższe niz u fryzjera (no moze o 10% czyli z 50 zł to 5 zł róznicy)
                    • 19.01.07, 11:07
                      nie wiem bo nie znam sie zabardzo na tejm dizelnicy ale byc moze, tam jest tak
                      neizaciekawie, jakby wielki bajzel w srodku, chyba neidaleko kosciola, cos mi
                      swita ul. Kondratowicza i to ta grupa polwell. Tez tam nei lubie jezdzic ale
                      tej serii thickening nie bylo tam w centrum zaopatrzenia, na koszykowej bylo o
                      7 zl drozej wiec liczylam ze tu ot tez bedzie tanio a tu bylo jeszcze o 70 gr
                      dorzej niz na koszykowej. Tam na Dalekiej naprawde bardoz dobrze sie znaja i
                      tam lubie jezdzic, i nie naciagaja, czesto polecaja tannsze substytuty, np
                      zamiast loreal rene blanche serum czy zmaiast sprayu do ukladanai revlon ten
                      cece co wspomnialam. Polecam to miejsce i tam jest naprawde taniej bo
                      rzeczywiscie na Brodnie ceny wcale nie sa nizsze a nawet mailam wrazenie ze
                      loreal dorzszy niz u mojej fryzjerki.
                  • 19.01.07, 17:14
                    Ale mi chodziło o to, że na oficjalnej stronie Farouka nie ma nic o serii
                    Thickening, tylko jest Volumizing, po za tym cena i opakowania są różne.
                    • 19.01.07, 18:53
                      nie wiem czemu nei ma ale produkt jest raczej oryginalny bo w usa go juz w
                      wakacje widzialam, a volumizing i thickening to sa dwie serie inne jednak w
                      centrum zaopatrzenia fryzjerow sa w tych smaych cenach
                • 19.01.07, 02:41
                • 19.01.07, 02:43
                  www.czf.pl/advanced_search_result.php?keywords=farouk&osCsid=ee2598f7b8bfb3808a7770f991db5c23
                  w tym sklepie robie zazwyczaj zakupy, ceny neico mneijsze na koszykowej i tu sa
                  te szampony, i sa w identycznych cenach obydwa.
                  • 19.01.07, 11:50
                    To w końcu na Dalekiej mają serię Thickening czy nie? Bo właśnie tam chciałam
                    jechać, ale jeśli nie mają to sobię daruję podróż i po prostu zamówię ze
                    stronki. Na Koszykowej drogo jest w tym sklepie bliżej pl. Konstytucji, w tym
                    drugim mniejszym jest troszkę taniej.
                    • 19.01.07, 11:51
                      Ok, już sobie doczytałam odpowiedź na pytanie :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.